|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 14:29:53   
Rosita
Ma ja 86 furam, a posto nasledjuje od D, i 92 oblacim, nek je komotno. Evo jutros je nosio duks koji je D nosio u vrtić uveliko, tamo u oktobru. A opet, nemam uopšte takav utisak. Jer je u licu bebast ipak. Nema onoliko kose kao D. Nije sve u dimenzijama. Evo neću više ☺

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2126
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 14:41:09   
milicicak
Ja sam se sa njim bas opteretila sa kilazom i napredovanjem, gore nego sa mini bubom. A on je sa 5 meseci utrostrucio porodjajnu kilazu. Mislim, jeste on krenuo sa 2300 ali je dobio 5kg za pet meseci... Mene nervira sto je govance necejed, gori nego sestra. A i sa njom sam nervne slomove dozivljavala dok nisam ukapirala da ne jede ono sto joj smeta...
Sama sam sebi uvela pritisak da sa 6,5 meseci mora imati dva obroka. A on je u fazonu, kevo samo ti planiraj 😂

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2127
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 15:05:58   
vonavoj
I M je krupan rodjen,4300.ima 8.5kg. Malo mi je cudno, s obzirom koliko kolicinski jede da ima tako "malo". Mada tako je i starija..i dan danas,ne lepi im se. Sa godinu su imale 11kg.I on nosi 80/86. Ja sam mu ubacila vocni jogurt izmedju rucka i vecere,oko 5,kad je budan.evo sad je rucao.I najgore jede rucak,pojede,ali ne otvara usta kao inace.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2128
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 15:25:43   
Rosita
Isto. Nutritivno najvazniji obrok kod nas, a cesto traljav. Ali srecna sam jer mu je hgb konacno ok, 127. Jede cveklu, umrme, proso,spanac, kakao... pored zumanca i mesa.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2129
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 15:40:13   
pari
Super Rosi! Mi nismo uopste radili njoj krvnu sliku od rodjenja...sad kad nesto razmislim...mozda bi trebalo...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2130
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 15:43:30   
Maraj
Pari obicno sa 6 ide kks
Ja sam S danas uvela cveklu. Super je prihvatila. Al ja ne uvidim kao pari jednu namirnicu. Dala sam joj sa palentom. Mislim da pari trebas kombinivati namirnice. Sad lupam al kako ces uvesti maslinovo ulje ili eto cveklu, cimet...Ja sve kombinujem naravno sa namirnicama koje smo vec uveli

< Poruku je uredio Maraj -- 21.1.2019 15:44:08 >

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2131
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 15:46:56   
Rosita
I ja isto. Novo sam uvek uvodila u staro, po mogućstvu u nešto neutralno (krompir, palenta, pirinač i td.) i povećavala količinu. Cvekla i palenta isto, oduvek, nekad i + banana, žumance. Kod nas se prva ks radi sa 9 m

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2132
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 16:04:57   
vonavoj
I M je ok hemoglibin,115 granica je od 96-128.I ne voli spanac,ijaoj..njega jedino nece..ne znam kako da ga prevarim.Rosi kako.ga spremas? I kakao? Ja jos nisam cveklu😏i kako nju spremate?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2133
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 16:05:43   
pari
Moram priznati da me smara malo ta hrana...nisam dobra 😆 ali evo trudicu se da pocnem malo da razmisljam,smisljam i pravim...Trebala bih i ja da kombinujem i da malo ozbiljnije se tome posvetim

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2134
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 16:18:04   
Rosita
Cveklu kuvam, posle uzmem jednu onako veličine pesnice bebine, malko veću i izmiksam sa palentom. Svidja mu se i sok od žive cvekle sa mrvom šećera. Ali to ne mogu da mu spremam, ne može da mi pusti sok. Za D narendam, stavim meda i limuna, prenoći i procedim kroz gazu. A sama rendana slabo pušta sok.
Kakao dodajem u griz i urme npr- koji čokolino, ovo je zakon, ovsene i bananu, avokado i bananu i tako gde mi se učini da može. 
Spanać sa pirinčem i lukom i piletinom, krompir i luk, piletina, spanać, u proji, sa palentom i žumance ... Ništa bogzna inovativno.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2135
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 16:18:44   
Maraj
Von ja imam domacu cveklu. Dala mi tetka. Ja sam je skuvala
Ocistila i isekla na komadice. Svaki komadic posebno u kesicu pa u zamrzivac. Samo izvadim i cekam da se odledi i ona je spremna. Danas sam u palentu. Sipala oko 2dl vode. Ukuvala 1 kasiku palente. Kad se skuvala sklonila sa ringle. Cveklu sam u stapnom mikseru izblendala i dodala cveklu. Na kraju sipala malo masl.ulja

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2136
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 16:20:55   
Maraj
Mozes i spanac da skuvas u vodi pa dodas palentu kada je spanac skuvan. Pa tome mozes dodati zumance , ako ste ga uveli i maslac ako ste uveli...ne znam ko je sta uveo....

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2137
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 16:28:00   
pari
Super ideje,hvala!

Imam neke urme koje se bas tesko gule. Potopim.ih u vrelu vodu na pola sata i ne vredi,bas jedva skinem kozicu. Kakvo je vase iskustvo?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2138
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 16:46:04   
vonavoj
Zumance nisam jos.kad napuni 8 cu..probacu spanac i palentu. I cveklu cu kupiti😁

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2139
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.1.2019 18:02:06   
Rosita
Pari, ja sveže urme ne gulim. Operem ih dobro vrelom vodom i potopim preko noći, ujutru izmiksam.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2140
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
22.1.2019 5:27:07   
Misha i Ljisha
Ja vec dugo nista novo nisam uvela. Strasno kako nama sve ovo sporo ide. Cekam u jednu ruku i prolece. Kod nas i dalje vazi da kad mu se spava uzasno jede. Uvedoh mu sokice iskreno. Jer nece vodu. Jako malo vode popije i to samo na kasicicu. Casu vecito gricka dok je D pila iskljucivo na casu. Al dobro D nije znala na flasicu. Sisala je. P isto nema pojma cemu sluzi kasicica sto kaze Rosi. Dok se D isto otimala. Ma skroz su drugaciji. D mi se nalivala vodom da sam morala da pitam dr koliko je normalno da beba popije vode. D mi imala konstantno zatvor a ovaj kaki bar 2 puta na dan. 

Inace zumance palenta i spanac je kod nas pun pogodak. To bas voli. Spanac i jaje meni bas ide u kombinaciji. I moj P voli kad se osoli. D je sve neslano jela. Iskreno razmisljam se da deranu uvedem med. Ima punih 9.meseci. Nece caj da pije. Stavim malo secera ali nece. Opet bolje da pije caj pa makar sa medom nego sok. Sokovnik mi se razbio. Pao mi sa kuhinjskog elementa. D sam cedila vocke u tom sokovniku. Ona nista kupovno nije jela. Sve kupovno joj se gadilo. Cak i popara od kupovnog hleba jpj se gadila. Iskljucivo je jela hleb koji ja napravim u pekarici. Strasno koliko su drugaciji.  I prestala sam iskreno sad da merim koliko mesa sam mu stavila ili koliko cvekle i td. Pre neki dan sam kuvala ragu corbu. Razvalio se. Pojeo je 3 tanjira. I jos plakao. Ja mu vise nisam dala. Bojala sam se da mi se ne ispovraca. Mucimo muku i dalje sa tibom. Ali resila sam da mu od nase hrane odvajam. Vise mu se svidja i bolje jede. Inace od zitarica kao i D. Samo griz i palenta. To ga jedink ne muci. Probao je inace svezu jabuku juhuuu i dadoh mu petit keks da gricka. Snalazi se cova. 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2141
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
22.1.2019 12:59:58   
Maraj
Ljiso a neko mleko jesi uvela? Uz spanac bi trebalo nesto mlecno da se da.... ili bar maslac /pavlaku nesto tako ako mleko nisi uvela

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2142
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
22.1.2019 13:13:00   
Rosita
Ja spanc bez mlacnog, ali dobro, mi tako moramo.

Ljiso, tri tanjira, koji je on hit, bravo user posted image user posted image

N ne jede vise od 200 g, to kad je raspolozen za jelo.

Ja isto po malo solim, ponesto odvojim od naseg, kako kad.

Mrzim sto je cesto bolestan pa mu onda sve nesto spustam kriterijume ne bi li jeo, blendm i td.

generalno, mislim da bi radje iz ruke jeo i prosipao, mrljao i sve... a nema toliko hrane da se tako jede. Ja tvrdoglavo mislim da se mora rucati kasikom.

ni ja nista ne uvodim, kazem, sve nesto te je slinav, te ovo, te ono... caj nikad probao nije. To je moja greska, nisam ni D daval i ne voli ni dan danas. Eto N, medjutim, od 7 meseci casu koristi najnormalnije.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2143
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
22.1.2019 13:21:42   
vonavoj
Moram spanac i palentu defin.da probam..znaci prvo spanav,pa onda palenta..i spanacu ne treba puno? Jel uzimate svez ili brikete?Inace,ne bi trebalo spanac i mleko,zbog gvozdja.Ljisho,a kako griz kuvas,na vodi?I kakao moram da kupim..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2144
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
22.1.2019 13:27:04   
Maraj
Da von. Samo je malo barnes. Mislim on se jede i svez u salatama. Tako da sve sto moze sveze ja malo termicki obradjujem. Blitva isto. Cim omeksa gotova je. I ja onda u to dodam palentu. Al palenta kad se ohladi hoce da se stegne pa gledaj da bude redja.
Ja znam da zbog bubrega spanac uvek ide sa mlecnim

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2145
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
22.1.2019 13:33:36   
Rosita
Ima tu neka prica, vezan za neku kiselinu, recimo oksalnu, moze se izguglati, to je razlog sto kao spanac ide sa mlecnim, iako je generalno pravilo d kalcijum i gvozdje treba razdvojiti bar dva sata prilikom ishrane.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2146
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
22.1.2019 14:18:53   
milicicak
Zabluda je da je spanac bogat gvozdjem. Nije da ga nema, ima ga, ali ne dovoljno da bi spanac bio proglasen za hranu koja je bogata gvozdjem. A i ono sto ga ima, tesko se abdorbuje. Rosi je u pravu, mleko se dodaje zbog oksalata.
Mi danas probali proso u kombinaciji sa bundevom, proslo nekako

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2147
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
22.1.2019 14:28:23   
milicicak
I da, kad se bolje termicki obradi spanac ima manje oksalata i vise folne kiseline

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2148
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
22.1.2019 14:31:04   
vonavoj
Onda cu probati kis.mleko da mu ubacim.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2149
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
22.1.2019 14:43:39   
pari
Moram i ja probati proso,samo da smislim sa cim...mozda jabuka i cimet...Potopicu ga veceras.

Sad jela palentu sa batatom i kap masl.ulja,dobro proslo

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here