|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Palacinke
25.9.2014 20:00:02   
nata11
Ma Zapkic sipala sam, i premazem ga salvetom (uljem ne salvetom user posted image ) Cak sam zvala i sveki da da ocenu da nije pregusto. Ma ne ide nikako. Jedino moguce da nam je struja bila slabija posto se to kod nas desava pa nije uspeo da se ugreje jer je tezak. user posted image

_____________________________





(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Palacinke
25.9.2014 20:09:51   
Žapkić
Nato, ako ti se ponovi, a ti lepo reklamiraj tiganj. Oni primju reklamacije, i ako je stvarno do njih-zamene za novo (mislim, nisam lokal-patriotauser posted image , nego je stvarno tako)

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Palacinke
25.9.2014 20:11:07   
Mala Elena
Ja od kako znam za sebe palacinke pravim odokativno , prvo jaja pa tecni sastojci pa brasno sa pecivom , malo secera i soli. Dodajem i ulje u testo. Predobre su. ...okacicu sliku ! user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Palacinke
25.9.2014 20:17:29   
Žapkić
Me, zar se palačinke ne prave tako što se prvo stavi brašno, pa voda (ili mleko, ko već šta stavlja), pa onda jaja, ulje...

Izgleda da sam ja godimanama u zabludi!user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Palacinke
25.9.2014 20:26:52   
Sanjalica1980
Jao sta mi radite sa tim vasim palacinkama user posted image

Opet sam gladna

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Palacinke
25.9.2014 21:09:22   
Mala Elena
Moje palacinke user posted image

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Palacinke
25.9.2014 21:24:05   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Žapkić

Me, zar se palačinke ne prave tako što se prvo stavi brašno, pa voda (ili mleko, ko već šta stavlja), pa onda jaja, ulje...

Izgleda da sam ja godimanama u zabludi!user posted image


I ja prvo umutim jaja, da zapeni, pa tek onda sve ostalo, možda zato moji palačinci nisu tako dobri kao moje babe Mile user posted image

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Palacinke
25.9.2014 22:09:05   
Didy
Ja, brate, sve natrpam u posudu, upalim mikser, smutim, razredim još ako su preguste i pečem. Nema prvo mutim ovo, pa onda ono. I stavljam 1l mleka i samo 1 dl kisele vode i budu mnogo ukusnije nego kad se pravi pola mleko, pola voda, probajte. Isto malo soli i 2 kesice vanilin šećera. Kad je veliko društvo, pečem u dva tiganja, budu gotove za čas. Mi ih svi volimo, a ne pravimo ih tako često. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Palacinke
25.9.2014 22:59:36   
Anoniman
Didy 1 l mleka stavis u palacinke, pa koliko ti palacinki ispecesuser posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Palacinke
25.9.2014 23:03:42   
Didy
Samo ću ti reći da moja deca pojedu svako po 5-6 i sve će ti biti jasno.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Palacinke
25.9.2014 23:06:54   
Anoniman
Oni ko da sam ih ja rodila, ja pojedem desetuser posted image ispecem oko petnaestak i to je to, mm ne voli, sveki ni ona, una pojede 1-2 i ostalo jauser posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Palacinke
25.9.2014 23:07:18   
Klarita
Leleeeeee, po 5-6user posted image Ni ja ne pojedem toliko user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Palacinke
25.9.2014 23:10:08   
madre
vala i ja se hvalim kako pojedem 6, nisam ni slutila da sam tako sitna ribauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Palacinke
25.9.2014 23:10:54   
Sanjica26 RR
Moja T pojede tri palacinke i obozava da ih jede. Ne pravim ih cesto.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Palacinke
25.9.2014 23:11:41   
17 joka
moj rekord je 5 palacinkiuser posted image ja inace nemogu mnogo bilo cega ali ako jedem ma i voda mi se lepiuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Palacinke
25.9.2014 23:44:56   
Didy
Ja uvek pravim od litre mleka, najčešće sve pojedemo odmah, a ako ostane, stavim u frižider i sutradan im podgrejem u mikrotalasnoj, budu kao da su tad pečene. user posted image

< Poruku je uredio Didy -- 25.9.2014 23:52:00 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Palacinke
25.9.2014 23:47:04   
mati
Ja stavim jaje, pa onda mleko i vodu i ukljucim mikser pa dodajem brasno...
Mi bogami jedemo, pa cak je Mita pojeo dve sa domacim dzemom...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Palacinke
25.9.2014 23:50:27   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Žapkić

Me, zar se palačinke ne prave tako što se prvo stavi brašno, pa voda (ili mleko, ko već šta stavlja), pa onda jaja, ulje...

Izgleda da sam ja godimanama u zabludi!user posted image


I ja prvo umutim jaja, da zapeni, pa tek onda sve ostalo, možda zato moji palačinci nisu tako dobri kao moje babe Mile user posted image



Ali znas sta je fora, ulupas jaja viljuskom ili zicom ili mikserom ali na min brzinu...tako ne peni i skroz bude ok. Probaj. Mene moja baba tako ucilauser posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Palacinke
25.9.2014 23:53:15   
bubulence
didy u cega stavis toliko mleka??? sa koliko brasna pravis???
ja sve stavim zajedno, pa mutim. ali na, od prilike, 600gr brasna stavim oko 1dl mleka, nekad i manje. 2 jajeta, malo secera, soli , vode i ulja. sve ide od prilike... i kazu da pravim najbolje palacinke user posted image .
inace E i ja pojedemo po jednu ili dve a mm po 10-12... mada ja najcesce ni ne probam. smorim se dok ih pecem. ali ih rado jedem kada drugi spreme

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Palacinke
25.9.2014 23:56:09   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Didy

Ja uvek pravim od litre mleka, najčešće sve pojedemo odmah, a ako ostane, stavim u frižider i sutradan im podgrejem u mikrotalasnoj, budu kao da su tad pečene. user posted image




Ovo mom muzu nikako ne davati! mm inace ima uputstvo za upotrebu, sta uraditi da bude srecan, razocaran, besan...user posted image Ja smesu stavim u friz pa sutradan pecem.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Palacinke
26.9.2014 0:29:33   
gagana83
I ja sastojke stavljam od oka. 1 ili 2 jaja, zavisi da li smo sami ili imamo goste, brasno od oka, mleko i kisela u voda u razmeri 1-1, malo ulja, prstohvat soli (ako se setim). Cesto ubacim i heljdino brasno. Secer ne stavljam.
Najlepse su mi sa filom od krema, plazme i visanja a volim i pohovane, sa sunkom i kackavaljem.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Palacinke
26.9.2014 0:32:33   
mati
Mm ne uziva u slatkim, za njega obavezno slane, zapecene sa besamel sosom... Jos ako ima ljutkasti ajvar...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Palacinke
26.9.2014 0:34:21   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Didy

Ja, brate, sve natrpam u posudu, upalim mikser, smutim, razredim još ako su preguste i pečem. Nema prvo mutim ovo, pa onda ono.


Ovako i ja.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Palacinke
26.9.2014 1:57:40   
Mala Elena
Um, izgleda ti nece budu uspesne ove palacinke kao kiflice , svako ima svoju metodu user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Palacinke
26.9.2014 5:47:57   
Ana RR
Ja ako nemam vanilin šećer u kući i ne počinjem da ih pravim. Palačinke koje ne mirišu na vanilin šećer nisu palačinke user posted image

Inače pravim po nekom receptu koji sam ja modifikovala tj smanjila sam količinu jaja:

2 jaja (originalno ide 4 jaja, meni je to mnogo)
400 gr.brašna
4 dcl.mleka
4 dcl. kisele vode
4 kašike ulja (ako me ne mrzi, istopim puter umesto ulja, lepše je)
malo soli, malo šećera
2 kesice vanilin šećera

Smesu ostavim sat vremena u frižideru pre pečenja.

Pečene palačinke slažem jednu na drugu i obavezno ih pokrijem poklopcem ili velikim tanjirom.


< Poruku je uredio Ana RR -- 26.9.2014 5:48:53 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR
Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here