|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.11.2014 20:49:22   
Anarunika
Kako kaže pesma: Šid je jedna varoš fina user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1876
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.11.2014 21:08:59   
branki*
anarunika,a koliko dugo si ti na trudnickom bolovanju?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1877
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.11.2014 21:34:04   
Anarunika
Ja sam na trudničkom mesec dana. Danas sam išla po papir za komisiju na koju ću otići u ponedeljak. Obzirom da mi je doktor svašta naškrabao od dijagnoze nadam se da će mi komisija produžiti trudničko user posted image Inače sam ok, ali obzirom da na posao putujem 100 km vozom koji vozi tri sata u jednom pravcu, stvarno bi bilo nehumano da me šalju na posao!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1878
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.11.2014 21:42:31   
bubulence
komisija te nece odbiti. doktori su ti koji vise ne smeju da ispisuju bolovanje tek tako, a ako ispisu komisija ne bi trebalo da se protivi.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1879
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.11.2014 22:03:23   
Anarunika
Mislim da ni jedan doktor neće terati trudnicu da ide na posao ako ima šanse da ne ide.Makar bih ja tako razmišljala da sam doktor. A sa komisijom ni u prethodnoj trudnoći nisam imala problem , nadam se da neću ni ovaj put.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1880
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.11.2014 16:08:13   
Anarunika
Da podelim iskustvo sa komisijom za trudničko: Jutros je moj muž otišao na komisiju , jer mi je doktor rekao da ja ne idem nikako, i one žene iz komisije su mu rekle da ako dolazi neko umesto trudnice mora da se ima cela dokumentacija (ultrazvukovi, svi nalazi itd.) Dala je rok do četvrtka da se dokumentacija dopuni. Nismo hteli da čekamo pa smo odmah otišli kod doktora da mi da to što traže. Posle sam ja otišla lično na komisiju i onda su mi objasnili da se to sa trudničkim postrožilo i da ako ne dolazi trudnica lično na komisiju, lice koje dolazi umesto nje mora da ima svu dokumentaciju kao dokaz da je to što doktor kaže istina. Mene ništa nisu ni pitali, dali su mi trudničko do porodiljskog da ne moram više kod njih ni da dolazim (za dva meseca).
Dakle moj zaključak je da trudnice, makar bile jedva pokretne treba lično da dođu na uvid komisije, i onda bez problema dopuštaju dalje bolovanje, ovako ko zna, možda muž u dosluhu sa doktorom laže da je žena trudna i nesposobna za rad?
Ono što mi je upalo u oko i malo me zafrapiralo je obaveštenje zalepljeno na vratima da ljudi sa tuberkulozom i trudnice ako dođu lično imaju prednost! Dakle kada dođem kao trudnica na komisiju može slučajno da mi se desi da se zarazim tuberkulozom?!
Dosta nelogičnosti , ali zahvalna sam što sam se te brige rešila! Sad još da i plata stigne, makar nekad...

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1881
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.11.2014 16:33:20   
bubulence
kaze mi sestra da su njenu koleginicu iz smene vratili na posao posle dva meseca bolovanja. u pitanju je SM...

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1882
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.11.2014 18:54:18   
Anarunika
A u kom je mesecu trudnoće i na kom radnom mestu? Meni je to stvarno strašno! Da žena sa stomačinom, ukočenim leđima, hemoroidima i sa čim sve ne, mora da ide da radi!!! Šta će mi uopšte dijagnoza?! Ili na primer trudnica sa svim svojim nekontrolisanim promenama raspoloženja da radi u školi kao nastavnica??? Gde je tu logika i zdrav razum...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1883
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.11.2014 19:20:03   
bubulence
sada je u petom mesecu valjda, a radi u prodavnici ... rekla joj je dr da joj pre nove godine ne moze otvoriti drugo bolovanje...

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1884
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.11.2014 20:20:28   
Anarunika
Verovatno zato što još nije ušla u treći trimestar, pa misle da joj je lako! Baš sam ljuta na čitav naš sistem,mada kako shvatam u drugim zemljama je još gore user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1885
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.11.2014 11:46:37   
bubulence
sada me je zvala knjigovodja i kaze da su mi uplatili bolovanje. ali ona sada NE ZNA da li od te sume ona treba da mi uplati doprinose ili drzava direktno uplacuje fondu a ona meni prebacuje ceo ovaj iznos ... da li iko zna?

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1886
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.11.2014 12:00:26   
dunja RR
Ja mislim da ona treba, ali neka proveri. Čudi me da kao knjigovođa to ne zna? Pa ima sajt poreske uprave neka pita, evo linka KLIK

Zar moraš ti da se baviš time trudna, o svašta, baž mi žao što te cimaju user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1887
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.11.2014 12:06:27   
bubulence
hvala draga!
ma ona nista ne zna, sve zove mene i pita. i sada zove da pita sta meni treba da isplati... kako ja sve to da znam user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1888
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.11.2014 13:16:41   
wivern
Meni upravo uplatili za maj i jun..hvala bogu vise da je firma poslala dokumentaciju.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1889
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.11.2014 13:21:35   
dunja RR
Wiv, bitno da je krenulo!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1890
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.11.2014 13:34:49   
bubulence

IZVORNA PORUKA: wivern

Meni upravo uplatili za maj i jun..hvala bogu vise da je firma poslala dokumentaciju.


user posted image user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1891
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.11.2014 13:41:47   
wivern
Ja se radujem kao da sam dobila milione user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1892
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
13.11.2014 8:30:55   
Anarunika
Wiv jel misliš na onih 35% ili na celu platuuser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1893
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.11.2014 12:14:23   
bojanka
Pozdrav!
Meni bi trebalo da uskoro legne prvih 35% od plate, od 22.oktobra sam na komisijskom bolovanju. Zanima me vama koji ste dobijali 35% da li je bio bas taj iznos otprilike ili drzava zakine koju hiljadu i vise. Negde sam citala da se zene zale da im zakidaju prilikom obracuna. Plus da li i dalje skidaju i taj solidarni porez, i to je bilo price da ako vise plata legne. Da li se nekome desilo da dobije znacajno manje 35% i da mu skidaju taj porez.
Meni bas fale te pare, pa se nadam da nece mnogo kasniti. Onih 65% mi legne kad i svima u firmi.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1894
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.11.2014 14:13:27   
bubulence
bojanka ako si na bolovanju od 22.10. tesko da sada mozes da ocekujes tih 35% . jer tek posle 22.11. tvoja firma pravi obracun, salje u socijalno pa oni kada se sete da isplate. a uglavnom kasne...
meni je danas konacno legla plata za polovinu jula i avgust user posted image .

(odgovor članu bojanka)
Direktna veza do poruke: 1895
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.11.2014 14:19:14   
bojanka
Ja sam od 22. Septembra na bolovanju i vec od 22.oktobra bi trebalo da za tih par dana oktobra dobijem 35% pa onda krajem novembra nosim doznake pa cekam dalje, nisam ni ocekivala da to bude sad, samo me zanima da li cu dobiti ocekivani iznos...
A ako bude bilo do porodjaja bicu zadovoljna, ionako sad ne racunam na te pare, taman ce mi na prolece trebati nego ja volim da zapisem koliko ocekujem pa da me ne iznenade sa nekim umanjenim iznosima.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1896
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.11.2014 15:02:04   
bubulence
ja ne znam ni kako se racuna i koliko cu dobijati. moja snaja je bila prijavljena na 26-27 hiljada, dobija 19000+- od firme svaki mesec i 1060 din poslednji put za tih 35%... eto kada izracunas dobija manje za nekih 5000din nego sto bi trebalo da je pun iznos... a na bolovanju je od aprila, 2x je dobila 35% .
ja sam trebala da dobijam oko 30000 ali su zvali i rekli da budem zadoboljna minimalcem. i sada za pola jula i avgust sam dobila cak 28000 user posted image , sto nije ni minimalac ali ajde... daj sta das

(odgovor članu bojanka)
Direktna veza do poruke: 1897
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.11.2014 15:16:54   
Klarita
Jao majko mila., ja vise nista ne znam...sludjena sam brojkama i mozganjem...
Je l'' zna neko da li umanjenje od 10% ide od novembarske plate ili od uplata u novembru za bilo koji mesecuser posted image

Bibi, a je l'' tebi stiglo resenje o nadoknadi tokom odsustva sa rada?

< Poruku je uredio Klarita -- 14.11.2014 15:18:21 >

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1898
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.11.2014 15:21:14   
dunja RR
Klari, taman htedoh da ti odgovorim za plate od novembra, i shvatih da možda i nije ...
Jbt. to je još jedno u nizu mojih pitanja user posted image , odoh da pišem poreskoj upravi user posted image

Znači definitivno svim trudnicama i porodiljama skidaju, nevezano da li su u privatnom ili javnom sektoru, zna li se ? (obrazloženje je zato što nam se plate isplaćuju iz budžeta, pa nema veze gde radimo)

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.11.2014 15:23:26 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1899
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.11.2014 15:26:19   
Kata90
ma nek jeduuser posted image oni.....

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here