|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kolposkopija
29.3.2009 20:00:23   
Verus
drzimo!!!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kolposkopija
29.3.2009 20:08:47   
kumara
Draga, imas sve o tome na temi Ranice na grliću materice KLIK, a terapija je bila da odem na zamrzavanje, sto nikad nisam stigla da uradim. To je jedino sto pomaze, u mom slucaju.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kolposkopija
31.3.2009 9:59:32   
jelllena
Ja sam radila kolposkopiju nista strasno vjerujte,kao obican pregled. I biopsiju sam radila ni to nisam osjetila a inace se plasim same ginekoloske ordinacije. Idite kod doktora pregledajte se da nebi posle bilo kasno nedaj boze. Ja sam imala hitnu operaciju jer na vrijeme nisam se javila ljekaru. Nazalost moje lose iskustvo me tjera da apelujem na sve zene da idu jednom u pola godine kod ginekologa..........

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kolposkopija
1.4.2009 12:40:39   
Rivana
Ja sam juce uzela uput za kolposkopiju i papu i zakazano mi za 14 april.Ja se ne plasim pregleda uvek mi trema od rezultata

(odgovor članu jelllena)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kolposkopija
1.4.2009 14:02:51   
Modessty
Ma kolposkopija se ne oseti!
Biopsija je na trenutak malo gadna, ali to tako brzo prodje da i neznaš šta te snašlo!

Sa ranicama se ne zezajte! OBAVEZNO SREDI RANICU čim ustanove da je imaš!!!!
Svaka promena na grliću materice je potencijalno opasna. A sama procedura uklanjanja, bilo zamrzavanjem ili spaljivanjem, je zaista skoro bezbolna.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kolposkopija
1.4.2009 19:13:50   
Rivana
Jeste ranice su jako opasne ja sam zbog komlikovanog porodjaja lezala mesec dana u bolnici od toga dve nedelje na intezivnoj nezi e tamo drage moje svega sam se naslusala i videla toliko bolesnih i operisanih zena. Uzas!!!!
Da ne plasim ali svaka druga neke maligne promene na grlicu.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kolposkopija
14.4.2009 14:27:31   
Rivana
ja danas bila na koposkopiji kaze doktor grlic od prodjaja katastrofa....kaze kao da je eksplodirao, ali ne vidi nista strasnouser posted image , osim te povrede od porodjaja gde je povrejden i grlic i vagina bebac bio veliki.
Uzeo mi papu, bice rezultati za cetiri nedelje, cekanje ubiuser posted image , kaze da mi je rano za papu posle porodjaja tek nakon 6 meseci se radi, a meni proslo tri. Taj neko polip sto sam imala nije video, kaze valjda je otpao u toku porodjaja. Eto, sad cekamo papau mada on kaze da misli da papa nece biti los, daj Boze!!!!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kolposkopija
15.4.2009 2:00:19   
kumara
Jooooj, a da li ti je rekao da ce grlic zarasti? Javi rezultate Papa, obavezno! I super za polip!!!!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kolposkopija
15.4.2009 15:56:37   
Rivana
Da on je rekao da je grlic tako zarastao i to je to, takav je kakav je, zarasto je tako, cak i deo vagine je takav, uzas rekao mi kao da je bio odvaljenn deo vagine pa naknadno siven, uzas. I da je bilo najbolje da sam se porodila carskim rezom, ali sta je tu je. Bitno kako kaze da nista lose nije video osimte povrede od porodjeja.Ja bas nadrljalauser posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kolposkopija
15.4.2009 18:32:39   
mihi
Ivana i ja sam imala polip ali to je decidualni polip koji posle porođaja nestane!!!!!!! I nema ga više, biopsiju sam radila 3X jer sam imala (ectopiu-ranicu) da bi u septembru prošle godine saznala da je više nemam zarasla sama od sebe!!!!!!!!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kolposkopija
16.4.2009 9:46:05   
Rivana
E, a koja grupa ti PAPA bio? Ja cekam rezultatae pape

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kolposkopija
30.4.2009 9:51:25   
kumara

IZVORNA PORUKA: Rivana

Lenka i sta je pokazala biopsija


Evo draga tek sam sad dosla do nalaza. Pisalo je da imam CIN 1, i hronicnu upalu grlica, pa su mi sad uz jos neku intervenciju oko mioma, uradili konizaciju. Konizacija je skracivanje grlica materice tj, bukvalno se isece to lose tkivo. I onda se sve to usije, i zato mora da se miruje jer to zna jako da prokrvari, pa moraju ponovo da operisu.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kolposkopija
2.5.2009 14:47:36   
Rivana
Kako si Lenka? Koliko moras da mirujes?

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kolposkopija
2.5.2009 14:49:10   
Rivana
Ja jos uvek cekam rezultate PAPA testa

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kolposkopija
2.5.2009 14:51:19   
gracija
Ja cu morati da idem za nekih mjesec dana na kolposkopiju.Muka me hvata vec sada.user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kolposkopija
3.5.2009 12:01:30   
Rivana
Ja cu morati da idem za nekih mjesec dana na kolposkopiju.Muka me hvata vec sada.user posted image


Verujem, mene muka hvata od cekanja rezultata za PAPA test uh...............

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kolposkopija
9.5.2009 12:18:02   
Koukla
IZVORNA PORUKA: gracija

Ja cu morati da idem za nekih mjesec dana na kolposkopiju.Muka me hvata vec sada.user posted image


Gracija, bez panike, ja sam kolposkopiju radila pre par dana, nije nista strasno, mislim isto je kako kad ti uzima bris za PAPA test! Nikakav bol nisam osetila! Biće sve okuser posted image

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kolposkopija
28.5.2009 12:17:10   
kumara
Sad sam super! Odmirovala sam 3 nedelje, sad cekam kontrolu. Trebalo bi da sve bude ok. user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kolposkopija
15.6.2009 13:40:43   
Rivana
Evo meni konacno stigli rezultatai papa testa II grupa sam user posted image user posted image user posted image , sve je ok hvala dragom Bogu. i VS je druga grupa user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kolposkopija
15.6.2009 13:42:01   
Rivana
Grlic mi je ostecen od teskog porodjaja ali to je tako kako je i tako je zarastao ali bitno je da je papa ok user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kolposkopija
17.6.2009 11:35:16   
Rivana
Nosila sam juce rezultate kod doktora kaze sve je ok kontrola naredne godine user posted image Hvala dragom Bogu!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kolposkopija
17.6.2009 11:36:53   
boje
super Rivana. Drago mi je da je sve okuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kolposkopija
17.6.2009 11:40:32   
Rivana
user posted image hvala, sto bi rekli "pao mi je kamen sa srca" user posted image

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kolposkopija
28.7.2009 17:36:36   
Verus
Juce sam dobila poziv od dr. da mi jave da mi su nasli squamous celije na grlicu materice.  Sestra mi je rekla da su odmah testirali i na HPV virus i da sam bila negativna.  Kaze ona, pre su zbog ovakvog nalaza odmah radili kolposkopiju i operacije i kod zena koje su HVP negativne kao ja, ali SADA to se vise ne smatra "normalnom" praksom, nego se papa test ponovi za godinu dana (inace se i radim jednom godisnje), jer se te celije same "poprave".

Ja sam 2000 godine imala abnormalan papa test.  Znaci da sam i tada bila negativna na HPV (jednom inficiran uvek ga imas, samo moze biti latentan), i radili su mi i kolposkopiju i lasersku operaciju (LEEP proceduru).

Upravo ta LEEP procedura mi je ostavila grlic suzen, i unistila mi deo zlezda koje prave plodnu sluz i verovatno je razlog moje teskoce zatrudnjivanja.

E pa p*** im m****!  Dokle su ljudi vise tu za eksperimente???

Devojke, kada god dobijete abormalan papa, a niste pozitivne na HPV-nemojte raditi procedure odmah-ponovite papa posle godinu dana i vidite koje je stanje.

Razlog sto se procedure rade AKO ste pozitivne na HPV, jeste sto su 4 vrste virusa (16, 19...hm i ne secam se jos koji?), cest razlog za rak grlica materice.

Eto, mozda nekome pomognem pa da ga ne zaj*** ko mene.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kolposkopija
29.7.2009 10:41:04   
Rivana
jao verus bas mi zao user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here