|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sor
20.4.2013 10:33:31   
Rosita
Kako se aplicira daktanol ako beba ne koristi cuclu? hvala

(odgovor članu naađaa)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Sor
23.4.2013 12:42:19   
Rosita
Ok, uzela sam nistatin kapi. Nakapam malo i razmazem po jeziku. 2 dana- nema efekta user posted image . Jednom sam mu malo i raskrvarila trljajuci sodom i gazomuser posted image . vidim da se i guza crveni, isti li je uzrok? Bas bezveze user posted image . Sama sam kriva, sklona sam oduvek kandidi jer jedem puno slatko, a sad pod izgovorom da ne jedem puno toga radi grceva... Moram to da promenim. Koliko treba nistatinu da deluje? Sta je najbolje za crvenu guzu? Hvala!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Sor
23.4.2013 12:53:28   
World
moras desetak dana da dajes kapi i to onoliko koliko pise, u suprotnom nema efekta... i ako ti se ucini da je proslo, nemoj da prestajes jos... ne moras previse da trljas, samo se nakapaju bebi na jezik... ako dojis ispiraj bradavice sodom bikarbonom prije svakog podoja..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Sor
23.4.2013 14:13:38   
Snelle
Ružice, za guzu kupi Sebamed protiv ojeda. Mi smo se iz porodilišta vratili sa plikićima na guzi user posted image Namazala par puta, u roku od 24h sve je nestalo! Rekla sam mm da se od sada kunem u Sebamed, on je meni majka Mara za te probleme user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Sor
23.4.2013 14:16:42   
Modessty
nama je Daktanol pomogao. Operem ruke, stavim na prst i namažem gde treba. On je prijatnog ukusa pa bebe samo mljackaju kad im daješ

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Sor
23.4.2013 14:21:16   
World
nama su rekli da se daktanol ne daje prije cini mi se 6 mjeseci?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Sor
23.4.2013 14:23:10   
Sanja90
Daktanol gel je savrsena za sor(postoji i daktanol krema koja se maze na kozu kod gljivicnih infekcija recimood pampersa na guzi),mazes bebina usta i svoje bradavice,da se ne bi prenosilo i tako 3x na dan i za 2-3 dana sve prodje,ali terapija traje 7 dana.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Sor
23.4.2013 14:26:56   
Modessty

IZVORNA PORUKA: World

nama su rekli da se daktanol ne daje prije cini mi se 6 mjeseci?


ma daaaaj! Daje se bebi od samog početka! Dete sa 6 meseci već i nema sor

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Sor
23.4.2013 16:05:08   
World

IZVORNA PORUKA: Modessty


IZVORNA PORUKA: World

nama su rekli da se daktanol ne daje prije cini mi se 6 mjeseci?


ma daaaaj! Daje se bebi od samog početka! Dete sa 6 meseci već i nema sor



znam da nema... tako nam rekla apotekarka kad smo htjeli uzeti... a valjda ima drugih gljivica osim sora, mora necemu taj daktanol jos valjda da sluzi... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Sor
23.4.2013 16:09:00   
Ivanka 75
Ja sam od 5 ili 6 dana mazala Daktanol, i bebi na jezik i desne i sebi na grudi, jer nema svrhe ako se grudi ne tretiraju, tj bradavica, ostane gljivica na grudima pa se opet bebi vraća u usta. Operem grudi posle svakog dojenja namažem Daktanolom i tako u krug dok nije sve nestalo.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Sor
23.4.2013 16:14:15   
Sanja90
Nama je daktanol gel preporucila pedijatar,kao i daktanol kremu za gljivicnu infekciju na guzi od pampersa i sve zene cija su deca prosla kroz to (za koje ja znam) izuzetno hvale daktanol,a i ja sam medju njimauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Sor
23.4.2013 18:38:51   
Rosita
Ja nisam uzela daktanol upravo zbog tog uputstva da je od 6.meseca, da se dete moze udaviti, bla, bla. Pa dacu jos malo sansu nistatinu, ako nista, prelazim na daktanol. A za guzu, ako ovo ne prodje, mrzi me da cimam dete kod pedijatra, je l ne moze da skodi ta daktanol krema da mazem? Hvala.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Sor
23.4.2013 18:50:08   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: Rosita

Ja nisam uzela daktanol upravo zbog tog uputstva da je od 6.meseca, da se dete moze udaviti, bla, bla. Pa dacu jos malo sansu nistatinu, ako nista, prelazim na daktanol. A za guzu, ako ovo ne prodje, mrzi me da cimam dete kod pedijatra, je l ne moze da skodi ta daktanol krema da mazem? Hvala.


Daktanol krema je za kozu,a daktanol gel za oralnu upotrebu. nemojte da pomesate ta dvauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Sor
23.4.2013 20:01:16   
Rosita
Shvatila sam ja to:)

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Sor
23.4.2013 20:12:14   
Olga75
Sanja da mi prostis pise na tubi da li je za oralnu ili dermalnu upotrebu
ne mozes da pomesas osim ako ne znas da citas user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Sor
23.4.2013 20:16:06   
Sanja90
Da,ato su dva razlicita daktanola,pa mora farmaceutu da se naglasi koji ti treba,ili da ga sama pitas,pa sam morala za one koji ne znaju da kazemuser posted image Ja imam i kremu i geluser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Sor
23.4.2013 20:24:08   
Olga75
pa naravno da su razliciti kad je jedan za dermalnu a drugi za oralnu upotrebu
i kad odes u apoteku i onako sav pogubljen i trazis daktanol 98 % apotekara zna da ti beba ima soor

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Sor
19.5.2013 16:43:46   
Zemunka85
Malopre videh mojoj bebici sa unutrasnje strane obraza ali bas na ulazu u usta, sa obe strane - kao belu skramu. Pokusala sam gazom i sodombikarbonom - nece. Je l moguce da je sor? Ona ima osam i po meseci.. Ima i jednu bellu tacku na nepcu. Pri tom se i osula oko ribice, ali to ne povezujem.

Jako tesko da da joj zvirnem u usta, jedva nekako...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Sor
23.5.2013 9:40:34   
Rosita
Mi smo konacno bolji sa soorom, sada preventivno koristim daktanol, jednom do dva puta dnevno. Ja sam uradila ovako> uzala sam jednu tetra pelenu i isekla je na delove, te delove dnevno prokuvavala u vodi sa sodom bikarbonom i koristila ih za ciscenje jezika kod bebe razmazujuci po njima daktanol. Mnogo se bolje pokazalo nego sa gazicama koje se osipaju, a uz to delici pelene su cvrsci.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Sor
24.8.2013 8:51:15   
marince1
Dunji je sadizasao sor user posted image odoh u apoteku po daktanol

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Sor
12.10.2013 17:53:19   
Rosita
D sam pre par dana ugledala belu tacku na jeziku, pa dve, pa sad ih vec ima vise. Nije ceo jezik beo, bude malo od mleka, ali te tacke su negde oko sredine jezika. Da l da ga vodim kod dr, ne znam. Da l moze da skodi da krenem sa daktanolom?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Sor
13.10.2013 11:31:09   
Meisje
Nama je bio ceo jezik beo i ovi iz saveyovalista.pogledali i kazu to je od mleks.samo,ne treba nista.raditi.. Valjda je.bitno da nema nista na.desnima i sa unutrasnje strane usana.. Mi smo probali da brisemo sa kamilicom ali tesko ide

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Sor
13.10.2013 11:36:58   
Olga75
Meisje , kod nas preporucuju ili rastvor sodebikarbone ili daktanol , zavisi u kojoj je fazi
a i cuce , lasice svasta sto se dezinfikuje a beba stavlja u usta nije lose proprati i sodombikarbonom
ja sam sve iskuvavala u sodibikarboni i bradavice prebrisavala dok sam dojila
e sad da li zbog toga ali zvercica nikad nije imala mlecac

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Sor
13.10.2013 12:37:09   
Meisje
Pa sigurno je.znacilo. Znam i za.sodu al eto ja nista nisam radila,samo par dana gazom natopljenom u kamilici i tek sad o 3. meseca sam priletila da nema vise

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Sor
15.10.2013 9:38:03   
Misha i Ljisha
Mojoj dunji sad nesto belicast jezik pa sam pocela da joj dajem daktanol na dudi ali ona dudu ne koristi ali bar joj nekako stavim u usta pa je promljacka. Nema sanse usta da mi otvori da joj to prebrisem gazom natopljenom rastvorom sode bikarbone. Sve mi cudno jer ona ima skoro 9 meseci pa sam mislila ako do sad nismo imali problem s tim da nece ni imati ali racunam i to da je bila bolesna pa je za to vreme samo sisala pa joj se nakupilo belog na jeziku. Nem pojma u svakom slucaju ima i male plikcice na guzi

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here