|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
1.5.2018 21:02:28   
mama Jo
Katastrofa stvarno

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.5.2018 8:10:11   
Misha i Ljisha
Mame da li znate koliko dugo treba da cekam do prve isplate. Odnela sam izvod iz maticne knjige rodjenih odmah cim smo ga dobili. I zanima me a li kasni porodiljsko. S jedne strane cujem da se isplacuje redovno a sa druge cujem da kasni.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.5.2018 8:15:53   
MimaKos
Ljiso, porodiljsko prvo tebi uplacuje poslodavac pa taj novac refundira od drzave... ako ti nista nije uplatio nema sta da ceka! Kod trudnickog je drugi sistem, prvih mesec dana poslodavac a posle drzava, a tada se kasni sa isplatama..

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.5.2018 9:34:18   
vonavoj
Ljisha.a kako si ti prijavljena za porodiljsko? Porodiljsko se predaje do 5.og u mesecu..papirologija poslodavca opstini..do kraja meseca se refundira poslodavcu.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.5.2018 9:58:14   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ljisha.a kako si ti prijavljena za porodiljsko? Porodiljsko se predaje do 5.og u mesecu..papirologija poslodavca opstini..do kraja meseca se refundira poslodavcu.

Uplacivala sam pola godine doprinose kod jednog naseg prijatelja koji me je prijavio kod sebe u firmu. Jer sam znala da jedno vreme necu moci da radim punom parom. Mislim ovog meseca dobih svega 150 usd platu. A to ne da nije dovoljno nego... Mi smo sve predali vec 22. aprila recimo. PAr dana posle rodjenja P.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.5.2018 10:01:09   
vonavoj
Pazi,sad cekas resenje, na osnovu toga poslodavac moze da ti isplati kad hoce,ali ide jednom mesecno..i onda on refundira..i redovno mu vracaju pare..
Sad se ceka resenje i dobra volja poslodavca..
Kod mene je drugacije,mi ne cekamo resenje..jer sami radimo obracun,koji se u 99% slaze sa resenjem..i onda i pre resenja se vrsi isplata porodiljskog i refundira.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.5.2018 10:09:23   
Misha i Ljisha
divota. A bas nam treba novaca. Srecom deran sisa ali opet i za pelene i za zivot. Stizu racuni. A ja ne radim za sefa vec ko zna. To sto malo "prckam" to je nista. NAdam se da ce biti fer i ok ipak su to mm prijatelji.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.5.2018 10:32:52   
vonavoj
Nazovi i pitaj.da ubrzaju resenje..ja zovem opstinu i budem dosadna..ja sam sve za mene vec predala..samo da javim datum rodjenja..
Ne pitajte nista..i opet je gazda ljut na mene..a ko danas sve pripremi i ode..niko..

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.5.2018 10:40:25   
Misha i Ljisha
cek to opstinu?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.5.2018 10:56:20   
vonavoj
Opstina je zaduzenja za izdavanje resenja o porodiljskomuser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.5.2018 14:00:59   
Maraj
Imam ja pitanje Von user posted image

Da li je trudnicko kao i porodiljsko isto svaki mesec? Tj iznos , da li je isti? Meni se razlikuje
Prvo bolovanje mi je od decembra
Primila sam jos januar i februar. Ostalo jos cekam. Ali mi nije jasno zasto se iznos razlikuje za ova tri meseca,koja sam primila do sad,po 2, 3 ili 4 000 dinara. Jel to ok?
A drugo pitanje je , vezano za porodiljsko
Kako se ono obracunava? Jer se uzima prosek od godinu dana pre trudnickog ili i trudnicko ulazi u taj obracun?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.5.2018 15:06:52   
vonavoj
Maraj, za bolovanje se uzima neki prosek za 3 meseca, u drzavnoj je firmi to drugacije u odnosu na privatnike.tj.uskladjivanje se neko radi..to nisam nikad radila..
A porodiljsko je uvek isto, i za to stignw resenje i 12 meseci je isti iznos..a u taj iznos ulazi neto plata plus minuli rad..znaci onoliko koliko ti pise u ugovoru u radu..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.5.2018 15:25:50   
lesli
Meni sve plate koje mi isplacuje drzava (u celosti), znaci od martovske, stizu u identicnom iznosu i ista je suma kao pre otvaranja bolovanja.
Januar i februar, koji su isplacivali poslodavac tj. deo poslodavac, a deo drzava je nesto nizi bio, a cini mi se da je to zbog toga sto su ovi moji cak i trudnicko bolovanje racunali kao da sam na obicnom i isplatili da li 85 ili 90% koliko inace primam za obicno bolovanje.

< Poruku je uredio lesli -- 25.5.2018 15:31:55 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.5.2018 15:26:17   
milicicak
Von, ajd kad si ovde da pitam :)
Jel prosao zakon da se racuna 18meseci za porodiljsko? Ako sam te dobro razumela u obracun za porodiljsko ulazi samo cista plata bez prekovremenih, stimulacija, bonusa?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.5.2018 15:35:59   
vonavoj
Od 1.7. Ulazi 18 meseci..a isidora je pisala da ne ulazi u obracun prekovremeni.nocne..samo cist neto i minuli rad..
Za resenje se prilaze ugovor o radu, gde sve pise.

< Poruku je uredio vonavoj -- 25.5.2018 15:36:58 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.5.2018 15:39:17   
milicicak
Dakle, mene to svakako kaci. Ponadala sam se da to nije zvanicno kao i onaj za drugo i trece dete user posted image no dobro, sta da se radi ionako cu na porodiljsko samo sest meseci

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.5.2018 15:46:28   
vonavoj
Sto samo 6 meseci, gde radis?
A menjala ti se plata? I meni se menjala plata, povecala se od proslog januara..

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.5.2018 15:48:54   
Maraj
Mene moji izludjuju u racunovodstvu
Definitivno primam manju platu nego kad radim . Za nekih 4000. Ne znam zasto. Ajd prevoz ne dobijam. Al to je markica, koju mi ne uplacuju. Meni je uplata u celosti, kada radim ista. Sad na trudnickom manja
Da covek izludi sa njima. A sto sam poslednju uplatu primila 11.aprila...to je vec druga prica....

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.5.2018 15:55:50   
milicicak

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Sto samo 6 meseci, gde radis?
A menjala ti se plata? I meni se menjala plata, povecala se od proslog januara..


Nema veze sa tim gde radim, mm i ja smo se dogovorili da ako sve bude u redu podelimo porodiljsko, tako smo i sa mini bubom. A plata mi se povecala u julu prosle godine, zato sam pitala

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.5.2018 16:06:27   
Maraj
Mili a meni tj mojim kolegama se povecala plata u decembru
Mene to naravno nije kacilo jer sam tada otvorila trudnicko.
Hoce li me kaciti kod porodiljskog user posted image garant ne

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.5.2018 16:09:49   
milicicak
Maraj, i ja primam budzetsku platu, zaboravila sam potpuno to povecanje u decembru...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.5.2018 16:17:12   
vonavoj
Milicicak, mislila sam da te neko pritiska da se ranije vratis?
Moj gazda danas pita devojke, kad mi je termin da odbrojava dane do mog povratka..kad ce proci 2 godineuser posted image
Vec me pitao da li mogu ranije da se vratim na posao..reko da,da,a ko ce dete da mi cuva..

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.5.2018 16:22:37   
milicicak
Von, samo muz :) ozbiljno, ja jedva cekam da se vratim na posao, uzasno mi tesko pada sto ne smem da radim u ovoj trudnoci.
Inace, ja i dalje smatram da mi je jedna od najpametnijih stvari koje sam u zivotu uradila to sto je mm bio na porodiljskom sa mini bubom

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.5.2018 16:40:33   
vonavoj
Moj ne moze ni godisnji da uzme, a kamoli porodiljskouser posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 13:16:36   
pari
Pitanjce...Porodiljsko se obracunava tako sto se uzme prosek 12 poslednjih meseci od dana otvaranja porodiljskog...ako sam u to vreme bila na trudnickom,ulazi mi i to...znaci i redovne plate i trudnicko,je l tako?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here