|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
27.12.2010 9:42:15   
Jele

IZVORNA PORUKA: mihi

Ja sam prezadovoljna, Miloš sledeće nedelje treba da primi i Pneumo 23.

A ukoliko je dete uzrasta 12 do 23 meseca daju se dve doza sa razmakom od 8 nedelja.


Mihi, a što mu daješ Pneumo 23, ako si mu sa godinu dana dala Prevenar, zar nije trebalo (što piše gore u textu) da dobije još jedan za 8 nedelja i to je to, zbunila sam se user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.1.2011 11:51:36   
Jele
Da podignem temu...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
11.1.2011 18:12:58   
mejvis
Bili smo danas u savetovalištu i doktorka nam je rekla da obavezno uzmemo prenavar i da je vakcina odlična naročito ako planiramo da damo dete u jaslice. Raspitali smo se još na par strana i svi su nam savetovali isto. Tako da mi smo odlučili da ćemo je uzeti. Sledeće nedelje u utorak idemo da je primimo!user posted image  Doktorka nam je rekla da u ovom uzrastu (8,5) meseci idu 2 doze sa razmakom 6 nedelja a koliko vidim po netu kažu da do godinu dana idu 3 doze, sada ne znam...user posted image
Mihi kako ste prošli u vrtiću nakon prenavara, jel bio manje bolestan nego druga deca?

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
24.1.2011 13:48:27   
Jele
Mihi se ne javlja, pa da podignem temu...

Evo sad ćčitam pojavila se unapređena verzija Prevnara šireg spektra zaštite, Prevnar 13:

Invasive pneumococcal disease (IPD) is still out there...
IPD includes meningitis, which remains a serious risk for children up to age 5. Untreated, meningitis can cause deafness and long-term brain damage. Even children who received the full 4-dose series of Prevnar® might not be covered against 6 additional strains of bacteria that cause IPD.

...but so is more coverage for your child
That's where Prevnar 13® can help. Doctors at the Centers for Disease Control and Prevention (CDC) recommend that children under age 5 be vaccinated with Prevnar 13®.

A single dose of Prevnar 13® may be given to children 15 months to age 5 who have had 4 doses of Prevnar® to get additional coverage.

The immune response from this schedule might be lower for the 6 additional strains (types 1, 3, 5, 6A, 7F, and 19A) than if your child had received the full 4 doses of Prevnar 13®. It's not known how medically important this difference is.

If your child has started receiving Prevnar®, your child's doctor can switch to Prevnar 13® at any point for the remaining doses.

Ask your child's doctor today about additional coverage with Prevnar 13®.

INDICATION FOR PREVNAR 13®
Prevnar 13® is a vaccine approved for use in children 6 weeks through 5 years of age (prior to the 6th birthday).
Prevnar 13® is indicated for active immunization for the prevention of invasive disease caused by 13 strains of Streptococcus pneumoniae (1, 3, 4, 5, 6A, 6B, 7F, 9V, 14, 18C, 19A, 19F, and 23F).
Prevnar 13® is also indicated for the prevention of otitis media (ear infection) caused by 7 strains of Streptococcus pneumoniae (4, 6B, 9V, 14, 18C, 19F, and 23F). No efficacy data for ear infections are available for strains 1, 3, 5, 6A, 7F, and 19A.
IMPORTANT SAFETY INFORMATION FOR PREVNAR 13®
Prevnar 13® should not be given to anyone with a severe allergic reaction to any component of Prevnar 13®, Prevnar® or any diphtheria toxoid–containing vaccine.
Prevnar 13® may not protect all individuals receiving the vaccine.
Protection against ear infections is expected to be less than that for invasive disease.
Children with weakened immune systems may have a reduced immune response to Prevnar 13®.
A temporary pause of breathing following vaccination has been observed in some infants born prematurely.
The most commonly reported serious adverse events include bronchiolitis (an infection of the lungs) (0.9%, 1.1%), gastroenteritis (inflammation of the stomach and small intestine) (0.9%, 0.9%), and pneumonia (0.9%, 0.5%) for Prevnar 13® and Prevnar®, respectively.
The most common side effects are redness, swelling and tenderness at the injection site, fever, decreased appetite, irritability, increased sleep, and decreased sleep. Any side effects associated with the vaccination should be reported to your child's health care provider.
Ask your child's health care provider about the risks, benefits and if Prevnar 13® is right for your child.

http://www.glassrbije.org/info/index.php?option=com_content&view=article&id=10161:vakcina-protiv-pneumonije-moe-da-sprei-i-smrt-od-gripa&catid=43:oko-nas&Itemid=58

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
25.1.2011 11:36:28   
mihi
Jele dobio je dve doze Prevenara, posle druge godine indikovana je ova Pneumo 23 (sa više još antigena St. pneumoniae).

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
25.1.2011 11:38:30   
mihi
Mejvis nije išao u vrtić a  nije ni bio bolestan, nije imao ni jednu upalu grla ni uha, sada imamo malo problema sa adenoidom (treći krajnik) ali nije ništa strašno.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.1.2011 22:39:27   
Jele

IZVORNA PORUKA: mihi

Jele dobio je dve doze Prevenara, posle druge godine indikovana je ova Pneumo 23 (sa više još antigena St. pneumoniae).


Ali zašto, zar nisu dve doze Prevnara završile vakcinaciju za njegov uzrast?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
27.1.2011 10:06:02   
mihi
Jele on sada ima 2 godine i 3 meseca i sad posle druge godine prima još dve doze.user posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
27.1.2011 10:07:25   
Anoniman
mihi, jesi ti pisala negde o vakcini protiv Varičele? Je l' ima posebna tema, imam neka pitanjca za tebe ako imaš vremena?

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
27.1.2011 10:08:18   
mihi
Nedjo tu sam pitaj, ne znam da li imamo posebnu temu, misli da ne. Pitaj tu sam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
27.1.2011 10:12:47   
Anoniman
Koliko je pametno da Nešu vakcinišem, pošto ja nemam problem sa tim da on preleži boginje, nego ne sme da se približi svom bratu, koji ima transplant jetre, dok ih ne preleži? Da li ta vakcina štiti 100 posto i da li on ipak može da dobije boginje? Ako ih i ne dobije, da li može da ih prenese nekom drugom?

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
27.1.2011 10:18:07   
mihi
Neđo, vakcina nije 100% sigurnost da neće dobiti ovčije boginje, ali kažu po statistici kliničkih studija 98% jeste, Piše u studiji da deca koja ipak dobiju boginje imaju jako blagu formu. Ako je vakcinsan to je kao da ih je preboleo, samo što je titar stekao vakcinom, ne može da ih prenese nikome. I ono što je važno treba da dobije 2 doze. Ako je često u kontaktu sa bratom, možda bi bilo pametno vakcinisati ga, ali o tom  ipak popričaj sa pedijatrom. To je klinac tvog brata, jel dete sada dobro?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
27.1.2011 10:25:12   
*Alexx*
Vakcina protiv ovčijih boginja

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
27.1.2011 10:25:19   
lenaa
Mihi kako se tj kada daje ova vakcina Prevnar ? Kod nas u kartonu pise sa 2m pa sa 4 i onda sa 12 (nisam bas sigurna, ostao mi je karton u autu). Jel bilo nekih problema kad je tvoje dete primilo - mislim na crvenilo i sl?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
27.1.2011 10:29:16   
mihi
Lena moj sin je primio sa više od godinu dana jer kod nas nije obavezna vakcina, nije bilo nikakvih nus efekata, super je podneo.

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
27.1.2011 10:35:34   
lenaa
Hvala Mihi .

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
27.1.2011 10:36:57   
mihi
Nema na čemu.

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
27.1.2011 12:16:50   
Jele

IZVORNA PORUKA: mihi

Jele on sada ima 2 godine i 3 meseca i sad posle druge godine prima još dve doze.user posted image


Ok, hvala, ja sam izgleda totalno pogrešno razumela kako se daje ova vakcina, mislila sam da ako prime do 2 godine primaju prevnar u dve doze u tom uzrastu i da je onda to to, a ako primaju tek posle 2 godine onda primaju Pneumo 23...Skroz sam se sludila sad.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
27.1.2011 19:18:59   
mejvis
Nigde nismo uspeli da nadjemo prevernar. user posted image  Sve apoteke u gradu smo obišli, čak i moja drugarica drži apoteku i ništa nismo uspeli....

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
27.1.2011 19:35:49   
Tea2
Moze li mi neko objasniti koje su konkretne dobiti od ove vakcine,jesu li deca koja idu u vrtic manje bolesna?Sterijem sinu je nisam davala,dvoumim se da li da je damo bebi.

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
27.1.2011 20:03:31   
New Mom
Jeca je objasnila u prvom postu.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
27.1.2011 21:12:17   
Tea2
Zar u vakcini koja se daje nesto posle godine ,Hib ,nema slicnih bakterija koje stite od meningitisa?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
3.2.2011 21:51:49   
Tea2
Danas smo bili u DZ pa sam se malo raspitala,a posle toga i kopala po netu.Prevnar mi po dosadašnjim informacijama čini kao dobra vakcina.Niko ne spominje reakcije.Jesu li ih imala vaša deca?Doktorka mi reče da se prima i kupuje u Zavodu za javno zdravlje.Gde ste je vi kupovali,gde su je deca primala?Da li tamo pregledaju dete ili to radi vas pedijatar?Na netu nađoh da bi konkretno moje dete trebalo da je sada primi sa 6 meseci,a doktorka pominje 7.Može li mi neko odgovoriti?

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
3.2.2011 23:10:42   
Jele
Mislim da je najbolje da ti Mihi objasni, čini mi se da ona najviše zna o ovoj vakcini, a i njeno dete ju je primilo, pa eto... Pošalji joj pp...

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
3.2.2011 23:29:29   
lenaa
Daje se u nogicu, pece, pojavi se crvenilo malo, nije bilo povisene t. niti bilo kojih drugih problema sem sto je tresla nogicu posle uboda (peklo je verovatno). Izgleda da moze da se da nebitno koliko je meseci beba jer su nama nudili da je primi jos kad je imala oko 3 meseci, pa smo odbili i dali smo joj sad u petom jer se mm uplasio sto je bila puno bolesna pre toga (inace smo mislili da joj ne dajemo) zatim se pravi pauza, kod nas je oko 2,5 meseci pa treba da primi drugu dozu i posle cini mi se opet daju tu vakcinu sa godinu dana ali nisam sigurna karton vakcinacije mi je u autu, ne mogu sad da pogledam, videcu sutra bas sta pise.Rado bih ti rekla gde se kupuje u Srbiji ali ne znam. Inace pre vakcinacije nas doktor uopste nije pregledao bebicu da li je zdrava ili nije jedino je sestra pitala da li je zdrava ali i to mislim da je pitala da je nebi uvodila u cekaonicu gde je bilo dosta prehladjene dece.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
Ženama mozak naraste nakon porođaja
Popularno verovanje da se ženski um pretvori u kašu tokom trudnoće i porođaja je totalno pogrešno – mozgovi žena, u stva...



Click Here