|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi sa hormonima (konkretno)
4.7.2010 19:44:04   
ishler
Hvala ti draga,
sad si me oraspolozila,bas lepo sto je dobro, samo jos da nadjemo sta ne valja pa da ti se i ja pridruzim.Inace,ako nije indiskretno pitanje,sta je bio draga, kod tebe problem?Drago mi je sto .si trudna,od srca ti zelim lepu trudnocu,da te svi maze i razmaze.Saljem tebi i bebi puno puno poljubaca.
Hvala ti na brzom odgovoruuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Problemi sa hormonima (konkretno)
4.7.2010 19:55:18   
ishler
Nisam te pitala Miljo,koji dan ciklusa si radila?

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Problemi sa hormonima (konkretno)
4.7.2010 19:59:18   
Anoniman
ja sam radila 24 dc uvek,da se vidi da li je O uopste bilo...user posted image

rekla bih da je Ok s obzirom da je u ref.vrednostima......user posted image
jel ti neko preporucio da radis 20 dc ili si na svoju ruku?

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Problemi sa hormonima (konkretno)
5.7.2010 17:11:45   
ishler
Zravo draga,doktor je trazio i rekao je da je super da je bila ovulacija,tako da za sad samo da muckamo pa da vidimo.A za dalje da sacekamo par meseci jer radimo samo 5 meseci a to je jos rano.Ljubim teuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Problemi sa hormonima (konkretno)
5.7.2010 19:23:08   
dobro bice iz bajke
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Problemi sa hormonima (konkretno)
5.7.2010 22:49:18   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: ishler

Zravo draga,doktor je trazio i rekao je da je super da je bila ovulacija,tako da za sad samo da muckamo pa da vidimo.A za dalje da sacekamo par meseci jer radimo samo 5 meseci a to je jos rano.Ljubim teuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Onda zeno idi pa muckaj neka ti pricauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Problemi sa hormonima (konkretno)
5.7.2010 22:50:02   
lidija 011
Svaki put kad procitam tvoje ime, meni se prijede nesto slatkouser posted image user posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Problemi sa hormonima (konkretno)
6.7.2010 15:49:23   
ishler
Draga,
poslacu ti  puno kolacica,ali ishlera,prelepi su,sa puno cokolade.
user posted image user posted image user posted image user posted image LJUBIM VASuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Problemi sa hormonima (konkretno)
6.7.2010 22:30:03   
lidija 011
mmmmmmm...njam njam njam....puuuuno cokoladeeee...njam njamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Problemi sa hormonima (konkretno)
7.10.2011 11:47:43   
sandringen
Vidim da Vi imate slicnih problema pa se nadam da cete i meni pomoci posto se prvi put susrecem sa ovakvom vrstom problema i malo mi sve ovo i nije bas najjasnije, a dr ne pricaju na srpskom vec na njihovom medicinskom jeziku i posto sam po malo izgubljena u svemu ovome ja kada odem ne znam ni sta trebam da ih pitam!
Ne znam ni sama sta mi je, ciklu si mi od kada sam dobila menstruaciju nisu bili redovni i dr su mi govorili to je sve normalno zbog promene vremena... I bez ikakvih predhodnih testova dva puta sam pila pilule za kontracepciju po 6 meseci i nisu mi pomogle kada sam prestala sve po starom! Kada su videli da mi ni to ne pomaze, ja sam se pobunila da vise necu da ih pijem jer sam se 10 kg ugojila tek onda su me poslali da proverim sve hormone... Te analize traju od maja meseca i kada sam ih konacno prikupila dr mi je rekao da labaratorija ume da zabrljala da bi on to sve da proveri ali da po tim rezultatima koje on sada vidi ne mogu da zatrudnim sada trenutno i da to sada sve ponovimo... To je za mene bio veliki sok iako imam 22 god i jos uvek nisam planirala da zatrudnim tesko mi je bilo da to prihvatim!
Ponovila sam analize krvi (danas ce biti gotovi rezultati) i otisla na UZ jajnika folikulometriju i 6 dana ciklusa mi je na levom jajniku folikul bio 10,9mm , a 8 dana je 12,4mm dok je sa desnim sve ok... Tako da ja ni te hormone ni folikule nista ne razumem, znam samo da imam neki problem ali ne znam koji... Jedino sto mi je moj dr rekao je da imam policisticne jajnike i to je potvrdio i gineekolog koji je radio ultra zvuk...U ponedeljak idem na jos jedan UZ, pa na pregled kod endokrinologa sa novim analizama uradjenim kod privatnika da mi valjda konacno daju dijagnozu...
Da li je jos neka od Vas imala slicnih problema da mi malo pojasni sve ovo...?!
user posted image

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Problemi sa hormonima (konkretno)
7.10.2011 11:52:30   
Nataša1
Sandringen, ovde ima mnogo žena sa policističnim jajnicima. One često imaju neredovne menstruacije, ili im ciklusi potpuno izostanu. Ti folikuli koje imaš na jajnicima su sasvim normalna i prirodna stvar i oni treba da postoje. Svakog meseca bar jedan treba da poraste i pukne kada ti je ovulacija.

POstoji tema na forumu POlicistični jajnici, tu imaš dosta detalja. Mnoge od njih imaju problema da zatrudne, ali mnoge su i uspele. Ne očajavaj, uopšte nije toliko strašno, sve se može rešiti.

(odgovor članu sandringen)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Problemi sa hormonima (konkretno)
7.10.2011 12:20:00   
sandringen
Hvala Vam puno, danas kada mi stignu rezultati krvi napisacu ih ovde, da mi neko kaze da li je to ok cisto da se malo smirim do ponedeljka...
A nasla sam temu o tim folikulima i malo sam shvatila sta se tu desava, ali me je zabrinuo ginekolog jer mi je rekala da je ocekivala da ce brze rasti i da moramo da nastavimo da pratimo rast a trebale smo da zavrsimo u pon ali je rekla da nastavim da dolazim!!!

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Problemi sa hormonima (konkretno)
11.10.2011 13:21:08   
sandringen
E ovako samo da Vam se javim stigli su mi rezultati bila sam i kod endokrinologa, dijagnoza mi je klasicni policisticni jajnici sa insulinskom rezistencijom, tako nesto... i dobila sam terapiju neki lek siofor uzimam 3xdnevno tri meseca, pa cemo videti sta i kako dalje... I da pratili su me na UZ nemam ovulaciju, tako da mi je jedino preostalo da se molim bogu, pridrzavam se svega i nadam najboljem...user posted image

(odgovor članu sandringen)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Problemi sa hormonima (konkretno)
16.10.2011 20:26:06   
Nataša1
Sandringen, tek sad vidim da su ti i zvanično potvrdili dijagnozu policističnih jajnika. Baš sam juče čitala o tome kako žene sa tom dijagnozom mogu same sebi da pomognu, uz terapiju koju dobiju od lekara.

Kažu da je jako važno da žena sa policističnim jajnicima smrša ako ima višak kilograma - to ima jako veliki uticaj na povratak normalne ovulacije.

(odgovor članu sandringen)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Problemi sa hormonima (konkretno)
17.10.2011 23:49:48   
Anoniman
Prije svega da pozdravim sve i da vam pozelim uspjeh u ostvarivanju svoga ciljauser posted image
I ja imam PCOS i da ne duzim tek nakon sedam godina braka sam otkrila pravo rjesenje za PCOS.
Naime i ranije mi je endok.davao siofor500,i dijetu 14000kal.,ali nije dala rezultate!!
Imam 15-ak kg viska i to najvise u predelu stomaka,pa sam promjenila dijetu,za dorucak jedem samo zitarice sa jogurtom punomasnim 3.4mm,rucam samo kuvana jela bez masnoca,hleb samo razani i kukuruzni,sveze voce-sezonsko,uvece dve case punomasnog mleka.Sigurno ubacim i kalorija do 2000,ali nikako vise i obavezno pjesacim umerenim do brzim hodom min.dnevno 1h.Za mjesec sam smrsala 5kg.Ginekolog mi je pratio folikule u prvom ciklusu i nisu bili veci od 8mm iako sam pila klomifen3x1 5dana!!!user posted image ,nije hteo nikakve hormone da mi daje jer je to za mene kontra produktivno! Nastavila sam samo sa sioforom i moja dijeta koja pokazuje pozitivne rezultate(bar po doktorovim rijecima),sada cu ponovo na folikulometriju...Dr.Nebojsa Cejovic vazi za jednog od velikih stucnjaka u lijecenju steriliteta u braku.Mozete ga pronaci i na youtube.

(odgovor članu Nataša1)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Problemi sa hormonima (konkretno)
28.9.2012 23:22:48   
seeka
Pozdrav svima imam jedan problem...doktorica moja i hematolog sad traze moju krvnu sliku koja nije savrsena ali je prilicno dobra...posto sam imala 3 spontana pobacaja i nisu nasli neki pravi razlog,nego sam ja neki dan zaglavila bolnice nista u vezi trudnoce,nego eto zbog niskog hemoglobina i visokog zeljeza,LDH .MCV..(NEZNAM STA OVO SVE ZNACI) user posted image sad sam to malo popravila....ali ta doktorica(hematolog) mi je rekla da je ta moja losa krv bila uzrok spontanim pobacajima....nazalost,zaglavila bolnice zbog sasvim druge stvari i slucajada bi saznala e to tu informaciju...poslije toliko odanja i borbe..ajd dobro.Glavno pitanje posto mi je doktorica rekla da izvadim tj ovako pise *uraditi veliki koagulacioni status*(Fll,F V,F Vll,FVlll,FlX,FX,protein C,REZINSTENCIJA na aktivirani protein C,Antitrombin i Lupus antikoagulans)Ja nemam pojma sta ovo sve znaci user posted image user posted image tek sad neznam nistauser posted image user posted image .Trazim na RINGERAJI ali nemogu naci ovu temu i dal uopste postoji,ako je neko ovo sve prosao molim neka mi se javi da me uputi sta je to sve ustvari...Hvala vam unapred..puno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Problemi sa hormonima (konkretno)
30.9.2012 1:40:19   
Nataša1
Seeka, o tim analizama se pisalo u temi Imunološki faktori i VTO. Ukucaj u pretraživač i naći ćeš.

Super što ti je doktorka dala uput za te analize, one obično jesu problem u slučaju ponovljenih spontanih pobačaja. Nadam se da ćeš brzo otkriti i rešiti problem!

(odgovor članu seeka)
Direktna veza do poruke: 42
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here