|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
23.6.2012 14:03:31   
rada rada
Hvala na odgovoru Maslacak, prolaktin uradila ujutro 3dc dva sata posle budjenja,
i ja sam tako nesto racunala, delila sa 21.2, videla u ranijim postovima, u medjuvremenu dobili nalaz spermograma koji nije los, mada koliko ja vidim iz njega progresivna pokretljivost nije dobra, pa u ponedeljak zakazujemo urologa, i meni ginekologa da uradim UZ, papa i briseve, a obzirom na losu pokretljivost u spermogramu gledajuci forum na tu temu vidim da moze biti problem ureapalzma, microplazma i hlamidiju, pa cemo i njih iskontrolisati, verovatno i ASA,  krecemo dalje sa pretragama bez obzira sto moj ginekolog obzirom na moje godine 39, predlaze VTO, rece da nemam sta da cekam
ja se raspricala user posted image
pozdrav

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.7.2012 20:14:38   
Jole84
Maslačkić moj user posted image
meni je opet poraslo ovo čudo od prolaktina user posted image
Zalud sam isprimala estradiol i klomifen pila.
Dr mi je na odmor,pa mi je njegova zamena samo povećala dozu,nije smela da mi menja,a predložila sam dostinex.On dolazi s odmora za 2 nedelje,pa ću tad da idem ponovo,volela bih da probam i s tim jer očigledno nešto ne štima.Možda mi je organizam prezasićen bromokritpinom pa ne reagujem više.
Inače mi je 37,5 (ref 2-19) ne naduplirao se dabogda user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu rada rada)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.7.2012 20:19:31   
17 joka
kumo,trebalo je da ti skoci nesto drugo a ne prolaktinuser posted image

sigurna sam da ce se to brzo srediti.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.7.2012 20:38:06   
Jole84
Kumice skočilo i to drugo al uzalud user posted image
Nešto nikako da se sredi,dugo se vučem s tim.Zadnji put sam se baš rastužila kad sam videla rezultate ali šta je tu je,naći će se neko rešenje.Ako ne,menjam doktora.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.7.2012 23:20:01   
Maslacak15
Oj joleee pa bas te masira ta tvoja hipofizauser posted image Mislim nije strasno ali definitivno je 37 previse. Cini se da bromokriptin nije do kraja efikasan.Definitivno treba da probas dostinex, to ti je moj savet. Ili ubedi doktora ili nadji endokrinologa koji je voljan da ti ga prepise. On stvarno ima bolji ucinak od bromokriptina i znatno postojanije dejstvo. I probaj da se ne nerviras, iako znam da ti situacija sigurno ide na zivce. Ali i dalje mislim da cim uspes da ga oboris preselices se u prvo tromesecje. I ne trebaju ti ni klomifen ni estradiol za to... Puno te pozdravljam i javi seuser posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.7.2012 10:55:37   
Jole84
Hvala ti user posted image
a verovatno ne bih smela da počnem s dostinexom na svoju ruku? user posted image
Stvarno mi je preko glave,očigledno nešto ne štima.Mislim da mi je dr malo površan što se tiče prl,trebalo je do sad 100 put da me pošalje endokrinologu.Sve mu nekako dajem šansu jer sam stekla poverenje ali moraću izgleda da uzmem stvar u svoje ruke.


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.7.2012 13:29:22   
mine
Jole, ni meni bromokriptin nije pomogao pa sam u konsultaciji sa dr presla na dostinex.
Kako i sami kazu dostinex je delotvorniji, obara prl posle 4 tablete a ne propisuju ga jer kosta
oko 7000 din. To ti je mesecna doza...
Dostinex mi je prepolovio prl posle 4 tablete a bromokriptin ama bas nista...

poz

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.7.2012 20:29:16   
Maslacak15
Jole draga,

Ja bih ipak pronasla lekara ili ti endokrinologa. Dostinex je suvise ozbiljan lek da sama eksperimentises. Prevashodno mislim zbog doziranja. Ja sam na primer pila samo pola tablete nedeljno ! E sad moj je prolaktin bio nizi (oko 25). Mozda bi tebi trebala cela jednom ili dva puta nedeljno po pola. Takve stvari stvarno bi trebalo endokrinolog da proceni, a ne mi ovde da se cenjkamo na forumu ko na pijaci user posted image . Dostinex ima mnogo duzi poluzivot u cirkulaciji nego bromokriptin. I ja mislim kao i mine da je verovatno razlog sto je skup sto ga lekari slabije prepisuju. I noviji je na trzistu. Bromokriptiin se koristi vec decenijama a dostinex poslednjih desetak godina. Mozda ipak probaj da ubedis tvog lekara da ti napise recept (mozda nekom pretnjom)user posted image .

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.7.2012 15:39:24   
Jole84
Mine hvala ti,sunce mu poljubim baš je skup,al ako deluje...user posted image uzeću ga naravski.
Maslačkić važi se mila,sledeći put kad posećujem dr nosim pištolj,pa ako mi ne prepiše,ode mu glava user posted image
Bez šale,moraću da se angažujem da mi ga prepiše,nema smisla više user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.7.2012 15:49:56   
degu
Jole user posted image
ma šta hoće više taj Prolaktin od tebe, uh.
Lepo reci Dr-u da bi ti probala sa dostinexom, ja sam do sad svaki put sama određivala sebi terapiju user posted image mislim dr-i su klimali glavom user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.7.2012 15:51:59   
Jole84
Ma stvarno mi ga je više preko glave veverkiću user posted image
Očigledno ću da mu zapretim: dostinex ili život user posted image Džabe me nakljukao hormonima.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.7.2012 15:53:33   
degu
Nemoj da se sekiraš, nije klomifen tako strašan user posted image
a dr-u zapreti, reci pustiću vevericu na tebe user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.7.2012 15:54:47   
Jole84
I to pijanu user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.7.2012 15:56:55   
degu
Nemoj da me opanjkavaš po ovako ozbiljnim temama, skočiće i meni prolaktin user posted image
bežim u crtice, dok ne dobijem pec,pec user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Visok prolaktin (PRL)
17.7.2012 23:34:02   
Cecana
Cao svima.
Ja sam posle tacno mesec dana otisla kod dr.(posle odmora,(bilo mi je vise dosta svega),da mi pogleda rezultate MR hipofize i prepise drugi lek, posto sam na Bromokriptin jako lose reagovala.
MR je manje vise u redu, nema tumora(srecom), ali je parenhim hipofize malo voluminozniji.Dr. zadovoljna,kaze sad znamo zasto mi je povisen prolaktin,zbog tog malo veceg volumena.
Rekla sam joj da mi promeni terapiju na sta je ona odgovorila da nema drugog leka,da probam da uzimam pola Bromokriptina samo uvece pre spavanja.Ja sam onda predolazila Dostinex na sta je ona kao sa odusevljenjem odreagovala da je to odlican lek ali da nije kod nas registrovan,kao ne moze da se nadje,ako uspem da ga nabavim moze. Prepisala mi je dozu od 0,25mg dva puta nedeljno.Ja sam ga u drugoj po redu apoteci nasla,cena je 6.000din. 8 tableta od 0,50mg, tako da ce mi trajati 2 meseca sto i ne ispadne mnogo.
Nadam se da necu imati nuspojave od ovog leka,kako god bude izdrzacu nekako da ga pijem dva puta nedeljno.

Pozdrav svima,Jole ne daj se,pobedi taj prolaktin
.Maslacak poljubac za tebe i bebicuuser posted image .

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Visok prolaktin (PRL)
17.7.2012 23:38:15   
Jole84
Cecana baš mi je drago što ti ga je prepisala i što si ga našla,držim palčeve da deluje vrlo brzo i spusti to čudo od prolaktina user posted image
Koliko sam čitala,on nema nuspojave za razliku od bromokriptina user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Visok prolaktin (PRL)
17.7.2012 23:48:24   
Cecana
Evo malo info, dosta vec znamo ali nije na odmet ponoviti.

Povišena razina hormona prolaktina (hiperprolaktinemija) nalazi se u 0,4% neselektirane populacije, a kod 9 - 17% žena s reproduktivnim oboljenjima. Razlozi nastanka hiperprolaktinemije su:

* fiziološka stanja: nakon poroda (dojenje), kao i osobito stres! (otuda popularni naziv hormon stresa za prolaktin),
* farmakološka stanja: uporaba nekih, prije svega psihotropnih lijekova i droga (16%), kao i
* patološka stanja: mikroprolaktinom (36%), hipotireoza, PCOS, ciroza jetre i kronična insuficijencija bubrega.

Ipak u 64% slučajeva razlog je nepoznat, kada govorimo o idiopatskoj hiperprolaktinemiji.

Hiperprolaktinemija se javlja kako u žena, tako i u muškaraca. U žena su posljedice povišene razine prolaktina izostanak menstruacije (amenoreja) što se javlja u 64% pacijentica, kao i galaktoreja - pojava vodenaste ili mliječne sekrecije iz dojki (40,5%) uz smanjenje libida, infertilitet (15%) i povišeni rizik od osteopenije i osteoporoze. U muškaraca se javljaju pad libida, infertilitet, ginekomastija (povećanje dojki) kao i impotencija (35%). U oba spola se mogu javiti ispadi vidnog polja (9%). Indikacije za liječenje hiperprolaktinemije uz povišenu razinu hormona prolaktina su:

* prisustvo signifikantnih simptoma kao što su infertilitet, smetnje ciklusa (anovulacija, insuficijencija funkcije žutoga tijela) i galaktoreja u žena, a u muškaraca infertilitet i ginekomastija,
* ispadi vidnog polja u oba spola, kao i
* abnormalni rezultati odnosno vizualizacija tumora hipofize ili detekcija osteopenije.

Obzirom da se sinteza prolaktina odvija u dopaminergičkim neuronima hipotalamusa (sintezu podstiče neurotransmiter dopamin), standardna terapija u liječenju hiperprolaktinemije je primjena dopaminskih inhibitora, pri čemu se najčešće ordinira bromergon (Parlodel). U slučajevima tumora koji stvaraju prolaktin (makroprolaktinom) primjenjuje se neurokirurška ili radijacijska terapija. Oko 80% pacijentica s hiperprolaktinemijom izvrsno reagira na terapiju s bromergonom, no česti su neželjeni efekti ove terapije kao mučnina, vrtoglavica i ortostatska hipotenzija. U studiji sprovedenoj u St.Vincent's Hospital u Dublinu ca 12% pacijentica pokazuje intoleranciju prema bromokriptinu.

Pojava novih lijekova kao sto su quinagolide (Norprolac) i cabergolin (Dostinex) omogućuje adekvatan tretman i pacijenata koji pokazuju rezistencu ili intoleranciju na bromergon.

Za razliku od bromergona koji se standardno uzima 2 x dnevno, quinagolid se primjenjuje 1x dnevno, a cabergolin 1-2 x tjedno. Studije u kojima je ispitivan quinagolid pokazuju da se u 35% pacijentica rezistentnih na bromergon i 66% pacijentica s intolerancijom na ovaj lijek, razina prolaktina uz quinagolid normalizira, no još uvijek se 50% pacijentica žali na neželjene efekte slabijeg intenziteta.

Cabergolin pokazuje u nekoliko manjih crossover studija izvanrednu djelotvornost uz još bolju toleranciju, te u direktnom poređenju s iznesenim lijekovima predstavlja lijek izbora. Osobito se preporuča u dozi od 2 tablete unutar 12 sati od porođaja za primarnu ablaktaciju - kada iz bilo kojeg razloga želimo zaustaviti produkciju mlijeka izravno nakon poroda.



(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.7.2012 15:50:13   
coka1999
Cao drage moje,
mislim da sam doktorirala na ovom prolaktinu i o njemu. Moj problem je krenuo jos 2004 godien kada sam izgubila menstruaciju ali je ona dosla kao u sat tacna posle 6 meseci. Tada sam se ugojila 20 kg. Dr. mi nije tada dala da pijem bilo sta niti me je poslal na dodatne preglede jer je uzrok bio stres koga sam i sama bila svesna. No 2010 sam odlucila da mi je vreme da sa svojim dragim imam porodicu i da je zezanju dosao kraj. prvih 6 meseci nisam nista radila, pustila sma da se ide svojim tokom,kasnije sam krenula sa svim mogucim pretragama koje su mi se smucile jer je sve bilo ok a bebe nikako. Sama sam otisla da izvadim krv na polne hormone iz gluposti jer mi mama ima problem sa stitnom zlezdom i eto mene na ovom forumu. Prolaktin je provaljen novembra 2011 uz jednu tablu bromakriptina, koga sam jedva prezivela jer nisam bila svoje,  prolaktin je sa 750 pao na 263 i bila sam presrecna, no novo proveravanje nije bilo potrebno. sve dok me sam Bog nije naterao da u januaru ove godien odem i uverim se da je ON OPET 720. norma je 530.
Poludela sam. Endokrinolog mi je prepisao lekove posle silnih analiza i dnevnog pracenja ujutru i uvece ksaneks od 0,25 i bromakriptin pola tablete uvece. Utvrdjen mi je hasimoto mada stitnu drzim pod kontrolom sa medom i nekim biljkama. Redovne kontrole prolaktina,TSH i T4 su bile super sve do ovog meseca, inace ja jos uvek nisma ostala u drugom stanju, ovulacije ima redovno, menstruacije svakog meseca od 23-30 dana. deluje idealno sve. Posao koji radim je jako stresan sobzirom da radim u banci.
Kada sam vam drage moje ovako lepo izreferisala sve da li neko mozda zna neke cajeve ili vec kakve gurabije koje bi pomogle da se moj prolaktin i ja smirimo. Pocinjem da sve manje verujem lekarima a vise slusam moju babu, ali baba nije imala problem sa prolaktinom tako da tu mi ne moze pomoci.
Tako da ako neko zna nesto UPAMOC.user posted image

P.S Kako je dosla menstruacija tako sam i a vratila telesnu tezinu u normalu bez vece muke. I ovih par meseci koliko je prolaktin bio u normali moja telesna tezina se regulisala sa 49 ugojila sam se 54 i sada licim na zenu, kuk struk i ostalo. Pantalona u ormaru vise nema koje bih mogla da obucem, ali mi zato kuk u suknji mnogo dobro izgleda. user posted image

(odgovor članu rada rada)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.7.2012 19:32:38   
Jole84
Coko dobrodošla i pridruži nam se i na drugim temama user posted image
Prolaktin ume da bude baš dosadan i da varira često,ali uz odgovarajuću terapiju može da se sredi.Ja sam prošle godine oktobra počela s bromokriptinom i zatrudnela vrlo brzo,fino mi je delovao. (posle sam imala spontani,no bitno da je došlo do trudnoće..)
Sada mi je dupliran,1200 a bude i jače,terapija mi nešto ne odgovara,tako da 700 nije mnogo,rešiće se,želim ti puno sreće user posted image
Naša Maslačak će detaljnije da ti odgovori jer ona je naš doktor nauke za prolaktin user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu coka1999)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.7.2012 9:32:44   
coka1999
Jole, hvala na podrsci i ja tebi zelim jedan lep zaobljen stomacic, pricajuci sa mnogim zenama koje imaju i mnogo veci prolaktin od men i tebe zajedno i rodile su bez ikakvih dodatnih problema. moj sledeci korak je provera PH vrednosti koje inace isto mogu da unistavaju  speramtozoide, prolaktin je nezavistan kod svakog je drugaciji.Dodje mi da se spakujem i odem na Jamajku bar 3 meseca user posted image  sigurna sam da bi dosla sa stomakom i morne glave. Mene ubija posao i ja sam toga svesna, pokusavam da kuliram ali tesko. Moram da nedjem neke trave za bolje raspolozenjeuser posted image . Postoji sigurno,nabavila sam i celu knjigu o biljkama koje cu uskoro da proucavam, ako hoces mogu da ti je posalje.
poz

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.7.2012 10:39:00   
Jole84
Dobro ti je ovo za Jamajku,odmah bi nam pao prolaktin user posted image
Meni je recimo pomogo bedoksin,dve dnevno,manje sam bila stresna,a i matičnjak je dobar da se pije.
Sad nisam stresna a prolaktin mi skače,nikako da ga pohvatam.
Pridruži nam se i na "čekamo dve crtice" da ćaskamo o svemu user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu coka1999)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.7.2012 15:11:43   
coka1999
drage moje cunjala sam po netu i nasla svasta kao alternativu ili ti narodnu medicinu,ali sam naisla na dva razlicita sajta na dve razlicite teorije. pa ovako, caj od konopljike kazu da je dobar za regulisanje prolaktina, ima i tablete Cefanorm, na jednom sajtu pise da nesme da se ostane u drugom stanju dok se konzumira a na drugom pise da nemse da e konzumira ako se piju lekovi za kotracepciju i za mladje od 18 god. Sta je od ovog tacno, da li je ova bilja stavrno dobra. naisla sam i an to da jedobra za prolaktin i generalno za hormone i evo isecka sa sajta Vrkuta, virak, ili gospin plašt – tri naziva za jednu istu biljku, jedinstvenu po svojoj lekovitosti, a čudotvornu za mnoge koji su je probali. Dugačak je spisak boljki koje vrkuta leči. Isceljuje različite upale, čireve, bolne menstruacije, ublažava simptome klimaksa, jača, popravlja krvnu sliku… Ipak, vrkuta se pokazala kao sjajan lek protiv neplodnosti. Čaj od ove biljke jača zidove materice, omogućava lakše usađivanje ploda, a uz to štiti i od pobačaja.
 
ako je neko probao nesto od ovoga neka me posavetuje user posted image
 

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.7.2012 21:48:38   
Jole84
Coko imaš temu o virku user posted image
http://www.ringeraja.rs/forum/Virak_(vrkuta)/m_30868/tm.htm
ne da smo čule,nego ga pijemo 100 godina user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu coka1999)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Visok prolaktin (PRL)
31.7.2012 20:44:29   
Jole84
Maslačkić,pao mi je prolaktin! user posted image
Sad mi je 11 (ref 2-19) Jel to znači da mi ova doza odgovara? Nadam se da nije previše nizak?
user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Visok prolaktin (PRL)
31.7.2012 23:14:45   
Štetica
Jole user posted image za prolaktin. To kod tebe izgleda kontra reaguje,dok si bila smirena on se duplirao,ovaj mesec se bas nerviras a on pada li pada. user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pitali smo doktor-ginekologa: Utvrđivanje ...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...
Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here