|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 98 [99] 100   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
19.9.2019 14:39:12   
Filadendronka
Dunja, batat je sladak i zato ga uglavnom deca vole. A ne znam vala ni sto bih ga uvodila kad ga ne koristimo u ishrani kod nas u kuci, a nema ga ni u vrticu u jelovniku. Idem logikom da uvodim ono sto najcesce spremam od povrca da se navikava na te ukuse. Za vikend cu vrv pecenu muskatnu tikvu da se malo zasladi, pa prelazim na krompir, krusku, sljivu, jabuku i sve sto nadjem da je sad sveze. Dajem mu vise vode zbog stolice, bas sam u tripu da sam rano krenula sa hranom. :( 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2451
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
19.9.2019 16:27:09   
dunja RR
Fili, vole deca i krompir običan iako nije sladak, nego sam ti rekla apropo zatvora, da krompir običan zatvara. Zato je možda tikvicu najbolje u sve mešati, da ga otvori sada.
Mada, znaš već, mi imamo redovno stolicu od rođenja (nekad i previše redovnu), pa i ne znam da li je do tikvice i batata.
A batat razmišljam da uvedem i svima nama, jer ja ne volim običan krompir, tj. nisam ga ni ranije volela, a od vantelesne pre 5 godina mi dr reče da ga izbegavam zbog IR. Tada sam ga omrzla, ali moji ga vole. A ja i inače volim (previše) slatkiše, pa mi te slane skrobaste stvari dodatno ne trebaju, lakše ću se njih odreći kada ih već i ne volim user posted image , nego slatkiša.
Elem, batat je i zdraviji od krompira, zato bi ga nama uvela. Ja ga jedem ovih dana, posle Milice, prija mi.

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.9.2019 16:29:45 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2452
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
19.9.2019 16:34:15   
dunja RR
BTW, i sa S a evo i sada sa M, kako oni krenu da jedu čvrstu hranu, ja smršam, rapidno. Sada za 20-ak dana koliko M jede, ja smršala 7 kg, već se i plašim koliko to brzo ide na dole, da mi ne padne imunitet, ali trudim se da jedm zdravo. Imam još viška, ali brzo će to dole, kao i sa S. A prvih 6 meseci dok samo sisaju, ništa smršala nisam, čak sam i dobila koju kilu, isto i sa S i sa M.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2453
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
19.9.2019 16:41:03   
dunja RR
Fili, javi gde na nađem koju domaću šlivu, da joj uvedem ovih dana svežu, zamrznutu da ostavim za kasnije.
Našla sam juče na Cvetku samo na jednoj tezgi šljive, uzela za nas kilo, ali ne znam da li su domaće pa ne smem njoj.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2454
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
19.9.2019 17:16:45   
Filadendronka
Dunja, mm i ja obozavamo krompir, a starije dete nije htelo da lizne kasicu gde ima krompira. Batat je jeo prilicno, kao i sargarepu. A ovaj  mladji nece sargarepu, pa mozda bude voleo obican krompir. Za mrsavljenje... hmmm.... u mom slucaju sisanje doprinosi tome. Meni fali tacno 4kg do tezine pre trudnoce, jedino mi je stomak bas veliki i dalje. Nego lagano, treba vremena telu da se oporavi. Vidis da kod tebe ima neki drugaciji obrazac. Bitno je da je delotvoran. :) 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2455
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
19.9.2019 17:21:51   
Filadendronka
Dunja, za vikend cemo u selo i gotovo sam sigurna da jos uvek ima svezih madzarki i stenleja. Prva sorta je ona sitna sljiva koja je odlicna za dzem, a druga je krupna i ima specificniji ukus. U slucaju da bude necega na grani u ponedeljak ti donosim. Svakako ti javljam cim se domognem stabla. ;)  

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2456
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
19.9.2019 23:13:20   
dunja RR
Deal, hvala ti u svakom slučaju user posted image

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Dunja, za vikend cemo u selo i gotovo sam sigurna da jos uvek ima svezih madzarki i stenleja. Prva sorta je ona sitna sljiva koja je odlicna za dzem, a druga je krupna i ima specificniji ukus. U slucaju da bude necega na grani u ponedeljak ti donosim. Svakako ti javljam cim se domognem stabla. ;)  



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2457
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
19.9.2019 23:15:08   
dunja RR
Meni je stomak ogroman, još i više se vidi sada kada sam smršala, u prevozu mi češće ustaju sada nego kada sam bila trudna.
A još kada kontrola krene da diže ljude, pa se ljute što mi ne ustaju, jednom sam pokušala da objasnim bezuspešno, ali više ne, samo sedam user posted image

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Dunja, mm i ja obozavamo krompir, a starije dete nije htelo da lizne kasicu gde ima krompira. Batat je jeo prilicno, kao i sargarepu. A ovaj  mladji nece sargarepu, pa mozda bude voleo obican krompir. Za mrsavljenje... hmmm.... u mom slucaju sisanje doprinosi tome. Meni fali tacno 4kg do tezine pre trudnoce, jedino mi je stomak bas veliki i dalje. Nego lagano, treba vremena telu da se oporavi. Vidis da kod tebe ima neki drugaciji obrazac. Bitno je da je delotvoran. :) 




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2458
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.9.2019 23:08:09   
dunja RR
Fili, hvala ti do neba, na šljivama i paprikama! Suze su mi danas krenule kada otvorih kesu user posted image

A mm probao šljivu sada, kaže, e ovo je ukus mog detinjstva.

Sutra uvodimo šljivu!

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.9.2019 23:13:03 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2459
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
29.9.2019 14:44:37   
Filadendronka
Ijuuu, ja tek vidim ovu poruku. Nema na cemu Dunja. Sve sto budem donosila za J, vrlo rado cemo deliti sa M. Dok se malo uhodaju sa ukusima neka jedu proverenu hranu. :) Posle kad krenu u vrtic nemamo bas uticaja. Mi smo uveli poslednje proso i sljive. Kupila speltin griz. Ne znam sa cim da ga kombinujem tj. ne znam da li ce hteti da jede onako kuvano samo na vodi. 🤔 I nesto se plasim glutena. 🤭 Pirincane pahuljice mu smetaju, najpre je imao bas zatvor. A juce sam ih dala uz sljivu  i plakao je nocas ( grcevi, krce creva...)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2460
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
29.9.2019 17:12:46   
physio70
Sljiva je nezgodna za varenje, bolje je dati kompot prvo.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2461
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
29.9.2019 17:19:56   
dunja RR
Fili ja joj prvo skuvam šljivu, pa u toj vodici od šljive skuvam speltin griz, pa dodam izgnječenu šljivu i ona to super klopa. Pojede recimo celu jabuku i dve šljive za obrok, to kad idemo bez griza. Danas smo završili sa krompirom i to je za sada prva namirnica koja joj se ne dopada, izgleda da je na mene. Prvi dan sam joj dala krompirić i meso, to joj se jos i dopalo, juce šljiva i krompir, onako, danas krompir i tikvica slabo.

Pirinčane pahuljice još nisam. Ali šljivu bas voli vidim, i jabuku i krušku. Ma u stvari sve je do sada dobro išlo osim krompira. 

< Poruku je uredio dunja RR -- 29.9.2019 17:22:57 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 2462
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
29.9.2019 17:21:12   
dunja RR
Danas krompir i tikvica, napisah greskom šljiva i tikvica. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2463
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
29.9.2019 20:58:44   
Filadendronka
I ja sam najpre skuvala sljivu i onda pomesala najpre sa pirincanim pahuljica, a drugi dan sam dodala u kuvani proso. Oboje je jeo, ali ja stvarno ne znam koliko je ok da on pojede za obrok. Danas je proso+jabuka 50g, a juce sljiva+proso 80g. Starije dete bas malo jede, a ima 17kg sa tri godine sto je sasvim prosecno. Tako da ne bih ni J da forsiram od početka, mozda mu je toliko dovoljno. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2464
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
29.9.2019 21:13:15   
jane1
Ne opterecujte se gramazom obroka..

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2465
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
29.9.2019 21:23:57   
dunja RR
Fili ja ne merim, koliko pojede pojede.

Vodu traži obavezno uz jelo, posle vode još jede, i buni se kad neće više. Tad stanem. Jednom sam joj dala i posle pobune i bljucnula je, tako da od tada je slušam, zna ona koliko joj je dosta. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jane1)
Direktna veza do poruke: 2466
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.10.2019 3:16:24   
dunja RR
Fili user posted image
Ja verujem da će biti sve ok, spelta ima manje glutena, taman je dobra za početak. Javi kako je prošlo.

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Ijuuu, ja tek vidim ovu poruku. Nema na cemu Dunja. Sve sto budem donosila za J, vrlo rado cemo deliti sa M. Dok se malo uhodaju sa ukusima neka jedu proverenu hranu. :) Posle kad krenu u vrtic nemamo bas uticaja. Mi smo uveli poslednje proso i sljive. Kupila speltin griz. Ne znam sa cim da ga kombinujem tj. ne znam da li ce hteti da jede onako kuvano samo na vodi. 🤔 I nesto se plasim glutena. 🤭 Pirincane pahuljice mu smetaju, najpre je imao bas zatvor. A juce sam ih dala uz sljivu  i plakao je nocas ( grcevi, krce creva...)



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2467
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
7.10.2019 13:57:15   
Filadendronka
Danas krecem sa sleltinim grizom. Bili smo u selu, pa nisam htela da rizikujem u slucaju da nesto krene naopako. Dunja, reci mi da li si uvodila neku instant MLECNU kasu? Ne znam sta da radim po tom pitanju, posto bih to neko instant resenje da uvedem kao veceru ovih dana. Ali nema neki izbor nemlecnih. 🤔🤔🤔

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2468
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
7.10.2019 14:31:32   
lesli
Filadendronka, od instant nemlecnih bezglutenskih imas jedino humanin pirinac i od milupe pirinac i griz (koji je mesavina pirinca i kukuruza). Ranije je mogao da se nadje nestle kukuruz, ali ga vec duze vreme nema.Ps. Ja sam isprobala mislim sve te nemlecne instant zitarice sa svojim mlekom i nijedne se ne ponasaju po uputstvu. Izgleda da su kalibrisane po kravljem mleku ili formuli, zato sto kada sipam onu kolicinu zitarica i mleka sa kutije (ili proporcionalno manje) dobijem cistu vodicu. Pa sam na dalje odustala od toga i koristila instant mlecne - humanu i hipp.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2469
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
7.10.2019 14:35:03   
dunja RR
Fili, nisam još davala instant kašice. Ne znam da li njih mogu sa voćem? Tj da ih pomešam sa vodicom od voća (od kuvanja), jer se ne izmlazam.


Planiram da krenem sa drugim obrokom, jer ona pojede sada sve što joj napravimo, punu činijicu.
Ja ne znam šta sledeće, danas završavamo sa prosom.

Da li je ok da nam dva obroka budu ručak i večera?
Vidim da se uglavnom se daje doručak i ručak, kada su uvedena 2 obroka, ali meni bi više odgovaralo ručak i večera, a vidim da i ti spominješ večeru.

Evo upravo mi se kuva proso sa kruškom i tvojim šljivama, još malo ih imamo pa sam htela da ih maksimalno iskoristimo. Znaš li ti da su one toliko lepe i dalje, isto kao onog dana kada si mi donela, M ih maltene svaki dan jede, po 2, u sve ih stavljam, osim u kašice sa mesom, mada mislim da bi i tu mogle komotno :)



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2470
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
7.10.2019 14:43:34   
dunja RR
Naravno, za večeru bih davala ranije uvedeno, a za ručak nove namirnice. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2471
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
7.10.2019 15:10:50   
Ana RR
Dunjči, ja sam Marku kuvala jabuku npr pa ispasiram da bude ređe i onda dodam instant žitarice. To mi je bilo zgodno i da ponesem ako nismo kući, sipam vruće u teglicu, ubacim u termo torbicu i kad je vreme za užinu pojede u slast.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2472
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
7.10.2019 16:57:10   
Filadendronka
Dunja, bas mi je drago da je tako! Ja sam kuvala sljivu i dodam Humaninu instant pirincanu kasu. To bude bas lepo i ukusno. Ali problem je sto J smeta ta pirincana kasa. Muce ga gasovi i uzasno tesko kaki. Zato sam htela da probam neke druge da bih bas kao sto kaze Ana mogla da pravim takvu kombinaciju ( skuvano voce i neka instant kasa od zitarica u to). Lesli, bas si u pravu za kolicinu mleka. Te mere sa kutije nisu za majcino mleko, bukvalno treba 1/3 u odnosu na njihovu preporuku. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2473
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
7.10.2019 17:01:40   
Filadendronka
Mozes tako slobodno. I ja cu uskoro da krenem.  Meni je pedijatar savetovao prvo veceru posto bebe krecu nocu da se bude od gladi nakon sestog meseca. Dakle vecera sa zitaricama i onda podoj pred spavanje. A za rucak povrce i meso. Nego sta mislite o onim instant kasama za laku noc? Videh puno takvih kutija u Dm-u. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2474
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
8.10.2019 18:42:13   
jane1
Sad su Lino zitarice na snizenju u dm, probaj ako zelis.


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  96 97 98 [99] 100   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 98 [99] 100   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here