|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.2.2013 21:25:53   
Shishica
Kazite mi kod otvaranje porodiljskog (ili se to zove predporodjajno?) ja na dan kada hocu da ga otvorim idem po hranarinu kod doktorice? To je 28. dana pre termina, a ako idem nedelju pre toga (36. dana pre termina, jer mi tako odgovara, a moze se otvoriti od 28. do 45. dana pre ter.) da li je drugacije? I kad sledeci put opet mora da se ide po hranarinu? Da li se ide svaki mesec? Ili kako? Moze neko u koracima to lepo sve da mi objasni od otvaranja do zatvaranja kako ide?

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 1001
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.2.2013 21:44:13   
New Mom
Pojma nemam šta je hranarina.

Najranije 45 a najkasnije 28 dana pre VTP-a ideš kod dr da ti otvori porodiljsko. Dobiješ zeleni list na kom je naveden datum otvaranja i zatvaranja porodiljskog bolovanja. To nosiš u firmu, a oni dalje prosleđuju (sa fotokopijom tvoje zdrastvene, rešenjem firme da ti se odobri bolovanje itd.).
Posle porođaja firmi dostavljaš izvode iz matične knjige rođenih za OBA deteta.

A što se tiče datuma, meni je dr oba puta pisao datum taj koji treba (30dana ranije) iako sam koji dan ranije bila kod njega.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 1002
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.2.2013 22:05:55   
bojanica7
ni ja ne znam sta je hranarina... al evo reci cu ti svoje iskustvo.

prvi put sam otvorila 30 i nesto dana pre termina, a sad idem 20 dana pre termina i kaze da mi moze napisati datum koji mi odgovara, dakle retroaktivno: recimo 30-ak dana pre termina... njima je svejedno, a tebi zavisi u kojoj se situaciji nalazis...
ako zelis da budes duze s detettom, cekas taj 28. dan, a ako recimo sama placas te doprinose (kao ja) onda tis e vis eisplati da placas manje tog emseca, pa lepo otvoris 45 dana ranije... dakle, 20 dana manje placas.



_____________________________

Panta rei

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1003
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.2.2013 22:26:55   
Torbica
Hranarinske liste se odnose na trudnicko bolovanje, i tad se nose mesec za mesec, tj salju svaki mesec u firmu. A kad otvoris porodiljsko nemas nista sa tim, ne trebaju hranarinske liste. Sa tim jednim papirom, kao sto je New Mom napisala, imas i otvaranje/zatvaranje i to je sve sto ti treba od dr. Provereno, ja sam tako radila sa sinovima a sa cerkom sam odradila trudnocu, otvorila tek porodiljsko. Pitaj slobodno ako te nesto jos zanima.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 1004
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.2.2013 22:36:41   
Shishica
Pa tako mi sestrica rekla "hranarina" bezveze..

Da, odgovara mi ranije, tacnije 36. dana pre termina jer tacno tada mi je 6.meseci i jedan dan zaposlenja i ne bi samodoprinose da placam vise ni dan. Bojanice, ti razumes onda user posted image

I zasto za OBA deteta, to znam ali mi nije jasno.. da li od toga koliko imas dece zavise primanja?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1005
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.2.2013 22:40:50   
Torbica
Ja sam sa drugim i trecim detetom u firmu slala samo taj izvod za aktuelno dete. A platu dobijes regularno na prijavljen iznos, broj dece nema veze sa tim. Posle ti trebaju svi izvodi za svu decu kada predajes za roditeljski dodatak. Pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 1006
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.2.2013 22:42:00   
Ana RR
To su u stvari doznake (hranarina)? Kako glup naziv, to nikad nisam čula...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1007
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.2.2013 22:43:42   
Shishica
Hvala user posted image user posted image


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1008
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
13.2.2013 22:44:16   
sonjka
meni je danas leglo od socijalnog za decembaruser posted image .

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 1009
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
16.2.2013 15:57:34   
tea87bgd
Meni je 13.2.leglo trudnicko 35% od grada...user posted image

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu sonjka)
Direktna veza do poruke: 1010
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.2.2013 0:34:15   
mialana
meni nije jos :(

(odgovor članu tea87bgd)
Direktna veza do poruke: 1011
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
20.2.2013 12:44:41   
nik74
Dve zarade i porodiljska nadoknada

Pozdrav svima.

Nemam neko iskustvo sa foruma pa se nadam da cu korektno postaviti pitanje u suprotnom nadam se da cu se ubrzo nauciti.
Moli vas da mi neko odgovori na pitanje.

Moje pitanje;

Zena je zaposlena u drzavnoj firmi na neodredjeno i vec vise godina a sada je u trecem mesecu trudnoce.
Jedna privatna firma bi rado sa njom potpisala ugovor da radi i za njih neke softvere i naravno potpuno legalno.
Da li ce njoj to primanje da se sabere sa primanjem u drzavnoj firmi u kojoj radi godinama i da joj se ta konacna suma racuna za porodiljsko odsustvo koje je ubrzo ocekuje?
Ako hoce koliko meseci bi trebalo da prima od ove druge firme platu da bi to uslo u zbir i sa kojim procentima?

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 1012
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
20.2.2013 12:56:12   
jovanaiva
Neznam dal sam se obratila na pravo mesto ali vas molim ako iko nesto zna da mi malo pojasni.Trudnica sam,nalazim se na birou zaposljavanja,tj.nisam u radnom odnosu ali sam cula da poslodavac moze da me uzme sa biroa,placa mi doprinose najmanje 6 meseci pre porodjaja a da posle porodjaja imam pravo na porodiljsko bolovanje godinu dana.Da li je to istina?Gde mogu da dobijem detaljeu vezi toga?
Ko mi placa porodiljsko?Od cega zavisi iznos?Hvala unapred!

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 1013
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.2.2013 7:12:52   
nik74
Dve zarade i porodiljska nadoknada

Pozdrav svima.

Nemam neko iskustvo sa foruma pa se nadam da cu korektno postaviti pitanje u suprotnom nadam se da cu se ubrzo nauciti.
Moli vas da mi neko odgovori na pitanje.

Moje pitanje;

Zena je zaposlena u drzavnoj firmi na neodredjeno i vec vise godina a sada je u trecem mesecu trudnoce.
Jedna privatna firma bi rado sa njom potpisala ugovor da radi i za njih neke softvere i naravno potpuno legalno.
Da li ce njoj to primanje da se sabere sa primanjem u drzavnoj firmi u kojoj radi godinama i da joj se ta konacna suma racuna za porodiljsko odsustvo koje je ubrzo ocekuje?
Ako hoce koliko meseci bi trebalo da prima od ove druge firme platu da bi to uslo u zbir i sa kojim procentima?

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 1014
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.2.2013 18:03:50   
Rosita
Joj, jeste nekako glup naziv hranarina, mene podseća na neku milostinju, narodnu kuhinju i slično user posted image .

Meni je porodiljsko 25 dana pre termina jer mi je komisija produžila trudničko do određenog datuma, od tog datuma mi kreće porodiljsko a to ispada 25 dana pre termina, nadam se da to nije problem, tako su oni stavili.

(odgovor članu nik74)
Direktna veza do poruke: 1015
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.2.2013 12:17:22   
tatjana1
Drage moje, malo sam citala starije postove, ali izgleda da cudno reagujem na hormonske promene, pa sam postala nesnalazljiva user posted image  Dakle, kratko bih pitala:

nakon otvaranja trudnickog bolovanja, 65% plate dobijam od drzave (socijalnog), a 35% od grada Beograda?
Za ovih 35% znam da kasni (3-4 meseca?)
A sta je sa ovih 65%? Da li i to kasni ili je bar to redovno? Imam stambeni kredit, a kod muza su primanja krajnje nemoguca za planiranje bilo cega, pa mi je zato vazno da li je bar tih 65% bez kasnjenja. Unapred hvala na odgovoru!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1016
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.2.2013 13:35:46   
Rosita
To zavisi od poslodavca. Pitaj njega. On može da ti uplaćuje redovno kad i ostalima i čeka refundaciju. A može i da ti uplaćuje kad država uplati, a to je sa kašnjenjem od 2-3 meseca. Mislim da je to stvar njegove volje, zakon ga ne obavezuje, kao u slučaju porodiljskog.

(odgovor članu tatjana1)
Direktna veza do poruke: 1017
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.3.2013 9:47:32   
tea87bgd
Ja sad zvala da pitam kad ce grad BG da uplati onih 35% za decembar i rekose mi do kraja nedelje bi trebalo.Da vidimo i to cudo....

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1018
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.3.2013 9:55:08   
Modessty
Bilo je priče da će zakonski obavezati poslodavce da uplate održavanje a onda da čekaju refundaciju, ali još uvek na žalost ništa od toga. Socijalno kasni 3 meseca sa isplatom. Žalila mi se kolegenica da od decembra ni dinar nije dobila. Zato ja sad pokušavam da malo balansiram. Bila sam na bolovanju oko 3 nedelje, pa sad radim neko vreme, videću koliko. Onda ću opet na bolovanje, pa malo odmor.... Videćemo kako će na kraju da ispadne.
Nama grad ne nadoknadjuje tih 35%. I sad izračunajte ako vam je plata ko meni 24000, koliko je to 65%! Pa još i da tri meseca ništa ne primim!!!!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu tea87bgd)
Direktna veza do poruke: 1019
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.3.2013 10:05:45   
mine

IZVORNA PORUKA: Modessty

Bilo je priče da će zakonski obavezati poslodavce da uplate održavanje a onda da čekaju refundaciju, ali još uvek na žalost ništa od toga. Socijalno kasni 3 meseca sa isplatom. Žalila mi se kolegenica da od decembra ni dinar nije dobila. Zato ja sad pokušavam da malo balansiram. Bila sam na bolovanju oko 3 nedelje, pa sad radim neko vreme, videću koliko. Onda ću opet na bolovanje, pa malo odmor.... Videćemo kako će na kraju da ispadne.
Nama grad ne nadoknadjuje tih 35%. I sad izračunajte ako vam je plata ko meni 24000, koliko je to 65%! Pa još i da tri meseca ništa ne primim!!!!

Modessty, proveri ovo. Od pre neki dan je promenjeno. ;)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1020
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.3.2013 11:21:25   
mialana
tea na koji broj si zvala da pitas kad ce isplata od grada?

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 1021
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.3.2013 12:42:43   
tea87bgd
0113232568 to ti je za uplate od grada Beograda ali rekose mi da bi trebalo da bude do kraja nedelje.Sad isplacuju za decembar.

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu mialana)
Direktna veza do poruke: 1022
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.3.2013 15:26:33   
mialana
zvala sam i ja i meni su rekli da ce biti danas ili sutra

(odgovor članu tea87bgd)
Direktna veza do poruke: 1023
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
8.3.2013 20:42:20   
tea87bgd
Devojke bila je uplata 35% od grada za decembar.

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu mialana)
Direktna veza do poruke: 1024
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.3.2013 18:35:46   
tortica
Mame da li neka od vas zna kada bi mogla biti uplata onih 65 % naknade za trudnicko bolovanje za februar? Ili znate neki telefon na koji bi mogla da se raspitamuser posted image

(odgovor članu tea87bgd)
Direktna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

sta obuti?
anci kv

uz kratku crvenu haljinu,po vasem misljenju,sta bolje ide?

salonke u boji koze (34%)

crne salonke (66%)


Ukupan broj glasova: 142

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here