|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.5.2012 22:02:13   
Sanchy
Hvala ti,sve sam ja to procitala i htela sam da ga radim za svaki slucaj posto pokazuje visoku pouzdanost kada je u pitanju preognoza prevremenog ali ovde nijedna trudnica ne zna za to,a do dr. Idem krajem sledece ili pocetkom one tamo nedelje pa cu naravno pitati.....hvala

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.5.2012 12:40:34   
Jole84
Maslačkić,bila sam kod dr,zadržao mi je istu dozu bromokriptina ali mi je dodao Gluformin,nije trudnoća,već prerasli folikuli (sad ću da ih metem u temu folikuli,da ne mašim user posted image ) Kaže da mi je očigledno prl napravio haos,i pitao me da li imam neki izvor stresa jer mu ne delujem kao stresna,čak mi je ponudio i psihijatra user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.5.2012 15:35:30   
Maslacak15
Ja mislim da su ciste od klomifena a ne od bromokritpina. A sto se psihijatra tice reci mu da ide u persunuser posted image user posted image Nego ozbiljno, ako se taj prolaktin neda spustiti ili se stalno vraca, mozda bi mogla da snimis hipofizu, spominjala sam ti to vec. Da iskljucis adenom. Premda i adenomi se lece lekovima, al bi onda verovatno bila na terpaiji tokom cele trudnoce. I nemoj da se nerviras, ja sam i dalje ubedjena od momenta kad spustis prolaktin na 300 ili manje i odrzavas ga niskog zatrudneces u rekordnom roku. Casna pionirska recuser posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.5.2012 15:42:19   
Jole84
Malo sam se iznervirala što se vrtim u krug,baš sam očekivala malo lepše vesti,al dobro...šta je tu je.Nema nerviranja nikako user posted image
Ti si moja prolaktino-podrška user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.5.2012 15:49:22   
branki*
jole,moja drugarica kuburila sa prolaktinom,isao joj do 2000,primala neki lek,neki dostanex ili slicno,ne secam se,posle par meseci,cim joj se spustio prolaktin,zatrudnela,u tom prvom ciklusu,odmah.sad ima i drugu bebuuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.5.2012 15:50:49   
Jole84
Drago mi je Branki kad to čujem,hvala ti user posted image
I ja sam prvi put zatrudnela uz terapiju,mada sam imala spontani.Ipak nekako znam da kad ga opet spustim,biće i ovulacija.Samo sam malo na kraj snage..dođu tako dani..

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.5.2012 15:53:03   
branki*
dodju,znamuser posted image uhvati tuga,bedak,pala sam hiljadu puta.sve ce ovo jednog dana biti juce,bice bebicauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.5.2012 16:01:04   
Jole84
Hvala ti user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.5.2012 16:18:43   
Maslacak15
Davila sam ja Jole vec za Dostinexuser posted image Dobila je literaturu... ako bromokriptin ne odradi posao dostinex oce i eto nje u trudnickim threadovimauser posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.5.2012 16:19:43   
Jole84
Dala sam mu fore još jedan mesec user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.5.2012 9:14:59   
zmajče
Doktor ginekolog je primetio hronološki da mi je prolaktin jutarnji blizu gornje vrednosti a da se kasnije u drugom i trećem vađenju vrati u normalu.Nije mi prepisana terapija mislite li da to ipak nekako treba regulisati?endokrinolog to izgleda nije ni primetila jer ne prelazi dozvoljenu max vrednost

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.5.2012 9:34:53   
Sanchy
Ja mislim da je to ok,cim se vraca na normalu,zato se i vadi tri puta u toku dana da se vidi prava vrednost,ti lekovi za prolaktin nisu bas bezazleni pa veruj mi ako ti ih endokrinolog nije prepisao ni ne trebaju ti,...user posted image

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.6.2012 21:28:25   
zmajče
Hvala Sanchy user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.6.2012 22:19:32   
Cecana
Meni je prolaktin 767mlU/L pise da su ref.vrednosti od 40-530. Vidim da vi imate vrednosti u deseticama,koje su kod vas ref.vrednosti?
Povrsno sam citala ovu temu,ali vidim da je neko spominjao da je prolaktin usporio stitnu zlezdu.Kod mene je trenutno stitna ubrzana-tsh mi je 0,057, a prolaktin povisen.
Sutra idem kod endorinologa pa cu da je pitam sve sto me zanima.

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.6.2012 8:43:49   
Maslacak15
Cecana draga, postoje dva tipa jedinica miU/L i ng/ml (µg/L). Konverzioni faktor je 21,2 sto znaci u tvom slucaju prolaktin je 36 ng/ml sto je znatno povecanje. Kao sto sam rekla ja ti toplo preporucujem da insistiras da se to vise puta proveri u narednom periodu. Ako nije upitanju izuzetak, znaci ako je vrednost konstantno povisena trazi terapiju. Moj stvarno nikad nije presao 25 ng/ml (znaci 525 miU/L) a uvek je bio blizu te vrednosti tokom dve godine. Bila sam sve vreme pod okom reprodukttivnog endokrinologa i zena nije smatrala da mi smeta jel su naoko ovulacije bile OK (dobar estradiol, dobra lutealna faza i progesteron). Tek tada, jel sam bila dosadna i ocajna sto se nista ne desava rekla je "ajde da vidimo sta se desva kad spustimo prolaktin, probajte ovo tri meseca". I ja sam odmah zatrudnela! Narednog meseca pod terapijom dostinexom (minimalna doza). Ovo pricam da bi podvukla, koliko je prolaktin stetan. Znaci on ima potencijal da smeta i ako je uvecanje minimalno.
I zato sto znam da doktori cesto odmahuju glavom, "trenutan stres" itd., sto jeste moguce naravno... Znaci budi istrajna da vidis sta je sa prolaktinom. I nemoj da se mnogo brines jer se stvarno lako regulise ako to bude uopste potrebno. user posted image

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.6.2012 17:01:33   
Jole84
Maslačkić,danas mi je dr smanjio dozu bromokriptina ali mi nije dao uput da proverim stanje "da se ne bih opterećivala",on je siguran da mi je pao.
Ne znam da li da proverim na svoju ruku ili da pustim još ovaj mesec?
Sad samo uveče pijem jednu celu+gluformin+klomifen od sutra+estradiol 14dc ako bude trebalo user posted image
Samo user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.6.2012 18:45:04   
Maslacak15
Hej Jole draga,
Pa ja bih ga ipak proverila. Sigurno je pao sa 1100 ali mozda je opet 500. Hipotetisem naravno ali prolaktin je tvoj jedini problem po meni, s obzirom da si vec jednom zatrudnela bez gluoformina i klomifena. Rekoh vec, ali da ponovim. Ja bih se stvarno na tvom mestu fokusirala da ga spustim kako treba, mozda i snimila hipofizu i probala sa dostinexom. Jel se stabilniji, potentniji i ne mora da se pije svaki dan nego jednom do dva puta nedeljno. Imas ok docu, svijda mi se sto je covek od akcije ali mislim da je to sve malo previse. Drzim fige draga za blizance na klomifenu user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.6.2012 23:19:29   
Jole84
user posted image
Ja bih do sad 100 put proverila ali sve gledam da mu ne rušim sujetu,jer znaš da ga hvalim,jako je fin prema meni.
Ipak ću ovih dana da odem da proverim,da vidim kakvo je stanje,ako nije pao,reći ću mu da sam čitala o dostinexu i da nekako to predložim.
Daće Bog makar jedno,a za dvoje ću se preturim od sreće user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.6.2012 21:39:16   
Cecana
Ja sam juce uradila prolaktin u 8h i u 11h(ustala sam u 7),doktorka je tako odredila.
Prolaktin mi je u 8h 867mlU/L
u 11h 787
Bila sam na kontroli,doktorka mi je prepisala Bromokriptin od 25mg,dva puta dnevno po pola tablete prva tri dana,onda pola ujutru i celu uvece.
Rekla mi je da uradim magnetnu rezonancu hipofize sto pre ako je moguce,posto smatra da cu sa ovim lekom brzo da zatrudnim pa da necu moci da idem na MR,da se ne zracim trudna.Kaze da hoce da vidi u kakvom je stanju hipofiza da bi znala kakvu terapiju da mi da posle porodjaja.
Malo sam se upasila od MR,ali kaze da nema razloga da mislim na nesto lose vec da hoce ipak da proveri.
Mislim da cu sutra odmah da odem na MR(jest da kosta 13-15.000din ali sta da se radi).
Inace,nasla sam svoje rezultate prolaktina od pre dve i cetiri godine i rezultat je bio 200 i 290mlU/L.Ko bi znao sad zasto mi je prolaktin porastao.Nisam imala nekih vecih stresova,cak sam pre dve tri godine imala mnogo vise stresova.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.6.2012 21:53:50   
Maslacak15
Cecana ,
Nemoj mnogo daa se brines, terapija je obicno stvarno jako efikasna. A s obzirom na tvoje ostale rezultate zaista deluje da je samo u prolaktinu problem. Da, proveri hipofizu za svaki slucaj madaa ja mislim da tvoje uvecanje nije toliko da bi bilo izazvano mikroadenomom (benigni tumori hipofize koji su cesto odgovorni za hiperprolaktinemije). Nema svrha da razbijas glavu, otkud prolaktin, eto desava se, ali sto je najvaznije ima leka. Ajde pa da se brzo obradujemo sauser posted image

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.6.2012 13:56:15   
Cecana
Maslacak hvala ti na odgovoru,ali moje pocetno iskustvo sa Bromokriptinom je lose.
Jutros sam popila pola tablete Bromokriptina i posle nekog vremena mi je bukvalno pozlilo kao nikad u zivotu.Prvo je pocelo da mi se vrti u glavi i da mi se zamagljuje vid,onda mucnina i hladan znoj.Pored svega me uhvatila panika i kao da sam pocela da se gusim.Strasno,nikad nisam dozivela tako nesto.Nakon sto sam uspela malo da se smirim povracala sam i onda mi je bilo malo bolje.Celo pre podne sam prelezala,cim ustanem vrti mi se u glavi.
Evo sad sam rucala i bolje mi je,skoro da mi sad nije nista.
Zvacu dr po podne da joj kazem sta se desilo,a sutra sam zakazala MR hipofize.

Ne znam da li je neko imao slicno iskustvo sa ovim lekom, i da li neki drugi lek mozda nema ove negativne efekte.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.6.2012 15:04:51   
Maslacak15
Draga Cecana,
Da lekovi za snizavanje prolaktina umeju da izazovu zestoke sporedne efekte. Narocito bromokriptin se tesko podnosi. Ne naravno svi, ali ti ocigledno spadas u "srecnice" koje losije reaguju. Ja nisam bila na bromokriptinu. Ja sam bila na cabergolinu ( mislim da je komercijalno ime u Srbiji dostinex). To je lek novije generacije, radi po istom principu ali ima duzi poluzivot u cirkulaciji. Za razliku od bromokriptina uzima se samo jednom nedeljno ( do dva puta za jace hiperprolaktinemije). Trebalo bi i da se bolje tolerise ( ja nisam imala bas nikakvih problema) i da je efektniji. E sad, proveri sa svojom doktorkom da li bi mogla da ti ga prepise. Mislim da je u Srbiji standardan bromokriptin na trzistu ali cini mi se da su devojke u pojedinim slucajevima uspevale da nabave dostinex u privatnim apotekama. To ti je moj predlog. Puno te pozdavljam i javi se.user posted image

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.6.2012 23:47:31   
Cecana
Hvala ti Maslacak po ko zna koji put, stvarno si divna sto nam pomazes.
Ja sutra idem na MR a u ponedeljak kod dr.Trazicu bukvalno da mi prepise dostinex.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Visok prolaktin (PRL)
22.6.2012 9:59:30   
rada rada
Draga Maslacak,
vec smo pricale na temu prolaktina u delu hormoni i hormonska terapija
pa sam uradila ponovo prolaktin na 3dc
prosli mesec bile vrednosti 24.0 ng/ml referentne (5.2.-26.5) u Klinickom centru
ovaj put radila privatno 391.36µU/ml referentne (102-496)
pa mi predstavlja problem da ih svedem i uporedim pa ako moze mala pomoc i komentar

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Visok prolaktin (PRL)
22.6.2012 18:57:20   
Maslacak15
Rada draga,
To je preracunato u nanograme po mililitru oko 18 znaci nesto niza vrednost. Kljucno pitanje je u koje doba dana si radila analizu tj dala krv. Ako je bilo ujutro onda je mozda i prihvatljivo, ali ako je bilo tokom dana opet je prilicno visoko ( iako jos u granicama). Zato se za prolaktin cesto radi tzv profil 3 vadjenja u 8h , 11h, i 13h . Vrednost bi trebalo znatno da padne tokom dana.

(odgovor članu rada rada)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here