|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test II deo
11.2.2015 10:10:06   
serpica
Ja stvarno ne razumem,ako su ti markeri visoki a opet imaju veze sa daunom zasto je onda proracun za rizik nizak?user posted image 1:700 i nesto je nizak rizik mislim da ne treba da te brine,i ja sam se tako svojevremeno nervirala...vidi sa dr,meni su oba markera bila povisena pa je na kraju uz rekao da je sve ok.Ne brini user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Double test II deo
11.2.2015 11:39:46   
Tanjica81
Hvala vam...

Pa Serpi to ni meni nije jasno... A rekla sam da se necu nervirati oko ovog user posted image testa... Evo sad sam nasla i od prosle trudnoce, gde je rizik T21 bio 1:208, po godinama 1:480.... A F bhCG 5,5MoM... I SVE je u najvecem redu sa ovom mojom zabom. user posted image

Sve u svemu hvala vam user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Double test II deo
11.2.2015 12:20:55   
*boka*
Tanjice ja sam u prvoj trudnoci imala vrlo slicne rezultate tvojim, s tim da je meni free beta hcg bio jos visi nego tvoj.
Evo mojih iz prethodne trudnoce da uporedis:

Free B HCG 4.86 MOM
PAPP-a 1.33 MOM
NT 1.85mm
Rodila sam potpuno zdravu devojcicu. E sad, secam se komentara Dr. Zivanica koji je rekao da tako jako povisen FB HCG imaju zene koje su krvarile u prvim nedeljama trudnoce ili zene koje nose zenski fetus... E sad, da li je to tacno ili nije ne znam, ja i krvarila i rodila devojku user posted image

U ovoj mi je isto bio povisen FB HCG, ali ne toliko, sad je bio 2.7 MOM, imas na 2. strani ceo double, ali nosim decaka ovaj put.

< Poruku je uredio *boka* -- 11.2.2015 12:21:52 >


_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Double test II deo
11.2.2015 12:54:04   
Tanjica81
Hvala boko user posted image . Nisam krvarila, a imam osecaj da je devojcica...pa videcemo da li ima veze. user posted image

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Double test II deo
11.2.2015 13:00:04   
*boka*
Ko zna, tako rece Dr. Ja i sad imam povisen FBHCG a rekose da nosim decaka.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Tanjica81)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Double test II deo
11.2.2015 13:34:16   
zdravic
Hvala new mom,ako si se po pitanju toga konsultovala sa geneticarkom to vec uliva poverenje.Ja sam iz malog mesta,niti verujem doktorima niti znam kome da se obratim.A svi misle pa panicim bez razloga iz moje okoline.Nadam se da su se tvoje trudnoce ok zavrsile,zdravim porodom.choopa choops obzirom da je slobodna beta uvecana a ostalo sve ok,mozda bi trebalo da odes i na tripl,ja bi bar tako.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Double test II deo
11.2.2015 13:38:03   
zdravic
Izvinjavam se,savet oko tripla je za tanjica81 a ne za new mom.

(odgovor članu zdravic)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Double test II deo
11.2.2015 13:43:02   
zdravic
Ja sam prolupala,neprospavana noc oko povisenog papp-a i samo lupam, savet oko tripla je za tanjcica 81 a ne za choopa choops.Nadam se da ce se javiti jos neko sa primerom povisenog papp-a i time mi obezbedi jednu prospavanu noc.

(odgovor članu zdravic)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Double test II deo
11.2.2015 13:51:23   
*boka*
Zdravic nemoj da se brines puno, jer ovo su statisticki testovi, ne dijagnosticki. Vecina mama koje poznajem imale su lose rezultate, moj prvi je bio katastrofalan i sve smo radjale zdravu decu. Po meni je dobar EUZ mnogo merodavniji, a ko bas nije siguran ili kome lekar preporuci zbog necega, najbolje je otici na neki od dijagnostickih testova, kao sto je AC.
Ja sam se u prvoj trudnoci jako nasekirala zbog rezultata, plus me lekari neki naplasili bas dobro i na kraju sve u najboljem redu.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu zdravic)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Double test II deo
11.2.2015 14:05:43   
zdravic
Boka,zato i visim po ovim sajtovima,najbolje je kada mame koje rodile zdravu decu a imale lose rezultate,kazu svoja iskustva,to coveka najvise umiri.Mene stvarno ne plasi dabl test,vec samo povecana vrednost papp posto samo mali procenat zena ima takav slucaj.Vecini je povecana slobodna beta,i tu znam da se uglavnom sve ok zavrsava,ali mnogo je malo saveta oko povisrnog papp-a.Moja dicna dr na to nije ni obratila paznju,a zivim u mestu gde imamo jednog jedinog ginekologa...nemas koga da konsultujes ni da hoces.Plasim se da to nije povezano sa nekim drugim poremecajem koji se ne otkriva na amnio.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Double test II deo
11.2.2015 14:16:06   
Tanjica81
Zdravic bilo mi je jasno user posted image . Hvala

Ma ne razumem se ni u sta...Nadam se da je kod tebe sve ok.user posted image

(odgovor članu zdravic)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Double test II deo
11.2.2015 14:34:25   
zdravic
Tanjica81, mnogo zena je imalo slicne tvojima,citajuci njihova iskustva,neke su odmah slate na amnio,neke na tripl a neke nisu nikakva dalja ispitivanja imala i sve je ok bilo...ja zaista ne bi brinula mnogo na tvom mestu ali kao i sve trudnice,znam da se neces smiriti dok ne dobijes pravu potvrdu i od strucnog lica.Lepo ti na tripl test i ekspertni uz,pa odluci sta dalje...Mada,ne znam sta ti je savetovao tvoj dr,mozda nikakve dalje analize...

(odgovor članu Tanjica81)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Double test II deo
11.2.2015 14:58:24   
*boka*
Zdravic povisen PAPP-a koliko ja znam nije problem. Lekari procenjuju rizike na osnovu kombinacije ova dva hormona i los rezultat se dobije ukoliko je FBHCG jako povisen a u odnosu na njega PAPP-a izuzetno nizak (npr kad je FBHCG preko 4, a PAPP-a ispod 1 MOM)
Mada opet ni to ne mora nista da znaci. Kazem ti, ovi testovi su obicna statistika. U mnogim razvijenim zemljama ove testove vise ne rade, a kod nas eto kao treba.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu zdravic)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Double test II deo
11.2.2015 15:00:27   
Tanjica81
Nisam jos bila kod moje dr... Trebalo bi ovih dana. U subotu cu vise znati i smiriti se...
Ali sam nasla rezultat iz prethodne trudnoce (gore sam pisala)gde mi je free beta 5,5mom...a rizici losiji nego sad...isla sam na amnio (zbog 2.trudnoce po redu koja se lose zavrsila) i sve je ok sa mojom devojcicom...
Hvala jos jednom...lakse mi je.

(odgovor članu zdravic)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Double test II deo
11.2.2015 15:04:08   
zdravic
Boka,znam kako izgledaju nivoi oba hormona kada su sumnjivi rezultati.Ne bi ja ni oko povisenog papp brinula da je oko 2 i mesto,ali je on 3.81, a retko nailazim na slucajeve da je nekom toliko povisen...samo zato panicim a i citala da moze ukazivati na neke anomalije ali vrlo malo se pise o tome a nasi dr skoro nista i ne znaju o toj temi koja nije do kraja istrazena.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Double test II deo
11.2.2015 15:10:19   
zdravic
Tanjica,sacekaj prvo savet dr...koliko god mi ovde znamo nesto o tome,ipak je ona strucnija od svih nas.Da ti je povecan,jeste ali vidis da si imala i jacu vrednost pa sve bilo kako treba,samoj sebi si najbolji dokaz...ima puno takvih slucajeva i sve je bilo ok...Kamo srece da mene neko utesi sa mojom papp-om od 3.81.

(odgovor članu Tanjica81)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Double test II deo
11.2.2015 15:12:45   
*boka*
Pa znam, ali tvoj double je dobar, svi rizici su niski. Mislim da se brines bez razloga. Ali svakako ako si previse zabrinuta mozes razmisliti o AC, jer je to dijagnosticki test, a sve ovo su kompjuterski statisticki proracuni eventualnih rizika i apsolutno nista ne znace. Takodje ne znaci ni ako neko ima savrseno dobar rezultat da beba nema neku anomaliju nedaj Boze. Zato je najbolje uraditi pored ovih testova i dobar ekspertski UZ, pa ako na EUZ postoji neka eventualna sumnja, razmisliti o daljim pretragama. Ja verujem da je kod tebe sve u najboljem redu, ali razumem tvoju zabrinutost, samo se setim svoje situacije pre 4 godine, bila sam potpuno van sebe.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu zdravic)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Double test II deo
11.2.2015 16:06:27   
zdravic
Iako planiram trip test,napomenula sam dr da zelim i na amnio jer spadam u grupu onih koji se mnogo oslanjaju na testove i zato me moja okolina smatra panicarkom.Dr je odmah odbila da da uput za amnio jer kaze nemam indikacije za nju,i da me na tripl salje samo radi mene same jer kaze zna da necu imati mira dok ga ne odradim.Njoj je ok moj povisen papp od 3.81.Para za amnio kod privatnika nemam,bankrotirala sam jer zivim u malom mestu i za svaki test,uz i slicno moram da putujem 65 km,poprilicno kosta i put,pa posle treba opet na put pokupiti rezultate,pa svaki test kosta....trip test je 7000,pa ekspertski uz koji sigurno nije jeftin...nemam iz svog dzepa za amnio a sa dr ne vredi raspravljati.Videcu sta ce pokazati tripl.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Double test II deo
11.2.2015 16:12:34   
zdravic
Od pocetka trudnoce sam pod stresom,prvo radila torch,pa drugi torch nakon koga sumnjali da imam rubelu i da moram na ciscenje...ali treci pokazao da ipak nemam i da je sve ok.Sada briga oko povisenog papp-a...ne daju mi uput za amnio...samo muke i brige...A koliko me sve to iskostalo da ne pominjem,muz mi kaze da ne moze da zaradi samo za moje testove i put...Lako je sve to obaviti kada zivite u velikom gradu,sve vam pred nosem,samo mi sa strane znamo kako nas ovo udara po dzep.

(odgovor članu zdravic)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Double test II deo
11.2.2015 17:13:13   
*boka*
Ali zdravic moras razumeti zasto ti Dr. nije dala uput, jer da bi ti napisala uput za besplatnu amnio ona mora imati indikaciju za to na osnovu tvojih rezultata ili neke sumnje na UZ, jer u suprotnom bolnica to ne moze da naplati iz fonda. Oni ne smeju davati upute tek tako bez ikakvog osnova, samo na zahtev pacijenta, jer to kasnije moraju da pravdaju. Za sve za sta lekar izda uput mora imati za to sifru odnosno indikaciju, u protivnom nece dobiti novac od fonda. Ti realno indikacije za AC nemas, jer je double dobar. Jedino ti preostaje da odes na AC o svom trosku. Ja takodje mislim da panicis bez potrebe, ali sa druge strane te razumem jer sam i ja bila uplasena. Razlika je samo u tome sto ja jesam imala visok rizik za DS, tako je na double testu i pisalo da spadam u grupu visokog rizika za DS, a za ES sam imala nizak rizik. Meni bi AC bila besplatna, ali eto ja je nisam radila ne zato sto nisam htela vec zato sto je u mom slucaju bila prerizicna zbog krvarenja i kontrakcija.
Pokusaj da se ne nerviras toliko, otidji umesto na tripple na neki dobar EUZ i bice sve u redu user posted image

< Poruku je uredio *boka* -- 11.2.2015 17:14:06 >


_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu zdravic)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Double test II deo
11.2.2015 17:38:28   
zdravic
Boka,slazem se sa tobom u potpunosti. Uradicu tripl i taj uz svakako,samo jos da mi neko objasni kakav je to uz,na privatnim poliklinikama samo reklamiraju 4d uz i neki dopler uz trudnica.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Double test II deo
11.2.2015 17:55:49   
mladunce
moj rezultat dabl testa je jako los,zakazana amniocenteza za 18.mart.da li je neko radio amniocentezu i kakva iskustva ima.hvala unapred

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Double test II deo
11.2.2015 18:03:12   
Tanjica81
Imas temu za ac. Ja sam je radila ali u Segedinu, nije strasno. Ovde ne znam kakvo je stanje...

(odgovor članu mladunce)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Double test II deo
6.3.2015 11:28:43   
janajana
Ajde mala pomoc ako moze, da li neko zna kada su gotovi rezultati krvi ako se vadi u privatnoj laboratoriji?

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Tanjica81)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Double test II deo
6.3.2015 11:29:53   
vonavoj
Zavisi,meni su bili odmah taj dan! Uglavnom sutradan!

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here