|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vakcina protiv ovčijih boginja
23.9.2010 12:06:58   
mihi
Juče u časopisu Moj Pedijatar pročitah da se kod nas pojavila ova vakcina. Ima li neko neke informacije jer bih rado Miloša vakcinisala protiv ovčijih boginja.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
23.9.2010 12:07:56   
Anoniman
Zašto? Pusti dete neka preleži, ništa mu neće biti. 

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
23.9.2010 12:16:07   
mihi
Tasho veruj mi da sve razvijene zemlje odavno vakcinišu, to su boginje sa najviše komplikacija, stariji sin je imao povraćanje koje je trajalo 3 dana, neurolog je mislio da ima encefalit  (virus je neurotropan) i da je povraćanje centralnog porekla. Dali su mu klometal i ranisan pa je prestalo, te je dr rekao da možda ima enatem (boginje i na sluzokoži želudca) te da zbog toga povraća. Živa sam se istraumirala. Osim toga često se posle ovih boginja zbog pada imuniteta nadovežu sekundarne infekcije...... Pogotovu kod naše dece koja su protiv svih boginja vakcinisana osim protiv ovih. Ja sam za vakcinu i sigurno ću ga vakcinisati samo ako mogu regularno da je nabavim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
23.9.2010 12:17:08   
upgrade011
Ma sto dete da se muci ako ne mora. Koliko se ja secam htela sam da poludim od svraba kad sam lezala te boginje.

I ja bi isto da detetu dam tu vakcinu. Sad sam pogledala - Varicela zoster vakcina (VZV) daje se nakon navrsenih godinu dana.

  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
23.9.2010 12:37:33   
mihi
Da od 12 do 18 meseca u dve doze ali može i kasnije.

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
26.9.2010 0:58:03   
milia
Ima vakcine, u apoteci su rekli da je registrovana, ali nema kod dobavljaca, kosta 5000 din jedna doza. Ja sam se raspitivala da se ja vakcinisem jer nisam prelezala, ni ja ni suprug, a dete ako nam donese boginje, samo cemo se muciti. Planiram mozda jos jedno dete i strah me da mala ne dobije boginje kad ja mozda budem bila trudna.
Da li neko mozda zna da li u Srbiji ima i da li daju imunoglobuline trudnicama koje znaju da su bile izlozene Ovcjim boginjama? Ili sta im Bog da....

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
26.9.2010 13:53:40   
mihi
Čim je registrtrovana pojaviće se  sigurno.

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
4.10.2010 13:11:10   
mihi
Evo odgovora dr Gorana Vukomanovića (meni na mail) u vezi vakcine protiv ovčijih boginja:

Varilix se može nabaviti u bolje snabdevenim apotekama (Ivančić i sin je
sigurno ima, kao i Prima apoteke). Vaše dete sada treba da dobije jednu
dozu (samo da bude zdravo), a od pre par godina većina zemalja (gde se ova
vakcina daje skoro 10 godina) je uvela i revakcinaciju. Revakcina se može
dati već za mesec dana, ali kod beba se može sačekati i dati do polaska u
školu. Procenat zaštite posle prve doze je oko 90%, a posle revakcine blizu
100%. Naravno, dete može dobiti varičele i posle vakcinacije, ali se to
veoma retko dešava, a i ako se desi, klinička slika je blaga i sve prođe bez
komplikacija. Vakcinaciju možete obaviti kod Vašeg pedijatra.

Srdačan pozdrav, dr Goran Vukomanovic

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
4.10.2010 13:13:57   
Jeca*
Ja i dalje mislim da je bolje da dete preleži, kad je to već nešto što smo uglavnom svi preležali kao deca, nego ubrizgavati im "svašta nešto" u organizam. No, stvar stava. Mog sina drugarica iz vrtića je vakcinisana u USA pa se ipak osula.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
4.10.2010 13:18:17   
mihi
Sada proverih, vakcina se zove Varivax (Merck) i nema je u apoteci Ivančić i sinovi, ostaje da proverim u Primi mada sam tamo čini mi se ranije već pitala. Ako je ne nađem u apotekama zvaću Merkovo predstavništvo pa ću pitati šta je sa distribucijhom vakcineuser posted image .

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
4.10.2010 13:27:41   
mihi
Mislim da se unosi isti virus, sad da li kroz usta ili vakcinom po meni je isto, evo dr mi je napisao da se moraju dati dve doze i da i pored toga može da se desi da dete ne razvije imunitet i da dobije boginje. No to se zaista retko dešava. MIsli da nije isto ono što je bilo ranija kada su deca dobijala tri vreste boginja Male, ovčije i rubelu i gde se sigurno stvarao unakrsni imunitet te su i simptomi bili manje više blagi. Danas se naša deca vakcinišu protiv malih, boginja i rubele a ostale su samo ovčije boginje koje će od sledeće godine biti uvrštene u redovan program vakcinacije nakon prve godine života kod dec kao i MMR. Zamislite samo da se smanje muke koje deca imaju, svrab, temperatura, povraćanje....... i još bolovanje koje država plaća za mame koje nije malo i traje 3 nedelje nekad i duže.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
4.10.2010 13:30:07   
Jeca*
pa dobro, ako uvedu kao redovno onda će mi to biti malo sigurnije..ovako dok ne uvedu to mi je još uvek na nivou avanturizma. Sa druge strane, zar se nije po forumu dosta "pljuvala" mmr vakcina, koja je takodje deo redovnog kalendara vakcinacije? U čemu je razlika?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
4.10.2010 14:10:48   
mihi
Po forumu mogu da se pišu i razmenjuju zapažanja i utisci i stručnih i nestručnih lica za ova pitanja. 
SZO UN  propisuje kalendar i program vakcinacije za sve zemlje sveta gde potreba za vakcinacijom postoji. Ako je neko od nas iznad te institucije i tvrdi da ne treba da vakciniše svoje dete u to ne ulazim.
E sad što se tiče vakcina koje su naknadno uvrštene u program vakcinacije jer se ukazala potreba a ranije nisu bile, jedna od njih je vakcina protiv Hepatitisa B. Kada je moj stariji sin imao 4 godine ja sam ga po preporuci pedijatra vakcinisala i ako tada nije bila u redovnom programu vakcinacije, nekoliko godina kasnije bebe u našoj zemlji su počele da je dobijaju u porodilištu. 
To će se isto dogoditi i sa vakcinom protiv ovčijih boginja, naš fond za zdravstveno i socijalno osiguranje je napravio kalkulaciju i kada je sabrao troškove bolovanja koje refundira država plus troškove lečenja kod komplikaija kojih je sve više, doneli su odluku da ovu vakcinu uvrste u redovan program vakcinacije od 2011 ili 2012 god.
Dok vakcina nije u redovnom programu vakcinciju u pravu si Jeco stvar je stava da li je detetu dati ili ne, ali kad postane obavezna i zakon nas na to obavezuje nema više dileme.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
4.10.2010 14:17:05   
Jeca*
a off topic, a  a propo moje priče, jeste li vi na kraju primili MMR? (znam da smo pisali o tome, a sad nemam vremena da bucam da čitam)

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
4.10.2010 14:26:16   
mihi
Da pisala ja još u julu primili pre odlaska na more, imao je mali otok limfnog čvora iza uha i proliv jedan dan, bez temperatureuser posted image . E sad i to je off topik al da napišem, komšinica mi kaže da njoj za vrtić (državni) nisu obavezno tražili MMR vakcinu a pedijatar joj rekao da ne savetuje da primiuser posted image .

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
4.10.2010 14:30:42   
Jeca*
svašta...pa kako će u kolektiv bez vakcine? ipak su te boginje znatno komplikovanije od ovčijih

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
4.10.2010 14:32:11   
mihi
Ja sam se baš začudila, pogotovo što sporadično ipak ima slučajeva ovih boginja, pogotovu u Romskoj populaciji dece, jer se ne redovno vakcinišu.user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
6.10.2010 11:00:52   
prolece
ja bih decu vakcinisala.
letos ih je moja starija ćerka dobila i živa sam se pojela kako će ih podneti(jer se sećam svojih, odrala sam kožu), ali hvala Bogu on se nije češala i nije ni imala puno plikova, malo povišenu T do 38 dva dana. e,onda sam se tresla da ih mlađa ne dobije, jer su mi rekli da kod manje dece mogu da nastanu ozbijne komplikacije. nisu mi rekli kakve konkretno. ali sva sreća ona ih nije dobila.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
27.1.2011 10:24:57   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Nedja

Koliko je pametno da Nešu vakcinišem, pošto ja nemam problem sa tim da on preleži boginje, nego ne sme da se približi svom bratu, koji ima transplant jetre, dok ih ne preleži? Da li ta vakcina štiti 100 posto i da li on ipak može da dobije boginje? Ako ih i ne dobije, da li može da ih prenese nekom drugom?

IZVORNA PORUKA: mihi

Neđo, vakcina nije 100% sigurnost da neće dobiti ovčije boginje, ali kažu po statistici kliničkih studija 98% jeste, Piše u studiji da deca koja ipak dobiju boginje imaju jako blagu formu. Ako je vakcinsan to je kao da ih je preboleo, samo što je titar stekao vakcinom, ne može da ih prenese nikome. I ono što je važno treba da dobije 2 doze. Ako je često u kontaktu sa bratom, možda bi bilo pametno vakcinisati ga, ali o tom  ipak popričaj sa pedijatrom. To je klinac tvog brata, jel dete sada dobro?



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
27.1.2011 10:28:33   
Anoniman
Jeste mihi, on je, i dobro je sad, hvala na pitanju...samo se njih dvojica nisu još nijednom videli otkako su se oni vratili u Srbiju u novembru. Neša ide u vrtić i strah me je da je u inkubaciji, jer ja to ne mogu da znam, i nisam dala da se vide nijednom.
Zato intenzivno razmišljam o vakcinaciji...recimo da bih sačekala do leta, da mu dam šansu da ih pokupi u vrtiću od nekoga, a ako ih ne dobije ni tad, popričala bih sa jednim ako ne i dva pedijatra.
Ti ćeš Miloša vakcinisati?

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
27.1.2011 10:31:05   
mihi
Hoću, treba da primi pentaxim malo kasnimo jer je bio bolestan i odmah nakon toga će je dobiti pa onda i Pneumo 23. Da bude spremen kad na jesen krene u vrtićuser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
27.1.2011 10:34:46   
Anoniman
Super, hvala ti puno. Verovatno ću te još smarati kad bude došlo vreme za vakcinuuser posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
27.1.2011 10:36:28   
mihi
Slobodno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
15.12.2011 15:23:56   
mihi
Olga evo me u pravoj temi,user posted image
Tash Varillix GSK nije pravljen na kulturama ćelija pilećih embriona, kontraindikovana za decu alergičnu na NEOMICIN (antibiotik) koristi se za pravljenje ove vakcine. No sumnjm da i ovu Mare sme da primi. user posted image

< Poruku je uredio mihi -- 15.12.2011 15:25:23 >

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Vakcina protiv ovčijih boginja
15.12.2011 15:37:03   
*Alexx*
Ja planiram da Andreja vakcinišem protiv ovčijih boginja. Skoro svuda u svetu je obavezna, pedijatar (koju zaista poštujem i sa kojom se u 90% slučajeva slažem) mi je rekla da je to super stvar. Drugo - ja ne mogu da uzmem bolovanje od 2-3 nedelje ili koliko već one traju (jednostavno mi posao to u većini slučajeva ne dozvoljava).

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here