|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.6.2013 14:59:22   
Tiziana
PA nemaju veze godine,ali preko 35god bilo koji dr.gin koga pitas ce da ti pise preporuku za bolovanje. Moja drugarica je otisla u dz,rekla imam 35 god,arhitekta sam,ali idme puno po gradilistima i necu da rizikujem svoju trudnocu,i ona joj je odmah napisala bolovanje!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
22.6.2013 9:29:20   
serpica
Ja sam na bolovanju od 8 aprila i poslodavac mi je isplatio taj prvi mesec bolovanja,e sad cekam maj mesec od socijalnog-trudnicko je u pitanju. Ja sam cula da kod nas u firmi porodiljsko isplacuju redovno kad i ostalim radnicima platu a za trudnicko cekaju iz socijalnoguser posted image zato pitam da li neko zna kad ce isplata trudnickog za maj? Jel istina da kasne po tri meseca? Ako je tako onda cu pre da primim porodiljsko nego trudnicko.

(odgovor članu chipatsua)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
22.6.2013 14:30:12   
chipatsua
Ah, prva uplata, sto ne kazes user posted image . Bilo mi je cudno da pitas za maj s obzirom da ja nisam jos ni za april dobila.
Porodiljsko su u obavezi da isplacuju kad i ostalim radnicima, a trudnicko mogu, ali ne moraju. Trudnicko za maj ce biti u julu (zakljucujem na osnovu dosadasnjih uplata). Nece mi smetati da dobijem i trudnicko i porodiljsko u isto vremeuser posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.6.2013 6:59:41   
serpica
Hvala ti puno na odgovoruuser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu chipatsua)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.6.2013 0:44:54   
jocikaa
Pozdrav svima, nova sam na forumu i potrebno mi je nekoliko informacija!Na trudnickom bolovanju sam od 04.03.2013. godine i 65% za taj mesec mi je isplatio poslodavac.Interesuje me kad od fonda mogu ocekivati 65% za mesec april, posto jos nista nisam dobila...Dodajem da radim u drzavnom organu gde je plata za april isplacena u maju, u dva dela, 15. i 30. maja, sto je uobicajeno, kao i da mi je receno da su doznake fondu poslate ne vreme.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.6.2013 16:34:29   
jocikaa
...ili bar informacija da li je nekome leglo 65 % posto od fonda za april...da li oni svima isplacuju istovremeno, ili to zavisi od firme, opstine...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.6.2013 16:54:03   
anci kv
nama u mupu,trudnicko i porodiljsko je 100 posto za lica sa regulisanim statusom ,ostalima 65 posto.pktata je u dva dela i ne kasne bez obzira da l su umanjene.mislim da ti zavisi od racunovodstva firme

(odgovor članu jocikaa)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.6.2013 18:33:32   
jocikaa
Kod nas cekaju da im fond isplati pa tek onda, bez obzira sto je i moj status regulisan...Ako neko ima informaciju za april,dobro bi dosla!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
26.6.2013 10:41:43   
cockic
ja se sad vracam posle 4 godine trudnockog i porodiljskog,i sad na novom ugovoru mi je promenjeno radno vreme na 20h nedeljno.a i plata je jako mala 15000din.sa prevozom i stimulacijom izlazicu na oko 20000din.mada radno vreme mi zbog cere i odgovara jos ne ide u vrtic.objasnili su mi da je tako sa svim porodiljama kad se vrate.i onda se satnica vremenom penje na 30 pa 40 sati.naravno i plata.jeste da mi je raspored za sl.nedelju zanimljiv radim 5 dana po 3h.i 6 dan radim 5h.videcemo kako ce to izgledati.
imam pravoi na odmor od 20 radnih dana,na neodredjeno mi je ugovor.

(odgovor članu jocikaa)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.6.2013 10:34:37   
marella
Ni meni nista nije leglo u ovom mesecu :( ne znam sta se desava!? Cekam uplatu za april od soc 65% i naravno od grada 35% mislim za mesec mart, ne mogu da ih pohvata sta je za koji mesec. Da li je nekom uplaceno u ovom mesecu bilo sta? pozz

(odgovor članu jocikaa)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.6.2013 10:41:28   
Sanchy
Meni jeste,oko dvadesetog...

(odgovor članu marella)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.6.2013 11:51:16   
jocikaa
A od koga ti je leglo oko 20tog i za koji mesec?

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.6.2013 14:34:31   
Ženica
Jocikka, što se tiče uplata od strane Fonda, nemam komentar. Na održavanju trudnoće sam od decembra. Prvo čekaš da počne isplata Fonda za mesec kada prelaziš na njihov teret (za januar sam prilima u martu) i taman misliš da će ići redovno, ali... Od 22.04. od njih nisam dobila ni dinar. U firmi sam dobila odgovor da su menjali stope poreza i doprisa na nivou Republike, ali da Fond nije prilagodio program tim izmenjenim stopama i da se ne zna kada ce biti uplate za april i maj. user posted image Što se tiče 35% od grada, poslednja uplata mi je bila 10.06. za mart.
Na kraju sam zaključila bolovanje i trenutno koristim godišnji odmor do skorog otvaranja porodiljskog.
Ukoliko dobijem informaciju o uplati, javljam.

(odgovor članu jocikaa)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.6.2013 20:22:42   
venera1980
Evo i ja da napisem moje iskustvo sa Fondom, meni su isplatili samo januar i februar, i u junu sam ocekivala uplatu za mart koje nije bilo, odnosno vec vise od mesec dana nema uplate, a vec sam od 20.juna otvorila i porodiljsko .
Danas sam ih zvala i ne znaju sta je sa uplatama, i jos ne mogu ni da provere da li su stigli papiri za april user posted image .
Zaista sam razocarana u ovaj sistem, ne mogu redovno da isplacuju trudnicko, a stalno pricaju kako bi trebalo radjati decu.

(odgovor članu Ženica)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.7.2013 15:02:28   
marella
Danas 2.07. mi je uplaceno od soc 65% (za april) i od grada 35% (za mart) koje su kasnile u junu mesecu. Nadam se da ce ovog meseca leci i uplata za maj. To su vam najnovije informacije od mene... pozzz

(odgovor članu venera1980)
Direktna veza do poruke: 1090
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
4.7.2013 11:15:23   
Agapi01
A da li znate kog jula od prilike da ocekujemo isplatu za maj?user posted image

(odgovor članu marella)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
4.7.2013 14:07:31   
jocikaa
Ah,maj...jos nema ni aprilauser posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
4.7.2013 15:28:31   
Agapi01
Neko je napisao da je dobio za april i da ocekuje za maj....ne znam ni od cega to zavisi,ali je ovo sramota.Drzava nam je raspad sistema...

(odgovor članu jocikaa)
Direktna veza do poruke: 1093
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
4.7.2013 20:32:36   
chipatsua
Ni ja nisam dobila za april (ni mart od grada), a tako sam se nadala da ce biti danas. Inace, sutra treba da dobijem za porodiljsko prvi deo juna, ako se pridrzavaju da su uplate kad i drugim radnicima.

(odgovor članu Agapi01)
Direktna veza do poruke: 1094
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.7.2013 9:05:41   
Agapi01
Kazu da se od grada onih 35 posto ceka po 5/6 meseci.A jesi li dobila od socijalnog onih 65 posto za april?

(odgovor članu chipatsua)
Direktna veza do poruke: 1095
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.7.2013 22:17:38   
venera1980
Meni je danas uplaceno 65 % od fonda i to za mart i za april. Bila sam iznenadjena da su pustili oba meseca, ali verovatno zato sto su dosta kasnili sa isplatom za mart.
Svi koji ocekujete ove uplate , sigurno ce uskoro leci i vama user posted image ! Ipak se nesto desava.

(odgovor članu Agapi01)
Direktna veza do poruke: 1096
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.7.2013 11:23:51   
viking
Imam pitanje.
Pošto mi je VTO rađena 31.maja, otvorila sam bolovanje od 1. juna s tim što se to nje vodilo kao trudničko nego nekako drugačije. Posle mesec dana, posle ultrazvuka, kad smo videli bebe, otvoreno mi je trudničko i ja sam papire odnela u firmu. E, sad, iz računovodstva mi traže neku dodatnu potvrdu iz doma zdravlja da mi od sad država plaća platu (prvi mesec plaća firma). Znate li koja je to potvrda?
Meni to zvuči čudno, prosto ne znam šta da tražim. Zar nije bolovanje dovoljno i zar mi dr ne bi odmah sve dala?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu venera1980)
Direktna veza do poruke: 1097
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.7.2013 11:26:57   
Ana RR
Vik, ja nemam pojma kakva je to potvrda.. Ja sam svojevremeno samo odnela doznake u firmu tj. mm je odneo ja sam morala da mirujem. To je to. Posle svake komisije sam išla kod dr po doznake (i to je mm radio) pa nosio u firmu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1098
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.7.2013 19:42:36   
Agapi01
Prvi put cujem.Kada otvoris trudnicko moras na komisiju treba ti kopija te potvrde sa komisije i doznake koje ti pise lekar iz D.Z. na osnovu te potvrde i to sve nosis u firmu.Nista drugo nije potrebno koliko znam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1099
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.7.2013 20:05:44   
serpica
Grad Nis ne isplacuje tih 35% nego samo od fonda 65%,moja drugarica je primila za april mesec bolovanje 21 juna,
tako da ja ocekujem za maj negde oko 21 jula.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Agapi01)
Direktna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here