|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 15:04:12   
Tiziana
A moja mama jos uvek cuva nase otpusne liste kad smo se rodili brat i ja i na njima takodje pisu krvne grupe. Ni moja mama nije Eh-.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 15:50:20   
mirkam
I moja mama i svekrva imaju otpusne liste od mene i mm,i piše krvna grupa novorodjenceta.Ali i mama i sveki su rh- pa možda zato.
Mm je A+,ja sam A- a M je 0-.Babe odmah rekle povukao krvnu grupu na njih ( obje su 0-) user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 16:17:19   
mali_mis
I moja mama cuva otpusnice brata i mene, ali ne pisu krvne grupe. Ja nemam pojma koja je A. krvna grupa, moja je A+, a za mm nemam pojma, ne zna ni on.

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 17:18:53   
Žapkić

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Krvna grupa deteta pise na otpusnoj listi za novorodjence koja se dobija pred izlazak iz porodilista.

Ne piše.


Inače, neko je napisao da se moze tražiti da se detetu odradi krvna grupa prilikom rutinske kontrole krvne slike. Ja sam to tražila svaki put kada su Tini vadili krv i uvek mi je rečeno da to ne rade u laboratoriji, već na transfuziji krvi i da treba uput nezavisno od pregleda krvne slike. Znači, poseban uput.

Ja ne znam Tininu krvnu grupu. Ja sam A+, a tata joj je isot A+

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 20:31:54   
Tiziana
Verovatno zavisi gde se poradjas. Ja sam se porodila u N.Fronta u Bgd i imam na otpusnim listama decije krvne grupe.
Za ostala porodilista i druge gradove zaista ne znam.

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 20:36:51   
Ivanka 75
Ivi na otpusnoj listi piše krvna grupa. I da, radi se samo u bolnici na transfuziji.
Ja sam 0+, mm B+, Iva je B-, beše malo polemike oko toga user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 20:40:04   
serpica

IZVORNA PORUKA: milicicak


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Krvna grupa deteta pise na otpusnoj listi za novorodjence koja se dobija pred izlazak iz porodilista.


Koliko ja znam to vazi samo za decu cije su mame Rh-. U tom slucaju se radi analizna krvne grupe novorodjenceta da bi se znalo da li mama treba da primi Rhogam nakon porodjaja.




Tako je,meni su sva tri puta napisali jer su svo troje pozitivni i morala sam da primim rogam.
Zapkic ako ste oboje A+ Tina moze da bude A+, A-,O+ nisam sigurna za 0-

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 20:44:20   
wivern

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Verovatno zavisi gde se poradjas. Ja sam se porodila u N.Fronta u Bgd i imam na otpusnim listama decije krvne grupe.
Za ostala porodilista i druge gradove zaista ne znam.


Ja sam se porodila u frontu pre desetak dana i ne pise mi na otpusnoj listi.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 20:49:40   
Tiziana
Nemas?
List za novorodjence, pa stoje podaci majke,kad je poceo porodjaj,kad se zavrsio, kad se otpusta iz bolnice,podaci o bebi,tezina,duzina,OG,i dole KG majke, KG deteta i ispod dete vitalno,bla bla bla..

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 21:47:40   
wivern
Tiziana tako je, sve pise osim KG za dete.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 21:54:08   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75
Ja sam 0+, mm B+, Iva je B-, beše malo polemike oko toga user posted image


Ovo je sve zbog matematike i pravila da + i + uvijek daju plus user posted image

MM O+ JA A+
ĆERKA A+
SIN 0-

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 21:59:06   
choopa choops
Kalkulator moguće djetetove krvne grupe



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 22:01:10   
Ivanka 75
Moja mama je - faktor, znači, imala je od koga da nasledi. Ali, malograđanština je to....

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 22:31:33   
serpica

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Moja mama je - faktor, znači, imala je od koga da nasledi. Ali, malograđanština je to....




Ja sam citala,cak mislim da je naucni rad u pitanju,da dete moze naslediti krvnu grupu jednog od roditelja ili ni jednu ( u mom slucaju ) ali da Rh faktor mora biti ocev. To je kao 99% sigurno.
Kad su meni rekli da je mladja cerka 0+ a mm i ja B prvo sta mi je palo na pamet je da su mi zamenili dete,nisam znala kako to ide,kad sam dobila odgovor od pedijatra u bolnici pitala sam je kad radi onog dana kad mm dodje po mene,cisto da mu objasni... Na kontu toga bila je sala mm, jer je Tara bila bas dlakava beba,rekao je ovako: "krvnu grupu cu i da ti oprostim ali ove dlake necu nikad" ( mm ima manje dlaka nego ja,cisto da razjasnim user posted image )

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 22:46:05   
milicicak
Rh faktor deteta NE zavisi od Rh faktora oca.
Rh i ABO sistem krvnih grupa su nevezani jedno za drugo, odnosno nasledjuju se odvojeno.

Ne znam da vam objasnim nasledjivanje krvnih grupa ali ovo su stvari koje uvek vaze:
Ako su roditelji Rh+ mogu imati i Rh+ i Rh- decu.
Ako je jedan roditelj Rh+ (nebitno koji) a drugi Rh- mogu imati i Rh+ i Rh- decu.
Dva Rh- roditelja mogu imati samo Rh- decu.

Ako su roditelji A i B krvna grupa mogu imati decu A, B, AB i O krvne grupe.
Ako je jedan roditelj A\ B a drugi O, deca mogu biti A\B ili O krvne grupe.
Ako je jedan roditelj AB a drugi O deca mogu imati A ili B krvnu grupu.
Ako su oba roditelja O sva deca ce imati O krvnu grupu.
I valjda nisam zakomplikovala user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 22:48:23   
choopa choops
Ivanka čaršija ko čaršija user posted image

šerpi, ne mora imati očev rezus faktor. Evo i milicicaak je objasnila. A postavila sam i link u kojem se fino unesu podaci i nema moždikanja (što je govorila prase user posted image )

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 22:53:10   
milicicak
Choopa, ne mogu da otvorim link sa tel ali obozavam arizona.edu user posted image
Carsija ce uvek da prica al genetika je genetika user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 22:55:00   
mama krava
Ja se poradjala u NF pre 5 god i prosle god i pise mi za oba deteta KG.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 23:09:58   
choopa choops
Kod nas upišu u otpusnoj listi, ali taj dokument nije validan za neke potrebe, da tako kažem. Može se odraditi i u običnoj labaratoriji, ali opet danas sutra da mi zatreba zvaničan dokument opet nije validno. Tačni jesu ali neiskoristivi, kod nas kad dijete ide na operaciju na primjer mora da vadi krvnu grupu u državnoj bolnici ili zavodu za transfiziju i onda se dobije fino papir, sa pečatom i to se čuva u kartonu djeteta. Ja za sina imam, jer je on išao na operaciju, ali ćerkin imam samo taj iz otpusne liste. A ja sam ih upisala i u njihovu zdravstvenu knjižicu za svaki slučaj, nadam se samo da nisu pogriješili kod ćerke...
Kod nas je nekad stajalo i u ličnoj karti (za odrasle) , a sada kako su ove biometrijeske enema i to mi je čista glupost!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Krvna grupa deteta
19.11.2014 9:43:41   
cockic
moja mama se poradjala samnom u visegradskoj pre 28god i koliko znam nije pisala kg,vadila sam u prvoj trudnoci ja sam 0+.sa mojim bratom kad se poradjala pre 20godina u frontu su vadili i on zna svoju kg.ja sam u viseg.pre cetiri i po godine kad sam sina rodila nije pisala kg.njegovu ne znam.a cerinu znam isto je kao ja 0+ jer smo bile kad je imala 7 dana u tirsovoj tamo su joj izvadili inace u viseg.ne.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Krvna grupa deteta
19.11.2014 13:23:44   
snezap
ja pojam nemam ni za jedno dete...a mislim da bi logicno bilo da odmah u porodilistu izvade krv i urade analizu da se vidi koja je krvna grupa..ja sam za mene saznala tek kada sam ostala trudna user posted image onda sam radila testiranje i saznala koja sam krvna grupa

_____________________________

Moja sreca je dva puta veca <3 Filip i Mihajlo <3

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Krvna grupa deteta
9.1.2017 1:19:33   
Skockica
Vasilije je 0+ kao i ja, mislim da su mu to odmah po rodjenju utvrdili.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Krvna grupa deteta
21.2.2018 16:30:41   
Dragce86
V je 0+ kao i tata. Ja sam A-, pa su joj morali uraditi krvnu grupu na rodjenju.

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Krvna grupa deteta
21.2.2018 16:32:54   
Sarav
Obe su A+ na tatu, ja sam 0+

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Krvna grupa deteta
21.2.2018 17:09:29   
Ana RR
Ima moju krvnu grupu, B negativnu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here