|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
7.12.2012 22:22:16   
malapufika
necu da smaram vise...mene muci to sto mi se mico vraca...a u rezultatu pise III SA BAKTERIJAMA...PA SE BRINEM DA NIJE MICO OPET,,A ON CUTI I KAZE DA SVE DOBRO...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
7.12.2012 22:28:31   
daca77
pufika, kazem ti da ta III grupa nikada ne moze da ti otkrije mikoplasmu. Potrebno je posebno uraditi bris na ovu bakteriju, jer su i reagensi, tj.podloga za zasejavanje posebni za ovu bakteriju.
Ne znam da li si radila, ali posebno moras raditi cervikalni bris na miko i ureoplasmu, ako sumnjas da ti se vratila ova bakterija.

(odgovor članu malapufika)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
7.12.2012 22:34:51   
malapufika
hvala daco ,bas to me je zanimalo...mislim da je trebao i on da mi kaze s obzirom da pise u kartonu da mi se stalno vraca,a ne tak tako idi samo kuci....uradicu ovih dana privatno i resen problem

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
28.12.2012 18:40:55   
srculence25
Kad smo kod vaginalnog brisa uvek sam imala neku bakteriju.Od blage upale do kandide.Kandidu sam lecila godinu dana nema sta nisam pila i stavljala i na svakom nalazu sve gore.Nije mi bilo jasno zasto tako kad sam se pridrzavala terapije da bi mi sestrica kazala to je zbog slabog imuniteta i da pijem vitamin C user posted image Kod dr kad sam bila i napomenula da u vaginalnom brisu uvek imam nesto kazala je da se na to neopterecujem da svaka zena malte ne ima nesto dala mi je da uradim cervikalni koji je bio negativan.E sad ako mi je cervikalni negativan postoji li mogucnost da je i vaginalni ok?user posted image

(odgovor članu malapufika)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
30.12.2012 19:06:27   
nata11
Srculence meni je isto dr rekao da nema svaka zena koja ostane trudna idealne rezultate i da to utice ali nije presudno. Naravno trebas da se resis tih bakterija, jesi probala da pijes cajeve, jesi vadila krv ? Meni su najvise pomogle vaginalte Macmor ili tako nesto skuplje su dosta od ostalih ali su stvarno pomogle.

< Poruku je uredio nata11 -- 30.12.2012 19:07:50 >


_____________________________





(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
30.12.2012 23:45:17   
Maslacak15
Kandida nisu bakterije nego gljivice. I tacno imaju ih mnoge zene. Problem je sa imunitetom i mozda sa nacinom ishane. Ako postoji sklonost tesko ih se osloboditi ali je terapija nistatiniom/kanestenom obicno efikasna. Itekako je moguce zatrudneti u prisustvu kandide....

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
2.1.2013 16:48:56   
srculence25
pila sam neku mesavinu cajeva koristila vaginalete u kombinaciji sa kremom kanesten.Sad kazem da je cerkvikalni u redu negativan je a nisam proverila vaginalni bris

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 782
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
5.2.2013 22:18:41   
drmrmot

IZVORNA PORUKA: srculence25

Kad smo kod vaginalnog brisa uvek sam imala neku bakteriju.Od blage upale do kandide.Kandidu sam lecila godinu dana nema sta nisam pila i stavljala i na svakom nalazu sve gore.Nije mi bilo jasno zasto tako kad sam se pridrzavala terapije da bi mi sestrica kazala to je zbog slabog imuniteta i da pijem vitamin C user posted image Kod dr kad sam bila i napomenula da u vaginalnom brisu uvek imam nesto kazala je da se na to neopterecujem da svaka zena malte ne ima nesto dala mi je da uradim cervikalni koji je bio negativan.E sad ako mi je cervikalni negativan postoji li mogucnost da je i vaginalni ok?user posted image


Mozda imas ureaplazmu, mikoplazmu ili hlamidiju, obavezno uradi briseve. Meni se isto to desilo, nikakvi drugi simptomi osim kandide, na kraju se ispostavi da je ureaplazma, popila lekove i resila se i jednog i drugog. Pojedini ginekolozi su katastrofalni! Kada sam u domu z. pitala da li treba da se testiram na to, dr. mi je rekla nema potrebe, jedino ukoliko zelis da ostanes u drugom stanju.

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.2.2013 8:44:24   
Snekile7
Drage devojke, molim za pomoc. Imam u vaginalnom i cervikalnom brisu enterokoku ( bakteriju) i kandidu( gljivice), sta je dobro za to, pored terapije koju mi dr. dala, trebala bih sto pre da se resim toga, da bi mogla da se prijavim za vto???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.2.2013 9:03:18   
dunja RR
Snekille, mislim da je najbolje da polsušša doktora, a isto tako mislim da se enterokoka lako leči vaginelatama. Evo i ja imam isti problem, odoh upravo da uradim nalaz, pa ako bude opet bakterija, videću sa dr. šta da stavim. on ami je unapred rekla da se ne birinem, da se to lako sredi.

Inače, prošle sam drugostepenu sa nekoliko vrsta bakterija u brisu, i sa kandidom. Ali zbog sebe hoću to da sredim ipak.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.2.2013 9:04:40   
nata11
Snekile ja sam citala negdeda stavljaju ulozak natopljen kantarionovim uljem nekoliko puta. E sada da li pomaze stvarno neznam. A evo nasla sam ti i ovo: Staviti u šolju jogurta izrendanu šargarepu, cimet kao začin, djumbir kao začin (po pola male kafene kašike) jedan ili dva čena bijelog luka i sve to jesti kao salatu jednom dnevno.

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.2.2013 14:19:27   
Snekile7
Hvala vam devojke, divne ste, probacu.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.2.2013 10:27:33   
dunja RR
Ja dobila rezultate, nema bakterija, ima malo kandide, mada to sam i očekivala jer sam pod gripom (doduše ne pijem antibiotike, ali krkam druge stvari). Važno je da bakterija nema, ovaj put nestale sa jednom vaginaletom koju sam stavila pre dva meseca. Od tada ništa, dr. rekla da ne radim ništa napamet u međuvremenu. Sada još da mi kaže šta sa kandidom i mirna sam.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.2.2013 10:57:07   
daca77
Bas lepo, Dunja...user posted image
Ja sam se 7-8 meseci borila sa enterokokom...onda njega ubijem, pojavi se enterobakter, pa njega se resim, pojavi se citrobacter...svi su iz iste familije. Spasile su me vag.sa laktobacilima.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.2.2013 11:05:42   
Snekile7
Dunja rr. a sta si koristila, pa ti nestala bakterija, jel enterokoka i sta sa kandidom, kako je se resiti?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 790
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.2.2013 11:07:26   
dunja RR
Ja sam posle VTO ima stafilokoke i streptokoke (njih povremeno imam u manjim količinama), ali do sada mi je sva gamad nestajala posle jedne vaginalete.

Kada privatno radim nemam bakterije, a u frontu uvek imam, to je isto zanimljivo user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.2.2013 11:19:00   
njanja52
Drage moje,
ja sam sa kandidom imala problema godinama, stavljala sam razne vaginalete i najbolja mi je bila kanesten vaginalna krema, ali se kandida opet vracala.user posted image Onda mi je doktorka prepisala makmiror vaginalete (ima ih 12 i malo su skuplje) i od tada nemam nikakvih problema, a proslo je 3 godine od tada...user posted image

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.2.2013 14:32:25   
cockic
meni isto caneste odgovara svaka da li ona jedna vaginaleta ili ova krema od 3 veceri sto se stavlja posle prve doze meni je vec bolje blazi simptomi.inace sad sam je dobila jer za mesec dana popih dve kutije antibiotika a zanimljivo je da mene candida hoce samo donja u ustima nikad nisam imala..

tako da sve zavisi i od nas nekome canesten ne prija a meni bas odgovara...a jer ima neke vag koje ste stavljaju kad se piju antibiotici kao sto pijemo probiotike oralno da li postoji nesto za dole user posted image da se izbegne ovo posle terapije jer ja svaki put kad pijem antibiotike dobijem je ...

(odgovor članu njanja52)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.2.2013 14:37:33   
dunja RR
Zvala me sada doktorka, kaže da je nalaz potpuno u redu, kandida kaže ništa strašno, ako oset_im peckanje da stavim nistatin, ako nemam simptome, onda nema potrebe.

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.2.2013 14:38:12 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.2.2013 22:17:28   
iva80
Jedno ću vam reći, počnite da pijete Vitamin C, jednu tabletu dnevno (anaj običan u onoj 'foliji' na table se kupuje). Mnogi su se na taj način rešili silnih bakterija tj posle mnogih tretmana nisu se vraćale bakterije jer sam vitamin C održava i imunitet i ne dozvoljava razmnožavanje bakterija.
Sigurno da neće da škodi user posted image

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
16.2.2013 11:03:39   
Snekile7
Devojke, da li ste cule za ulje divljeg origana, ja kupila posto imam i gljivice i bakterije dole, to se pije, skupo je, ali kazu dobro. Zna li neko nesto o tome, mnogo je jako, prejako? Jel nekom pomoglo?

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
16.2.2013 11:41:49   
branki*
snekile,ja sam cula da je to kao odlican prirodni antibiotik.nisam koristila.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
16.2.2013 11:46:37   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: iva80

Jedno ću vam reći, počnite da pijete Vitamin C, jednu tabletu dnevno (anaj običan u onoj 'foliji' na table se kupuje). Mnogi su se na taj način rešili silnih bakterija tj posle mnogih tretmana nisu se vraćale bakterije jer sam vitamin C održava i imunitet i ne dozvoljava razmnožavanje bakterija.
Sigurno da neće da škodi user posted image


Ja pijem draga, i to od 500 (našla u Mađarskoj), njega sam pila i za vreme VTO, ali eto imala sam neposredno posle vto bakterije.
Pijem i sada.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
16.2.2013 11:49:09   
Jole84
Snekile čula sam,mnogo ga hvale,to mi preporučili kad sam imala ešerihiju,ali nisam probala. Inače za kandidu i ešerihiju je sličan lek-pola L vina i 7,8 čena belog luka,prokuva se,procedi i pije svako jutro po jedna rakijska čaša na prazan stomak. Baš pre neki dan mi je jedna rođaka rekla kako je na taj način istrebila kandidu. Srećno user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
16.2.2013 22:00:29   
Snekile7
Cula sam i za vino i beli luk, mislila da koristim to, ali pijem antibiotike zbog enterokoke, pa nisam sigurna da li smem to, zbog vina? Zna li neko. Inace ja sam cula da je to za enterokoku, nisam znala da je i za kandidu, super ako je tako.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here