|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.11.2014 15:31:22   
Klarita

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Klari, taman htedoh da ti odgovorim za plate od novembra, i shvatih da možda i nije ...
Jbt. to je još jedno u nizu mojih pitanja user posted image , odoh da pišem poreskoj upravi user posted image

Znači definitivno svim trudnicama i porodiljama skidaju, nevezano da li su u privatnom ili javnom sektoru, zna li se ? (obrazloženje je zato što nam se plate isplaćuju iz budžeta, pa nema veze gde radimo)

Molim te, kad te udostoje odgovorm, javi nam ovde. Primila sam tek jednu uplatu od martauser posted image

Kato, mi ce jedmo to sto si stavila ako nastave da nam smanjujuuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1901
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.11.2014 18:07:26   
wivern
Anarunika mislim na 35% za maj i jun, ostatak sam dobijala na vreme kad i ostale plate zaposlenih.
Meni do sada nista nisu zakinuli ali sam ja toliko besna zbog toga da mi dodje da uhvatim ovo dete pod misku i sednem na sred ulice ispred vlade. Ocigledno dok neko ne krene svi ce sedeti i trpeti. Ja ne zelim vise da trpim bezobrazluke.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1902
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.11.2014 18:38:25   
Sanjalica1980
Ja tih 35% jos nisam dobila a na trudnickom sam od jula.

Bice valjda dok se ne porodim user posted image

Ludaci

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1903
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.11.2014 20:35:05   
mila83
Ja sam bila na trudnickom od 18.06. do 25.08. i dan danas ne znam sta sam i koliko dobila.Kao prosvetni radnik,dobijam platu iz dva puta,to sam jedino kontala.Nisu mo jasne cifre. kad sve saberem,nisam dobila cele plate.Od 26.08. sam na porodiljskom, i jos nisam dobila ni dinara, a skola je predala dokumentciju pocetkom oktobra, kada smo dobili bebin izvod MKR.

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1904
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.11.2014 9:36:08   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: wivern

Anarunika mislim na 35% za maj i jun, ostatak sam dobijala na vreme kad i ostale plate zaposlenih.
Meni do sada nista nisu zakinuli ali sam ja toliko besna zbog toga da mi dodje da uhvatim ovo dete pod misku i sednem na sred ulice ispred vlade. Ocigledno dok neko ne krene svi ce sedeti i trpeti. Ja ne zelim vise da trpim bezobrazluke.


Potpuno se slažem!!!



I htela sam još nešto da vas pitam, a odnosi se na nastavnice i profesorke u osnovnim i srednjim školama: Da li znate za solidarnu pomoć propisanu Posebnim kolektivnim ugovorom? Svako ko je na bolovanju duže od tri meseca ( nije važno koja vrsta bolovanja) ima pravo da od poslodavca traži solidarnu pomoć u visini jedne plate. Ovo možete pronaći u posebnom kolektivnom ugovoru, čl.28. Ako neko već zna za ovo i ima iskustva molim da ga podeli jer ja planiram to da tražim a još uvek ne znam proceduru. Nisam sigurna da će mi u mojoj školi reći šta i kako jer nisu bili srećni kada sam im to spomenula iz razloga što je škola dužna da novac isplati, a škola kao i sve javne institucije u našoj zemlji "nema para".

Najgore je to što se sve kao pravim fina, neću da pravim problem kolegama na poslu...a na kraju ko je rogat...ja! Pretpostavljam da je sa većinom žena ovde isti slučaj.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1905
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.11.2014 11:54:21   
Kata90

IZVORNA PORUKA: Sanjalica1980

Ja tih 35% jos nisam dobila a na trudnickom sam od jula.

Bice valjda dok se ne porodim user posted image

Ludaci



takodje.....

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1906
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.11.2014 11:59:45   
soni
Ja sam cula da u rbiji zene vracaju sa trudnickog bolovanja?? Jel to istina??

Ja cu sada da uzmem trudnicko tj da radim samo 50 % i to mi placa firma, a drugu polovinu drzava....

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 1907
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.11.2014 12:19:51   
bojanka
Sa bolovanja uglavnom nikoga ne vracaju, mozda zene koje nemaju razlog da budu na bolovanju, tj dr ih posalje bez ijednog razloga, inace nisam cula da su nekog vratili.

< Poruku je uredio bojanka -- 15.11.2014 12:20:28 >

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 1908
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.11.2014 12:29:03   
anita

IZVORNA PORUKA: Kata90


IZVORNA PORUKA: Sanjalica1980

Ja tih 35% jos nisam dobila a na trudnickom sam od jula.

Bice valjda dok se ne porodim user posted image

Ludaci



takodje.....


Devojke ja sam na trudnickom bolovanju od 27.06. i do sada sam primila 35% za mesec jul i avgust.
Proveriti u rzzo-u da li su vasi iz firme predali dokumentaciju.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 1909
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.11.2014 12:29:59   
Anarunika
Napisala sam gore post o svom iskustvu od pre par dana,u Beogradu. Kada trudnica ode lično, ne vraćaju, a doktor mora nešto da napiše , jer ne može bez dijagnoze da se ide na komisiju. E sad možda ako je trudnoća tek na početku a nema nekih većih problema, možda onda vraćaju na posaouser posted image E sad , mogu takođe da traže i čitavu dokumentaciju da bi videli da je ono što je napisano u dijagnozi istina, da doktor nije slučajno slagao.Meni je gospođa iz komisije objasnila da se to postrožilo, ali svejedno ih je blam da ženu sa stomačinom šalju na posao!

(odgovor članu bojanka)
Direktna veza do poruke: 1910
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.11.2014 12:31:58   
soni
A kad pocinje to regularno porodiljsko pred porodjaj?? Ovde 3 nedelje pre termina al\ko je sve u redu zene idu na trudnicko


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1911
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.11.2014 13:07:45   
bojanka
Anita, jel imas broj telefona gde mogu da proverim da li je firma predala za mene..

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 1912
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.11.2014 15:54:11   
mila83

IZVORNA PORUKA: soni

A kad pocinje to regularno porodiljsko pred porodjaj?? Ovde 3 nedelje pre termina al\ko je sve u redu zene idu na trudnicko



Regularno porodiljsko bolovanje se najranije moze otvoriri 45 dana pred ocekivani termin, a najkasnije 28 dana pred porodjaj. Sve pre toga se vodi kao trudnicko,odnosno odrzavanje trudnoce. Samo ljudi cesto mesaju ta dva termina, trudnicko i porodiljsko.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 1913
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.11.2014 16:00:53   
Klarita
Ja cu da se pridruzim Wiv ispred vlade, ionako mi nedostaje golem graduser posted image

Nemam pojma vise sta da radim. Cekam ponedeljak da zovem mog racunovodju da vidim kad ce i koliko da mi uplati...jos sad menjam i banku, pa ce da bude cirkuzijadauser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1914
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.11.2014 16:04:56   
anita

IZVORNA PORUKA: bojanka

Anita, jel imas broj telefona gde mogu da proverim da li je firma predala za mene..


Bojanka ja sam licno proverila u rzzo-u kada sam bila da produzim bolovanje. Mozes na njihovom sajtu da vidis broj telefona. Ima posebno za svaki grad.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu bojanka)
Direktna veza do poruke: 1915
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.11.2014 16:16:23   
bojanka
Hvala, sad cu da pronadjem pa cu zvati u ponedeljak.

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 1916
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.11.2014 12:14:43   
Klarita

IZVORNA PORUKA: Klarita


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Klari, taman htedoh da ti odgovorim za plate od novembra, i shvatih da možda i nije ...
Jbt. to je još jedno u nizu mojih pitanja user posted image , odoh da pišem poreskoj upravi user posted image

Znači definitivno svim trudnicama i porodiljama skidaju, nevezano da li su u privatnom ili javnom sektoru, zna li se ? (obrazloženje je zato što nam se plate isplaćuju iz budžeta, pa nema veze gde radimo)

Molim te, kad te udostoje odgovorm, javi nam ovde. Primila sam tek jednu uplatu od martauser posted image

Kato, mi ce jedmo to sto si stavila ako nastave da nam smanjujuuser posted image

Ovako, mm je juce isao u poresku i rekli mu da ce se na zaostale isplate obracunavati solidarni porez, a tek od novembarske plate ide smanjenjeuser posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1917
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.11.2014 13:05:21   
bojanka
Klarita, na koga se to odnosi, na sve trudnice-porodilje ili samo ko je zaposlen i drzavnom sektoru? jer prosto mi neverovatno da ce nekome ko je zaposlen u privatnom sektoru smanjiti platu na porodiljskom mada sve je moguce.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1918
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.11.2014 13:15:31   
wivern
Bojanka odnosi se na sve trudnice jer se sve isplate za trudnice i porodilje vrse preko rfzo-a tj preko drzave. Lep nacin da ucare neki dinar..no comment

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bojanka)
Direktna veza do poruke: 1919
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.11.2014 13:19:30   
Anarunika
Možda može da se napravi neki interni dogovor sa računovođom da ne obračunava nikad više od dve plate. Onda se ,makar u prosveti ne prelazi ta neka suma na koju se uzima solidarni porezuser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1920
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.11.2014 13:23:25   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: wivern

Bojanka odnosi se na sve trudnice jer se sve isplate za trudnice i porodilje vrse preko rfzo-a tj preko drzave. Lep nacin da ucare neki dinar..no comment


Wiv, jel si našla negde gde definitivno piše da će svima smanjivati?

I ako će svima smanjivati, zna li neko, zanima me da li to oni u startu smanje, kada refundiraju firmi, ili nam refundiraju/isplate regularno, pa naknadno traže da vratimo taj porez?


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1921
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.11.2014 13:36:16   
QueenJ
I onako imam loš dan. Ovo me dokrajčilo. Borim se sa poslodavcem od prvog dana trudničkog, sa isplatama. Na trudničkom sam od aprila, a na porodiljskom od 29.06. Prošlog meseca mi je rekao da još niko nije refundirao moje trudničko (koje je isplaćivao sa zakašnjenjima) i da će početi da mi plaća porodiljsko kada mu to refundiraju. Ja okrenem sad rfzo i saznam da su moja dokumenta za TRUDNIČKO predata 20. septembra. A ja se porodila 2. avgusta! 15. oktobra su refundirana sva 3 meseca trudničkog.
Em me ne plaća, em ignoriše mailove, smsove i pozive, sad još i laže. Zna li neko kako mogu da reagujem? Kome mogu da ga prijavim? Dosta mi je ovog maltretiranja svakog meseca!

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1922
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.11.2014 13:43:56   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: wivern

Bojanka odnosi se na sve trudnice jer se sve isplate za trudnice i porodilje vrse preko rfzo-a tj preko drzave. Lep nacin da ucare neki dinar..no comment


Wiv, jel si našla negde gde definitivno piše da će svima smanjivati?

I ako će svima smanjivati, zna li neko, zanima me da li to oni u startu smanje, kada refundiraju firmi, ili nam refundiraju/isplate regularno, pa naknadno traže da vratimo taj porez?



Da pojasnim šta pitam -kod porodiljskog, firma mora da isplati prvo radnika pa da refundira. to je po zakonu. ako firma isplati pun iznos, a država firmi refundira sa umanjenjem, onda je firma oporezovana a ne radnik, to nema logike,
tako da mi je logično da će kasnije da traže da im vratimo

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.11.2014 13:44:30 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1923
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.11.2014 13:49:01   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Klarita


Ovako, mm je juce isao u poresku i rekli mu da ce se na zaostale isplate obracunavati solidarni porez, a tek od novembarske plate ide smanjenjeuser posted image


pre par dana je jedan cika govorio na tv-u ali od Eme nisam najbolje razumela. ovo vezano za solidrni porez koji se skida trudnicama i porodiljama kada se isplacuju dve-tri plate od jednom, taj neki iz rzzo ulozio zalbu i od juna se jos ceka odgovor ministarstva finansija. u svakom slucaju trudnice i porodilje mogu da uloze neku zalbu ali nisam uspela da cujem kome...
a jeli moguce da ce skidati i sa minimalca?

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1924
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.11.2014 14:00:58   
wivern
Dunja kako su meni objasnili sve porodilje i trudnice isplacuje rfzo, sto znaci da spadamo pod drzavni sektor i pod umanjenje. Za isplate sam cula da su pojedine zene zvali da vrate razliku od poreza, sto mi je uzas blagi.
Bubi njih zanima uplata, a rfzo ti uplati 3 zaostale plate i to predje 60 000 i oni skinu porez bez obzira sto su to 3 minimalca. I gle cuda svi se jos uvek prave ludi i vecaju sta im je ciniti.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here