|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 13:22:31   
MimaKos
Ne, u prosek ne ulaze bolovanja i godisnji odmori, odnosno, uzece prosek 12 plata pre otvaranja trudnickog bolovanja, same isplate bolovanja se ne racunaju u prosek.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 13:46:53   
jess021
MimaKos, nisam sigurna da si u pravu.
Po novom zakonu je tako, ali mislim da Pari kaci stari zakon i da se gledaju primanja u prethodnih 12 meseci pre otvaranja porodiljskog.


< Poruku je uredio jess021 -- 29.6.2018 13:47:22 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 13:48:23   
Maraj
Od 1.7.je novi zakon koji obihvata poslednjih 18meseci

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 14:04:27   
pari
Iz firme su mi tražili izvod iz banke za poslednjih 12 meseci...ni ne znam tačno od kad do kad im treba i šta će im uopšte...kažu zbog izdavanja rešenja o porodiljskom

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 14:05:43   
Maraj
Pa pari meni to nisu trazili...mislim imaju racunovodstvo. Sta ce im izvod iz banke

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 14:06:14   
MimaKos
IZVORNA PORUKA: jess021

MimaKos, nisam sigurna da si u pravu.
Po novom zakonu je tako, ali mislim da Pari kaci stari zakon i da se gledaju primanja u prethodnih 12 meseci pre otvaranja porodiljskog.


Jess i po novom i po starom u prosek sigurno ne ulazi trudnicko niti bilo koje drugo bolovanje u mesecima koje prethode otvaranju porodiljskog, niti godisnji odmori. Samo sto se po novom zakonu od 10.07 racuna prosek od 18 meseci a po starom od 12 meseci, to je jedina izmena.
Pari, ja im izvod iz banke nikad ne bih dala, oni su u obavezi da imaju tvoje platne liste na osnovu kojih ti racunaju prosek.

< Poruku je uredio MimaKos -- 29.6.2018 14:07:29 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 14:34:38   
vonavoj
Za porodiljsko ulazi onaj neto koji pise na ugovoru.vec sam negde pisala..bez bonusa,bolovanja..putnih troskova.
Do sad je bilo 12 meseci,sad 18.
Izvode iz banaka nema pravo niko da trazi,mogu isplatne listice iz firme,i to mora da se preda za porodiljsko.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 14:39:48   
pari
Evo upravo mi opet sekretarica tražila:izvod iz banke

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 14:44:25   
Maraj
Pa ne znam pari...sto se ne obrati racunovodstvu.
Sto kaze pari po kom osnovu ti tontrazi. Sta ako si imala jos nekih privatnih uplata na gom racunu
Sta to briga tvog poslodavca.
Jedino da ti trazis od racunovodstva da ti daju isplagni listić

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 14:47:33   
milicicak
Ja sam sad negde nasla da traze izvod iz banke kao dokaz da je poslodavac uplacivao platu Klik
I svuda pise da se racuna prosek od 12 meseci po starom ili 18meseci po novom od trenutka otvaranja porodiljskog bolovanja, dakle nema veze sa tim da li je neko bio na trudnickom ili ne.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 14:50:47   
Maraj
Pa ne znam
Menk to nelogično. Nisu mi trazili do sad
..jel ko dostavljao to skoro?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 14:53:07   
pari
To sam baš malopre i ja našla milicicak...
Videću da im nekako pošaljem samo uplate od firmi,a sve drugo izbrišem.

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 15:12:08   
vonavoj
Ja sam sef racunovodstva,sama sam sebi sad odradila porodiljsko, stiglo mi resenje prosle nedelje..samo isplatne listice traze.a sad je sve elektronski umrezeno i vide se uplate plata. Niko nema pravo da trazi izvod iz banke fizickog lica..
Ranije je FIRMA bila obavezna da kopira NJENE IZVODE kao dokaz da je isplacena plata..da sekretarica nije to pobrkala..neka ona kopira svoje izvode.tako joj reci.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 15:13:12   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: milicicak

I svuda pise da se racuna prosek od 12 meseci po starom ili 18meseci po novom od trenutka otvaranja porodiljskog bolovanja, dakle nema veze sa tim da li je neko bio na trudnickom ili ne.

Ima veze u smislu da bolovanja ne ulaze u obracun, tako da se trudnicko ( ukoliko je mama otvorila bolovanje) ne ulazi u prosek i krece da se racuna od zadnjeg meseca kada je radila. Ako nije koristila trudnicko isti princip, racunaju se samo meseci u kojima nije bilo bolovanja i godisnjih odmora, odnosno racunanje ide jos komplikovanije jer se dolazi do proseka iznosa br dinara po casu rada, pa se mnozi, ali da ne komplikujemo... u svakom slucaju bolovanja se ne racunaju.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 15:14:55   
milicicak
Pise izvod iz banke, sad ciji izvod, zaposlenog ili porodilje, ne pise user posted image verovatno se sekretarica zbunila.
Ja sam biolog, nisam ekonomista, mnoge stvari su mi nelogicne a zakon mi izgleda podlozan razlicitim interpretacijama. Mene samo zanima od kad se racuna porodiljsko? 18 meseci pre otvaranja porodiljskog ali u konacan racun ne ulazi plata koja je isplacivana na trudnickom?

< Poruku je uredio milicicak -- 29.6.2018 15:25:43 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 15:19:48   
Maraj
Pa meni je stvarno nelogicno da poslodavcu dajes na uvid sva tvoja primanja preko racuna. Ne samo.poslodavcu
Bilo kome. A i te sekretarice....

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 16:03:56   
MimaKos
IZVORNA PORUKA: milicicak

Pise izvod iz banke, sad ciji izvod, zaposlenog ili porodilje, ne pise user posted image verovatno se sekretarica zbunila.
Ja sam biolog, nisam ekonomista, mnoge stvari su mi nelogicne a zakon mi izgleda podlozan razlicitim interpretacijama. Mene samo zanima od kad se racuna porodiljsko? 18 meseci pre otvaranja porodiljskog ali u konacan racun ne ulazi plata koja je isplacivana na trudnickom?

Milicicak, tebi se tokom trudnickog bolovanja ne isplacuje plata vec naknada za bolovanje ( u tome je caka) . Znaci, racuna se prosek, po novom 18 po starom 12, zarada koje si ostvarila, znaci samo meseci u kojima si radila bez bolovanja i god odmora, jer to ne ide u prosek, od dana otvaranja porodiljskog bolovanja. Znaci jeste vazan dan otvaranja porodiljskog bolovanja i od tad se racuna prosek, ali ako si recimo trudnicko otvorila 01.03 a porodiljsko na primer 01.05. tebi se prosek za porodiljsko racuna od februarske plate pa unazad( nebitno sto ti feb platu isplacuju u martu, da se neko ne zbuni). Ako si samo porodiljsko otvorila 01.05, prvi mesec od kog ti se racuna prosek za porodiljsko je zarada za april.

< Poruku je uredio MimaKos -- 29.6.2018 16:05:29 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 16:08:08   
jess021
Ja i dalje tvrdim da trudnicko bolovanje ulazim u prosek za porodiljsko. U prvoj trudnoci poslodavac mi nije isplatio 4 mesea bolovanje i to mi je umanjilo iznos za porodiljsko jer su mi te mesece racunali 50% od republickog proseka
Po novom zakonu je kao sto kaze MimaKos

< Poruku je uredio jess021 -- 29.6.2018 16:09:10 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 16:16:36   
MimaKos
IZVORNA PORUKA: jess021

Ja i dalje tvrdim da trudnicko bolovanje ulazim u prosek za porodiljsko. U prvoj trudnoci poslodavac mi nije isplatio 4 mesea bolovanje i to mi je umanjilo iznos za porodiljsko jer su mi te mesece racunali 50% od republickog proseka
Po novom zakonu je kao sto kaze MimaKos

Jes, trudnicko bolovanje prvi mesec uplacuje poslodavac, ostale mesece drzava, u bruto iznosu, i vrlo je cest slucaj da neko otvori porodiljsko a da dinar sem tih prvih mesec dana nije primio od drzave, ali provereno tvrdim da to ne utice na iznos porodiljkog. Uticu destimulacije i slicno, aneksi za platu, ili kolektivno umanjena plata za neki mesec ( kao u slucaju moje firme) gde se zbog loseg poslovanja svima smanji plata u odrdjenim mesecima za 10, 20 %.
Poslodavac nije u obavezi, ali moze ako su fer i korektni, da isplacuje tridnicko i ostalih meseci jer ce novac od drzave svakako da dodje, samo sto vecina naravno ne zeli to da radi, nego cim uplati drzava oni prosledjuju trudnici. Samo su prvih mesec dana obavezni da plate i tih mesec dana pada na teret poslodavca, ne drzave.

< Poruku je uredio MimaKos -- 29.6.2018 16:19:45 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 16:18:39   
milicicak
To onda znaci da se meni za porodiljsko racuna prosek plata 18 meseci unazad od dana otvaranja trudnickog? Ili mi se od dana otvaranja trudnickog racuna prosek onoliko plata koliko fali do 18 kalendarskih meseci od otvaranja porodiljskog?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 16:20:57   
jess021
Naknada zarade utvrđuje se u visini prosečne osnovne zarade za 12 meseci koji prethode mesecu u kome otpočinje korišćenje odsustva, uvećane za minuli rad, a najviše do pet prosečnih mesečnih zarada u Republici Srbiji.
MimaKos, citrala sa paragraf.
Znaci lepo pise 12 meseci koji PRETHODE otvaranju porodiljskog.
A ja 4 meseca nisam dobila jer poslodavac nije uplatio doprinose za te meseca.
Znam ja sve kad ko isplacuje.

< Poruku je uredio jess021 -- 29.6.2018 16:24:24 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 16:23:36   
MimaKos
IZVORNA PORUKA: milicicak

To onda znaci da se meni za porodiljsko racuna prosek plata 18 meseci unazad od dana otvaranja trudnickog? Ili mi se od dana otvaranja trudnickog racuna prosek onoliko plata koliko fali do 18 kalendarskih meseci od otvaranja porodiljskog?

Prosek 18 meseci od dana otvaranja trudnickog, 18 zarada koje su primila pre trudnickog, a to se dokazuje platnim listovima i izvodima iz banke kojima firma dokazuje da su uplate stvarno izvrsene.
Jess nadji neki racunovodstveni propis o nacinu obracuna porodiljskog i trudnickog, zakon je tu cisto okvirno. Videces o cemu pricam.i opet ponavljam, poslodavac isplacuje samo za prvi mesec trudnickog bolovanja, ostatak drzava, al se smorih pa ovde zavrsavam, verovale ili ne, na isto mu dodje.

< Poruku je uredio MimaKos -- 29.6.2018 16:29:01 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 16:27:19   
milicicak
Procitala sam ja to u zakonu ali me je sad MimaKos zbunila. Ja ocigledno ne primam platu na trudnickom nego naknadu za bolovanje. Jel mi to zarada? Mene zanima sta je tih 12/18 meseci. Kalendarski meseci ili meseci u kojima sam ja imala zaradu? Kazem, ja sam biolog, meni mnoge stvari u zakonu zbunjuju.
Meni ne dodje na isto, ja sam prosle godine imala znacajno povecanje plate pa mi znaci od kad racunaju tih 18 meseci
Vidim da si odgovorila, hvala.

< Poruku je uredio milicicak -- 29.6.2018 16:32:38 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 16:32:19   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: milicicak

Procitala sam ja to u zakonu ali me je sad MimaKos zbunila. Ja ocigledno ne primam platu na trudnickom nego naknadu za bolovanje. Jel mi to zarada? Mene zanima sta je tih 12/18 meseci. Kalendarski meseci ili meseci u kojima sam ja imala zaradu? Kazem, ja sam biolog, meni mnoge stvari u zakonu zbunjuju.

Za vreme trudnickog prima se naknada zarade za koriscenje bolovanja, to nije zarada. Zarada je mesec u kome si radila, bez koriscenja bolovanja i godisnjeg odmora. 12/18 meseci u kojima si primala zaradu ( pogledaj na netu sta se smatra zaradom sta ne). Imate racunovodstvenw propise gde je to malo komplikovanije objasnjeno ali pise sve.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 16:40:48   
dunja RR
Ja sam u trudnoći sa S, zbog nekog usklađivanja primala minimalac-trudničko bolovanje, a kasnije sam porodiljsko primala pun iznos plate (jer kod porodiljskog nema usklađivanja).
Po toj logici ne ulazi trudničko? Nemam pojma, nego se samo set_ih ovog gore.
Ali ne znam da li se nešto promenilo u poslednjih 5 godina.


A knjigovođa mi danas reče da od 1.7 država radu obračun bolovanja i da li reče da i direktno isplaćuje bolovanje, ne ide ništa više preko poslodavca niti poslodavac išta više šalje, jel zna neko nešto o tome?

< Poruku je uredio dunja RR -- 29.6.2018 16:41:39 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here