|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test II deo
24.1.2018 18:27:18   
MamaNecaVo
Eto,vidis. :)
Cestitam i uzivaj u ostatku trudnoce.

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Double test II deo
24.1.2018 20:02:48   
Maslacak15
promkalo mi je ovouser posted image . Drago mi je da je sve ok lenkice, ali nisam ni sumnjala jel ne mislim da su ni double ni tripl bili losi. 1:240 Znaci i dalje da ce od 240 beba sa tim parametrima 239 biti zdravo.....
Inace matematiku je kod doubla popravio ultrazvuk sa NT 0,91 koji ima veliku tazinu u racunici. Samo godine + hormoni su bili samo 1:240 usled kombinacije visok HGC+ nizak PappA.
Tako da nije tripl rezultat bio losiji sa 1:750.

Kako bilo da bilo meni se i dalje ne svidja kako se zenama serviraju rezultati i da se zene poput bojane salju na amniocentezu......Sve najbolje lenkiceuser posted image

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Double test II deo
26.1.2018 10:51:39   
Maraj
Evo i mene sa mojim dabl-om. Maslacak molim te za misljenje.

user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Double test II deo
1.3.2018 0:09:12   
Dragce86
Mrrzziim double test i to sto cu opet morati da ga radim a u 1.trudnoci mi je zadao velike muke jer nije bio dobar pa smo i AC radili i sekirali se par meseci oko svega...

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Double test II deo
22.3.2018 19:38:25   
Maslacak15
Evo i da ja dam svoj zavrsni komentar na osnovu licnog iskustva. U prve dve trudnoce ga nisam radila, Samo ultrazvuk i vratni nabor. Ovog puta rekose Mi da odradim i hormone posto to teoretski poboljsava prediktivnu vrednost ultrazvuka. Uradila Sam to i bolje da nisam.

Moji rezultati Su bili Beta hcg 5,73! CorMom i PappA 1,88 corr Mom.

Ovo drugo je spasilo stvar posto se U pogodjenim trudnocama ocekuje pre smanjeni PAPPA ispod 0,5 corr Mom Pa konacni rezultat Nije Bio Tako tragican. Ali zbog visokog backround rizika godina 1:80 i stratosferske bete moj rizik je uprkos perfektnom ultrazvuku dat kao 1:217.
Zbog Toga Sam dobila preporuku za nipt jer prema pravilima sve ispod 1:250 cuttof se dalje dalje. Ali Moram da pohvalim Tog profesora Kod kojeg Sam radila ultrazvuk. Bio je do kraja profesionalac bez Toga da vrsi bilo kakav pritisak. Takodje je imao petlju da kaze da on ne vidi Bas nikakve naznake problema. Oba ultrazvuka Su bila perfektna (13 i 22 nedelja) i rodila Sam hvala bogu zdravu preslatku devojcicu. On je inace takvo ime ovde, da se sa nicim slicnim do sada nisam susrela. Lekari koji Su inace puni sujete i kknkurencije, gde god Su me pitali da Li Sam radila dijagnostiku, kad bi spomenula njegovo ime : on Nije nista Video ? OK ne moramo da gledamo hahaha

Pricali Smo Ove dosta nasiroko i nadugacko svi reagujemo drugacije ja Sam odlucila da verujem svom osecaju inultrazvuku i da ne radim nista. Prosto tunogromnu betu hcg nisam videla kao dovoljan Faktor rizika. Ali ne mogu da kazem da Mi je bilo sve jedno.
Zato da dam nekom savet, ja vise Double radila nebih Ako ikako moze da se izbegne. Jennicemu ne sluzi osim zaludjivanju. Ako ste Tip Koji Mora sve da zna crno na belo idite direkt na nipt ili amnio. Iako Smo i tu videli da stvari nisu uvek crne i bele...Ako ne, ostanite Samo na ultrazvuku. Hormoni Su stvarno suvise nespecificni.



< Poruku je uredio Maslacak15 -- 22.3.2018 19:40:00 >

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Double test II deo
23.3.2018 10:39:40   
lesli
Mi smo radili double i njegovi rezultati su super.
Medjutim, ja sam insistirala da se odradi i Nifty, iako je lekar bio protiv jer je rezultat double testa dobar. Sada cekamo rezultate Nifty testa da budemo sigurni da je sve ok sa bebom.

Inace, double i triple testovi se u nekim zemljama polako izbacuju. Prijatelji nam zive u USA i tamo umesto ovih statistickih testova, rade NIPT i uzimaju ih za merodavne (bar njihovo osiguranje omogucava besplatan NIPT).

Na kraju krajeva, moje misljenje je da su ovi testovi samo statistika i da je besmisleno raditi ih, kad u danasnje vreme postoji mnogo pouzdanija neinvazivna metoda. Zato se nadam da ce nekad i kod nas doci dan da zdravstveno pokriva bar onaj najosnovniji paket (hromozomi 13-18-21).


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Double test II deo
30.3.2018 8:26:38   
mimozica
Meni je preseo ovaj double test.. Samo sam se nervirala i proplakala more suza.. Beta hCG je bila 2.75MoM, PAPP-A 2.28 MoM, NT 0.84MoM, radjeno u 12+0 I bili su rizici za Down 1:10 000, Edward's I Patau's 1:10 000, Age risk 1:1278.. Doktorka me salje na tirple sa jos gomilu nekih analiza da odradim pride uz triple.. Medjutim meni djavo nije dao mira i odnela sam rezultate kod dr u drugu bolnicu zena mi je rekla da joj uopste nije jasno zasto bih radila triple kad su mi rizici dobri, I kad je double statisticki precizniji nego triple (za double do 85% preciznosti, triple do 75% preciznosti).. Tu sam se smirila, resila da nastavim da uzivam u svojoj trudnoci..Da li sam pogresila sto nisam htela da radim neke druge testove ili ne, ne znam, ali znam da zelim svoju bebu bez obzira na sve.. Jos malo do kraja pa stize user posted image ...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Double test II deo
2.4.2018 23:29:23   
lesli
Zene, ako imate mogucnosti obavezno uradite Nifty ili neki od slicnih testova. Nama je double bio super, ali sam ja od starta zacrtala da zelim da budem sigurna da je sa bebom sve ok i da mi double u tom pogledu ne pruza dovoljnu sigurnost. Narocito nakon sto sam citala za slucajeve da double i uz budu ok, NIPT los, nakon cega je AC potvrdila rezultate NIPTa.

Nama je posle 7 dana stigao nalaz da nije pronadjena nikakva anomalija i sada mirno spavamo.

Nije mala suma da se razumemo, ali smo sustinski novac koji bismo potrosili za letovanje (na koje ove godine necemo ici) preusmerili za to i svakako ga smatram pametno potrosenim user posted image

(odgovor članu mimozica)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Double test II deo
20.5.2018 13:36:28   
VSladjaM
Zdravo,nova sam na forumu I zanima me rezultat double Testa
Free betahCg 106,8mlU/ml:3,11MoM
PAPP-A 2656mlU/l at:0.95MoM
NT 1,3mm (CRL 54,8mm):0.9MoM
Down's syndrome Risk 1:318
Maternal age 1:155
Edwards' and Patau's syndrome Risk 1:100000
Trudnoca 13+1, 37godina,treca trudnoca,60kg.,nepusac
Dr.u savetovalistu kaze rizicno,I salje me na analizu privatno..
Mene zanima da li imam pravo da idem na aminocintezu?

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Double test II deo
20.5.2018 13:52:42   
vonavoj
Naravno da imas pravo na amnio..kako su bezobrazni, odmah sve privatno.
Ne razumem se puno u rezultate.maslacak je nas specijalista..nadam se da ce virnuti u temu.

(odgovor članu VSladjaM)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Double test II deo
20.5.2018 14:09:31   
Maslacak15
Slicni su ko moji sto su bili ( vidi gore). Visoka beta HCG je pokvarila racunicu i povecala rizik ali sve ostalo je ok. I bice ok, prilicno sam sigurna. Ultrazvuk deluje super, PappA takodje tako da ja ne vidim razloge za uzbunu. A bezobrazni su sto kaze Von, neka im je na cast. Sto nebi imala pravo na amnio?? Ako zelis da je radis, sigurno da imas pravo na to. Trazi uput, samo pozuri zbog termina . Ali nesumnjivo imas pravo na to.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Double test II deo
20.5.2018 14:13:40   
VSladjaM
Pa tek u petak radi Dr.
I isto Sam htela da uradim 4d. ultrazvuk privatno.DrTasic,da vidimo I to....

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Double test II deo
20.5.2018 14:21:53   
Maslacak15
amnio se radi od 16-19. nedelje. Devojke ce se javiti sa savetima kakva je procedura da se zakaze u drzavnim institucijama. Ja nisam u BG pa se ne putim u to bas najbolje. Ali inace nemoj da se nerviras. Nije to los rezultat testa. Zelim ti laku trudnocu!

(odgovor članu VSladjaM)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Double test II deo
20.5.2018 14:38:16   
VSladjaM
Pa I ja mislim da su godine dale taj rizik, NT je dobar....
Nadam se da cu uzeti uput za ac.
I dal cu kroz celu trudnocu ja da se informing ovako na forum,da li treba sve ja da trazim da proverim krv ,mokracu,dr.mi nista to nije dala...user posted image ,

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Double test II deo
20.5.2018 16:34:31   
Maraj
Sladjo i mene su katastrofa naplasili . Na kraju sam toliki pritisak sebi nabila od njih, da sam radili nifty i naravno sve je ok.
Sto se procedure tice, mene je dr ginekolog iz dz uputila u genetsko savetovaliste u Frontu. Oni su me slali na tripl test pa onda i na amnio. Al ja sam tad vec bila oko 20.nedelje trudnoce. Trazi ti odmah da ti zakazu amnio. Da ne gubis vreme kk ja sa tripl testom i cekanjem rezultata

(odgovor članu VSladjaM)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Double test II deo
3.6.2018 17:13:47   
VSladjaM
Ac se ne moze zakazati posle double testa.
Mora se uraditi I triple test,pa ako zatreba ,posle rezultata ,da se tek zakaze ac.-kaze doktorka.
Triple test se radi u 16 ned.tru., a ac u 16-18 Ned.tru.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Double test II deo
4.6.2018 12:13:16   
MimaKos
I ja mislim da je procedura takva, dabl tripl pa tek onda AC, ali se amino svakako preporucuje posle 35, cak mislim da su u obavezi da svakom preko 35 god ponude AC.

(odgovor članu VSladjaM)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Double test II deo
13.7.2018 11:19:17   
Nit 89
Cao devojke sta mislite o mom dabl testu? Poslali su me u genetsko savstovaliste? Kako ide dalje? Odmah ac ili salju na tripl?
Radila sam sa 11+6
29 godina imam 64kg
Bhgc 107,4 mlU/ml 2,98
Papa 1214mlU/l 0,61
Age risk 1: 630
Bihemiski skrening god+ free bhgc+ papa 1:102
Kombinovani biohemiski +ultrazvucni 1: 577
NT 1,2 mm crl 50 mm Mom 0,89
Hvala vam puno.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Double test II deo
13.7.2018 11:38:42   
lesli
Da li si razmisljala o NIPT testovima, naravno ako imas mogucnosti da odradis neki od njih?
Time bi izbegla cekanje triple testa i AC. Rezultati su gotovi za nekih 7 dana i pouzdaniji (preciznost 99% i vise) su od double i triple.

Mada mozda da sacekas da vidis sta ce maslacak reci na temu tvojih rezultata ;)

< Poruku je uredio lesli -- 13.7.2018 11:39:22 >

(odgovor članu Nit 89)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Double test II deo
13.7.2018 11:54:22   
Nit 89
Pa razmisljala sam. Ali rekoh da sacekam sta ce geneticar da kaze? Sta mislis jesu li bas losi rezultati?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Double test II deo
13.7.2018 12:04:38   
lesli
Ne razumem se previse, ali ono sto vidim na osnovu ovih brojki je da je NT super i to da je rizik naspram godina i kombinovani(hormoni i uz) skroz korektan.
Jedino sto je ispod cut offa je ovaj na osnovu godina i hormona. Ali cak i on nije toliko tragican. Sansa po ovoj statistici (gledajuci najlosiju brojku) da beba zaista ima trizomiju 21 je nesto manja od 1%.
Na kraju krajeva zene sa losijim rezultatom od tvog su radjale zdrave bebe.

Sacekaj i maslacka. Ona ce ti najvise pomoci oko tumacenja rezultata.

Ps. Ja toplo preporucujem nifty ili nesto slicno, ako imas finansijskih mogucnosti. Ali ne zato sto mislim da ti je rezultat jako los. Moj je bio idealan pa sam ipak htela da uradim nifty, jer meni statistika koja je oko 80% precizna nije bila dovoljna.


< Poruku je uredio lesli -- 13.7.2018 12:08:43 >

(odgovor članu Nit 89)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Double test II deo
13.7.2018 12:08:30   
Nit 89
Hvala ti puno. Bas sam se uplasila. Moj ginekolog nije hteo nista da mi kaze sem moras kod geneticara ja nerazumem ovo. Uzas. Koliko si platila taj test?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Double test II deo
13.7.2018 12:20:06   
lesli
Nifty je bio oko 600-700€. Mi smo radili sve hromozome (mislim da nifty vise ni ne nudi osnovni paket)
Mozes da pogledas varijantu samo onaj osnovni paket (13-18-21) i on je cini mi se jeftiniji. E sad u opticaju su razne firme - Nifty, harmony, tranquility, verified, PrenatalSafe. To su bar nazivi testova koje sam ja gledala. Cene su razne cak i za slicne odnosno iste stvari.

Kod nas ljudi najvise rade Nifty (bar koliko sam ja cula kod ljudi kod kojih smo se raspitivali). Troje njih je radilo Nifty, a samo jedab par ovaj PrebatalSafe. Mislim i da je na forumu Nifty najzastupljeniji...

(odgovor članu Nit 89)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Double test II deo
13.7.2018 12:27:42   
Nit 89
Pa moracu i ja da odradim i da budem mirna. Hvala ti puno na odgovorima.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Double test II deo
20.7.2018 1:05:41   
debeljuca87
Postowane moje u ponedeljak sam radila expertni uz i doktor kaze skolska trudnoca,swe je super :jedna beba CRL 51mm ,NT 1mm,widjena nosna kost 2,5mm,srce super . Druga beba CRL 54,2mm,NT 1,5mm,widjena nosna kost 2,3mm,srce super...u 12-oj nedelji trudnoce sam...u pitanju je wantelesna oplodnja.... Radila sam istog dana i dabl test i za prwu bebu pise owako:
Free bhcg 164 mIU/ml 5,05MoM(zaokruzen na 5 MoM u proracunu rizika T21)
Pappa-a 3667mIU/I 2,14MoM
NT 1,5 crl 54,2. 1,04Mom
Tezina 80kg. Imam 31 god
Za drugu bebu
Free bhcg 164mIU/ml 4,85MoM
Pappa-a 3667mIU/I 2,27MoM
NT 1mm ,crl of 51mm 0,73MoM(zaokruzen na 0,78MoM u proracunu rizika t21) i zaokruzen na 0,78MoM u proracunu rizika t18-13
Sta wi mislite?!

(odgovor članu Nit 89)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here