|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
28.7.2018 22:22:48   
Rosita
Slažem se sa jess da je to nefer, a razumem i podržavam i ljišu...
Sa tim novim vidim opet nefer opciju da ako poslodavac nije čist kao suza wa porezima i doprinosima (a znamo gde živimo) obiće se porodilji o glavu, jer se plata obračunava na osnovu poreza i doprinosa .

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
28.7.2018 23:30:07   
jess021
Rosi, to je bio problem i sa prethodnim zakonom. Ukoliko poslodavac ne placa poreze i doprinose za sve radnike nista od refundacije.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.7.2018 0:03:18   
Misha i Ljisha
Naravno da nije fer. Jess strasno. Nemam reci.
Von retko ko je alav. A ti sto su alavi njima nije ni trebalo verovatno jer za iznos od 60 000 treba odvojiti 40000 za doprinose. Znaci nije da nemaju cim su mogli tolilo da izdvajaju. Da slazem se da su alavi. Ja srecem uglavnom zeene koje uplacuju minimalac da bi dobile minimalac barem.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.7.2018 8:32:57   
Rosita
IZVORNA PORUKA: jess021

Rosi, to je bio problem i sa prethodnim zakonom. Ukoliko poslodavac ne placa poreze i doprinose za sve radnike nista od refundacije.


Nisam znala!


< Poruku je uredio Rosita -- 29.7.2018 8:34:28 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.7.2018 12:36:07   
MasnaMasnica
IZVORNA PORUKA: vonavoj

Mudra si,sad 2 godine imas 40.000.user posted image


Nemam, 35882 imam. Jer sam prerano otisla na "bolovanje".

< Poruku je uredio MasnaMasnica -- 29.7.2018 12:37:04 >


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.7.2018 14:18:18   
vonavoj
To ti dodje kao da su ti odbili topli obrok i prevoz..toliko je i menji manje porodiljsko od plateuser posted image

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.7.2018 23:51:23   
MojMiki
U novom zakonu pise da se ne moze isplatiti nadoknada za porodiljsko manja od minimalca. Ali posle kaze ako je zena radila krace od 6m prima 60%, a ako je radila krace od 3m pre otvaranja porodiljskog 30%....ne znam da li se tu racuna i trudnicko ili ne.

Ja sam sada prijavljena na minimalac kod prijatelja i moram da proverim da li uplacujem 6m ili mogu i ranije da otvorim trudnicko. Po starom znam da je moglo bukvalno posle par dana.
Inace prosli put sam dobila otkaz kad su saznali da idem na vto, inzenjer prijavljena na minimalac i ostalo na ruke.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
4.8.2018 6:57:45   
milicicak
Dakle, za otvaranje porodiljskog u Beogradu vam treba

1. Doznake original
2. Popunjen zahtev za naknadu zarade. Na sajtu ima tri ili cetiri obrasca koja se slicno zovu, treba vam onaj koli se zove naknada za porodiljsko i odsustvo radi nege deteta. Ako pogresite obrazac dace vam ispravan da popunite. Podaci u svim obrascima su isti: podaci firme (pib i maticni broj, adresa, datum kad ste poceli da radite), licni podaci, maticni brojevi starije dece
3. Resenje o koriscenju porodiljskog iz firme
4. Kopija kartice tekuceg racuna
Ja sam odnela i ocitanu licnu kartu.
Ako ste koristile trudnicko bolovanje, treba vam kopija prve doznake za trudničko.
Potpisujete izjavu da oni mogu da pristupe vasim podacima. Posto sam ja kod njih dobila ispravan obrazac za naknadu zarade, izjava se nalazi na kraju istog

Dobijate delovodni broj, i rok za rešavanje je 2 meseca.

Papiri se predaju u Sekretarijatu za socijalno, u 27.marta, soba 35, to je odmah kad se udje sa desne strane druga vrata. Ali objasnice vam portir.
Juce oko 10h nije bilo guzve

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
4.8.2018 12:29:22   
lesli
Hvala Milicicak! user posted image

Ovo ce da bude lud zbunjenog kako mi se cini...
Prvo sto vidim da ce mi plata kasniti jer ce je isplacivati drzava a ne poslodavac. A navodno se uvodi sve ovo da zenama ne bi kasnile isplate...
Drugo zasto im treba 2 meseca za resenje??? I trece, mogli su da objave sve ove uslove krajem prosle godine. Sta ja da radim ako poslodavac nema moju prvu doznaku?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
4.8.2018 13:07:09   
dunja RR
Ja sam pre 4 godine nosila sama za sebe papire u 27 marta, ispred frme i rekla bih da se nista menjalo, sve ovo sto je Milicicak pobrojala sam i tada nosila, tako da verujem da knjigovodje sve ovo znaju. Samo su izmenili da porodilja sada sama nosi, u stvari za mene se sustinski nista nije promenilo jer bi ja svakako nosila i da je pi starom user posted image , jer nema ko.
Les zato mislim da tvoje racunovodstvo ako je savesno sigurno vec zna sta treba, ne brini user posted image

E da, ja sam posle porodjaja svakog meseca nosila u 27.marta izvode i potvrdu poreske uprave o isplati, sada to necu morati jer drzava uplacuje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
4.8.2018 13:09:27   
dunja RR
I tada se dugo cekalo resenje, znam da sam cesto zivkala nekog Zdenka da ga pitam kada ce biti gotovo.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
4.8.2018 18:03:54   
lesli
Hvala Dunja.
Mada mislim da cu da zovem sefa neki dan sledece nedelje da se raspita u racunovodstvu. Mozda su dobri pa jos uvek nose papire, a ako ne da pocnu da mi polako pripremaju papirologiju.

Ne znam kako je sa resenjima, ali znam da su kod mene zene na trudnickom i porodiljskom uvek u dan dobijale platu.
Za trudnicko mogu da potvrdim. Za porodiljsko nazalost necu jer se sve prebacuje na drzavu

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.8.2018 11:25:37   
Maraj
Joj ja i dalje ne znam sta ce biti sa mnom. Meni porodiljsko tece od 1.7. Ali ja sam moju doznaku o otvaranju porodiljskog odnela pocetkom juna u firmu. Tada nije bilo reci o ovoj promeni.... ne znam sta je moj poslodavac uradio sa tom doznakom. Da l je odneo ili ne. Jel.pise da ako porodilja ne moze licno da moze neko umesto nje. Ja se nadam da su oni predali tu doznaku...user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
6.8.2018 12:10:21   
mama Jo
Morali su predati. Probaj da zoves da pitas.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.8.2018 8:15:11   
vonavoj
Jel nekoj novoj porodilji leglo porodiljsko juce? Mojoj drugarici jeste juce.20.8..za juluser posted image
Izgleda da ce biti azurni!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.8.2018 8:42:14   
jess021
Von, citam na fb da se jedna mama porodila u julu i dobila je porodiljsko.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.8.2018 8:46:33   
vonavoj
Eto.makar neke dobre vesti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.9.2018 11:26:01   
MegicaNana
Produzila sam sa porodiljskog na trudnicko i ponovo otvorila porodiljsko 25.07.2018 . Prakticno, poslednjih 18 meseci primala sam naknadu zarade. Kako ce se obracunavati prosek za takve slucajeve, posto se u zakonu spominje prosek spram zarade a ne i spram naknade zarade?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.9.2018 12:37:47   
Rosita
Verujem opet spram zarade.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MegicaNana)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.9.2018 12:42:42   
vonavoj
Trebalo bi 18 meseci pre prve naknade. Koliko sam ja razumela zakon.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.9.2018 12:46:46   
nata11

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Trebalo bi 18 meseci pre prve naknade. Koliko sam ja razumela zakon.


I ja mislim da je tako.



_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.9.2018 14:09:52   
Rosita
Šta kažete na nove mere? Stalo se u kraj "porodiljskoj mafiji". Verujem da se puno koristilo lažno zapošljavanje radi naknade na porodiljskom. Ali baš su ovo na mala vrata...pa nema ni produžavanja porodiljskog, tj.ovog radi nege... Ok, ali eto ti novih mera za povećanje nataliteta. U proseku, kad se zna situacija sa zaposlenošću, žene u Srbiji dobiće daleko manje!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.9.2018 14:19:53   
vonavoj
Ja sam okrutnA,ali i neka se stalo...(sad ce paljba po meni)..Ima bre produzetka,moja drugarica je 23.8 dobila..ali za realne dijagnoze😁

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.9.2018 14:29:14   
Rosita
Da, da, mislim rešili su baš da to urade da bude "realno". Von, i ja se slažem da je ok da se stane u kraj fiktivnim stvarima. Sad moraš da se preračunaš hoćeš li odmah na trudničko, koliko već radiš pre toga i šta ti sleduje. Vidim svuda paljba. I jasan mi je gnev jer sa kakva je realno situacija u Srbiji ispada teror. Ja nisam od države ništa fiktivno uzela. Ali, ovde se riba čisti od repa, treba naterati poslodavce da ženu od prvog dana prijave i urediti i sve drugo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.9.2018 14:42:19   
vonavoj
Ja sam realno i ostala trudna posle 2 godine..sto je i ok,ja sam tako kontala..nismo imali niciju pomoc,od cega decu da odgajam..baba i deda da mi placaju..Juce pricam sa kumom,da nam niko od baba i deda nije ni pelene kupio..a imamo ih troje..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here