|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fiksna proteza
12.5.2024 20:28:26   
Ivanka 75
Moj sestric je bio u petak na kontroli i dr se odusevila odlicnom higijenom usta. Nijedna bravica se nine polomila, sve cisto bez ostataka hrane. Ponosni smo na njega jer je poprilicna zamlata 😂

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Fiksna proteza
17.5.2024 14:39:29   
dunja RR
Bila na kontroli, sve je super, higijena odlična, zategao mi je i stavio roze gumice 😅😅

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Fiksna proteza
17.5.2024 15:37:22   
flamingos


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Bila na kontroli, sve je super, higijena odlična, zategao mi je i stavio roze gumice 😅😅
Super!❤️


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Fiksna proteza
18.5.2024 10:00:26   
Ivanka 75
Ura za roze! 😊😍

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Fiksna proteza
18.5.2024 10:01:34   
Ivanka 75
Dunja, nikako da te pitam, kako jedes? Moj sestrić mora da secka na zalogaje, ništa ne sme da zagrize. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Fiksna proteza
18.5.2024 10:01:59   
Tiziana
Sin bio na kontroli, stavila mu neke ''metale'' gore pozadi na zube, vratila mu gumice i kaze ako se bude pridrzavao narednih mesec dana, skida protezu posle 3,5 godine🙂Malo mu ti metali seku jezik, nije mu prijatno i dosta mu je zategla zicu pa bole zubi, ali dobro. Zaboravili smo kako izgleda bez proteze. 🙂

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Fiksna proteza
18.5.2024 10:13:00   
Ivanka 75
Dugooooo... Ali vredi.
Inače, srela sam pre neki dan poznanicu koja je nosila fiksnu u srednjoj školi. Skinuli joj pred matursko, divne zube imala. I sad, prošlo 15 godina od tada, ja nisam ni obraćala pažnju na njene zube kad se vidimo, i vidim da su joj se iskrivili. U donjoj vilici dvojke i trojke se preklopile. Znači da nije izvadila umnjake. Kao ja. 
Tizi, mi u porodici imamo uske vilice i malo mesta za sve zube, muku mučimo s tim. Svi nosili proteze i bilo bajno i sjajno ali nismo vadili umnjake. I svima se iskrivili zubi. Obrati pažnju na to kad bude pred kraj srednje škole pa nek sin vadi umnjake dok je lakše za vađenje. Pretpostavljam da vam je zubar već predočio i tu opciju. 
Mene zahvatile one devedeset_e kad je trebalo da ih vadim, posle nekako skrajnuto u drugi plan... 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Fiksna proteza
18.5.2024 11:21:51   
Tiziana
Znam Ivanka, moj muz je u fazonu a da nosi ipak jos malo😂😂😂Dobice on onu neku drugu protezu koju ce morati nocu da nosi i morace da bude revnosan sa nosenjem inace mu ne gine ponovo fiksna. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Fiksna proteza
18.5.2024 11:33:06   
Kata90
Ja u sredu vodim Ognjena kod zubara da uzmu otisak,pa ce in morati nositi protezu ali ne fiksu.Njemu su dvojke vise napolju izbacene...ostalo je normalno.

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Fiksna proteza
18.5.2024 12:27:08   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Znam Ivanka, moj muz je u fazonu a da nosi ipak jos malo😂😂😂Dobice on onu neku drugu protezu koju ce morati nocu da nosi i morace da bude revnosan sa nosenjem inace mu ne gine ponovo fiksna. 



Nosiće retainer, to je ono providno. Umnjaci će pogurati šestice i sedmice za koju godinu, samo pazite na to, ništa drugo. 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Fiksna proteza
18.5.2024 12:53:41   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Kata90

Ja u sredu vodim Ognjena kod zubara da uzmu otisak,pa ce in morati nositi protezu ali ne fiksu.Njemu su dvojke vise napolju izbacene...ostalo je normalno.
Samo da bude disciplinovan i da sluša kako kažu,nosi koliko kažu i imaće savršene zube.Tako je moje dete.I prelepi su joj zubići.Od decembra je ne nosi.


(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Fiksna proteza
18.5.2024 13:16:33   
Tiziana
Ma vadicemo umnjake cim se ukazu 🙂I on ima usku vilicu. Dvojka sa jedne strane mu je bila skroz unutra, 2cm iza ostalih zuba, grozno. Sad su divni. 
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75



IZVORNA PORUKA: Tiziana

Znam Ivanka, moj muz je u fazonu a da nosi ipak jos malo😂😂😂Dobice on onu neku drugu protezu koju ce morati nocu da nosi i morace da bude revnosan sa nosenjem inace mu ne gine ponovo fiksna. 



Nosiće retainer, to je ono providno. Umnjaci će pogurati šestice i sedmice za koju godinu, samo pazite na to, ništa drugo. 



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Fiksna proteza
18.5.2024 13:28:46   
Ivanka 75
Ma čuda rade proteze. Moja sestričina nosi mobilnu protezu nema ni 2 meseca, pomerile se trojke, jedinice se spojile i počele dvojke da se spuštaju polako. Sad kad imaju mesta, spuštaju se. Vidi se da su se pomerile na dole, ali još su daleko od toga da izađu. 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Fiksna proteza
18.5.2024 14:30:38   
dunja RR
Iv posle nošenja fiksne proteze mora da se nosi folija noću do kraja života da se zubi ne bi vraćali na staro, a mnogi to ne rade pa im zubi ove iskrive ili vrate u stari položaj. 

A pored folije, posle fiksne ide to metalno što Tizi spomenu, sa unutrašnje strane zuba, to je nova metoda koja se ranije nije primenjivala i koja isto pomaže. Ne znam tačno koliko se to nosi, zam da mi je dr rekao da ću to nositi obavezno posle fiskne, pa onda foliju.

Ja sam sve umnjake povadila davno, neke čak kad su tek krenuli da niču, sekli su mi desne. Ogromni su bili, neke i imam za uspomenu, jer doktori kažu da su unikatni. Znate li koliko je to korenje 😅

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Dugooooo... Ali vredi.
Inače, srela sam pre neki dan poznanicu koja je nosila fiksnu u srednjoj školi. Skinuli joj pred matursko, divne zube imala. I sad, prošlo 15 godina od tada, ja nisam ni obraćala pažnju na njene zube kad se vidimo, i vidim da su joj se iskrivili. U donjoj vilici dvojke i trojke se preklopile. Znači da nije izvadila umnjake. Kao ja. 
Tizi, mi u porodici imamo uske vilice i malo mesta za sve zube, muku mučimo s tim. Svi nosili proteze i bilo bajno i sjajno ali nismo vadili umnjake. I svima se iskrivili zubi. Obrati pažnju na to kad bude pred kraj srednje škole pa nek sin vadi umnjake dok je lakše za vađenje. Pretpostavljam da vam je zubar već predočio i tu opciju. 
Mene zahvatile one devedeset_____e kad je trebalo da ih vadim, posle nekako skrajnuto u drugi plan... 




< Poruku je uredio dunja RR -- 18.5.2024 14:45:30 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Fiksna proteza
18.5.2024 14:40:27   
dunja RR
A mom detetu učiteljica engleskog (privatno) rekla da umnjake imaju samo pametni ljudi, kao što im ime kaže UMnjaci. 😅 Pita me Sava pre par meseci, jel ti mama beše nemaš umnjake.😁

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.5.2024 14:44:39 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Fiksna proteza
18.5.2024 14:45:43   
dunja RR
Iv seckam uglavnom sve da ne bih polomila bravice, a i kad se slučajno zaboravim i zagrizem, što je bilo par puta u početku, toliko me zabole zubi, jer su u fazi pomeranja, da odmah prekidam zagrižaj.


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Dunja, nikako da te pitam, kako jedes? Moj sestrić mora da secka na zalogaje, ništa ne sme da zagrize. 


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Fiksna proteza
18.5.2024 19:50:41   
Tiziana
Znaci Dunja mnogo si umna😂😂😂Ne znam cemu sluze ti metali, izgledaju kao ekseri ukucani u zub, ali on kaze da ga nista nije bolelo kad su namestali. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Fiksna proteza
19.5.2024 13:27:19   
dunja RR
user posted image Tizi, ja ih više i nemam i jedva sam čekala da ih se otarasim jer su mi zube gurali još više napred user posted image , ali da imala sam ih i nikli su rano.

Sada sam malo istraživala, i evo koja je logika toga što je rekla Savina učiteljica engleskog - veća glava, veći mozak, više prostora da niknu umnjaci, i po tome inteligentniji su ljudi kojima ranije izrastu umnjaci. Ali ja laički mislim da to nije pravilo.

Meni je mm objašnjavao nekada davno, čini mi se da su učili na faksu na anatomiji, ne sećam se tačno (on je završio veterinarski faks, ali pored životinja uče i ljude), da ljudi sa visokim čelom imaju veću inteligenciju, tako da mi dođe ista logika kao i ovo sa umnjacima, visoko čelo - veći mozak.

E sad, ja sam pravnik, tako da, i nisam u materiji :D ne znam koliko je to sve zaista tačno.

I odoh skroz van teme, pardoon.


Elem, što se fiksne proteze tiče, meni je dr rekao, pravi potez je što ste povadili umnjake.

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.5.2024 13:39:13 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 168
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here