|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:21:13   
Jeca*
veruj mi, znala bi...pogledaj se u ogledalo...tebe je neko napravio i odgajio bez RR-a...samo je ovako lepše user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:22:41   
Sanjica26 RR
Bubo, nisi jedina. Uzela sam juce neku knjigu da se edukujem sta i kako treba kad beba dodje. Izgledalo mi je kao spansko selo. I onda sam se osvestila da niko nista na pocetku nije znao i da ce to jednostavno da bude kako treba.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:23:18   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Bubo sve će samo da ti se kaže
ima kašikica kao neka mjerica koja dođe uz mlijeko u prahu i npr sad lupam (davno to bješe) jedna kašičica u flašicu pa dodaš 30 ml vode i promućkaš i to ti je cijela mudrost

najvažnije od svega da provjeriš da nije pretoplo


a to naravno proveris tako sto kapnes mleko na deo ruke gde kopcas sat user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:23:58   
Vučko.ba.
user posted image user posted image  Jeco

zaboravih, prvo sipaš pola vode, pa promućkaš, pa onda dodaš ostatak

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 22.11.2010 12:24:35 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:24:31   
Anoniman
Ahaaa ... Znači jedna kašika je za 30 ml , i kako se povećava mililitraža - tako povećavam i broj kašika (logično) . Extra ! Skontala !

A prokuvavate običnu vodu sa česme ? Mislim , ako bi neka mogla da napiše uobičajenu rutinu kako je vama bilo najlakše (da li ste ujutru prokuvavale vodu za ceo dan , ili ste svaki čas dokuvavale) , koliko dugo sme da stoji ta flašica sa spremljenom dohranom ?

Izvinite što gnjavim user posted image

< Poruku je uredio BubaMira -- 22.11.2010 12:26:00 >

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:26:15   
Vučko.ba.
ne smije stajati dugo, znači 30 minuta maximalno
uvijek svjež obrok
najlakše i najbrže ti je da kupiš kuhalo ili u mikrotalasnoj

a to kolko kašika kad i koliko vode, piše ti na kutiji svakog proizvođača
ja sam recimo preferirala Hipp   i česmovaču prokuhavala

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:27:19   
Vučko.ba.
pitaj Bubi sve jer ti se moze desiti da se porodiš ranije neplanski user posted image user posted image user posted image

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:30:22   
Anoniman
Odlično , imam i onaj ketler a i mikrotalasnu , znači opremu imam . Dobro je . Mogu ja tu vodu prokuvati , pa je držati u nekom bokalčetu , i samo podgrejem kad treba , je l' da ?


(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 208
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:31:22   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

pitaj Bubi sve jer ti se moze desiti da se porodiš ranije neplanski user posted image user posted image user posted image


Idi u peršun , ženo user posted image

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 209
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:36:19   
Vučko.ba.
možeš i podgrijavati prokuhanu vodu
al nema da ti treba osim za čaja , nalij se bozom iz prve slastičarne i mlijeko ko ludo počne liti iz naših (da se lijepo ozrazim) dojki user posted image

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:37:28   
Jeca*
ne
ja sam vec pisala o tome pa hajde opet
kad je luka bio bas bas beba ja sam imala ovakvu jednu serpicu (metalac user posted image ), sa malim poklopcem
user posted image
ovaj fazon
ujutru skuvamo vodu i mala je kolicina pa se brzo hladi
to bude za jednu dohranu i odmah kuvam drugu
brzo vri brzo se hladi...milina
ali sam recimo vodu kuvanu ujutru max drzala do 12h, onda bih kuvala novu, pa uvece opet novu
i kuvala sa kupovnu, aqua vivu ili rosu (pedijatar nam rekla da su te dve najbolje)

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:39:24   
Olga75
Ja sam Mariju dohranjivala prvih par nedelja , posto je mona bila nedonosce koristila sam PreNan .
BubaMiro , koristi se flasirana voda , obicno Rosa i ide 1 merica na 30ml vode a ja sam muckala formulu onim malim mikserom za nes kafu , ne ostane gromuljica jer cesto , pogotovo u pocetku znaju da zacepe rupicu. Kad bolje razmislim prvo sam joj davala na kasicicu posto se zagrcavala i to je bilo jako strasno pa sam nakon nedelju dana muka rekla : evo ti flasica pa sta bude. Ona je vrlo brzo izbacila PreNana i presla samo na sisanje preko silikonske bradavice user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:40:15   
Anoniman
E , Jecooo , lonče ti se pozlatilo !!! user posted image

Hvala , žene . Sad ću i ja muža da pošaljem u Metalac . Baš tih lončića nemam . Ali ni jednoga u kući nemam , ni starih , a pogotovo ne novih . user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 213
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:40:28   
Jeca*
ja sam koristila NUK flasice i cucle, pa stavim prvo onaj poklopac, pa zavrnem cuclu pa muckam muckam pa onda skinem poklopac, vratim cuclu i dam gospodinu da pije user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:42:00   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: BubaMira

E , Jecooo , lonče ti se pozlatilo !!! user posted image

Hvala , žene . Sad ću i ja muža da pošaljem u Metalac . Baš tih lončića nemam . Ali ni jednoga u kući nemam , ni starih , a pogotovo ne novih . user posted image


moj Luka je od pocetka imao svoju dzezvicu (super su te male sa poklopcem), posle je imao svoju serpicu...pribor za jelo..sad vec naravno sve jede sa nama, ali dok je mali...
i naravno sundjer za sudove kojim sam prala samo njegove...i dan danas posebnim sundjerom perem cucle, a ne onim kojim perem i masno i ljuto....

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:42:40   
Vučko.ba.
jbg mi smo do sada imali jako dobru vodu sa česme tako da sam nju koristila, i ako zadnju godinu nas filuju kako više nije to to

a lončići su zakon naročito emajlirani  

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Dohrana
24.11.2010 19:10:56   
MASHKA
da li baš svaki put pre spremanja mleka moram da otkuvam pribor?

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Dohrana
26.11.2010 17:46:47   
Daca88

IZVORNA PORUKA: MASHKA

da li baš svaki put pre spremanja mleka moram da otkuvam pribor?

Koliko ja znam,dosta je da otkuvaš jednom dnevno,a između pereš sa četkom za flašice,toplom vodom i deterdzentom za sude.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Dohrana
2.12.2010 11:25:28   
Daca88
Da li beba baš MORA sa ad jedinice sa 6 meseci da pređe na ad dvojku ako super napreduje od jedinice
Alen od 0-6 ned dobio 1550 gr
od 6-12 ned 1900 gr
od 12-18 ned 1700 gr
sada ima 22 ned i nismo se merili imamo tek krajem decembra zakazano u savetovalistu.
Alen ima osetljiv stomačić,a dvojka je dosta"jača"od jedinice.


_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Dohrana
2.12.2010 11:34:19   
Olga75
Daco , u principu ne mora ali kako je veci , aktivniji je pa se valjda mleko njenja da bi se podmirile i kalorijske potrebe . Sta ja znam , nikad mi nisu bile jasne one tabele , a ja sam kratko dohranjivala adaptiranim i bila mi je ostala jedna konzerva PreNana pa sam joj sa time spremala kasice , znaci koristila sam ga i posle sestog meseca

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Dohrana
2.12.2010 11:40:54   
Daca88

IZVORNA PORUKA: olga75

Daco , u principu ne mora ali kako je veci , aktivniji je pa se valjda mleko njenja da bi se podmirile i kalorijske potrebe . Sta ja znam , nikad mi nisu bile jasne one tabele , a ja sam kratko dohranjivala adaptiranim i bila mi je ostala jedna konzerva PreNana pa sam joj sa time spremala kasice , znaci koristila sam ga i posle sestog meseca

Pozdrav Subotičanko mojauser posted image
Pa da,kalorije,potrebe,ovo-ono...ali on će tada već jesti razne kašice,povrće,voće,meso...pa kontam da će on te kalorije i energiju da dobije iz čvrste hrane,ne vidim razlog da nam mleko ne ostane na jedinici ako dobro napreduje od njega.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Dohrana
2.12.2010 11:52:33   
Olga75
Eh , kako se sve brzo zaboravi. Mislim da sam ja sa sest meseci zamenila samo jedan podoj , dobila je kao rucak i jos sam joj posle toga ponudila da siki . Tek negde oko 8 -9 je imala tri nemlecna obroka , valjda user posted image . Secam se samo da sam svake nedelje jednom zvala pedijatricu da je pitam da li smem i da li je vreme da nesto novo dodamuser posted image .
Poenta mog trucanja je da ce i posle sestog meseca jos uvek ziveti vise na mleku nego na konkretnoj hrani . To " jace " mleko ces uvoditi postepeno pa verovatno nece biti problema sa prolivom ili zatvorom .


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Dohrana
18.12.2010 11:31:34   
ivaj
Da li znate koje adaptirano mleko ima onako slatkast ukus? Mi smo do sad probali bebelac koji je takav i on joj se svidja,a npr aptamil je skroz 'bezukusan' i njega nije htela(ja sve isprobala pa znamuser posted image ).

Planiram uskoro ad joj uzmem neko ar mleko,pa ne znam da li cu novalac ili humanuuser posted image  Ne znam da li postoji jos neko koje je protvi bljuckanja.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Dohrana
20.12.2010 22:26:07   
Anoniman
Ivaj...novalac je odlichan...humana je uzasno gusta i lepljiva...toliko se zgusne da je kao lepak...ja sam morala jednu mericu vishe da pravim svaki put jer nisu mogle izvutji zadnjih 30-ml user posted image


Moja poruka iz spiska mama:


IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Dobro veche zene 

Imam haos u glavi...

Od njihovih mesec i po dana piju adaptirano mleko novalac ar, koje je gusto... u petak nam dr kaze da piju par dana bebelac fl (bez laktoze) kako bi zustavili proliv koji su imale....prvih nekoliko puta kako smo im dali bebelac (bio je nagli prelazak, ne obrok po obrok) super su pile...nisu bljuckale...i proliv je stao...ali danas i juche nas urnishu sa klopom...kako krenemo da jedemo...vrishtanje...povuche dva gutljaja i vrishti...pa se pola sata ubedjujemo da jede...pa opet povuche malo...pa ostavi...i ludilooooo... vecheras poludim...i dam im novalac ar...i pojedu ga bez rechi...josh su i uhvatile flashicu...ne mozesh izvutji iz usta..iskapile su flashu bukvalno...

I sad ja nemam pojma jel problem u tome shto je bebelac retko mleko, ili to shto nema laktoze, ili je problem shto im ga dajem na manju rupicu pa mozda sporije ide od ar-a....nisam pametna...i tek sad nemam pojma na koje mleko vishe konachno da predjemo....



Inache...da kazem...planirala sam pre ovog virusa zbog kojeg smo i pili bebelac da predjem na nestle nan 2 preko dana...i da im uveche dajem nocnu formulu od Novalac-a.... al sad nemam pojma dal da prelazimo na retko mleko user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 224
   RE: Dohrana
20.12.2010 22:46:47   
usamljena
Buba Miro ja sam kljucalu vodu,  malo prohladjenu stavljala u termos bocu, tako da sam za par obroka imala spremnu vodu. I danas to radim za caj kad joj pravim, a to je svakodnevno user posted image Koristim obicnu vodu ali iz Brita bokalcica

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here