|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.7.2013 17:24:25   
Agapi01
Ok hvala.Verovatno ce tada i nama uplatiti u Bg u.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1101
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.7.2013 17:49:54   
jocikaa
Da li postoji mogucnost da u isto vreme fond uplati i za april i za maj?Ja jos nisam dobila ni april!

(odgovor članu Agapi01)
Direktna veza do poruke: 1102
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
8.7.2013 12:00:21   
Agapi01
Mislim da je moguce jer bas je neko pisao da je dobio za mart i april user posted image

(odgovor članu jocikaa)
Direktna veza do poruke: 1103
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
8.7.2013 12:32:18   
Ženica
Konačno je legla uplata od 65% za april. user posted image U firmi su mi rekli da uskoro očekuju uplatu i za maj.
Jocikaa, ja sam u aprilu od Fonda dobila dve uplate, za januar i februar u razmaku od 2 nedelje, tako da se nadam skoroj uplati za maj user posted image

(odgovor članu Agapi01)
Direktna veza do poruke: 1104
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.7.2013 18:17:32   
Nana87
Da li se svim trudnicama vrši isplata za trudničko bolovanje isti dan? Vidim da su neke mame već dobile plate za april, kod mene još uvek ništa. A već je trebalo i za maj da dobijemo.

(odgovor članu Agapi01)
Direktna veza do poruke: 1105
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.7.2013 23:37:13   
jocikaa
Ne isplacuju...Isplata za april je pocela jos proslog cetvrtka, ali ni ja jos nisam dobila.

(odgovor članu Agapi01)
Direktna veza do poruke: 1106
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.7.2013 23:58:25   
jocikaa
Htela sam reci jos pre 14 dana, onog tamo cetvrtka je pocela isplata za april

(odgovor članu jocikaa)
Direktna veza do poruke: 1107
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.7.2013 6:28:36   
Nana87
Hvala Jocikaa. :) Tako sam i mislila. Samo nisam bila sigurna da li ide po Opštinama, pa zavisi kako gde se smiluju, ili na koji način to sve funkcioniše. Meni su već jednom tako kasnile uplate, pa sam u martu dobila tri, u svakoj nedelji po jednu. Hvala još jednom. :)

(odgovor članu jocikaa)
Direktna veza do poruke: 1108
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.7.2013 17:56:40   
jocikaa
Kako god, ali ja cu za koji dan otvoriti porodiljsko, na trudnickom sam od marta a jos ni dinar nisam dobila!Kakva drzava!

(odgovor članu Nana87)
Direktna veza do poruke: 1109
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.7.2013 18:04:17   
serpica
Strasno,ja sam cula da niski zavod isplacuje na vreme ali se nas poslodavac sluzi nasim parama pa zato kasni po tri mesecauser posted image
i ja se nadam da cu krajem jula da dobijem za maj.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jocikaa)
Direktna veza do poruke: 1110
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.7.2013 18:31:41   
Nana87
Meni su odmah isplaćivali iz firme. Kako njima legne uplata, odmah sutradan ja mogu da podignem sa mog računa. Kod nas (u Novom sadu) kasni fond. I to dobra tri meseca. Evo ja sam na porodiljskom već dva i po meseca, a tek mi je danas stiglo rešenje da imam pravo na platu, koju ću natravno još morati da pričekam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1111
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.7.2013 21:19:00   
jocikaa
To znaci da ce i porodiljsko da mi kasni 2,3 meseca?Opet tri meseca bez primanja?

(odgovor članu Nana87)
Direktna veza do poruke: 1112
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.7.2013 12:02:19   
MASHKA
mene interesuje da li kada mi istekne redovno porodiljsko, i onda otvorim bolovanje na dete 2 meseca, to ide na teret države ili poslodavca i da li primam 100%?

(odgovor članu jocikaa)
Direktna veza do poruke: 1113
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.7.2013 22:22:23   
lepoticarka
Cao,ja am na trudnickom od sredine marta i jos ni dinara nisam dobila,a ne mogu da docekam.Zna li neko gde bih se mogla raspitati o tome kada pocinju isplate za svaki mesec ponaosob jer u firmu bas i nemam poverenja.Kome oni uopste predaju te nase doznake za bolovanja.Otvorila sam vec i porodiljsko ali ako to za mart ide taako traljavo,sta da ocekujem kasnije...user posted image

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 1114
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.7.2013 14:12:50   
leamalamut
IZVORNA PORUKA: MASHKA

mene interesuje da li kada mi istekne redovno porodiljsko, i onda otvorim bolovanje na dete 2 meseca, to ide na teret države ili poslodavca i da li primam 100%?


Ako se vodi kao produzeno porodiljsko bolovanje , to takodje placa drzava i to 100%. Ako se zavrsi redvno porodiljsko pa recimo uzmes odmor pa posle toga tek bolovanje po bilo kom osnovu sve do mesec dana placa poslodavac , 65% a preko mesec , sto dalje iziskuje i komisiju , placa drzava .

< Poruku je uredio leamalamut -- 15.7.2013 14:18:00 >


_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 1115
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.7.2013 14:17:06   
leamalamut

IZVORNA PORUKA: lepoticarka

Cao,ja am na trudnickom od sredine marta i jos ni dinara nisam dobila,a ne mogu da docekam.Zna li neko gde bih se mogla raspitati o tome kada pocinju isplate za svaki mesec ponaosob jer u firmu bas i nemam poverenja.Kome oni uopste predaju te nase doznake za bolovanja.Otvorila sam vec i porodiljsko ali ako to za mart ide taako traljavo,sta da ocekujem kasnije...user posted image


Svugde je razlicito sto se tice uplacivanja trudnickog od drzave ka poslodavcu . Obicno kasne 2 meseca . Poslodavac ima pravo da ceka uplatu pa da prosledi trudnici . Papiri za povracaj se predaju maticnom socijalnom trudnice , a za porodiljsko se predaje u maticnoj opstini poslodavca .
Nema pravo da koristi te pare ni u kakve svrhe , jer se otvara poseban racun za bolovanja .
Kada krene porodiljsko bolovanje , poslodavac je DUZAN da ispllacuje onda kada i drugim zaposlenim plate .
Drage trudnice i buduce mame , trazite svoja prava i bunite se !

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu lepoticarka)
Direktna veza do poruke: 1116
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.7.2013 15:07:16   
lepoticarka
Znaci,s obzirom da sam na porodiljskom od 27.6. uplatu porodiljskog mogu ocekivati za mesec-mesec i po dana.Valjda ce se do tada smilovati i za trudnicko.Cackala sam malo po ranijim porukama foruma i nasla da nekada i socijalno zna da koci sa odnosenjem papira u Nemanjinu i da zbog toga zna da se razvuce. Jos sam nasla i da je za informisanje o eventualnim uplatama potrebno nazvati 011/2646022 u Nemanjinoj i traziti sobu 7(pravna sluzba za bolovanja) i ukoliko se udostoje da se jave pitati njih da li ce biti uplate. Moracu da ih zovem,nema mi druge.Bar cu nati da sam i tu pokusala jer sam se bas smorila.

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 1117
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.7.2013 15:45:33   
leamalamut
Ako firma radi kako treba i isplacuje radnicima na vreme , onda prvu isplatu dobijas kad i ostali radnici . Recimo ,ako firma isplacuje zarade 15.jula za predhodni mesec t.j. jun , i ti bi i za tih par dana juna trebala da dobijes a u avgustu isplatu za jul .

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu lepoticarka)
Direktna veza do poruke: 1118
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
17.7.2013 17:22:22   
Nana87
Ja dok sam radila, pklate smo dobijali redovno. Početkom meseca, za svaki prošli. Koliko znam i sada teko ostali radnici dobijaju. I ja sam gledala da na rešenju piše da za vreme porodiljskog treba da dobijam platu kad i ostali. U tom slučaju mi za porodiljsko firma kasni već dva i po meseca a poslednja plata od trudničkog bolovanja mi kasni samo tri i po. Ne znaš ko je gori državna administracija ili firma.Da li možda neko znate, kome mogu da se obratim povodom toga, što mi poslodavci kasne sa uplatama, a kome, da proverim uplate od fonda?

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 1119
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
17.7.2013 23:18:51   
jocikaa
Konacno i meni uplatise za apriluser posted image !Za trudnicko pitas na 3618772, pripremi zdravstvenu knjizicu.Sto se tice porodiljskog, mislim da odgovor trazis u firmi, ali trudnice i porodilje u ovoj zemlji nisu uopste ni zasticene ni prioritetne!Uvek mozemo da tuzimo firmu, ali ko jos za to ima vremena, zivaca, sredstava...i kome da se obratimo?!Tamo gde je stanje jos gore...

(odgovor članu Nana87)
Direktna veza do poruke: 1120
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
17.7.2013 23:59:44   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Nana87

Ja dok sam radila, pklate smo dobijali redovno. Početkom meseca, za svaki prošli. Koliko znam i sada teko ostali radnici dobijaju. I ja sam gledala da na rešenju piše da za vreme porodiljskog treba da dobijam platu kad i ostali. U tom slučaju mi za porodiljsko firma kasni već dva i po meseca a poslednja plata od trudničkog bolovanja mi kasni samo tri i po. Ne znaš ko je gori državna administracija ili firma.Da li možda neko znate, kome mogu da se obratim povodom toga, što mi poslodavci kasne sa uplatama, a kome, da proverim uplate od fonda?


Porodiljsko - može da kasni prva uplata dok se ne dobije rešenje o porodiljskom. U Nišu evo kasne i po dva meseca sa tim rešenjima. Ali kad rešenje stigne poslodavac je obavezan da porodiljsko uplaćuje kada i platu. Možda je najbolje otići u POresku inspekciju i sa njima se posavetovati šta i kako. Takodje idi i u inspekciju rada. Pritisni ih sa svih strana.
Za održavanje trudnoće firma nema obavezu da uplaćuje kada i ostalim radnicima platu. Mogu da čekaju da im država refundira pa tek onda da uplate radniku koji je na bolovanju. A to kasni i po 3 ili 4 meseca.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Nana87)
Direktna veza do poruke: 1121
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.7.2013 23:51:12   
jocikaa
Sta mislite kad ce krenuti sa isplatom za maj?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1122
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
20.7.2013 13:15:34   
chipatsua
Juce sam dobila porodiljsko za 20 dana juna. Super,krenule su mi redovne isplate.
Sto se tice trudnickog jos mi nije uplaceno ni za april, a od grada ni za mart.

(odgovor članu jocikaa)
Direktna veza do poruke: 1123
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
20.7.2013 20:11:16   
stefi 922
Zdravo,nova sam na forumu,ja sam od februara na trudnickom bolovanju,tek sam 2.7 dobila dve uplate,a jos malo mi je termin,pa me zanima ako trudnicko vec kasni,da li porodiljsko ide redovno,i kakvo resenje treba,molim vas da mi bar neko odgovori,kome mogu da se obratim......user posted image

(odgovor članu chipatsua)
Direktna veza do poruke: 1124
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
20.7.2013 20:22:51   
chipatsua
Poslodavac je duzan da porodiljsko isplacuje na vreme. Moze se desiti da prvog meseca kasni dok ne stigne resenje, ali onda isplate dva meseca odjednom. Meni nije stigli resenje, ali je legla uplata. Iz firme ces dobiti neke obrasce (ili obrazac) da popunis i to bi trebalo da je sve, oni dalje sve odrade.

(odgovor članu stefi 922)
Direktna veza do poruke: 1125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here