|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2014 18:19:14   
daca77
Uh...bas zabrinjavajuceuser posted image
Mene juce zvali s posla, jer nisu bas u toku kako da me placaju, ali vidim da ce cekati da Fond prvo njima refundira sredstva, pa tek onda oni meni...
Da li nekoj od vas poslodavac isplacuje iz svojih sredstava, a onda ta stredstva refundira?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1501
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2014 19:05:26   
dunja RR
Daco, može i tako i rade to neki poslodavci, ali se nikada ne zna koliko refundiraju, u svakom slučaju država ne refundira punih 100% (kao što kažu). Zato većina poslodavaca prvo čeka refundaciju.
U svakom slučaju trenutno je situacija takva da većina prvo čeka refundaciju jer je sve neizvesno.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1502
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2014 22:55:15   
Modessty
Daco do prošlog meseca je bilo da su dužni da isplate porodiljsko nakon što njima prođe cela plata. A održavanje trudnoće na kom si ti je išlo kad i bolovanje, tj čekaju da im se refundira pa onda oni uplate tebi. E prošlog mseca je i meni kasnilo porodiljsko i rekli su da je sada za džavne firme doneto da mogu da čekaju refundaciju. Onda su mi ovog meseca ipak opet uplatili na vreme.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1503
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.5.2014 10:05:48   
Vanda
Daco meni kao trudnici uplacuje firma 65% pa ceka refundaciju. Porodiljma sa kojima se cujem uplacuju 100%. Jedino sto nam plata nije na pocetku meseca, kao ostalim zaposlenima, vec na kraju. I nije drzavna firma u pitanju.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1504
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.5.2014 11:13:12   
daca77
Bas bez veze...danas sam se opet raspravljala telefonom sa svojima na poslu izmedju ostalog i oko isplate plate...cekace da Fond refundira...user posted image
Imam jos sutrasnji dan za gnjavazu, jer plata ce biti u ponedeljak ostalim zaposlenimauser posted image

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1505
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.5.2014 12:29:45   
sanja1982
Meni su danas rekli u RFZO da sam na spisku za isplatu za 35% i da se strpim jos malo, kao i da ce isplata verovatno biti pocetkom sledece nedelje.. Dokle bre vise da se strpim, cekam tih 35%od januara?!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1506
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.5.2014 12:41:18   
wivern
Daco meni poslodavac isplacuje redovno pa ceka refundiranje. S'tim sto ti se u platu ne racuna topli obrok i markica (ako nisam pobrkala ali znam da se ne isplacuje sve) i zato je ta razlika u plati. Kad se sve sabere ne bude 100% jer se odbijaju te dve stavke, ali recimo da bude 85%. Jako sam konfuzna pa se nadam da ste me shvatile nekako user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu sanja1982)
Direktna veza do poruke: 1507
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.5.2014 12:48:00   
daca77
Ma to bi bilo super, wivern...ali, kazu da nece rizikovati, jer su im se revizori iz Drzavne revizor.institucije najavili...
Mada, poslodavac moze isplatiti 65%, a onih 35% on ne moze niti bi mogao da refundira, jer to Fond direktno uplacuje na nas tekuci racun. Tvoji su se nesto zeznuli na poslu...

< Poruku je uredio daca77 -- 29.5.2014 12:49:38 >

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1508
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.5.2014 12:51:26   
vonavoj
daco,uglavnom privatnici isplacuju pa refundiraju,ali drzavne firme moraju da cekaju pare,pa tek onda da isplacuju..oni imaju neke namenske racune za to..koliko ja znam..

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1509
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.5.2014 12:54:11   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: wivern

Daco meni poslodavac isplacuje redovno pa ceka refundiranje. S'tim sto ti se u platu ne racuna topli obrok i markica (ako nisam pobrkala ali znam da se ne isplacuje sve) i zato je ta razlika u plati. Kad se sve sabere ne bude 100% jer se odbijaju te dve stavke, ali recimo da bude 85%. Jako sam konfuzna pa se nadam da ste me shvatile nekako user posted image

i minuli rad ne ulazi u obracun...samo cista neto zarada!user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1510
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.5.2014 12:56:13   
daca77

IZVORNA PORUKA: vonavoj

daco,uglavnom privatnici isplacuju pa refundiraju,ali drzavne firme moraju da cekaju pare,pa tek onda da isplacuju..oni imaju neke namenske racune za to..koliko ja znam..

Znam, vonuser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1511
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.5.2014 13:00:59   
wivern
i minuli rad ne ulazi u obracun...samo cista neto zarada!

Nama firma minuli rad odbija od osnovice, tj ono sto bi trebalo da ti uveca platu za toliko ti smanje osnovicu. Tako da sam ovo ispustila iz vida user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1512
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.5.2014 19:07:34   
mika79
samo da se pohvalim juče mi uplaćeno 65% za martuser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1513
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
31.5.2014 14:59:48   
sanja1982
Meni treba jedna informacija, odnosno da li neko ima slican slucaj kao ja.. Prijavljena sam na minimalac, naravno, e sad posto po Zakonu poslodavac ne moze da isplati manje od minimalne zarade meni RFZO isplacuje minimalac odnosno obracunava mi cenu rada u iznosu od 115 din po satu.. I sada mi kazu da nemam prava na 35% bas iz tog razloga.. U prvoj trudnoci sam dobijala i 65% i 35% da li to onda znaci da su se zaznuli tada? Naravno ne ocekujem da mi neko placa preko plate ali samo me interesuje da li neko ima slican slucaj?

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 1514
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.6.2014 9:54:52   
Štetica
Jel postoji neki minimum za radni staz kod poslodavca da bi imala pravo na trudnicko i porodiljsko bolovanje?

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu sanja1982)
Direktna veza do poruke: 1515
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.6.2014 9:58:58   
wivern
Koliko ja znam ne postoji, a nadam se da ne gresim.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1516
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.6.2014 10:21:49   
Štetica
Hvala Wiv,planiram da me majka prijavi posto je ona preduzetnik(drzi trafiku),verovatno cu raditi neko vreme,al to je najduze 4-5meseci.Zato sam pitala dal postoji taj minimum.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1517
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.6.2014 13:01:49   
milicicak
Stetice, koliko ja znam da bi imala pravo na porodiljsko u visini pune plate na koju si prijavljena moras da imas spojen radni staz od minimum 6 meseci. Ne znam kako je za trudnicko.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1518
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.6.2014 13:09:20   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: Štetica

Jel postoji neki minimum za radni staz kod poslodavca da bi imala pravo na trudnicko i porodiljsko bolovanje?

Za trudnicko ne postoji minimum,ali za porodiljsko treba 6 meseci..onda ti prosek tih 6 meseci ulazi u obracun porodiljskog..neka te mama odmah prijavi!

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1519
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.6.2014 15:47:15   
New Mom
Jel ima neki prosek koliko se ceka na resenje o porodiljskom? Prosli put sam cekala skoro 3 meseca, al je bilo nekih odlaganja zbog nekih godisnjih pa dok su uradili... Sad mi svaki dinar znaci, naravno da mi treba sto pre.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1520
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.6.2014 15:03:15   
Klarita
Razgovor cinovnika iz mog racunovodstva i mene:
"Halo, ti si?"
"Nemanja, ubicu te, nisam primila nista od 5.marta plus nisam sve u januaru, ubicu te"
"Znam, ali moras da mi dostavis izvode za decu"
"Ne razumem, pa N nije bio rodjen marta, a od marta mi je otvoreno porodiljsko"
"Paaaaaaaaa, znam ali mora. I zdravstvene knjizice za muza i decu"
"Ali mm i deca su osigurana preko firme mm, nemaju veze sa skolom"
"Pa, nema veze, mora"
user posted image
"Ali....nisam primila za januar razliku, kazu mi da ti nisi dostavio dokumenta sva u zavod"
"Pa, to ti kazem, nemas izvod za beebu"
"Ali ja sam onda otvorila trudnicko, i to od 20. januara, a Nikolaj se rodio 4.4."
"paaaaaaa, znam, ali treba izvod"
user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1521
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.6.2014 15:10:49   
wivern
Citaj: trebalo je izvod da mi doneses pre nego sto si ostala trudna user posted image koja glupost sa tom papirologijom...uzas
Kod mene bi trebalo da im doznake donesem max do 20-og u mesecu, u suprotnom ne mogu da mi obracunaju platu user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1522
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.6.2014 9:00:33   
mika79
Klarita tebe baš z..a Nemanja, ja sam dobila i 35% za martuser posted image . Pošto i ja radim u školi sem doznak ništa ne nosim, samo sam za 35% prvi put odnela kopiju kartice.
Za prosvetare neznam kakav je kod vas kolektivni ugovor ali kod nas svi zaposleni koji su na bolovanju 3 meseca u toku jedne godine imaju pravo na isplatu solidarne pomoći u visini jedne plate bruto (ovo se odnosi i na trudničko bolovanje, porodiljsko ne podleže isplati solidarne pomoći). Raspitajte se, vaše je da podnesete zahtev a rešenje i ostalo treba da odradi sekretar i računovodstvo.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1523
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.6.2014 9:13:02   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: New Mom

Jel ima neki prosek koliko se ceka na resenje o porodiljskom? Prosli put sam cekala skoro 3 meseca, al je bilo nekih odlaganja zbog nekih godisnjih pa dok su uradili... Sad mi svaki dinar znaci, naravno da mi treba sto pre.

Zavisi od tete koja radi u opstini i da li su papiri predati na vreme! ja sam dobila za mesec dana,jer je sve bilo u redu!
Ako imas nekog ko zna tu tetu,cimaj jeuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1524
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.6.2014 9:54:43   
New Mom
Danas nam je gotov izvod pa je malopre mm odneo izvode klinaca kod knjigovodje. Ostalo vec ima. Tako da predaje danas.
Prosli put je "ta teta" otisla na godisnji, pa neka pripravnica radila, donela resenje posle skoro 2 meseca i to na pogresnu osnovicu pa ponovo. Poludela sam. Valjda cu sad biti bolje srece.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here