|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.9.2018 10:20:09   
Misha i Ljisha
trebalo ti je sto posto. Boze me oprosti ali uvek traze izvod iz maticne knjige rodjenih da se valjda uvere da nisi rodila mrtvorodjence. Ja ne znam zasto bi inace to uvek trazili

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.9.2018 10:25:19   
milicicak
Ljiso, po novom zakonu poslodavcu se nista ne dostavlja, doznake nosis u 27. Marta (u Bg) a izvode i dokumenta oni nabavljajubpo sluzbenoj duznosti. A Maraj kaci ovaj novi zakon.
Gledala sam izjavu doticne gospodje iz Ministatstva, i stvarno nemam reci. Sve je u ovoj drzavi naopako, sve.

Maraj, sigurno si nosila izvod za L, samo si zaboravila user posted image

< Poruku je uredio milicicak -- 12.9.2018 10:27:17 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.9.2018 10:27:38   
Maraj
Da da. Kaci me novi zakon. Al valjda me ne zovu da ja sad nosim tu doznaku , kad su je vec zaboravili negdecu fioci unazad 2-3 mesecauser posted image
Joj ja imam najgore racunovodstvo

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.9.2018 15:06:53   
Maraj
E a imam i pitanjce.
Ja sam radila 8 meseci pre otvaranja trudnickog
Pre toga sam bila na trudnickom i porodiljskom sa 1.detetom.
Kako meni sad obracunavaju? Uzimaju tih 8 meseci pa 10 meseci pre 1.otvarsnja trudnickog koje je bilo 2015.god jel da?
Dakle meni onda uzimaju 10 meseci proseka iz 2014.god i 8 meseci iz 2017.
Ako sam dobro razumela...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.9.2018 17:16:43   
nata11
Maraj tako bi trebalo. Presek 18 meseci koje si radila. E sada ne bi me iznenadilo da jos nisu sve precizirali.


_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.9.2018 10:45:58   
milicicak
Da li prvo treba da dobijem resenje pa porodiljsko ili je moguce da mi uplate porodiljsko na racun bez resenja? I da li je mogice da su mi uplatili porodiljsko za avgust ako sam papire predala 4.8?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.9.2018 10:50:01   
dunja RR
Mili moguće je da ti uplate i pre nego ti stigne rešenje, meni je uvek tako bile (ova služba što izdaje rešenja prilično kasni) a i ovo drugo je moguće, pre 4 godine su uplaćivali najkasnije mesec dana od predaje papira, ne znam kako je sada.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.9.2018 11:09:28   
vonavoj
Tako ce sad i biti..uplate pre resenja. Mojoj drugarici je leglo..prave neka privremena resenja,pa onda konacna..luda kuca.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.9.2018 11:25:08   
milicicak
Trudnicko za jul sam primila pre tri dana, bas sam se iznenadila uplatom.Sad razmisljam, oni su meni poceli da isplacuju porodiljsko pre nego sto su mi isplatili celo trudnicko, ostalo mi je jos dva dana avgusta... Luda kuca

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.9.2018 12:05:59   
dekidaki0206
Maraj, mislim da je najbolje da proveris to, jer stalno naglasavaju "poslednjih 18 meseci pre otvaranja trudnickog bolovanja"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.10.2018 13:00:31   
pari
Nisam dobila platu od avgusta,bas se nerviram. Sekretarica u firmi mi kaze : Niste jedini, sve porodilje, od kada je stupio novi zakon imaju isti problem, sve se čeka počev od rešenja. Mi smo dobili informaciju da do kraja meseca bi trebalo da nam dostave gotovo rešenje.  




Normalno sam primala porodiljsko u junu,julu i avgustu,a sad problem. Ne razumem uopste.

Kako je kod vas?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.10.2018 13:21:11   
milicicak
Pari, ja sam primila porodiljsko za avgust 20-og septembra. Pisala sam gore, poceli su da mi isplacuju porodiljsko a nisu mi isplatili celo trudnicko (imam dva dana avgusta). Papire sam predala 3.8. a resenje jos nisam dobila

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.10.2018 13:51:07   
pari
Strasno stvarno...

Ja sam porodiljsko otvorila 1.5. Resenje nikad niaam dobila. Ne znam sta se desava uopste poato sve radi firma sa kojom sam na ratnoj nozi

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.10.2018 13:58:33   
vonavoj
Pari,to je do tvoje firme..mi smo po starom..

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.10.2018 14:06:58   
smeško
Pari, nisi u septembru dobila platu za avgust ako sam dobro razumela?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.10.2018 14:39:23   
Maraj
Pari sto kaze von ti si po starom. Trebalo bi da primas uplatu kad i ostali zaposleni. Tako ke po starom.

Ja sam porodiljsko otvorila od 1.7. Po novom . Moj poslodavac je predao papire tek početkom septembra. Uzas jedan. Tako da pojima nemam kad ce mi leci uplata. A i resenje...valjda ce stici uskoro, da vidim koliko ce mi biti. Ja radim od 2010.bez prwkida tj imala sam jedno trudnucko i porodiljako pre ovog porodiljskog
Kako ce obracunavati pojima nemam. Al ne bi trebalo da primam nista manje od plate kad imam vezan staz od 2010.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.10.2018 10:47:45   
Dora89
Samo nešto da vas pitam, izvinite ako ste o tome već pisale, ne mogu da nađem. Da li se u ovih 18 meseci računa nekoliko meseci prethodnog porodiljskog bolovanja? Ili će celo to porodiljsko da zanemare, kao i trudničko, pa će obračunavati samo ono što sam radila, dakle pre i posle prethodnog trudničkog i porodiljskog?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.10.2018 11:39:14   
dekidaki0206
U obračun ne ulaze trudnička i porodiljska bolovanja, samo ''aktivan radni staž'' kako oni to nazivaju. Dakle od 18 meseci oduzmeš to predhodno porodiljsko i sadašnje trudničko i koliko meseci dobiješ, pomnožiš sa primanjima i podeliš sa 18... Barem sam ja tako razumela, da ne mogu da ti računaju staž od pre predhodnog trudničkog nego samo poslednjih 18 meseci, radila ili ne...

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.10.2018 11:43:17   
Dora89
Hvala puno, prvi put čujem tako jasan odgovor! 👏 Znači, nule za tih nekoliko meseci. Sačuvaj, Bože! 

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.10.2018 13:05:35   
Maraj
Da dora nule...
Ja imam 8 meseci staža izmedju prethodnog porodiljskog i ovog trudnickog. Ali imam pre toga 5 god staza. Tako da verujem da ce mi uzeti u obzir tih 8 meseci plus 10 meseci pre prvog trudnickog...

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.10.2018 23:25:46   
Dora89
Čekajte, sad opet ne razumem, to su dve različite priče. Ja isto imam staža pre prvog trudničkog, da li će se on uzimati u obzir? Ili samo 18 meseci pre drugog trudničkog, pa šta god da je bilo u njima?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
14.10.2018 13:58:16   
Maraj
Dora pa ne mogu me uslovljavati da 18 meseci ne smem da zatrudnim izmedju 1. i 2. trudnoce
Jel imas vezan staz?
Ja od 2010.imamvezan staz. Dakle uredno sam uplacivala pio fondu . Tako da nek uzmu kojih gid hoce 18.meseci. ali ja nule ne mogu imatu. A ni ti ako imas vezan staz i pre tog prvog trudnickog

< Poruku je uredio Maraj -- 14.10.2018 14:02:10 >

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
14.10.2018 15:36:02   
dekidaki0206
Proverite, da vas ja ne zbunjujem, ali ja sam razumela da je tako-nule se računaju za trudničko i porodiljsko bolovanje. Računa se samo poslednjih 18 meseci pre otvaranja novog trudničkog, i ako ti u tih poslednjih 18 meseci imaš trudničko ili porodiljsko bolovanje, to vreme ti se računa kao nula za isplatu novog porodiljskog...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
14.10.2018 15:57:04   
milicicak
Maraj, ja sam sad ponovo citala zakon, zanimalo me kolika ce mm biti plata na porodiljskom posto su promenili sta se uzima za obracun...Elem, svuda pise da se uzima poslednjh 18meseci na koje su placeni porezi i doprinosi od prvog meseca odsustva... Obzirom na to u kakvoj drzavi zivimo ne znam kako ce da tumace porodiljsko i trudnicko u tom periodu. Ako stvarno budu nule, nemam reci...

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
14.10.2018 16:39:15   
IvanaSK RR
Ja sam negde citala da ulazi samo tih zadnjih 18 meseci i da, ukoliko je to trudnicko-porodiljsko ne racunaju uopšte user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here