|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
15.6.2012 15:32:11   
cockic
mi danas primamo pneumo 23,prvo da ga pregleda pa onda,a sad je napunio 2 god tj ima 26 meseci i dr nam je danas zakazala ona se prima od druge do pete jer tad ih najvise napadaju te bakterije i mora se ponavljati svakih 5 a kazu da posle i nemora jer su te infekcije su kod dece redje.tako meni rekose.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
17.6.2012 6:52:56   
cockic
ja samo da napisem i ovde primismo pneumo 23 pre dva dana nadam se da reakcije nece ni biti user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
17.6.2012 8:21:14   
mihi
Cockić a zašto niste primili Prevenar 7?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
17.6.2012 9:49:48   
cockic
jer nam je dr rekla da je pneumo bolji,a i kod nas pristupacniji,mada ovde dr daju ono sto su proverili mislim sto duzi period daju pa znaju kakve su reakcije i koliko ceste.i dosta dr je protiv tog prevenara barem od moje lene dr nije za touser posted image a kazem petrova posto su to dva dz na razlicitim opstinama je bila vise za ovaj pneumo 23 koliko sam ja razumela slicna je ko taj prevenar samo po njoj jeftinija a i on nije imao neke teze bronhitise upale puluca kao beba...nedao bog jedino cesto u njegovom slucaju je bila upala usiju ali nekih 4-5 puta sad ne znam koliko je to nekom cesto meni deluje da jeste.i dve opstrukcije ali to vec sad kao veci posle godinu i po je dobio prvu a drugu sad pre mesec dana.
misljenja dr su podeljena za taj prevenar a ja maloj bi dala tamo oko prve godine nebitno sta dr savetuje mislim da nije stetna puno.vise koristi sigurno.jer kad se setim peke kako je  bio bolesljiv od 16 meseca njoj bi morala dati da neprolazim kroz to opet u toj meri.znam ja da oni moraju da se prehlade i da vakcine nezastite 100% ali sigurno bude u blazoj meri.

mali od devera je primio prevenar i on je jako malo bio bolestan dao bog to je super e sad da li od toga ili mu je imunitet  bolji ne znam.ali svakako oni su zadovoljni.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
24.7.2012 23:44:52   
Anoniman
Čitala sam na sajtu vakcina, i zbunjena sam skroz.
Ne znam ni kako sam razumela... Prevnar 7 se daje u 4 doze sa određenim razmacima među dozama? Kako bi se to sada davalo Marku koji ima 22 meseca? Kako se daje Prevnar 13 (pitam zbog Luke)?

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
25.7.2012 9:07:00   
cockic
ja sam sad leninu dr pitala za prevenar kad smo bile na kontroli posto je ona imala upalu usiju sa 5 meseci,ona kaze ja sam dala samo detetu koje je asmaticar i detetu kome je izvadjena slezinauser posted image

kaze ko je imao puno upala usiju do godinu dana da moze da se da,a ja je pitam sta je puno kaze dve upale do godinu.mada kao bila je sad na nekom usavrsavanju u italiji i tamo joj je neki dr,mr..objasnio da detetu koje je imao vise upalu usiju vakcina i ne treba jer mu je organizam stvorio imunitet na te bakterije user posted image i kaze na sta lici da datetu svasta saspemo u njega tako malog mora da sam stvara imunitet.a meni je konkretno rekla da je ona vise za to kad se daje da se da oko godinu dana sad ne znam koliko doza zaboravih.

jos mi nista konkretno za lenu nije rekla,vala kakav je sad haos sa vrticima ne znam ko ce mi lenu i cuvatiuser posted image najvise bi joj zbog vrtica i dala.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
25.7.2012 9:07:41   
cockic
e da nisam napisala reakcije na pneumo 23 nije ni bila user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
25.7.2012 9:25:52   
mihi
Tash Miloš je primio sa 17 meeseci Prevenar 7 u dve doze, mislim da tako i Marko treba da primi, Prevenar 13 se prima u 2 doze takođe ali ga nema u prodaji a registrovan je kod nas. Tako da je za Marka opcija jedino Pneumo 23.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
25.7.2012 9:52:36   
mihi

IZVORNA PORUKA: cockic

ja sam sad leninu dr pitala za prevenar kad smo bile na kontroli posto je ona imala upalu usiju sa 5 meseci,ona kaze ja sam dala samo detetu koje je asmaticar i detetu kome je izvadjena slezinauser posted image

kaze ko je imao puno upala usiju do godinu dana da moze da se da,a ja je pitam sta je puno kaze dve upale do godinu.mada kao bila je sad na nekom usavrsavanju u italiji i tamo joj je neki dr,mr..objasnio da detetu koje je imao vise upalu usiju vakcina i ne treba jer mu je organizam stvorio imunitet na te bakterije user posted image i kaze na sta lici da datetu svasta saspemo u njega tako malog mora da sam stvara imunitet.a meni je konkretno rekla da je ona vise za to kad se daje da se da oko godinu dana sad ne znam koliko doza zaboravih.

jos mi nista konkretno za lenu nije rekla,vala kakav je sad haos sa vrticima ne znam ko ce mi lenu i cuvatiuser posted image najvise bi joj zbog vrtica i dala.



Od sledeće godine je Prevenar 7 obavezna vakcina za novorođenu decu, dobijaće je sa 8 nedelja pa će valjda pedijatri koji sipaju ovakve dezinformacije da se edukuju malo,
Ako je dete stejko imunitet na Pneumokoke koje izazivaju upale ušiju zašto se one ponavljju (logično pitanje). Italija vakciniše takođe, tačno je da je ova vakcina prvobitno bila namenjena deci koja su imunokompromitovana (hronične bolesti astma, dijabetes, splenectomia....). Kasnije su ljudi koji se bave procenom epidemiološke situacije izračunaaali i shvatii da je skuplje lečenje komplikacija pneumokoknih infekcija (upaa uha, grla pa čak i meningitis) nego vakcina i ona se sada daje u većini zemalja i u okruženju i u svetu.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
25.7.2012 10:12:37   
cockic
mihi a hoce li biti besplatnauser posted image sumnjam da ce oni u ovoj bedi da izdvoje za te vakcije prvo su pricali za pentaxim pa se i dalje placa.a ako se bude placala kako on nekom ko nema moze da naplati i da kaze da je obaveznauser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
25.7.2012 13:59:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Tash Miloš je primio sa 17 meeseci Prevenar 7 u dve doze, mislim da tako i Marko treba da primi, Prevenar 13 se prima u 2 doze takođe ali ga nema u prodaji a registrovan je kod nas. Tako da je za Marka opcija jedino Pneumo 23.


Kako se daje Pneumo 23?
Njega i Luki, jel?

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
25.7.2012 22:07:56   
mihi
Tash Pneumo 23 Luki a Marku Prevenar 7. Pneumo 23 se daje jednokratno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
25.7.2012 22:10:29   
mihi
Cockić hoće biće o trošku fonda. Koštaće državu 10 do 12 evra po dozi a sada je svaka doza 60 evra.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
25.7.2012 23:13:57   
Anoniman
gore si napisala Marku je jedina opcija pneumo 23, a sada kazes prevnar 7. Zbunjena sam sada. user posted image (Luka j starij a Marko mladji)

< Poruku je uredio Tash -- 25.7.2012 23:15:29 >

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
25.7.2012 23:22:06   
cockic
tash ja sam sinu sa skoro 26 meseci dala samo pneumo 23.koliko ja znam on se daje od druge godine user posted image nisam nijedan prevenar davala njemu.cerkici najverovatnije hocu.

ali to ce ti bolje reci mihi user posted image sta ti kome dajes

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.7.2012 0:29:35   
Yula
Sada sam proverila, Lazar je dobio Prevenar sa 2 meseca, pa sa 4.5 i sada sa 13. Odvojeno je bila vakcina protiv meningitisa i nju je dobio kada i poslednji prevenar. Ostao nam je jos MMR. Mislim da je prev. ovde obavezna vakcina, za razliku od ove protiv meningitisa koja nam je preporucena.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.7.2012 7:32:26   
mihi

IZVORNA PORUKA: Tash

gore si napisala Marku je jedina opcija pneumo 23, a sada kazes prevnar 7. Zbunjena sam sada. user posted image (Luka j starij a Marko mladji)


Izvini

Luka-Pneumo 23 (nema Prevenara 13)
Marko-Prevenar 7 (dve doze)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.7.2012 7:33:56   
mihi

IZVORNA PORUKA: Yula

Sada sam proverila, Lazar je dobio Prevenar sa 2 meseca, pa sa 4.5 i sada sa 13. Odvojeno je bila vakcina protiv meningitisa i nju je dobio kada i poslednji prevenar. Ostao nam je jos MMR. Mislim da je prev. ovde obavezna vakcina, za razliku od ove protiv meningitisa koja nam je preporucena.


Ta protiv meningitisa je protiv Hemofilus influnce.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.7.2012 8:24:10   
lesica
Mihi nama preostaje Pneumo23 jel da? L ima 26 meseci.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.7.2012 9:27:09   
Anoniman
Pa ja mislim da ne, Lesice, nego i vi prevnar 7.
Marko sada ima 22 meseca, vakcinu mu neću davati sigurno pre septembra-oktobra, tada će već imati 24-25 meseci.

A Luka ima 6 godina, i mihi savetuje penumo 23 samo jer nema Prevnara 13.

mihi, ako uspem da nabavim Prevnar 13... Onda obojici da dam to, ili Luki ipak da ostanem pri pneumo 23?

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 145
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.7.2012 9:32:56   
lesica
Koja zbrka sa ovim vakcinama user posted image Ali primice je definitivno,samo da sacekamo dr da joj dodje sa GO,taman negde u septembru,pred nas GO.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.7.2012 9:53:48   
Anoniman
I ja hoću deci da dam, samo da shvatim kome koje, i u koliko doza. Što sam tupava nekada. user posted image

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.7.2012 9:58:16   
lesica
Ma ja sam ovih dana bas intenzivno nesto razmisljala o tome,L je sad zapatila prvu upalu usiju,ja bronhitis i bakterijsku upalu sinusa-samo cekam rezultate briseva da vidim sta je posredi. I nemam zivaca da se na mesecnom nivou ganjam sa L i antibioticima.
Reseno je!user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.7.2012 10:00:22   
cockic
tash a zasto starijem dajes user posted image

ja sam svatila da kasnije nisu toliko podlozni tim bakterijama.a mozda sam pogresno razumela.

ja sam ponavljam malom dala pneumo 23 po savetu dr.imao je 25 meseci mora samo preci dve godine i oda njega daju.

mihi me pitala zasto ne prevenar ja nisam cula da njega daju posle druge godine,valjda je slabiji od pneumo 23.kazem mozda stvarno lupam.bilo bi dobro kad bi i meni mihi objasnila da li se prevenar daje i posle druge godine ili ne.jer pedijatri kod nas nemaju pojma.jedan kaze jedno jedan drugo i totalno se covek user posted image

meni su savetolavli pneumo isto je sto i prevenar a povoljnijeuser posted image da li je tako ne znam
kao kad vec nisam dala kad je bio beba prevenar sto da bacam pare ja kad sam se reazmisljala za dve doze prevenara imao je 20 meseci i onda smo iz tog razloga cekala 25.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.7.2012 10:03:15   
cockic
lesice evo sad iz tvog primera se vidi da nema veze da li se dete da u vrtic sa 14meseci ili sa dve godine iste stvari kace.tako je i moj mali on je do godinu i po imajo jednu upalu usiju a zato kad je krenuo u vrtic sa 14 meseci jos 3 ako se nevaram.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here