|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.12.2017 10:05:03   
vonavoj
Da.da..zakon je usvojen,ali se primenjuje od 1.7...to ce se odnositi na nove trudnice.,da znate ako hocete da uplacujete same..da ne rade na veci iznos od minimalca..user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.12.2017 14:57:14   
Maraj
Von daj da te pitam kao strucno lice dok si ovde u temi user posted image
Kazi mi sta se desava sa trudnickim ako sada u mojoj firmi (prosveta) povecaju platu 10% od januara. Da li cu ja koja sam od januara na trudnickom (u decembru sam otvorila prvo bolovanje) osetiti ikako to povecanje od 10% ? Ima li i tu onog tromesecnog uskladjivanja plata ili ne?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.12.2017 15:13:18   
vonavoj
Neces osetiti,user posted image jer ti je trudnicko vec otvoreno i nece biti promene do porodiljskog..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.12.2017 15:16:29   
Maraj
Piiiih. A u prosloj trudnoci su mi zbog uskladjenja plata , avgustovsku platu, kada smo na kolektivnom godisnjem, umanjili za 8000 din.
Al ajd. Izdrzacemo, ko i do sad user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.12.2017 15:39:29   
vonavoj
To mi bas nije jasno..kako rade..ali,pazi..ja radim u privatnoj firmiuser posted image veeelika je razlika!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.12.2017 16:06:49   
isidora88
Ja radim u zdravstvu i ni meni ne sleduje povecanjeuser posted image
Steta sto se ne primenjuje povecanje i na nas. Dok se ja vratim sa porodiljskog to ppvecanje necu ni osetiti jer ce do tad skociti cene sto putauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.1.2018 10:27:51   
Maraj
Von molim te mi pomozi tj rastumaci da znam sta da radim
E ovako
Radim u prosveti
Od 1.12. Sam otvorila bolovanje prvo do 30.12.
31.12 mi ide preko fonda
E sad upravo mi je legao prvi deo plate za prvo bolovanje (od 1.12. Do 30.12) poodosta umanjen. Dakle izracunala sam da mi je otprilike 65% prvog dela plate uplaceno.
Mene sad zanima, da li su ispravno uradile moj obracun? Da li sam trebala da primim 100%plate ili 65% user posted image
Poludela sam. Ocekivala sam da cu primiti 100%

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.1.2018 10:40:44   
isidora88
Trebala si 100% da primis ako si bolovanje otvorila na osnov odrzavanja trudnoce, ako si otvorila redovno bolovanje, a ne trudnicko onda ti sleduje 65%. Ja sam u zdravstvu i primila sam 100% platu za prvi mesec bolovanja.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.1.2018 10:57:48   
vonavoj
Maraj.pravac u racunovodstvo..pogotovo sto je na teret skole nema kasnjenja i promenauser posted image ..mogu da ti umanje troskove prevoza i topli obrok,ali vi to nemate...ono sto ti pise u igovoru o radu,taj neto moraju da ti uplacuju od sad pa u buduce..trazi ugovor..od 1.1.2014.je 100% trudnicko..

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.1.2018 12:02:47   
Maraj
Von meni su u skoli rekli da mi oni uplacuju prvi mesec 65% a da mi posle drzava ostalih 8 meseci uplacuje 100%.
Znaci , jel oni grese? Mnogo sam ljuta. 20 000 sam primila manju platu
Sad bas kad mi treba najvise.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.1.2018 12:04:48   
Maraj
Milim te jel ima neki br ugovora na koji mogu da se pozovem, u vezi isplate 100% plate za prvi mesec?
Ja stalno imam problema sa njima, i naravno nikad ne mogu da dokazem da sam ja u pravu. Preletela sam sad i zakon o radu. Ne mogu nigde da nadjem da mi oni uplacuju 100% prvi mesec

< Poruku je uredio Maraj -- 5.1.2018 12:05:16 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.1.2018 12:08:42   
vonavoj
Izasla sam sa posla sad..ppgledacu popodne...trazi bas isplata trudnickog od 1.1..oni su debili isplatili obicno bolovanje..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.1.2018 12:11:04   
isidora88
Maraj da li si otvorila bolovanje sa sifrom odrzavanja trudnoce? Ako jesi onda imas pravo na 100% ali ako si obicno bolovanje otvorila onda nazalost su oni u pravu i sleduje ti samo 65%

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.1.2018 12:15:50   
Maraj
Von gde god da trazim taj zakon, svuda pise ono 65% + 35% koje se odnosi na drugi mesec bolovanja tj na onaj deo koji fond refundira.
Ali nigde na netu ne mogu da nadjem sta je sa tim prvim mesecom trudnickog bolovanja koje je na teret poslodavca. Da li je i ono 100%
Opet kazem meni su u skoli rekli da mi je prvi mesec 65% user posted image
Uffff bas sam besna. Mozda i zato ne mogu da nadjem nista na netu

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.1.2018 12:25:52   
Maraj

IZVORNA PORUKA: isidora88

Maraj da li si otvorila bolovanje sa sifrom odrzavanja trudnoce? Ako jesi onda imas pravo na 100% ali ako si obicno bolovanje otvorila onda nazalost su oni u pravu i sleduje ti samo 65%

Isi jesam 020 mi je dijagnoza

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.1.2018 12:26:58   
isidora88
Na teret poslodavca isplaćuje se najmanje 65% osnova u opštem slučaju, a svih 100% kada je razlog bolovanja:

povreda na radu
profesionalno oboljenje
dobrovoljno davanje organa ili tkiva
održavanje trudnoće

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.1.2018 12:33:23   
Maraj
Isi gde to da nadjem na netu
Nesto sto mogu da odstampam i da im pokazem

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.1.2018 12:48:09   
isidora88
https://www.trudnicko-porodiljski-servis.com/trudnicko-bolovanje-trudnice

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.1.2018 14:55:18   
Rosita
Maraj, paragraflex, zakon o radu 2016. ako se ne varam. Tu pise. Sad cu da vidim mogu li da proverim sa tel. Saljem link.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.1.2018 16:49:22   
Misha i Ljisha
Mame ja sebi placam doprinose od septembra. 23.03. bi trebalo da otvorim porodiljsko. To je malo vise od 6 meseci kako placam doprinose, da li to znaci da cu dobiti 100% porodiljsko? Kako sad to ide? Ili se racuna prosek u poslednjih 12 meseci? pa onih 5 meseci uzimaju 50% od drzavnog proseka? Hajte vi sad meni to malo objasnite

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.1.2018 17:07:27   
Maraj

Ljiso evo ja sam ti nasla ovo na netu


Kolika će mi biti novčana naknada za vreme porodiljskog bolovanja?

Ukoliko u momentu otpočinjanja porodiljskog odsustva budete u stalnom radnom odnosu dužem od šest meseci, primaćete novčanu naknadu u iznosu pune plate na koju ste bili prijavljeni, odnosno 100% prosečne zarade koju ste ostvarivali u prethodnih 12 meseci.

Za porodilje koje su bile u radnom odnosu manje od 6 meseci prosek se računa na sledeći način: nedostajeće zarade do 12 meseci se obračunavaju kao 50 procenata prosečne plate u Srbiji.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.1.2018 17:17:30   
Misha i Ljisha
Maraj i ja sam nasla isto. Ali sta sad 100% a ipak ide prosek za prethodnkh 12? Mislim meni je cak ok i to jer sam sebi uplacivala poprilicnu sumu al opet daleko je to od 100%. Znaci nije mi jasno 100% tj kao da i dalje imam istu platu ili onih 6 meseci uzimaju prosek 0 ili 50% od drzavnog proseka?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.1.2018 17:43:52   
isidora88
Uzimaju tvoj prosek za sve mesece koje imas, za pstalo do 12 meseci uzimaju 50% od republickog proseka, to ti dodje oko 23000 din.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.1.2018 18:10:10   
vonavoj
Da nemas 6 meseci..dobila mi manje % od proseka za 12 meseci.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.1.2018 18:23:19   
milicicak
Von, kako se racuna porodiljsko posle trudnickog? Da li se uzima prosek trudnickog ili se racuna 12 meseci pre nego sto je otvoreno trudnicko?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Najlepša imena
TonjaN

Koje Vam je od ovih imena najlepše? U komentaru možete napisati i koje je Vaše omiljeno ime nevezano za ponuđena imena.

Andrej (22%)

Filip (18%)

Lazar (18%)

Marko (13%)

Mihajlo (12%)

Vuk (17%)


Ukupan broj glasova: 329

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here