|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
4.6.2013 10:55:55   
Jole84
Lutkice čestitam,želim ti laku trudnoću user posted image
Baš mi je drago kad čujem da je neka prolaktinka zatrudnela,uliva nadu user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu lutkica33)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Visok prolaktin (PRL)
5.6.2013 19:25:14   
novanada
Ne znam da li je ovo pravo mesto da postavim pitanje, ali prolaktin mi je bio povišen, pa sam posle toga pila bromokriptin i dala uzorak krvi za rezultat TSH,

TSH mi je 2,55 . Da li je ta vrednost u redu?

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.6.2013 14:48:29   
Jole84
Novanado dobrodošla user posted image
Najbolje je da TSH bude 2,kod planiranja trudnoće.
A koliki ti je bio pre terapije bromokriptinom? Da li ti je prolaktin sad u redu?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu novanada)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.6.2013 20:28:45   
Sladjana 2013
Meni je nivo prolaktina 78,9 ; 64,4 ; 59,8 ; a referentne vrednosti su 5 - 25. Dobila sam Dostinex od 0,5 mg. Da li neko ima iskustva sa ovim lekom, mislim na nezeljena dejstva. Juce sam popila pola tablete a danas sam nesto mnogo pospana.

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.6.2013 7:54:54   
Maslacak15
Imam ja,
Pila sam samo pola tablete nedeljno, prolaktin je bio jako malo povisen u mom slucaju i zatrudnela posle mesec danauser posted image
Tako da o leku mislim sve najbolje. Ja se jesam osecala skroz drugacije, bila sam grogi odmah po uzimanju tablete, a generalno osecaj je bio ko da mi je neko promenio baterije ali ne mogu da kazem da mi je smetalo. Super sam ga podnosila. I kao sto rekoh resio mi je problem a to je najvaznijeuser posted image

(odgovor članu Sladjana 2013)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.6.2013 21:55:35   
Cecana
Ja sam pila dostinex po pola tablete 2puta nedeljno i snizio mi je prolaktin bas dosta,cak ispod normalne vrednosti.Doktorka je rekla da manju dozu ne moze da mi prepise.Ja sam pre oko mesec dana prestala da ga pijem posle dve neuspele iui-da se ne trujem bez potrebe ,malo pauziram od svega do avgusta,septembra kad planiramo na vto.Ja sam dostinex super podnosila.
Pozdrav i zelim ti da sto pre zatrudnis kao Maslacak.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.6.2013 10:39:49   
Jole84
Meni je prolaktin trenutno nizak user posted image Očigledno je pao vremenom pa mi ova doza prejaka.
U onim standardnim ref. vrednostima pre 6 meseci mi je bio 11,idealan,a sad mi je 3. Moj endokrinolog ne radi,na odmoru je,baš se brinem,ali morala sam da poslušam ginekologicu,ne preostaje mi drugo. Smanjila sam od 1/2 ujutru i cele uveče,na 1/2 ujutru-1/2 uveče. Baš me strah da ne skoči.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.6.2013 14:33:02   
*Maki*
Jole dobro je da si poslusala ginekolga i malo umanjila dozu jer nije dobro ni da prolaktin ide ispod granice.Ja bih te savetovala da posle 2 nedelje od uzimanja ove terapije proveris prl da vidis kako si reagovala na ovu terapiju. Mozes da proveris bilo kog dana ciklusa.Ljubim te

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.6.2013 17:48:15   
Jole84
Maki user posted image Proveriću obavezno,taman će dotle i endokrinolog da mi dođe. Strah me samo da mi ne skoči zbog mikroadenoma,da se ne poveća. Nešto sam u konstantnom strahu,ako ne zatrudnim u skorije vreme ići ću da tražim opet da mi urade magnet.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.6.2013 19:54:10   
*Maki*
Ne moze da skoci nesto drasticno jer ga drzis pod kontrolom lekićem,nemoj da se brines.Cak mozda ovaj lekic pomogne da mikroadenom nestane,ne brini samo i ne izlazi se stresu. Proveri prl pre nego da odes kod endokrinologa tamand a mu odneses rezultat.Bice to sve ok

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.6.2013 12:52:14   
Nella79
Evo i mene!
Posle 2 meseca terapije Bromokritinom, jucerasnja analiza Prolaktin 56.26
ref.vrednosti 102-496. Bas sam ga spustila i vise nego sto treba. Sutra idem kod dr. da se dogovorimo sta dalje...

Bez obzira, jako sam user posted image jer je u aprilu bio 1500!

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.6.2013 15:42:51   
*Maki*
Nell bravo dušo user posted image Koju dozu leka pijes sada?

(odgovor članu Nella79)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.7.2013 17:57:58   
MALASMIZLA
Zdravo svima! user posted image Ja sam nova na forumu. Imam problem sa visokim prolaktinom i jako neredovnim menstruacijama i vec nekoliko meseci pokusavam da ostanem u drugom stanju. Pijem bromokriptin sada sam pri kraju druge kutije. Pored prolaktina na poslednjem uz pisalo je za jedan jajnik da je mikrocistican a drugi sa vise sitnih f. Izjava dokt. je bila da sumnja na PCOS.Menstr. sam uglavnom izazivala ali od kako pijem bromokriptin dobila sam bez izazivanja vec drugi put. Samo ovaj drugi je bilo bas oskudno vise u tragovima pa sam se ponadala da je mozda implantacijsko krvarenje. Planiram da uradim test i nadam seuser posted image . Zanima me da li neka od Vas ima ovakav problem a ostala je u drugom stanju i posle koliko od terapije? Izvinjavam se na malo duzem postu.

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.7.2013 18:42:08   
srecica_80
Ja sam imala visok prolaktin, uz to tumor hipofize ( koji imam i dan danas). Prvo da te pitam da li si uradila magnetnu rezonancu hipofize? Da li imas iscedak iz dojke? Pijem 12 godina bromokriptin i ono sto je najvaznije imam troje dece.

(odgovor članu MALASMIZLA)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.7.2013 19:12:32   
MALASMIZLA
Kao prvo hvala puno na odgovoru. Ovako iscedak iz dojke nemam. Sto se tice MR doktorka mi nikada nije spomenula da to uradim. Jedino sto me je pitala je da li imam glavobolje ali ih nemam. Problem mi se javio negde pre 3 4 godine. Koristila kontracept. pilule god i po zatim primolut nor za izazivanje menstr. i bromokriptin. Ali kada prestanem sa bromokriptionm prl se posle nekog vremena vrati na staro. Sada sam bas pocela da brinem zbog toga sto pokusavam da zatrudnim mada bromokriptin pijem tek drugi mesec pa se nadam da cu pomocu njega uspeti. Posle koliko od terapije brom. si uspela da ostanes user posted image i da li si i ti imala tako neredovne cikuse?

(odgovor članu srecica_80)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.7.2013 11:37:57   
srecica_80
Imala sam neredovne cikluse, pila sam tri godine bromokriptin. Glavobolje nisam imala, ali ustanovljen mi je tumor. Iscedak iz dojke mi se pojavio nakon dojenja posle treceg deteta, ranije nisam to imala. Prolaktin mi je bio visok, uradila sam rengenski snimak glave. Tu se videlo da postoji nesto i posle toga magnetna koja je potvrdila da postoji microadenom hipofize. Pilule za kontracepciju nisam koristila, jer po savetu endokrinologa u kombinaciji sa bromokriptinom pravi hormonski haos. Ja normalno zivim sa tim

(odgovor članu MALASMIZLA)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Visok prolaktin (PRL)
31.7.2013 10:04:11   
Jole84
Srećice koliki ti je bio mikroadenom na zadnjoj mr? Jel se smanjuje išta od bromokriptina? Moj je 4mm i trebalo bi septembra da idem da proverim,posle 10 meseci,nadam se da se smanjio. Baš si me utešila sa troje dece user posted image sve najbolje draga user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu srecica_80)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Visok prolaktin (PRL)
31.7.2013 23:42:28   
srecica_80
i meni je prolaktin bio 4mm. ( 11godina se nije menjao). Ove godine MR je pokazala da je doslo do krvarenja, apopleksije hipofize. Moja doktorka me salje na endokrinologiju u Beograd. Kad sam videla sta znaci apopleksija, pozlilo mi je. ( nemoj i da gledas). U Beogradu sam otisla kod profesorke Vere Popovic. Povecala mi je dozu bromokriptina (7,5) i rekla mi je da su mi nalazi Mr najbolji do sada. Sa takvom terapijom nemam bol u glavi, iscedak imam ali kad pritisnem bradavicu (budila sam se sva mokra od tog iscedka), ciklus imam na 28 dana. Vadila sam prolaktin povecan je 932( a dozvoljeno je 400 i nesto). Sutra imam kontrolu kod endokrinologa ( naravno ako bude u mogucnosti da me primi). Ako budes htela napisacu ti i izvestaje sa MR, da uporedis.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Visok prolaktin (PRL)
31.7.2013 23:43:28   
srecica_80
Izvini mikroadenom je bio 4mm

(odgovor članu srecica_80)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.8.2013 13:46:59   
Jole84
Srećno,biće sve u redu user posted image
Trenutno izbegavam da čitam o tome,jer sam se i sama farpirala šta sam sve pročitala,nabije mi strah i nervozu a znaš i sama da prolaktinke ne smeju da se nerviraju user posted image
Ja iscedak nisam nikad imala a glavobolje mi niko nije vezivao za prolaktin,nego tek kad sam počela da se lečim od steriliteta sve je utvrđeno. Ko zna koliko bi mi taj mikroadenom čučao u glavi,a ne bih ni znala.


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu srecica_80)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Visok prolaktin (PRL)
5.8.2013 10:45:17   
srecica_80
Bila sam na kontroli povecana mi je doza bromokriptina ( 10 mg). Glavobolje nemam , iscedak imam jako malo. Doktorka mi je rekla da unutar tumora se desavaju infarkti i da je to karakteristicno za ovaj tumor

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Visok prolaktin (PRL)
5.8.2013 10:46:56   
srecica_80
da tri godine lecenja mi je trebalo da bi ostala trudna

(odgovor članu srecica_80)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.8.2013 9:01:45   
Nella79
Drage moje, imam jednu nedoumicu. Od Aprila pijem Bromokriptin i uspesno sam dovela prolaktin u red. Trenutno pijem po pola tablete 5mg ujutro i uvece.
Inace od kako sam pocela sa terapijom ciklusi su mi se ustalili na 25-26 dana, sto je super, ranije su bili 30-32 dana.
E, sad, redovan poslednji ciklus je bio 30-og juna, i taman kad sam se ponadala da sam trudna dobijem ''nesto'' 37-og dana ciklusa. Traje vec 4-5 dana ali nije ni blizu normalnog krvarenja, sasvim minimalno crvenkasto-braon (kao kad prestaje). Jutros sam uradila test i negativan je . user posted image Postoji li mogucnost da je ipak doslo do trudnoce ali je zbog lekova negativan rezultat? Da li se nekom desilo nesto slicno?

(odgovor članu srecica_80)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.8.2013 17:38:40   
srecica_80
Ja sam kao drogirana bromokriptinom 10 mg pijem. Kad se iznerviram krene mi i iscedak, znojim se poprilicno i uzasno sam pospana. Ali sad mi je ciklus na 28 dana a bilo je na 40-50

(odgovor članu Nella79)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.8.2013 16:23:58   
Pitalica skitalica
Drage devojke, pozdrav. U istom smo sosu...

I ja na zalost imam visok prolaktin. Lecim se kod dr Vere Brkic Popovic.

Imam 23 godine, utvrdjen mi je prolaktin. Kada sam krenula kod nje, imala sam 1800 ( a ref.vrednost je od 40 do 530). Dr mi je dala da pijem Dostinex (ovo mi je vec 8 kutija), pijem 1 tabletu utorkom i jednu petkom. Menstruacija mi se vratila (nisam je imala 9 meseci). Lek podnosim odlicno, ne osecam nista, ni mucninu, ni vrtoglavicu... Rekla mi je da bi trebalo da pijem dve godine, da bi to potpuno nestalo. Sada sam kontrolisala prolaktin i imala sam 880 (102-496). Sto je super, smanjuje se.

E, ono sto mene najvise zanima jeste sto sam ja primetila da sam se za godinu dana ugojila izmedju 8 i 12 kg :( I nekako sam se nadula, lice mi je naduveno....
I imam pitanje za sve devojke koje piju Dostinex, da li je isto to i kod vas? Hoce li se to promeniti?
I pitanje na koje nikako ne mogu da dobijem odgovor od trenera u fitnesima (jer kako kazu "mi to nismo ucili na faksu") - da li se redovnim treniranjem moze smanjiti ta kilaza? Znam da moze ako smo malko vise jele, ali da li moze ako imamo malo vise prolaktina...?

Mnogo vas pozdravljam i go go down prolaktin :D user posted image

(odgovor članu srecica_80)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here