|      
Želiš odustati?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa posledicama te odluke.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj lični računar ćemo namestiti cookie, koji će nam omogućiti, da te tokom takmičenja (10. - 14.06.2013.) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja Ringerajinih stabala odnosno kontrole uz desnu ivicu ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, a bodove će izgubiti i Ringeraja. Nažalost, odustajanjem gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Da li još želiš odustati?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Urtikarija (koprivnjača)
29.1.2009 15:37:00   
guppy RR
Driiiiinnnn - Driiiiiinnnn... zvoni telefon... Halo?
"Dođite hitno u vrtić po sina"

URTIKARIJA (KOPRIVNJAČA)

...
je alergijska reakcija kože na hranu, bakterije, gljivice, neke lekove, aditive, grebanje kože, izlaganje suncu ...

Kako izgleda?
Kao koža posle dodira sa koprivom.
Urtike ("fleke") mogu biti bele ili ružičaste i prisutan je svrab. Urtikarija obično traje kratko i urtike se brzo povuku.

Lečenje?
Trebao bi da se pronađe razlog (na primer alergija na ...), a najčešće leče se samo simptomi. Mom sinu su dali injekciju kortikosteroida i antihistamik (lek za alergičare). Stanje se smirilo tek posle 2 sata.

Posle D-dana

Obično dete ide na dijetu, ovde se dijete zovu Urtika I, II i III.
Vidi temu Urtika I, II, III  <--- KLIK OVDE za dijetu

Šta se nama desilo?
Sin je počeo odjenom da otiče i širile su se te fleke po celom telu (ruke, leđa, noge) i čak i posle injekcije kortikosteroida prvo nije bilo bolje... počeo je da otiče i dobio urtiku i na obrazu. Tad smo odjurili u bolnicu... u svakom slučaju kod alergijskih reakcija treba pratiti da li otiču usta, oči ... jer postoji mogućnost da dete prestane da diše...

Dva dana posle...
Kao da ništa nije bilo... veseo, zdrav, nasmejan... i na dijeti :)

Čitaj dalje (KLIK)

< Poruku je uredio guppy RR -- 29.1.2009 15:49:07 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
29.1.2009 15:40:34   
Anoniman
Užas! I šta sada? Treba saznati na šta je dobio tu reakciju, jel tako?

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 2
29.1.2009 15:57:15   
guppy RR
Treba saznati, ali ne mogu da saznaju USKORO user posted image

Čitaj temu Testovi za utvrđivanje alergije <--- KLIK

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
16.6.2010 13:43:51   
Lu
U 60 do 70% bolesnika se ne može utvrditi uzrok. Tada govorimo o idiopatskoj kroničnoj urtikariji. Posebna skupina urtikarija su tzv. fizikalne urtikarije koje nastaju nakon izlaganja hladnoći, toplini, suncu i UV svjetlu (solarna) te pritisku. Neke fizikalne urtikarije nastaju nakon povišenja temperature tijela zbog toplih kupki, nakon tuširanja, vježbanja, znojenja, tzv. kolinergičke urtikarije.
Osim tih postoje i kontaktne urtikarije koje mogu biti posljedica imunološke i neimunološke reakcije na dodir otrova biljke, kukca, morskih životinja, kozmetičkih i prehrambenih proizvoda, te lateksa.
Pažljivom analizom podataka koje daje pacijent u većini se slučajeva lako pronalazi uzrok nastanka urtikarije. Uklanjanje utvrđenog antigena dovodi do izlječenja. Kada nam anamnestički podaci ne nude sigurne razloge nastanka urtikarije, provodimo testove in vivo-prick test (test ubodom), scratch test, patch test, testove in vitro (RAST, RIST, CAST – ELISA), te laboratorijsku obradu koja nam može pomoći pri utvrđivanju mogućeg uzroka urtikarije.

izvor

< Poruku je uredio Lu RR -- 16.6.2010 13:45:09 >

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
16.10.2012 8:15:40   
Shishica
Od sinoc imam takav svrab i do jutros, sad, rasirilo se. Gadan osip po nogama rukama i vratu.
Ne znam ni sta da radim ni sta smem popiti kad sam trudna.. user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
16.10.2012 8:32:56   
Shishica
Zna li iko nesto o tome... moram li kod lekara? Svakako cu morati da cekam do jedno 4. sata, a i onda ne ide mi se kod lekara da cekam tamo sa svim bolesnim ljudima i zaradim jos nesto.

Imam kuci presing sirup, ali ne verujem da smem da ga popijem...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 6
16.10.2012 9:39:41   
minna
Shishice, ja sam imala neki osip u trudnoci i pojavio se koliko se secam nesto neposredno pred kontrolu (a da nisam imala zakazano isto bih otisla za svaki slucaj), to sam pomenula dr i odmah je trazio da vidi kako izgleda, meni je to bilo nesto kontaktno, od nekog praska za ves ili tako nesto, i rekao mi je da mogu da mazem sinopen, u tankom sloju i ne duze od nekoliko dana.
Mozda ipak da odes da vidis da ti kaze sta mozes da pijes ili mazes, mislim ja sam uvek pre za to nego da uzimam sama na svoju ruku i vise sam volela da budem pod kontrolom

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 7
16.10.2012 10:03:02   
Anoniman
Idi Shishi kod lekara.

Inače, mislim da smeš Pressing u trudnoći ali nikako bez konsultacije sa lekarom.

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 8
11.6.2013 14:21:28   
Anck Su Nmaun
Jel ovo izgleda kao sitni baloncici ?
Pojavilo mi se juce ujutru na rubu levog uveta user posted image

Straasno svrbi, a od jutros me boli iza tog uva ... nema pojma od cega, a lici na alergiju il sta vec.

ja sam alergicna na bizuteriju jedino, al ovo je po samom rubu, nista nisam nosila, nista ne obicno jela.... neznam sta bi moglo biti user posted image

Najbogatija na svetu od kad imam vas troje !!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
11.6.2013 14:56:04   
Modessty RR
Anck da te nije nešto gricnulo? Jel samo tu i nigde više?

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.
JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 10
11.6.2013 15:04:25   
MASHKA
ja sam pre dve nedelja išla u CEA na testiranje i otkrili su mi da imam sistemsku kandidu u crevima pa se zbog toga javlja koprivnjača! sada sam na strogoj dijeti 3. nedelje user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 11
11.6.2013 16:27:14   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Modessty

Anck da te nije nešto gricnulo? Jel samo tu i nigde više?

Da, samo tu i bas na cudnom mestu user posted image
ali osetim od jutros bol iza uveta..mislim kakve moze imati uopste veze s usima user posted image

Najbogatija na svetu od kad imam vas troje !!!

(odgovor članu Modessty RR)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:

Zgužvana pita od spanaća i posnog sira
Kuvar: Torbica
Odličano predjelo ili samostalan obrok!

Anketa

ishrana
superm

Kada ste uveli gluten u ishranu svog deteta/ dece?

Oznake

Click Here