|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bračni problemi II deo
15.5.2017 19:10:02   
Mariya
IZVORNA PORUKA: Jennifer
Sa druge strane mi i njega zao jer nije ni on zasluzio da mu odjednom se okrenu iz neba pa u rebra ledja i kaze dovidjenja.

Jao ženo, da li si ti pri sebi? Pročitaj sve što si pisala šta ti radi i onda napišeš kako on to nije zaslužio?! user posted image
Jel'' posle svega nije zaslužio da ga ostaviš? Onda ni ti nisi zaslužila bolji život bez njega.

< Poruku je uredio Mariya -- 15.5.2017 19:11:47 >

(odgovor članu Jennifer)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Bračni problemi II deo
15.5.2017 20:11:56   
Sanjica26 RR
Bolje sto napustas temu jer si ti vec donela odluku.user posted image
Srecno u daljem zivotu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Bračni problemi II deo
15.5.2017 21:55:36   
Jennifer
Pa dobro u jednu ruku mi ga zao kao coveka da mu priredim takvu stvar, naravno i mene mi zao zbog uzalud bacenog vremena. Pa valjda i same znate kako je kad ste duze s nekim i jos kad zivite kako to ide tesko user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Bračni problemi II deo
15.5.2017 22:03:43   
Sanjica26 RR
Jeste uzalud baceno vreme sto zivis s nekim takvim.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Jennifer)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Bračni problemi II deo
15.5.2017 22:38:20   
Milena18
Jennifer, što duže čekaš, više ćeš vremena baciti i teže će ti biti da odeš.
Što se zasluga tiče, mislim da takva osoba kao što je tvoj muž ne zaslužuje ama baš ništa, a najmanje da ti koju toliko ponižava razmišljaš o tome kako će se on osećati. Ali, kao što su devojke već primetile, izgleda da si ti već donela odluku. Srećno!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Bračni problemi II deo
16.5.2017 0:17:51   
choopa choops
Što duže čitam temu, sve više shvatam tvoga muža. user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Bračni problemi II deo
17.5.2017 12:15:42   
eca89
Choopo user posted image user posted image !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Bračni problemi II deo
19.5.2017 16:16:15   
Jennifer
I onda se cudimo kad deca ismevaju i podbadaju jedni druge a mi odrasli to radimo i jos zene jedne druge u stvari gde bi trebalo da imaju razumevanja. Ja sam se dvoumila stada radim jer normalno je da se plasim da ne pogresim sada nakon toliko vremena. Vrlo dobro sam svesna kakvi su muskarci a i ko zna kakve sve kompromise i ustupke prave one sto misle da zive u idealnom braku kako da ne. Ko zna u podsvesti sta je svakog i muskarca a i zene mozda neki interes sto i ne znate a interes nije uvek materijalne prirode. A i ti muskarci naizgled savrseni ko zna sta u dubini duse misleo vama mozda sve izgleda lepo a on misli a neka ona mi je dobra tj podobna zato i za to ili mozda cak i varaju ko ce to da zna.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Bračni problemi II deo
19.5.2017 17:21:31   
choopa choops
Ako se misli na mene, ja se nikome ovdje ne podsmijevam.

Zapravo, kad si napisala prvi post, bilo mi je iskreno žao da neko trpi takva s*anja. Dala savjet, kao i svaka zena koja se javila. Isti.

Onda sam pomislila da si došla da na zaebavaš ovdje (što još nije isključeno kao mogućnost), a što se dešavalo nekoliko puta na forumu. Dođu tako neke ženice, neki indijanci stave neku nebulozu i onda se zezaju sa nama.

A onda se mislim možda si stvarno takva. Vidim da si pismena, pa se čudim kako takvi odgovori. I rekla sam da razumijem tvoga muza, ne da odobravam njegovo ponašanje. Ima kod nas izraz: Ja u kupe, ti u špade. Iliti mi jedno, ti opet drugo. Mi opet jedno, ti opet drugo. Pa ne znam tačno šta sad trebam da radim?

Iako ne vidim koji je tvoj interes da ostaneš u tom braku? Ako jeste materijalne priprode, mogla si da kazes. Neću, radije ću da trpim nasilje, nego da odem. Ukoliko se dobro sjecam, bila je vec jedna takva prica ovdje. Ako nije materijalne prirode, koji je onda?

A moj brak je daleko od idealnog, ja se ne sjecam da sam napisala igdje da jeste, a kamoli da sam pisala da sam SIGURNA da me muz ne vara. Šta znam možda je sa nekom negdje dok ovo pišem. user posted image

Želim ti sve najljepše u životu.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Jennifer)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Bračni problemi II deo
19.5.2017 17:36:25   
IvanaSK RR
Slažem se sa Choopo-om.
Samo bih dodala, sumnjam da postoji idealan brak, a i sasvim je normalno da se prave neki ustupci i kompromisi. To ne može da se poredi sa tim da me neko konstantno omalovazava, ponizava, a i maltretira. U svemu postoje granice,mada su kod nekih, očigledno, granice jako pomerene.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 19.5.2017 17:37:41 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Bračni problemi II deo
19.5.2017 17:39:10   
eca89
Ivana, ja bih rekla da je sve "pomjereno" u ovom slucajuuser posted image !

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Bračni problemi II deo
19.5.2017 18:02:18   
Ana RR
Jennifer, jedno je dvoumiti se a drugo je pričati nebuloze.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jennifer)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Bračni problemi II deo
19.5.2017 18:43:21   
Jennifer
Cupa cups ja sam u uvodnom postu pitala kako da dovedem zivot u red.Posto si rekla da razumes mog muza, znaci da je problem u meni i da ja nesto radim pogresno i da nisam ok pa samim tim imas razumevanja i za njegovo ponasanje.
Koristi sto se tice nisam mislila na sebe vec na ljude uopste.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Bračni problemi II deo
19.5.2017 19:48:00   
Maslacak15
Hm ni ja nisam sasvim sigurna da je ovaj razgovor ozbiljan zato se i nisam do sad javljala, ali ajde mozda bude nekom od koristi.Mene zanima jedna stvar. Tj par jednostavnih povezanih pitanja. Recimo da se sloziim, po svemu recenom radi se o deset izgubljenih godina. Da li je ceo izgubljen zivot bolja stvar????
I tebi Jennifer da prenesem jednu veliku zivotnu istinu koja je po meni vrlo prosta i evidentna ali ljudi jako cesto ne zele da je prihvate. Ona glasi: Ljudi se ne menjaju. Sazrevaju, prolaze kroz nova iskustva ali se u sustini ne menjaju. Niti ce se promeniti on niti ces se promeniti ti. Prihvati ga takvog kakav jeste ako mislis da je to vredno i spremna si da nastavis u istom stilu ( moze samo da bude gore) ali nemoj da se zaludjujes da ce se ista promeniti.
I ako je moguce izbegni najvecu zabludu: Da ce deca ista promeniti nabolje. Deca ce losu vezu samo uciniti jos gorom ( a vasa je losa prema svim pokazateljima). Bar ja ne znam ni jedan primer da se desilo obrnuto. A to je isto jako jako cest mit " promenice se kad doje porodica, uozbiljice se itd".

Tako da ti odluci kako ti je drago, svako je gospodar svoje sudbine samo nema smisla da sama sebe zaludjujes bajkama. Odrasli ste, znate se to je eto: uzmi ili ostavi.

(odgovor članu Jennifer)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Bračni problemi II deo
19.5.2017 21:50:07   
SunFlower
Slozicu se sa svim zenicama ovde. Jennifer, ja mislim ta imas veeelikih problema sa samopouzdanjem i saamopostovanjem pa bi, po mom skromnom misljenju, trebalo da krenes od te tacke: jacanje svojeg JA. Potrazi pomoc strucnog lica. Ne preispituj sebe da li ne sto radis pogresno ili ne. Ne radis. Brak je kompromis i tolerancija, uz ljubav i postovanje.
Moj muz radi trista stvari koje bih ja menjala, ja radim isto toliko koje bi on menjao. Jedino ne bismo menjali jedno drugo i slazemo se odlicno, uz milion problema svakodnevnih raspravljamo minimalno.
Brani me uvek i na svakom mestu. Kada me boli glava, kao veceras na primer, mrtav umoran sa posla ustaje, dodaje deci sta treba, postavlja sebi veceru. Pomazemo se. Eto a moj brak nije idealan uopste.

Ti ustvari zelis da cujes od nas da se to moze popraviti i da ti damo neku laznu nadu da ce sve biti ok, da ce se on promeniti itd. NECE.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Bračni problemi II deo
20.5.2017 1:13:49   
Jennifer
Pa i nemam vise samopouzdanja jer kada me zenio onda sam mu vredela, a sada samo dobijam kritike kako ne vredim uz obaveznu napomenu kako druge zene vrede a na prvom mestu njegova majka. Ispricala sam mojima sve, znaci i to hvatanje za ruku posto je neka od clanica pitala, i oko cega se kolebam ali niko od njih mi nije rekao razvedi se niti je iko iznenadjeno reagovao. Naravno za sve njih pa i za mog muza npr fizicko nasilje tipa udarac ne dolazi u obzir ali evo neke stvari ni za kog nisu nista strasno. Pa eto kazu kako ti hoces, ali opet kao 'znas nije lako biti sam', 'ma ajd nemoj da dramis', 'jao pa vi kao deca' i tako. Onda on opet stalno se nesto ljuti na mene pa uvek sam ja kriva i kako god da on postupi prema meni ja sam kriva jer je to zato sto sam ga ja izazvala.Naravno prema drugima se ne ponasa tako jer su svi ispravni samo ja ne valjam. Pa i jednom kada mu majka htela da zna zasto je galama ja sam joj cak rekla da mi nesto slomio jer mu se nije svidelo kako sam ga pogledala a ona meni kaze" ne bih volela ni jedan gest takav da neko ucini prema mom zenskom detetu, ali isto tako ne bih volela niti musko dete da mi se zbog nekoga nervira'
I sta onda da je zakljucim iz cele ove situacije i kako da delam

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Bračni problemi II deo
20.5.2017 1:21:58   
Jennifer
Ili je rekla neko da mi nervira musko dete, dakle u tom smislu.

(odgovor članu Jennifer)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Bračni problemi II deo
20.5.2017 7:14:51   
SunFlower
IZVORNA Ispricala sam mojima sve, znaci i to hvatanje za ruku posto je neka od clanica pitala, i oko cega se kolebam ali niko od njih mi nije rekao razvedi se niti je iko iznenadjeno reagovao. Naravno za sve njih pa i za mog muza npr fizicko nasilje tipa udarac ne dolazi u obzir ali evo neke stvari ni za kog nisu nista strasno. Pa eto kazu kako ti hoces, ali opet kao ''''znas nije lako biti sam'''', ''''ma ajd nemoj da dramis'''', ''''jao pa vi kao deca'''' i tako.


...a evo i porekla tvog stava i razmisljanja. Ceni sebe vise, molim te. I da, " nije lako biti sam"???! Tvoji roditelji misle ds ces, sa 30 gidina, ako se razvedes ostati sama zauvek? Vau. Ja imam 32, imam dosta drugarica koje se nusu ni udale, niti im se zuri. S obzirom da nmemas dete, spasavaj se dok mozes. Aj sretno.

moram jos jedan edituser posted image Slomio je nesto tvoje jer mu se nije svidelo kako si ga pogledala??? Boze, boze....




< Poruku je uredio SunFlower -- 20.5.2017 7:22:37 >


_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Jennifer)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Bračni problemi II deo
20.5.2017 7:20:34   
bebilule
I ja sam bila ubijedjena da se neko zafrkava, a i sada u to sumnjam.
Niko ti vise nece reci razvedi se ili nemoj. Savjet da popravis stvari i spases brak....jedna solucija ti je bracno savjetovanje, druga da bude fina i "vrijedna" zena pa da mu lijepo svaki dan kada dodje sa posla operes noge. I njemu i njegovoj mami. Mozes da se ljutis koliko hoces, ali sam vise i ja isprovocirana nekim stavovima. Ko je tebi u glavu ubacio taj klik o zeni koja vrijedi i onoj koja manje vrijedi? On ili tvoji roditelji? Imas pravo izbora, pa ti izaberi. Ne znam sta zelis od zivota. Shodno tome se postavi.

(odgovor članu Jennifer)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Bračni problemi II deo
20.5.2017 8:21:14   
Anck Su Nmaun
Dosla si u temu da se izjadas to razumem. Imas problem ali sta ..ocekujes da ti neko drugi resi? Ali na svaki odgovir clanica ti njega branis!
Rekla bih da si ti vec donela odluku da ostanes, jer za bilo sta drugo se plasis. Nijedan brak nije idealan ali ako je po tebi normalno da se ovako postupa prema tebi ...ti onda ostani. Sta je par godina u odnosu na citav zivot.? Znaj onda da ces citav zivot tako provesti. I to ti je ok? Zali onda njega...nema veze sto ce ti zivot biti us*an!
Zao mi kad kuce maltretiraju godinama a ne coveka user posted image
A kad dodju deca...tek se onda spremi na probleme, kad nemate sad lep odnos dok ste sami...veruj da ce posle tek biti pakao. Jer posle ste potrebniji jedno drugom i toj deci koju planirate.


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 20.5.2017 8:23:08 >

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Bračni problemi II deo
20.5.2017 8:26:30   
Anck Su Nmaun
Jedna od naj bitnijih stavki za dobar brak je POSTOVANJE ... a toga kod vas nema ni trunke!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Bračni problemi II deo
20.5.2017 10:35:54   
Maslacak15
kakve veze ima misljenje tvojih? Jel tebi treba necija dozvola sa 30 godina? Niko ni roditlji, a kamoli forumasice nema pravo da te tera da se razvodis ili ostajes u braku. To je samo tvoja odluka. Ali to je i glavni problem meni se cini.
Od savetovalista nema tu nista, mozes da probas, bacanje vremena i para. Savetovalista su za specificne periode i probleme koji mogu da se pojave u odredjenoj situaciji. Savetovalista ne mogu da poprave fundamentalno inkompatibilne veze. Ja bih rekla da je jasno da vi niste jedno za drugo.
Ko sto rekoh, mozes da nastavis pricu i da probas da se zadovoljis time da eto imas muza kao fasadu a tebi kako je nije bitno. Nekima je i to dovoljno, ja bih rekla da tebi nije ( i to je problem). Vise scenarija je tu moguce osim onog da se promenite ti ili on i da vasa veza profukcionise. Ja u to ne verujem. Ne zato sto ti ne zelim najbolje nego je to protivno ljudskoj prirodi.
Pre cu da verujem u deda mraza....

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 20.5.2017 10:37:53 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Bračni problemi II deo
20.5.2017 10:51:15   
Maslacak15
Ah da i jos nesto...... Uopste me nebi zacudilo da u celoj prici na kraju balade on ostavi tebe....

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Bračni problemi II deo
20.5.2017 11:47:14   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ah da i jos nesto...... Uopste me nebi zacudilo da u celoj prici na kraju balade on ostavi tebe....


Da user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Bračni problemi II deo
20.5.2017 11:52:37   
bubulence

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Što duže čitam temu, sve više shvatam tvoga muža. user posted image




user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here