|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.1.2018 11:23:59   
pari
Meni se u prošloj trudnoći trudničko razlikovalo po mesecima...
Sad sam tek za jedan mesec primila pa još ne znam kako će biti...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.1.2018 13:19:56   
vonavoj
Da li se vase plate razlikuju iz meseca u mesec? Ima li uskladjivanja? Kod mene je fiksna plata i onda je svaki mesec isti..a u drzavnim firmama je drugacije!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.1.2018 16:43:15   
isidora88
Von meni se razlikovala jer sam imala nocni rad. Plata mi je bila veca za 3-5000 od kad sam na bolovanju.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.1.2018 17:25:59   
Maraj
Von meni je plata svaki mesec ista kada radim. Mozda se razlikuje u 20-30 dinara. Ali u globalu svaki mesec imam istu platu. A u prosloj trudnoci trudnicko mi nije bilo svaki mesec isto. Razlikovalo se po 2-3 hiljade plus onaj mesec sto su mi zakinule 8000 . Zato pitam, ima li formula po kojoj se izracunava kolika ce biti plata tj trudnicko. Negde sam videla tu formulu ali ne mogu da je nadjem

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.1.2018 17:37:36   
isidora88
Plata mi je manja 3-5000 od kad sam na bolovanju, sad vidim da sam pogresno napisala.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.1.2018 22:58:54   
marketing RR
Clanica pita,

Pozdrav, zanima me da li znate koliko je porodiljsko i trudnicko ako sam prijavljena samo mesec dana. Radila sam 5 meseci na crno, prijavio me je pre mesec dana, pa me zanima da li ima neki osnov po kom mogu da dobijam.isplatu
Pozdrav user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
27.1.2018 14:19:05   
isidora88
Von pomozi Maraj i meni, zasto su nam manje plate?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
27.1.2018 15:05:43   
vonavoj
Znam da se radi uskladjivanje plate kad je obicno bolovanje..ima neka formula sta se uzima u obzir,tri meseca unazad.ali ja to ne radim..nismo imali bolovanja i trudnicko,a i nama su plate uvek iste..pa i nema promena..
Sorry,ne mogu vam pomoci..neko ko radi u prosveti..

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.3.2018 17:57:00   
Maraj
Jel bio skoro ko od trudnica na komisiji u Vladetinoj?
Kakva je sada situacija? Da li trudnice i dalje idu paralelno sa ostalim bolovanjima ili se tu nesto promenilo?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.3.2018 17:58:51   
pari
Ja bila u februaru,sad je super. Trudnice odvojene. Bukvalno sam za pet minuta završila :-)

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.3.2018 19:22:04   
Maraj
Pari pisi molim te, kad si bila, u koliko sati? Jesi li usla na onaj glavni ulaz ili na onaj bocni? Prica je bila da ce trudnice imati zaseban ulaz pa te zato pitam.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.3.2018 19:26:04   
pari
Bila sam oko 10...poseban je ulaz,uputili su me u glavnoj zgradi...bukvalno nije bilo nikoga...neka devojka mi je uzela papire,odnela u kancelariju i vratila se posle 5 min sa ocenom komisije i to je to :-)

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.3.2018 20:38:40   
Maraj
Pa pari, to je super ako je tako. Ja sam bila 3.januara, cekala par sati . Guzva bila nenormalna al sam morala i 5.januara oper da dodjem jer mi je dr pogresila uput. I tad sam se nacekala.
E pa odlicno, ako je tako. Hvala ti punouser posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.3.2018 10:59:20   
smeško
Maraj, ja ne vidim da je to nesto drugacije od onog kako smo mi isle u januaru. Samo je tada prevelikom broju trudnica dat uput za 03. jer su bili praznici. Bas nas je puno bilo i sve smo bile trudne. Nadam se da ce sada biti bolje.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.3.2018 11:06:46   
Maraj
Smesko al bili smo zajedno sa ostalim bolovanjima. Ja kada sam bila ponovo 5.januara, odvojili su trudnoce u posebnu kancelariju. Tad je bilo price i da ce onaj donji ulaz biti samo za nas. Da ne idemo na onaj gornji gde svi ostali cekaju. Vidis i par kaze da se valjda javila samo na taj donji ulaz... ja sam i 5.januara cekala par sati

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.3.2018 11:07:03   
pari
Drugačije je sigurno jer je druga zgrada u pitanju...samo trudnice...
I ja sam bila kad je bila gužva i kad sam satima čekala...Sad je drugačije

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.3.2018 11:10:33   
Maraj
Pari kako druga zgrada, zar nije onaj poseban ulaz, kad se prodje rampa sa leve strane, onaj ulaz u podrumu?

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.3.2018 11:14:52   
pari
Meni delovala kao druga zgrada :-) a možda je samo ulaz...od glavnog ulaza sam išla desno malo dole uz zgradu...nije podrum...uputiće te,ne bribi

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.3.2018 21:46:03   
LilijanaElena
Molim vas za pomoc jer sam nacisto izludela.Naime, radila dam u firmi 4 godine i 11 meseci.Plata 45000.Prstajem da radim 15.08.2017.na birou sam do 15.11.2017.Onda 28.11.saznajem da sam trudna,prijavljujem se na tatinu radnju od 16.11.Nema gde nisam isla i pitala svi su mi rekli daa ja nemam prekid nikakav jer kad si na birou racuna se kao da si zaposena jer ti se uplacuje diprinos, socijalno itd.I knjogovodja mi je tako rekao.Problem je sto mi je jedan pravnik sa Infostuda rekao da se ne racuna.Sad sam skroz sludjena.Ja sam platila samo dva ipo meseca doprinosa.Za novembar,decembar i pola januara jer me je doktor poslao na bolovanje zbog visokorizicne trudnoce.A knjigovodja me je savetovao isto da trazim bolovanje ne bi li platila sto manje.Ja sad ne znam sta sam ja uradila?Nisam dobila ni dinar.Ona kaze predala je sve,na sajtu rfzo po pretrazi na osnovu piba nema nista na firmu mog oca.😶 Jos nesto,meni je termin 29.07.Zbog toga sto mi je plata bila veca u prethodnoj firmi meni odgovara da se uzima 18 meseci.Sad ,to bi znacilo da meni doktor treba da otvori porodiljsko 01.07.taman 28 dana pre termina ona kaze(knjogovodja)da nema sanse jer mi nece dati bolovanje ako mogu da mi daju porodiljsko.trenutno imam bolovanje do 02.06.Bila sam i u opstini,pitala coveka koji radi porodiljska bolovnja.On kaze jos ne znaju da li ce se uzimati 18 meseci pre otvaranja bolovanja ili pre otvaranja porodiljskog.Skroz sam sludjena...

(odgovor članu Bekolino 25)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.3.2018 22:06:14   
vonavoj
Mislim da imas pravo na neprekidan radni staz i normalno porodiljsko...jer se biro racuna kao radni staz u radnoj knjizici.. sto se tice obracuna..tebi dr svakako moze dati doznake od 1.7...tj.da zamolis komisiju da ti produzi porodiljsko do 30.6.

(odgovor članu LilijanaElena)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.3.2018 22:09:17   
LilijanaElena
Pa,tako su mi svi rekli...osim tog pravnika,pa sam se jako zabrinula jer nam j finansijska situacija ocajna☹️ Procitala sam negde da po zakonu mozes biti na bolovanju 28 pre porodjaja ako si pod terapijom a ja jesam.Hvala Vam puno na odgovoru.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.4.2018 9:25:39   
Queen Lady
Zene, nisam iscitala sve postove, a treba mi informacija vezana za trudnicko. Koja je procedura sto se tice komisije?
Planiram krajem maja da idem na trudnicko (tada cu biti nepinih 7 meseci). Inace mi je uredna trudnoca. Doktorka me svaki put kada odem kod nje pita kada planiram da idem na bolovanje. E sad, mene interesuje, posto mi je uredna trudnoca, a doktorka me sama pita za bolovanje, da li to predstavlja neki problem sto se tice komisije? Jer ne bih da dodjem u situaciju, da budem mesec dana na bolovanju,pa da moram da se vratim na posao.
Kada sam tek saznala da sam trudna, bila sam 3 nedelje na bolovanju zbog deteta i nedelju dana sam bila na bolovanju jer sam pila antibiotik. Jos tad je doktorka (ginekolog) htela da mi samo produzi bolovanje. Ja sama nisam htela odmah da idem. Citala sam po netu vezano za trudnicko, i naisla na iskustva gde je komisija trudnice vracala na posao jer im nije rizicna trudnoca. A posto mene dok sama pita svaki put kada cu na bolovanje, a trudnoca mi je ok, bila bi mi pozeljna neka informacija, ako je neka imala iskustva sa tim.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.4.2018 21:05:48   
Anck Su Nmaun
Ja zvanicno u ponedeljak treba da se vratim na posao a mene niko zivi nit je zvao niti obavestio o bilo cemu. Haos
Zvala neke u kancelariji kao javice mi sve u ponedeljak.
Ma...Sto se mene tice nek se vodim ko da radim i plata nek stize ne moram ja ni ici na posaouser posted image
Jel treba ja sad da nosim.neki papir od dr. Da sam zatvorila.bolovanje ili sta?

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.4.2018 22:25:30   
mama Jo
Uf to ne znam, mada mislim da ti ne treba nikakav papir... jer valjda ti u negde u tom nekom ugovoru pise datum kad se vracas, i to je dovoljno...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.4.2018 6:43:53   
Anck Su Nmaun
Ma.dobro to pise al isto tako moras nositi kad otvaras bolovanje tako da nesto mislim da moram i kad zatvaram.
Pre neki dan ja kod dr. Kad ova neka zamena rece sta vam je ovo vi na bolovanju od 2016...mislila da.je neko zaboravio da mi to zatvori user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here