|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
23.3.2015 17:46:39   
Anoniman
Ivanka i ostale trudilice vucemmm najjaceuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Unina mama -- 23.3.2015 17:47:11 >

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 226
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
23.3.2015 19:22:15   
nata11
Evo mene posle duzeg vremena. Imala sam prvu, neuspesnu insemenaciju sa betom od 0.22. Sada ponavljam sve hormone pa nosim da dr pogleda i nastavimo dalje. Inace idem u KC Nis.
U prethodnom periodu sam usled stresa dosta smrsala i opao imunitet, a uz to sam jos zakacila upalu besike. Od veceras krecem sa americkom brusnicom (kapsulama), cajem od vina i belog luka, povidon jod vag, vag kreme i jos mnogo vitamina. Smucili su mi se antibiotici koji mi jos vise naruse ph vred. pa sam resila da malo idem prirodnim sretrstvima.

_____________________________





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
23.3.2015 23:52:44   
Anoniman
Novi sam clan... ne znam da li sam napravom mestu, dijagnostikovan mi je PSCO, imam problem sa zatrudnjivanjem... imala sam inverziju fsh/lh, dobila sam terapiju endokrinologa glucofage i diane zbog povisenih muskih hormona, nisam debela, cak sta vise mrsava sam, imam pojacanu maljavost koja se posle terpaije smanjila... posle 3 mesca terapije, hormoni su se vratili na normalu , a odnos fsh i lh LH 3.69 FSH 3.35, PRE TERAPIJE FSH 2.75, LH 5.22... ova kontrola je radjena u oktobru, a pocela sam terapiju u avgustu, da li je moguce da ovaj odnos prevagne u korist fsh i sada posle 9 meseci terapije .dOKTORKA JE PREDLOZILA DA KRENEM SA KLOMIFENOM, ali sam u medjuvremenu odradila hsg , jajovodi su uredni, ali u materici postoji subseptum 1 cm, pa je zakazana histeroskopija tek u junu ... pa ja vec od avgusta pijem ovu terpiju glucofage i diane. Moje pitanje je da li je i kolike su sanse da uspe trudnoca sa psco i da li je to tesko izleciv oblik steriliteta. mENI SE OVO IZGLEDA IDUVISE STRASNO I NEIZLECIVO. Inace imam 26.godina.

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 228
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
24.3.2015 0:03:51   
Misha i Ljisha
Anonimna skoro svaka druga zena ima dijagnozu PCOS. Ti imas Insulinsku Rezistenciju koja ti je uzrokovala PCOS. Da sam na tvom mestu ja bih vec odavno prestala da pijem tablete za kontracepciju, pripazila bih na ishranu i lepo pocela da se bavim pravljenjem detetauser posted image . Ne brini kod mene je situacija bila tri puta gora sa hormonima, kosa mi je opadala brkove i bradu sam prakticno dobila, tablete za kontracepciju mi dr nije ni prepisao iako sam imala PCOS terapija mi je bila samo siofor odnosno metformin. Nakon tri meseca terapije ostala sam u drugom stanju uredna trudnoca, sve super, ja sva cila i vesela bila punih 9 meseci. Ne brini i srecno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
24.3.2015 0:20:52   
bellis
Hvala puno na odgovoru ulili ste mi veliku nadu.... ceo zivot strepim zbog trudnoce zbog ciklusa kji su od kada znam za sebeneredovni , dobijal asma menstruaciju na 18-21 , a samo 3 puta godinsje na 28-30 dana...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
24.3.2015 0:23:45   
bellis
Terapiju pijem zbog histeroskopije koja je zakazana za jun, jer moze doci do spontanog pobacaja, ako nekada dodje do trudnoce.... pa dr smatra da je bolje i to otkloniti za svaki slucaj, a da pri tome ne ostajem treudne , zato sam nastavila sa terapijom.inace mm je u redu, spermogram je dobar.. HVLA JOS JEDNOM, ZNACI IMA NADE I SANSE ... DRAGO MI JE ZBOG TEBE NADAM SE D ACE I MENE BOG BLAGOSLOVITI TIM DIVIM DAROM...

(odgovor članu bellis)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
24.3.2015 0:25:10   
bellis
I DA SMAO DA NAPOMENEM RADILA SAM I amh HORMON, VREDNOST JE CAK 18,,, STO JE OGROMNA VREDNOST....

(odgovor članu bellis)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
24.3.2015 7:05:33   
Misha i Ljisha
bellis procackaj teme ovde imas i temu o insulinskoj rezistenciji i antimilerovom hormonu ma sve.Pitaj zene slobodno o iskustvima. Sve ce to biti ok. Meni rekose da ni necu moci da imam decu (dok nisam otisla kod pravog druser posted image ). Samo polako i smireno. Ja nisam planirala dete iskreno i nisam se borila u tom pravcu ja sam sao htela da popravim svoje zdravlje koje je bilo naruseno a beba se desilauser posted image . Bitno je da sve bude bez preopterecivanja.

(odgovor članu bellis)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
24.3.2015 9:45:23   
bellis
Hocu hvala, sa vama je cini mi se sve lakse....

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
24.3.2015 10:44:58   
AnaAna1
Pozdrav svima!
Nova sam na forumu, ovo je moj prvi post ;) od ovog meseca pocinjemo sa pokusajima da prosirimo porodicu, prvi put, mada smo u braku vec nekoliko godina :) zadnjih godinu dana su mi bile manje-vise redovne menstruacije na 28-29-30 dana (inace ume ponekad da zakasni 7 dana) i kao za maler bas proslog meseca je trajala 35 dana, tako da sad imam sirok opseg moguceg datuma ovulacije, pa smo odlucili da probamo jednom dnevno pa ako je sudjeno da ubodemo pravi trenutak user posted image user posted image nadam se da ne gresimo sa tom taktikom? user posted image

(odgovor članu bellis)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
24.3.2015 10:49:49   
serpica

IZVORNA PORUKA: nata11

Evo mene posle duzeg vremena. Imala sam prvu, neuspesnu insemenaciju sa betom od 0.22. Sada ponavljam sve hormone pa nosim da dr pogleda i nastavimo dalje. Inace idem u KC Nis.
U prethodnom periodu sam usled stresa dosta smrsala i opao imunitet, a uz to sam jos zakacila upalu besike. Od veceras krecem sa americkom brusnicom (kapsulama), cajem od vina i belog luka, povidon jod vag, vag kreme i jos mnogo vitamina. Smucili su mi se antibiotici koji mi jos vise naruse ph vred. pa sam resila da malo idem prirodnim sretrstvima.




Nato user posted image vucem jakoooo i sve ostale trudilice user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
24.3.2015 20:52:24   
popkica bebic
Drage trudilice, samo da se javim... Meni prekjuce stigla user posted image na 37. dan ciklusa. Poranila! Izgleda da je to jer sam konacno pre mesec dana prestala da dojim. Mislim da mi je ciklus bio anovulatoran... No, idemo dalje u nove pobede u novom mesecu! Svima zelim srecu!!! user posted image i sto vise user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
25.3.2015 21:30:06   
vocicana
Cao AnaAna, i ja sam nova ovde, isto sam cekalica, a bas je smorno, narocito kada tempiras i racunas. Moji su isto neredovni, ne bas kao kod tebe, ali ima nekih odstupanja. Osetim ovulaciju, ali niakko da pogodimo kada treba. Uzmi lh tracice za pocetak, pa negde od 14-tog dana uradi, ali posle 10 ujutru test, tada je luteinizirajuci hormon najvislje koncentracije.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
26.3.2015 11:26:44   
AnaAna1
Vocicana, obzirom da nam je prvi mesec probacemo prvo sa racunanjem, dosli smo do nekih 5 dana kada bi najverovatnije trebala da bude ovulacija (racunali smo od 29 do 34 dana trajanje ciklusa, posto uglavnom bude u tom nekom razmaku), a najverovatnije je danas ako uzmemo u obzir da najcesce traje 30 dana user posted image tako da cemo tada da se malo vise aktiviramo, par dana pre i par dana posle, pa cemo videti, ne ocekujem da iz prve uspemo ali ja se nekako potajno nadam user posted image user posted image srecno i vama! user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
26.3.2015 15:29:22   
vocicana
E pa mi nismo bas u prvom mesecu, ali ja sam kao neka vajna med sestra pa malo preterujem sa nekim stvarima. Najvaznije je ispratiti folikularnu sintezu, u prevodu, od moguceg pocetka plodnih dana, treba ici ginekologu na merenje folikula. Oni mogu dostici i velicinu do 5 cm kada bi trebali da puknu i polako krenu da putuju na najvaznije mesto. Nekada se desi nekada ne, ali treba tako izmedju ostalog uraditi. Ja sam vec bila, sada se vise i ne opterecujem toliko, ali nocna mora mi je kada osetim svoje telo kako se polako priprema za sledeci ciklus. Tada mi bude mnogo tesko. user posted image a jako bi volela, najvise na svetu da ugledam user posted image , tako je tesko, ali samo par dana sam lose onda guram dalje. Drzim ti pesnice, mnogo mi znaci sto sa nekim mogu ovako da popricam, da podelim ovaj, tako ruxan osecaj. Javljaj sta ima novo.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
26.3.2015 19:07:01   
Lejjan
Zddjaaavoo, tjudilice moje :)

Nisam sestigla javljat od obaveza :D

Navijam za sve nas i vas :D user posted image user posted image

Bit ćemo i mi user posted image :D aBd.

:) Jel koja u međuvremenu ostala trudna??Da ne citam unazad komentare :D

_____________________________

| | , crtice kao i ljubav..Dolaze kad se najmanje nadaš <3

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
26.3.2015 19:12:23   
vocicana
Caos! Ja sam nova, kod mene nista novo, bar ne za sada. Krenulo je nesto vrlo neobicno da mi se desava, pisala sam danas jednoj forumasici, nadam se da sam joj dala neke malo konkretnije upute kako da se orjentise za bebca. Ni ja ne gubim nadu, ali kako sam citala, kao i mnoge drugarice cekalice, polude kada cuju, opusti se...uuu pa imas vremena....ne zuri....malo se strpi...itd! MISLIM!!! Kakva je situacija kod tebe?

(odgovor članu Lejjan)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
26.3.2015 19:30:46   
Lejjan
vocicana, koliko ti je godina? koliko si u braku? :)

Ja sam trudilica Godinu i 9 mj.

Ispočetka mi je bilo OK , dok u mom naselju nije u roku 2 mj. zatrudnilo čak 7 žena, koje su zaželjele bebu i dobile je isti mesec. :)
To mi je bilo kao user posted image atomska bomba! Posle se smirilo, evo danas javljaju od tih se 4 porodile, 3 ove još čekaju u 9 mesecu :)

Ne znam kako ću im gledat ljubomorno bebače kad dođu kući od bolnice :) Ali ok, relax sam se dooosta..
STRES je ubica!

Sad me zanima UM, ili ove sto su radjale..Jel moguće da ovulacija bude 18 dan ciklusa ako je ciklus 30 dana?
Meni svaki mesec bude belo poput belanceta i bol u levom jajniku, "nagon" .. Ali nažalost taj dan MM radio dan i noć.. -_- Helem ništa od onog "posla" taj dan.. user posted image

Ali nisam voodila evidenciju na chart, ali imam neku aplikaciju na telefonu i telefon mi izračuno ovulaciju 23.3 , baš taj dan kad mi je bio taj bol,sluz i sl..Tek smo sutra radili "posličarili" user posted image i dan prije doduše.. Pa sad ne znam držim si fige..Ako opet se stvori se cista,jer nam je zavladala neka odvratna gripa i virus u selu..doduše ja nisam odgripala..ali eto..

ugl. vocice, preduzmi sto je do tebe, moli , i polako.. :) sve ce doc na svoje..

macina trava,vrkuta, ucinkoviti su dooosta..U mene seka nije imala dece 3 godine i isti mesec pila macinu i vrkutu iduci mesec pila tako isto i zatrudni..

macinu od kraja mens do O, a vrkutu celo vreme :)
Ja sam ovaj mesec trebala ic ginekologu,na dan ovulacije,ona rekla 14 dan da dodjem..a ja sam 10000% sigurna da mi nije ovulacija 14 dan..nego baš 17,18,19 u ta tri dana.. opet NZM , confused user posted image sam1 pa cu ginićki iduci mesec


Kiss :*

_____________________________

| | , crtice kao i ljubav..Dolaze kad se najmanje nadaš <3

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
26.3.2015 19:49:34   
vocicana
Caos! E ovakva je moja prica. Ja sam 1982- ge rodjena, zivim sa mladicem nekih 6 meseci, zabavljamo se drugu godinu. On je stariji od mene 12 godina, kod nas je sve super, do pocetka neke price o bebici. I naravno kao i svaka normalna mlada zena pomislila sam, ma sada cu to ja iz prvog puta, ali ne!!! Razocarenje koje sam dozivela sledeca tri ciklusa ne mogu ti opisati recima! Pitanja su se rojila u glavi, u cemu smo pogresili, da li smo u pravo vreme radili, toliko gluposti, dok mi nije pukao film, otisla ginekologu i namestilo se da je ovulacija jako izrazena, folikuli u oba jajnika, bas sam tim bolom koji si opisala. Ja sam bila na hormonskoj terapiki do oktobra prosle godine, zbog izuzetno neurednih krvarenja i nenormalnih simptoma pms-a, od nervoze koje me je tako razjedala, u tim periodima( krvarenja u razmaku od 20...29...pa 25, pa opet na 21 dan). Inace sam od prve mece bila ekstra uredna i nesto se slomilo. Puno mi je pomoglo sve to sa hormonima. Kada nije bebica uspela iz prvog puta, razumno sam razmisljala da je prosto organizam.pun "sintetike", da mu treba vremena da se malo odmori i ocisti. E sada, ovog marta meseca, ja sam tako opustila sebe, ne zelim da svo to uzivanje pretvorim u tehniku stvaranja bebice, zadnjih nedelju dana sam osetila da se organizam priprema za novi ciklus, ali nisam mogla verovati, valjda se tek tada razocaram. Medjutim....juce je kao nesto krenulo...ali ni danas nista specijalno...mozda da se ponadam, jer je i moja rodjena sestra imala neko kratko nespecificno krvarenje sa prvom bebicom.
I ja imam bol pred OV, i ta situacija dole bude malo drugacija, ali defakto, treba se suzdrzavati od "akcije", do pretpostavljenih plodnih dana, ne biti vredan svakog dana, vec svakog drugog, malo podici none i valja se biti pozitivan u tom razmisljanju.
Slazem se sa alternativom, treba piti virak, svi kazu da je dobar, zasto da ne, ne moze da naskodi.
A znas stanja mislim? Da sam dolazak ciklusa i nije tako veliko razocarenje od onoga kada ti kasni dan dva...uradis test i vidis samo jednu crticu! user posted image , ja imam jedan koji sam kupila, ali se nisam usudila.
Naredila sam sebi da budem nasmejana, da se salim sa ljudima, inace radim posao na kome nema mesta skupljenim obrvama.
Naravno da je moguce da su ti plod dani oko 18- tog dana od pocetka mece, cim osetis taj bol, to je znak da ce uskoro deo tebe biti spreman za onu "drugu polovinu", opusti se tada i uzivaj, ja tako radim(iako je jace od mene da ne razmisljam da krajnji produkt tog cina treba da budeuser posted image .

(odgovor članu Lejjan)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
26.3.2015 19:59:29   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Lejjan

vocicana, koliko ti je godina? koliko si u braku? :)

Ja sam trudilica Godinu i 9 mj.

Ispočetka mi je bilo OK , dok u mom naselju nije u roku 2 mj. zatrudnilo čak 7 žena, koje su zaželjele bebu i dobile je isti mesec. :)
To mi je bilo kao user posted image atomska bomba! Posle se smirilo, evo danas javljaju od tih se 4 porodile, 3 ove još čekaju u 9 mesecu :)

Ne znam kako ću im gledat ljubomorno bebače kad dođu kući od bolnice :) Ali ok, relax sam se dooosta..
STRES je ubica!

Sad me zanima UM, ili ove sto su radjale..Jel moguće da ovulacija bude 18 dan ciklusa ako je ciklus 30 dana?
Meni svaki mesec bude belo poput belanceta i bol u levom jajniku, "nagon" .. Ali nažalost taj dan MM radio dan i noć.. -_- Helem ništa od onog "posla" taj dan.. user posted image

Ali nisam voodila evidenciju na chart, ali imam neku aplikaciju na telefonu i telefon mi izračuno ovulaciju 23.3 , baš taj dan kad mi je bio taj bol,sluz i sl..Tek smo sutra radili "posličarili" user posted image i dan prije doduše.. Pa sad ne znam držim si fige..Ako opet se stvori se cista,jer nam je zavladala neka odvratna gripa i virus u selu..doduše ja nisam odgripala..ali eto..

ugl. vocice, preduzmi sto je do tebe, moli , i polako.. :) sve ce doc na svoje..

macina trava,vrkuta, ucinkoviti su dooosta..U mene seka nije imala dece 3 godine i isti mesec pila macinu i vrkutu iduci mesec pila tako isto i zatrudni..

macinu od kraja mens do O, a vrkutu celo vreme :)
Ja sam ovaj mesec trebala ic ginekologu,na dan ovulacije,ona rekla 14 dan da dodjem..a ja sam 10000% sigurna da mi nije ovulacija 14 dan..nego baš 17,18,19 u ta tri dana.. opet NZM , confused user posted image sam1 pa cu ginićki iduci mesec


Kiss :*



Meni je O bila 18dc kad sam ostala trudna sa ćerkicom user posted image

(odgovor članu Lejjan)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
26.3.2015 20:03:07   
vocicana
Tako je, individualno je od zene do zene. Kod mene bez obzira na trajanje ciklusa, ov pocinje 12- tog dana, ali tek oko 15-tog 16- tog moze nesto da bude.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
27.3.2015 10:27:47   
Lota
Dobar dan trudilice! Stigle su i nove, anaana, vocicana, lejjjan dobrodosle i da sto pre ugledate user posted image . I kada je sve u redu, ne znaci da cete ostati trudne prvog meseca pokusavanja, nekada je jednostavno potrebno malo vise vremena. Ja sam pre trudnoce sa cerkom pokusavala par meseci i zatrudnela prvog meseca kada sam koristila lh trakice. Ta trudnoca je bila biohemijska, ali sam dva meseca nakon nje ponovo ostala trudna i dobila svoju najvecu srecu.
Juce sam ugledala jaku crticu na lh testu, 14.dc... bili smo aktivni i veceras cemo, a onda cemo da cekamo. Ovaj nacin utvrdjivanja ovulacije mi je najlaksi. Imam relativno redovne cikluse 26-29 dana, ali i pored toga nije mi lako da "uhvatim" ovulaciju. Kada koristim trakice, ciklus ocekujem uvek 14-15 dana nakon pozitivnog testa, tako da bar znam na cemu sam.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
27.3.2015 10:48:24   
vocicana
Zdravo zdravo trudilice! Ja mislim da se kod mene nesto ipak desilo. Razmisljam se da sutra ujutru napravim test, u pravu si lh tracice su super stvar, i ja sam imala taj deo sa radjenjem. Mislim da cu sutra napraviti test. Drzite mi pesnice, javicu vam novosti. Volela bi jako JAKO user posted image , osecam da jesam, prosto znam da ce bitiuser posted image

(odgovor članu Lota)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
27.3.2015 10:49:18   
AnaAna1

IZVORNA PORUKA: Lejjan


Sad me zanima UM, ili ove sto su radjale..Jel moguće da ovulacija bude 18 dan ciklusa ako je ciklus 30 dana?
Meni svaki mesec bude belo poput belanceta i bol u levom jajniku, "nagon" .. Ali nažalost taj dan MM radio dan i noć.. -_- Helem ništa od onog "posla" taj dan.. user posted image




Moguce je, meni je racunica na onoj aplikaciji na telefonu "My Calendar" izbacila da mi je ovulacija 17. dana kada mi ciklus traje 30 dana. Tako da naravno da nije uvek 14. dana, zavisi koliko ti traje ciklus... moze da bude i 19. dana ako ti traje duze od 32 dana na primer... mada naravno da je sve individualno i da uvek ima izuzetaka user posted image

(odgovor članu Lejjan)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Čekamo dve crtice 03/15 [chat]
27.3.2015 10:51:47   
Anoniman
Trudilice nove, najbolje vam je da merite bazalnu , imamo temu, i da pijete caj od zalfje do O, a ceo ciklus vitamin D, kod mnogih je upalilouser posted image user posted image user posted image vucem vas, Lota tebe posebnouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu AnaAna1)
  Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here