|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 13:30:22   
serpica
Bubi i ja sam za da ides kod tvojih za svaki slucaj,bar ces biti mirna sto se Eme tice,i ja jako navijam da sve bude ok..javljaj nam molim te....
Adulence meni je muka srednje ime user posted image jos uvek imam mucnine a na 2,3 dan i povracam jos ako ne stignem da se sagnem lepo,a ne mogu od stomaka sve ode sa strane user posted image ( izvinite na opisu )
Trco javi sta je rekao dr..
Chupa,Boko i ostale okruglice user posted image
Ana ja sam tu da ti vratim uslugu,da znas user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 13:35:20   
choopa choops
Inače prošli put kad sam išla na pregled, računala sam koliko vremena mi treba do porodilišta i treba 10 minuta lagane vožnje +prijava na prijemnici user posted image

Kod nas je danas jaaaaaaako zima!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 13:46:34   
srculence25
Maraj dobro dosla
Ja vam dodjem kao padobranac samo uletim sve me sramota user posted image
Cim sam usla mislila da sam da je eca otisla e posto nije a bubi se otvara hajde da otvorimo kladionicu koja ce pre user posted image
Sto se tice otvaranja ja sam mislila da se otvaramo 10 prstiju sto kaze cupa kad sastavim ruke stvarnooo nije moguce
Bila sam jutros kod dr nisam nastavila da se otvaram imam menstrualne bolove i te kao lazne kontrakcije.
stavili me na ctg a ono izvrlja posteno papir sa kontrakcijama user posted image idem u petak ponovo i da treba krvnu sliku da mu odnesem i
da dobijem uput.Bubi ja cu u Vrbas

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 14:03:21   
choopa choops
Srculence pa je l' imaš kontrakcije?

Zaboravih da kažem Maraj dobrodošla! user posted image

bubu i eco danas da nam se javljate ovdje na svakih sat vremena! user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 14:15:46   
Valerie
user posted image haha bas ste me zainteresovale za te prste i centimetre. evo izmerih, kad spojim obe ruke sirina je oko 16cm, a bas imam sitnu ruku. ako sam dobro videla, prosecna sirina terminske bebine glave (bpd) je oko 9-10cm. pa ako je jako zaobljena pozadi... user posted image progura se nekako. ali 10 prstiju nekog krupnijeg muskarca, to ne verujem bas user posted image

http://www.baby2see.com/medical/charts.html

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 14:18:43   
eca89

IZVORNA PORUKA: choopa choops



bubu i eco danas da nam se javljate ovdje na svakih sat vremena! user posted image


Evo mene chupo, po naredbi, ja nikud ne mrdamuser posted image !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 14:19:27   
jess021
Evo i mene u ovoj temi, iako sam htela da sacekam bar dok prodje prvi uz.
Kad moze najranije da se ode na uz? Meni su zakazali u Betaniji u petak, a ja kontam da do tad nece izdrzatiuser posted image
Nosim se mislju da odem negde privatno.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 14:27:18   
srculence25

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Srculence pa je l' imaš kontrakcije?


Cupo ja osecam blage bolove to kao menstrualne a po ctg imam bas prisutne kontrakcije.
Receno mi je da dodjem ponovo u petak i da lezim na levom boku

Valeri zavisi i od debljine prstiju.A stvarno sam mislila da treba 10 user posted image
Kad mi dr rekao da sam otvorena 2 i kaze imam ja vremena pa i ja pomislih pa da do 10 imam josuser posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 14:56:54   
choopa choops
Valerie ma to ti je sto posto tako.

jess neka si došla user posted image Ne znam kad najranije na UZ, ja sam obično išla oko 6/7 nedelje...Mada mogu da zamislim koliko si nestrpljiva.

eco user posted image DEobro, upisana si! Javi se opet za sat vremena! A bubu će da dobije neopravdani!user posted image

srculence user posted image Znači blizu je čim te brzo naručio opet na CTG

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 15:06:36   
choopa choops
Evo Valerie da ne tražim sad gdje smo po forumu pisale o tome...Znači deset centimetara je otvorenost za porođaj, i tek kad se toliko žena otvori, onda može da krene porođaj.
Dilataciju (otvorenost) grlića što se izražava u santimetrima od 0 što predstavlja potpunu zatvorenost koja je poželjna tokom trudnoće kada kažemo da je grlić zatvoren do preko 0,5 što govori da je počeo da se otvara, 2-3-7-9 tokom porođaja do 10cm, odnosno potpune dilatacije koja predstavlja kraj prvog porođajnog doba i početak drugog, odnosno mogućnosti da se porođaj završi vaginalno tj. beba rodi prirodnim putem.

U nekim porodilištima se otvorenost umesto cm izražava u prstima (lekar kaže da je grlić uloživ za jagodicu prsta, otvoren 1 ili 3 prsta, mali, srednji, ili veliki dlan što odgovara otvorenosti od 10cm). Uglavnom lekari nakon pregleda glasno komentarišu kolika je otvorenost ali ako ništa ne kažu, obavezno pitajte jer na osnovu ovog podatka možete da procenite u kojoj ste fazi porođaja i šta možete da očekujete u narednoj fazi.

Izravnavanje je drugi proces koji se prati na grliću tokom trudnoće i porođaja. U trudnoći je poželjno da grlić bude čvrst, zatvoren da bi nekoliko nedelja pre termina počeo da se razmekšava, skraćuje i otvara.


KLIK

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 15:09:40   
serpica

IZVORNA PORUKA: jess021

Evo i mene u ovoj temi, iako sam htela da sacekam bar dok prodje prvi uz.
Kad moze najranije da se ode na uz? Meni su zakazali u Betaniji u petak, a ja kontam da do tad nece izdrzatiuser posted image
Nosim se mislju da odem negde privatno.




Jess ne vredi da ides ranije,iz izkustva ti kazem,jer videce se samo GM i onda ce ti zakazati za 10 dana opet i tad ces tek da poludis. Tako je bilo kod mene nisam slusala zene iako su mi govorile da ne idem pre 6 punih nedelja. Ako ides sledecg petka to ce biti 6+2 ako se ne varam i tad ces da cujes srce i da odahnes,verujem da si nestrpljiva ali probaj da izdrzis.user posted image
Chupa 10 min do porodilista user posted image pa onda cekaj zadnji trenutak i odmah na sto... I meni je blizu bolnica,ali meni ce dr da zakaze,i to me uvek izludi dok cekam taj dan....
Bubi je nema?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 15:16:34   
choopa choops
Nema bubu, ovo nam namjerno radi da bi se pitale gdje je??? user posted image

Ma 10 minuta i to lagano. A sjećam se kad mi je sa L krenuo porođaj i MM vozi onako normalno, a ja sva u panici, kako me zaboli, ja vičem Pretekni ga, pretekni ga! kao da nam treba 24 sata do porodilišta user posted image Šta ću, prvorotka, ja mislila to kao u filmovima user posted image

A ne znam meni je super to za carski, bar znaš kad je, a ovako sve nešto iščekuješ a nemaš pojma kad će user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 15:18:22   
srculence25
Cupo sad mi je mnogo jasnije user posted image
Nema nam bubi.
Blago vama blizu vam porodiliste a kao iskusne mamike mozete da sacekate zadnji momenat.
Meni ce trebati pola sata lagane voznje s tim da ja kad javim mm da me vozi stici cemo mi i za 10 min user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 15:20:47   
serpica
Jaoo Chupo nije bas tako,zadnji put sam od straha dobila pritisak,valjda zato sto znam sta me ceka,dr mi je rekao da izdrzim do 35 nedelje svaki dan posle toga je bingo+ ako izdrzim tako da ne verujem da ce da ceka zadnji momenat,moja racunica negde 29,30 maj ako ne i ranije a ja se nadam da nece.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 15:25:02   
jess021
Serpi, hvala dragauser posted image
Betaniju su mi zakazali ovaj petak, sto znaci da cu biti 5+2.
Znam ja to sve, al ponekad me toliko hvata panika da mislim da cu se onesvestiti.user posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 15:27:11   
srculence25
Jess bolje sacekaj jos malo jer veruj mi ako odes ranije pa se istraumiras jos vise ces poludeti od brige sa cekanjem do sledeceg.
I ja sam prvi put isla dosta ranije pa se nije cula srcana radnja bas zato sto sam otisla ranije

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 15:30:18   
choopa choops
Srculence, ja sam se prvi put, od prvih malo jačih bolova, porodila za otprilike 3 sata. Ima vremena, to sad izgleda kao frka panika, ali nije baš tako. Nama je prije najbliže porodilište bilo na 45min vožnje, pa se rijetko koja žena porodila u autu. user posted image
Kažem, sad kad se sjetim kako sam tada muža požurivala da brže vozi i bila u panici, bude mi smješno user posted image




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 15:34:43   
choopa choops
serpice, a jesi li u prethodnoj trudnoći imala isto normalno zakazan CR (ovdje najčešće zakazuju 10 dana prije termina) ili si isto morala puno ranije?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 15:36:44   
srculence25
Da ,da sad ti dodje smesno kad se setis.Jesam panicar ali sama sebe iznenadjujem dosta sam opustenija u odnosu na mm.
On je inace karakter, smiren, ne panici ,a sad panicar teski user posted image
Cupo u kojoj nedelji si prvo rodila?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 15:37:25   
serpica
Prvi bio hitan drugi zakazan 16 dana pre termina jer sam pocela da se otvaram i imala bolove,a zakazao mi je 8 dana pre nego sam otisla.
treci put lezala na patologiji 7 dana pre nego su mi uradili cr a opet 15 dana pre termina,zato i sad mislim da ce da bude tako,samo da napunim 38 nedelja pa kad hoce neka radi.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 15:51:08   
choopa choops
Da šerpi to i ja kažem. Samo kad se pređe 37-a nedelja, nekako je lakše.

srculence ćerku sam rodila tačno na termin user posted image Krenuli mi bolovi neki lagani ujutru, ja mislila nije ništa, čekala tako do podne i samo zvala dr da je pitam šta da radim, jer su bolovi bili nepravilni 2-7-3-9 i tako dalje uopšte nisu pravilni, a ona meni prije toga rekla da dođem samo kad mi pukne vodenjak. A ona će: Šta radiš kući dolazi odmah u bolnicu! (jer bez obzira što su bili nepravilni bili su česti i s malim razmakom). E tad me je panika uhvatila, jer sam mislila da to nije to user posted image

A sa sinom sam otišla na pregled 12 dana prije termina, pa mi je bio loš CTG, pa me dr hitno poslala za Podgoricu. Sad se sjećam kako nas je neki čova propustio na trajektu a taman bio zadnji da uđe, a mi bi morali čekat drugi još 30 minuta. Poslije gore kad sam stigla pregledali su me i držali do jutra (imala sam i porođajne kontrakcije, ali ih nisam osjećala) i tad su me porodili, dali neku injekciju pa indukciju i porodila sam se za pola sata. user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 2.2.2015 15:52:15 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 17:18:08   
Valerie
evo drage moje, ja da javim da sve izgleda super! nije mi nista posebno merila (uz preko stomaka), ali je tackica na pravom mestu, izgleda dobro, ima zumancanu kesu, dr zadovoljna, a tek jaaa
user posted image za desetak dana cemo detaljnije user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 17:19:33   
eca89
Super Valerieuser posted image !

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 17:29:48   
*boka*
Mamikeee...
Ja isla po Elicu u vrtic, pa smo rucali i sad sela da uzivam.
Eca je tu, a Bubi je verovatno na putu za SM zato se ne javlja. Rekla je da se sprema da krene, pa pretpostavljam da je u putu, ako se usput nije porodila user posted image Salim se, nadam se da nije.

Valerie super!!! Jos malo pa ces da cujes tika taka user posted image

jess021 dobrodosla user posted image I ja mislim da nema mnogo smisla ici pre 6+neki dan, jer se nece videti nista osim meska i reci ce ti da dodjes za 2 nedelje, pa ces tad tek da izludis cekajuci. Tako je meni bilo prvi put, cim sam test uradila, ja odmah zvala da zakazem, otisla i kaze hm... ne vidi se nista, jedva mala tackica da mozemo znati da je u materici, dodjite za 2 nedelje. Pojma nemam kako sam izdrzala taj period...

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 17:34:38   
ivaMark
Samo da cestitam Adulencetu na trudnoci, sada tek vidim da pise u ovoj temi i naravno svim novim user posted image

Podrska za vodecu ekipu, gde je crvena boja za one u devetom mesecu user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here