|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.4.2014 8:44:08   
Vanda
Moji papiri jos nisu obradjeni u socijalnom user posted image

(odgovor članu sanja1982)
Direktna veza do poruke: 1451
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.4.2014 8:47:36   
Vanda
Zaboravih napisati, ja sam u NS, a firma je u BG. Navodno su poslali ovaj put papire za NS.

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1452
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.4.2014 13:58:27   
Mariya
Ja sam na bolovanju od 14.02. sa šifrom O20 i dobijam 100% plate. Doduše, moj poslodavac je država, nije privatnik, ne znam da li ima neke veze, ali u svakom slučaju, dobijam pun iznos plate, kao da nisam na bolovanju. Što je naravno ogromna razlika naspram 2011.god, kad sam dobijala 65%.

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1453
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
17.4.2014 19:12:33   
sanja1982
Cao devojke!!! Samo da vam javim da je meni danas uplaceno 65% za januar, februar i mart.. Konacno sam docekala uplatu a nadam se da ce i ovih 35% uskoro..

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1454
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
17.4.2014 23:26:57   
beca.r
Super!!!

Taman i ja da javim da je moja firma predala 9. aprila papire za mart i vec 15. aprila je sve obradjeno u RFZO, bila sam kod njih i sve mi pokazali, uplata posle praznika.

Sve sto vas zanima morate da saljete emailove u fond ili da idete licno, ali prvo mail. Ja sam tako i iznenadjena sam brzim odgovorom. Uputili su me kod koga da idem. Kada sam bila kod njih danas objasnili su mi da u istom danu meni leze 35% a firmi 65%, i sve sam lepo videla sto me je zanimalo.

Vazno je da firma preda sve papire uredno, i da nema nekakvih gresaka jer onda sve trudnice iz istog preduzeca budu u problemu,vracaju papire, tako sam razumela kada su mi objasnjavali.

Javljam kada bude uplata da bi smo ustanovili dinamiku od predaje do isplate ako je sve ok sa papirima.

(odgovor članu sanja1982)
Direktna veza do poruke: 1455
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.4.2014 18:31:09   
sanja1982
Je l bilo nekih uplata 35% za februar, mart? Koliko posle uplate od 65% bude ova uplata od 35%? Pozdrav!!!

(odgovor članu beca.r)
Direktna veza do poruke: 1456
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.4.2014 20:14:29   
dunja RR
Meni za mart nije još bilo 35%, a 65% za mart uplaćeno firmi pre 15-ak dana. Ali zovm ih sutra user posted image , obično uplate odmah posla zvanja.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu sanja1982)
Direktna veza do poruke: 1457
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.4.2014 0:31:42   
Ivanama
Ja samo da iskukam nekome...i pitam za savet. Moja firma jos nije predala papire ni za januar, zdravstvenu nemam, tj. navodno su markice danas stigle, a danas mi je devojka, koja je trebalo da bude zaduzena za moj slucaj, javila da nije mogla da odnese papire jer je morala da ode kod lekara. Sto znaci da ce me uhvatiti i ovi praznici, i nista nece biti uradjeno do sledece nedelje minimum. Ocajna sam!!! Vec dva meseca im disem za vrat. Osecam se kao debil!!user posted image Pokusala sam i lepo i beyobrazno, i kukala i molila...jos samo da pokucam inspekciji na vrata,ali to ce mi se obiti o glavu jos gore!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1458
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.4.2014 23:53:23   
beca.r
Meni je leglo 65% za mart juce. Ali 35% nije, a rekli su mi da ce leci u isto vreme, vidim da nema nista od toga. Moram sutra da ih zovem. Javite ako nekom legne.

(odgovor članu Ivanama)
Direktna veza do poruke: 1459
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.4.2014 12:27:45   
beca.r
Bila sam da se raspitam i kazu da ce biti, kao uvek ide uplata u isto vrene, mozda par dana razliks. Videcemo posle praznika.

(odgovor članu beca.r)
Direktna veza do poruke: 1460
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.4.2014 12:28:42   
dunja RR
A ja ih zvala malopre za 35%, kažu biće u maju, tek su završili obračun, pa kasne.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu beca.r)
Direktna veza do poruke: 1461
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.4.2014 14:56:21   
majared
Produzila porodiljsko za dva meseca, jeaaaaaaaaaa

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1462
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.4.2014 19:48:03   
beca.r
Pa taman maj sledece nedelje. :) Jade drzim nam pesnice da bude sto pre.

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 1463
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.5.2014 15:29:35   
ishler
Mozete li mi reci na koju adresu tj gde se fond nalazi,gde se mogu obratiti posto sam na teretu fonda 2 meseca a ni dinara nisam primila.Hvala u napred

(odgovor članu beca.r)
Direktna veza do poruke: 1464
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.5.2014 15:36:07   
daca77
A zar poslodavac vama ne uplacuje kad i ostalim zaposlenima 65%?
Ja cu mudro cutati do 2.juna, kada inace pustaju platu, pa cu videti...obecali su mi da ce uplatiti sviih 100%, a cekace od zavoda da refundiraju sredstva. Mada, juce sam zvala fond i zena kaze ovih 35% ide direktno na racun trudnice...ostaje mi da sacekam...

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1465
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.5.2014 17:32:52   
beca.r
Zavisi na kojoj opstini je firma, imas na sajtu rfzo. Ako kasni uplata 65% pretpostavljam da je do firme, tj da nisu predali papire na vreme. Ja sam za mart dobila 28. april a firma je predala papire 9. Znaci brzo ide. E sada, mozda zavisi i od filijale. 35% za mart izgleda svi cekamo, zvala sam i rekli su da zovem u utorak ponovo. Inace znam koliko treba da mi uplate, samo jos da ih vidim. :-)

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1466
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.5.2014 18:26:00   
draganica
Pozdrav, imam i ja jedno pitanjce, za one koje imaju više iskustva u ovome.
Termin mi je 1. 7. što znači da porodiljsko bolovanje mogu da otvorim sredinom maja, mislim da je 16. maj.
Lekar me je uputio na bolovanje od 5. maja, zbog krvarenja, što znači da imam dve nedelje "praznog hoda" do regularnog porodiljskog, odnosno, mogu da do kraja maja budem na trudničkom, a od 1. juna otvorim porodiljsko (pre nego što dođem do 28 dana od termina) ili da dve nedelje budem na trudničkom, a onda otvorim ranije porodiljsko, što znači da bih sledeće godine tog dana zatvorila porodiljsko.
Lekar mi tvrdi da je bolje da budem do kraja maja na trudničkom, da bih makar redovno primila platu, a naredna, junska plata će sigurno kasniti, ali će ići mesec za mesec. Sa druge strane, moj direktor tvrdi da firma ne isplaćuje 100% zarade prvi mesec trudnicama i da on ne zna za to, već samo 65% i da mi je bolje da porodiljsko otvorim što pre, da ne bih ceo mesec bila sa duplo manjom platom.
Pošto nam je računovođa dolazi povremeno, nije tu ovih dana, da li neka od vas zna, da li je doznaka od ginekologa za bolovanje do 30 dana uvek ista i da li se svako bolovanje za trudnicu zove trudničko bolovanje, pa poslodavac mora da isplati i tih 100%, čak i ako nije čuo za to, kako on kaže? Na primer, ako kao trudnica imam grip, pa mi doktor da nedelju dana bolovanja, da li se i to računa kao trudničko bolovanje i daje se 100%? Ginekolog mi je dao onu klasičnu doznaku za bolovanje, ne sećam se šta je kao dijagnozu napisao, nešto na latinskom i naglasio da dužina trajanja bolovanja "do daljneg". Ne bih da mi posle u računovodstvu neko kaže da je ta doznaka kao i svako drugo bolovanje, pa nemam pravo na punu platu, nešto mi sve miriše na to, a ne verujem nikom.
Inače, bila sam i do Zavoda, kažu da prva plata na trudničkom cela pada na teret poslodavca i da mora biti 100%, a u školi u kojoj radim, direktor tvrdi da nisu dobili dopis o tome. Ima li neko iskustva?

< Poruku je uredio draganica -- 7.5.2014 18:36:01 >

(odgovor članu beca.r)
Direktna veza do poruke: 1467
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.5.2014 22:11:26   
nicak
Ako iko zna da mi pomogne da rijesim nedoumicu user posted image . U radnom odnosu sam od 01.12.2013. Termin porodjaja je 11.07.2014. a na trudnicko bolovanje sam od 22.01.2014. zbog rizicne trudnoce i par puta sam vec isla na komisiju, sledeca zakazana komisija je 26.05.2014. Naime, moj problem je u tome sto ne znam kako da ostvarim pravo da tokom porodiljskom primam onih 100 posto a ne manje, koliko sam informisana potrebno je imati 6 meseci radnog staza i tih 45 dana sto se otvara porodiljsko,a meni hvale 4 dana. Da li se nekako ta 4 dana moze izvuci uz pomoc godisnjeg odmora ili na neki drugi nacin. Unapred zahvalna za savet user posted image

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1468
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
9.5.2014 12:41:17   
tillia
Da li je potrebno svaki mesec dostavljati kopiju tekuceg racuna za onih 35%

(odgovor članu nicak)
Direktna veza do poruke: 1469
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
9.5.2014 12:45:55   
Klarita
Tilia, ne, koliko ja znam.
Draganice, mnogo ti je konfuzno pitanje!
Nicak, ne razumem se ni ja. Odgovorice ti neko vec.

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 1470
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
9.5.2014 12:48:12   
tillia
Hvala Klarita,
i meni je logicno da ne treba,a meni iz firme opet traze,kao treba svaki put.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1471
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
9.5.2014 12:54:10   
ANDJEELA
tillia treba svaki mesec kopija tekuceg racuna,ja sam pre par dana isto predala,bolje da posaljes-nego da nasnane zbog toga neki problemcic,rekli su mi da komp nepamti broj,pa mora svaki mesec..

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 1472
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
9.5.2014 21:13:05   
zlig0r
Pozdrav svima iz Novog Sada! imam jedno pitanje! Zena mi je na trudichkom bolovanju, zbog odrzavanja visokorizicne trudnocje od 15. januara. termin nam je 13. jun. Do sada nismo dobili ni jedan jedini dinar, a svaki mesec posle komisije dajem papire knjigovodji iz zenine firme...knjigovodja stalno govori "bicje...","sad cje...", a gazda tvrdi da ni njemu nishta nisu uplatili...da li je mogucje da 4 meseca kasne sa isplatom, ili cje pre biti da knjigovodja neshto nije predao na vreme? nashao sam na jednoj od prethodnih strana broj za informacije RFZO u NS, naravno da cju odmah u ponedeljak da iz zovem, ali cju do tada da osedim, pa rekoh da vas priupitam za mishljenje ili ako neko ima neki savet shta nam je chiniti... Unapred hvala, Igor i Ivana

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 1473
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.5.2014 12:58:51   
Vanda
Sigurnije je da odete do socijalnog (Zitni Trg) jer cesto nece da se jave na telefon. Postoji salter za bolovanje, ne treba broj posto nikada nije guzva (iz mog iskustva), date na uvid supruginu zdravstvenu knjizicu i proverice Vam da li su papiri iz firme pristigli. Jako su male sanse da socijalno toliko kasni sa uplatama,........user posted image

(odgovor članu zlig0r)
Direktna veza do poruke: 1474
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.5.2014 13:36:03   
Klarita
Ja u martu ima pet dana trudnickog i ostatak je porodiljsko...jos nisam primila nista za mart ni april, a evo vec je 10.maj. Traze mi ovi s posla izvod iz maticne knjige rodjenih za Nikolaja i kopiju moje zdravstvene knjizice, a mi sto zbog praznika sto zbog drugih problema, tek smo pre par dana uzeli izvoduser posted image a, kad cu da im nosim i sta ce im?nemam pojma. za k mi to nije trebalouser posted image

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here