|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.1.2019 21:24:31   
vonavoj
Pari.za veceru i dajem zitarice..ali tamo do 20h.evo sad pije mleko..jeo je zitarice u pola 8..nekad u 6,to mu je vecera.Ljisho,sta dajes za veceru?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2101
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.1.2019 21:25:31   
vonavoj
Isto mi se budi..i one su isto..uzas.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2102
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.1.2019 21:52:38   
Rosita
Ja sam davala te instant, sad i ne. Dajem palentu na sto načina 😬, ok prođe i mekana proja o pita sa jabukama, bundevom. Probali smo zasad to. Juče nisam imala kad i šta, dala sam keks na vodi. Mislim da bi mogao neke meke mafine. Ali on preferira slatko :/. Palenta sa žumancem i spqnaćem, maslinovim uljem, dobro je prošla. Nikako da kupim speltin griz.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2103
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.1.2019 21:53:19   
Rosita
Da. Može jesti koliko god, budi se x puta :(

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2104
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.1.2019 21:57:13   
pari
Ja cu se sad baviti malo vise hranom kad dodjem u bg...

I ja mislim da budjenje nema veze sa hranom tj.da.ne vazi pravilo da ako se najedu,spavaju...Moja deca ocigledno ne vole da spavaju

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2105
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.1.2019 22:34:54   
Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Pari.za veceru i dajem zitarice..ali tamo do 20h.evo sad pije mleko..jeo je zitarice u pola 8..nekad u 6,to mu je vecera.Ljisho,sta dajes za veceru?



Cuj vecera 😂zeno draga nemamo mi veceru jedino ako u 4 popodne racunas vocku i to najcesce banana da je vecera. Mi imamo dorucak rucak i uzinu. Veceru nemamo jer on vrlo loase vari. Juce je bas jeo za rucak palentu spanac Maslac i zumanac. Ubija ga zumanac. Haos sa gasovima 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2106
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.1.2019 9:07:11   
Maraj
Kad ste uvele drugi obrok? Ja nesto mislim da sam sa L vrlo brzo uvela...
S sas jede oko 10-11 ujutru pa sam mislila da joj ubacim i "veceru" oko 6 uvece
Da l je rano? Poceli smo sa dohranom pre nekih 17 dana

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2107
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.1.2019 9:14:56   
vonavoj
Vidi po njoj.i ja sam brzo uvela.posle mozda 3 nedelje.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2108
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.1.2019 9:26:55   
Maraj
Ja sam njij prvo uvela milupinu pirincanu pa kukuruznu kasu. Onda krenula sa povrcem. Tako sam i sa L. Al cini mi se da sam njemu ubrzo te milupa kase koje su mi ostale davala za veceru.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2109
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.1.2019 9:37:16   
milicicak
Maraj, tebi S vec jede pun obrok? Tj, kolicinski pojede vise od 80g? I mi smo poceli pre 10 dana, o punom obroku mogu da sanjam, pojede maksimum 5kasicica iz dva puta

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2110
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.1.2019 13:13:24   
Maraj
O da mili. Pojede. Nesto vise od 100ml pojede. Al ajd da kazem 100ml.
Jutris je pojela 1 krompir manji i 1 sargarepicu manju

Ona trazi. Mi.kad jedemo ona samo.pruza ruke da nam otme

< Poruku je uredio Maraj -- 18.1.2019 13:14:01 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2111
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.1.2019 14:24:38   
milicicak
Bravo za S! Ovaj mali zeva i otvara usta kad mi jedemo ali svoje kasice pljuje. Zavrsicu u Lazi ako bude kao mini buba sto se jela tice..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2112
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.1.2019 14:41:28   
Maraj
Mili jel mu gnjecis ili blendas?
Ja probala da gnjecim krompir i bundevu. S imala nagon za povracanjem. Verovatno zbog onih koncica u hrani. Sad joj blendam onim stapnim mikserom. Tako pojede. Posle cemo da gnjecimo. Malo da porastemo user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2113
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.1.2019 14:44:50   
milicicak
Nije mi palo na pamet da gnjecim. Blendam u Baby buletu, bas je retka kasica. Nema on problem sa gutanjem, pljune jer mu se ne svidja 😡 sutra cu da kupim onu hokaido bundevu da probam sa njom

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2114
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
19.1.2019 23:59:21   
pari
Mili,i kod mene je slicno...danas je pojela najvise do sad...to je 50-60 g ali to je basmax max...nikad nije toliko.pojela i to brokoli 😁

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2115
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.1.2019 12:03:52   
Rosita
N je iz prve u najradije prihvatio bananu. U slanom je uvek dobro ako mu se nađe kukuruz šećerac.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2116
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.1.2019 12:13:39   
Maslacak15
jao milicicak pa mali je. Kad bolje razmislim ovako retroaktivno meni su deca pocela posteno da jedu tek sa nekih 7,5 -8 meseci. Pocinjala sam ranije ja da im uvodim, sa punih pet, ali to je bas bilo eksperimentisanje. Hteli su ali 4-5 kasicica mrljanje i to je to. Mogla sam da sanjam 100 gr bilo cega. I pisala sam ovde. I onda bi im kliknulo, pretpostavljam da ima veze sa nekim sazrevanjem i poceli bi dobro da jedu. Kod A se to dogodilo negde pocetkom decembra, znaci imala je punih 8 meseci. Sad jede ko mala ala, a secam se i sa S je bilo slicno. Ja se frustirala pasirala nece mrljavi petlja i onda odjednom klik.... Ne kazem, ima dece mozda jedu ranije vece kolicine i to je individualno kao i sve ali mislim da bas nema razloga da te brine ako jede samo malo u tom stadiumu. Mleko je i onako osnova njegove ishrane.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2117
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.1.2019 12:21:47   
Maslacak15
[

Ribu smo probali u teglicama/ losos. Ali sve u svemu ne jede ona jos mnogo.


evo mog posta od 2.11. Znaci u tom momentu skoro 7,5 meseci i jos uvek je kilavila...
Mislim da je to meni napravilo problem sa dojenjem. Jel sam je bas szbog toga jako dugo dojila na zahtev, malo je jela i mrljavila i bio me strah da joj nedam da ude basa gladna... A sad je vec matora i umudrila i oce i jare i pareuser posted image To sto jede kao ala i azdaja ne znaci da nece i svoje mleko.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 20.1.2019 12:26:18 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2118
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 13:16:05   
milicicak
Maslacak, ja imam traume od uvodjenja cvrste hrane... Bukvalno
Ne znam, cini mi se da je svakim danom sve bolje ali me frustrira. Juce je pojeo dovoljno da mu se vidi u peleni. I danas je jeo ok ali daleko je to od obroka. A ja se za mesec dana vracam na posao...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2119
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 13:20:53   
pari
Mili,jedino je to nezgodno što se vraćaš na posao...inače nije za brigu po meni...

Meni evo danas pojela bukvalno 1/3 banane i to je to...daću joj popodne još nešto

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2120
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 13:28:04   
vonavoj
Pari,samo to pojela? Ima li jos neki obrok? Koliko ima kg? Kako je napredovala?Moj lepo jede.a cini mi se da je malo napredovao,samo 500g za mesec ipo..mada je bio bolestan. On ima 3 obroka,i to puna.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2121
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 13:44:17   
pari
Za sad ok napreduje...treba da idemo oko 1og na kontrolu...Brokolija je juče najviše pojela,oko 60g i eto... sisa i danju i noću na 2h,nekad 3h. Ja nisam nešto insisitirala na hrani pa verovatno zato...sad ću malo više...Moram joj uvesti sve namirnice pa da kombinujem... 

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2122
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 13:44:17   
Maslacak15
ja mislim da ce se to srediti samo radila ne radila...ja moje ni ne merim posle 6 meseci. posto su svo troje nakrcali 10 kila sa pola godine imaju sta da tope do rodjendana. Mislim da A ima sad oko 11..... srednji sin mi je dobio samo 1200 izmedju 6 m i godinu dana.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2123
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 14:14:45   
Rosita
Von, pa tako je i N. Isto bio i bolestan. Kilo za 3 meseca. Maslačak, je l ti utrostruče sa 1 g? Ipak je to puno za bebe koje su krupne, kao i moj N, on bi trebao imati 13 kila sa 1 g. D je imao 10.200. I ja nakon 9 m prestajem da mislim o kilaži.
Kako jedu, jedu. Ne može nazor. Naravno, kad von kaže ima 3 puna obroka, bude vam neobično sa vašim nećejedima. Ali to može da se brzo promeni! Meni evo N isto ima 3 obroka, nekad i voćku između, kad je zdrav to ide. A D nije večeru imao ihahaj. Davala mu uveče kobajagi da vežba nešto prstima. D je hteo da proba kašikom, N nema živu predstavu čemu to služi😂. Ali se ne gadi banane u ruci kao brat mu, recimo. Odoh u off. Mili, strpljivo i znaš i sama... Proješće.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2124
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 14:22:20   
Maslacak15
F jeste S nije. F je rodjen sa 4345 imao je oko 12,5 kg i bio je bucko, S je rodjen sa 4065 a imao je 11 200 sa godinu dana. On je inace vizljastije konstitucije A verovatno oce ( imala je 3800) ali ja zaista mislim da je orijentacija a ne pravilo i da zavisi od genetike i gradje. Ja sam se tezinom zaista opterecivala samo i iskljucivo prvih mesec dana u onoj frci ima nema mleka itd. Posto su moji tako specificno rasli i ekslodirali sa tezinom do pola godine stvarno je prestalo da me zanima. Sto bi je merila? vidim da su joj 74 oke sve male i 80 cak knap u zavisnosti od broja i proizvodjaca to mi je sve sto treba da znamuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here