|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.6.2019 21:29:54   
vonavoj
Salim se maraj,i ja globalizujem,i kazem ko sve radi u racukovodstvu.Gago,kako mislis smanjena plata? Porodiljsko je manje od plate svakako,za putne troskove,topli obrok.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1326
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.6.2019 22:35:22   
dunja RR
Meni je porodiljsko manje od trudnickog, takav je prosek u mom slucaju. A manje i za ove dodatke ato Von rece, u odnosu na platu. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1327
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.6.2019 23:17:10   
bubulence
Da li se sada za porodiljsko uzima prosek cele plate, odnosno da li se racunaju i bonusi na koje su placeni doprinosi ili samo osnovica? 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1328
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.6.2019 1:14:59   
Gagana1


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Salim se maraj,i ja globalizujem,i kazem ko sve radi u racukovodstvu.Gago,kako mislis smanjena plata? Porodiljsko je manje od plate svakako,za putne troskove,topli obrok.



Znam da je manje,nego do marta meseca sam dobijala 45 hiljada porodiljsko,onda sam za april mesec dobila 40 hiljada i sada cu videti kada legne koliko sam dobila za maj mesec. A do sada sam svaki mesec ravno 45 dobijala ni dinar vise,a ni manje. Prosek plate mi se racunao 18 meseci. Ne znam da li su mi promenili,posto se po novom zakonu racuna 12 meseci,to mi jedino pada na pamet... inace dok sam bila ba trudnickom jedva da sam i 20 hiljada dobijala... 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1329
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.6.2019 1:20:20   
Gagana1


IZVORNA PORUKA: bubulence

Da li se sada za porodiljsko uzima prosek cele plate, odnosno da li se racunaju i bonusi na koje su placeni doprinosi ili samo osnovica? 





Uzima se prosek cele plate,sve se racuna :)

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1330
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.6.2019 5:02:03   
bubulence
Gagana ko kaze da je sada prosek 12 meseci? Juce sam bas citala da se jos uvek cekaju izmene zakona a da se u skupstini nos uvek nista ne desava... Na zalost. Meni ce porodiljsko biti manje od trudnickog jer imam 11 meseci staza pre otvaranja teudnickog


(odgovor članu Gagana1)
Direktna veza do poruke: 1331
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.6.2019 6:36:28   
dunja RR
Ja mislim da moras da dobijas uvek isti iznos za sve vreme trajanja porodiljskog, tj. Iznos koji ti stoji u resenju? 
IZVORNA PORUKA: Gagana1



IZVORNA PORUKA: vonavoj

Salim se maraj,i ja globalizujem,i kazem ko sve radi u racukovodstvu.Gago,kako mislis smanjena plata? Porodiljsko je manje od plate svakako,za putne troskove,topli obrok.



Znam da je manje,nego do marta meseca sam dobijala 45 hiljada porodiljsko,onda sam za april mesec dobila 40 hiljada i sada cu videti kada legne koliko sam dobila za maj mesec. A do sada sam svaki mesec ravno 45 dobijala ni dinar vise,a ni manje. Prosek plate mi se racunao 18 meseci. Ne znam da li su mi promenili,posto se po novom zakonu racuna 12 meseci,to mi jedino pada na pamet... inace dok sam bila ba trudnickom jedva da sam i 20 hiljada dobijala... 




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Gagana1)
Direktna veza do poruke: 1332
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.6.2019 7:06:24   
Gagana1


IZVORNA PORUKA: bubulence

Gagana ko kaze da je sada prosek 12 meseci? Juce sam bas citala da se jos uvek cekaju izmene zakona a da se u skupstini nos uvek nista ne desava... Na zalost. Meni ce porodiljsko biti manje od trudnickog jer imam 11 meseci staza pre otvaranja teudnickog





Mojoj prijateljici koja je od marta meseca na porodiljskom su racunali 12 meseci,tako joj pise na resenju,i ja sam citala da tek treba da izmene zakon,ali kada je njoj stiglo resenje videla sam da vec jeste. Zbog toga sam i pomislila da su mozda i meni izmenjali. Cekam uplatu danas pa cu videti koliko cu dobiti,a ako je idalje manje nego inace ne bih znala ni kome da se obratim... 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1333
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.6.2019 7:07:48   
Gagana1


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja mislim da moras da dobijas uvek isti iznos za sve vreme trajanja porodiljskog, tj. Iznos koji ti stoji u resenju? 
IZVORNA PORUKA: Gagana1



IZVORNA PORUKA: vonavoj

Salim se maraj,i ja globalizujem,i kazem ko sve radi u racukovodstvu.Gago,kako mislis smanjena plata? Porodiljsko je manje od plate svakako,za putne troskove,topli obrok.



Znam da je manje,nego do marta meseca sam dobijala 45 hiljada porodiljsko,onda sam za april mesec dobila 40 hiljada i sada cu videti kada legne koliko sam dobila za maj mesec. A do sada sam svaki mesec ravno 45 dobijala ni dinar vise,a ni manje. Prosek plate mi se racunao 18 meseci. Ne znam da li su mi promenili,posto se po novom zakonu racuna 12 meseci,to mi jedino pada na pamet... inace dok sam bila ba trudnickom jedva da sam i 20 hiljada dobijala... 






E sada,na resenju mi pise bruto iznos. A koliko procenta je bruto od neto? 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1334
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.6.2019 8:01:28   
bubulence
Imas na netu kalkulator za računanje bruto /neto, izračunaj.

Kod drugarice je verovatno neka greska 

(odgovor članu Gagana1)
Direktna veza do poruke: 1335
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.6.2019 8:07:49   
vonavoj
Porodiljsko mora da bude uvek kao u resenju,tu nema izmena,nikada,i novih preracuna..osim ako se produzeva (nega deteta).Bubi,ne ulaze bonusi.A kako ti je trudnocko bilo 20..a sad porodiljsko 40? Tu nesto nije ok? Koliko imas staza?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1336
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.6.2019 8:17:48   
bubulence
E bzvz, pa ja cu porodiljsko jedva nesto i primati... Strasno.

Da, i meni nije jasno kako je trudnicko bilo manje od 20 a porodiljsko 45... Nema logike

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1337
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.6.2019 10:20:28   
Gagana1


IZVORNA PORUKA: bubulence

E bzvz, pa ja cu porodiljsko jedva nesto i primati... Strasno.

Da, i meni nije jasno kako je trudnicko bilo manje od 20 a porodiljsko 45... Nema logike




Upravo legla 41,115 dinara,sada je vise nego prosli mesec,a manje nego prethodnih meseci. Trudnicko je prosek 3 meseca pre otvaranja trudnickog bolivanja,ali opet po nekoj logoci i to bi trebalo da bude svaki mesec isto ali nije bilo,ja sam otisla u 3 meseci trudnoce na bolovanje,ta tri meseca ja nisam znala da sam trudna,jer sam normalno dobijala menzis svaki mesec. Ali sam bila na bolivanju,a kod mene u firmi kada odes bar jedan dan na bolovanje skidaju ti sve bonuse i topli obrok jedan deo i tako to,zbog toga sam imala bas malu uplatu na trudnickom,zadnju uplatu sa trudickog bolovanja sam dobila 28 hiljada,a pre toga je bilo 19-20-21 najvise.. U prosek porodiljskog ulazi celokupna plata zajedno sa bonusima,toplim obrokom,prevozom,bar je meni tako... Sa tacno 2 godine staza sam otvorila trudnicko bolovanje,sada ce krajem ovog meseca biti 3 godine...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1338
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.6.2019 10:25:51   
Učiteljica
Za koliko vremena se moze očekivati resenje u Beogradu? Ja sam juče(20.06.) predala dokumentaciju u 27.marta. rekli su mi da je rok 60 dana🙄

(odgovor članu cukicule)
Direktna veza do poruke: 1339
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.6.2019 10:27:40   
bubulence
Zar trudnicko moze biti manje od minimalca? Prevoz i topli obrok sigurno ne ulaze u prosek za porodiljsko, za bonuse sa cula da ulaze sada po novom ali evo Von, inace knjigovodja, kaze da ne ulazi... Meni bi porodiljsko bilo vece za nekih 10 000din ako ulaze i bonusi... Takodje je i u mojoj firmi pravilo da skidaju bonuse i ostalo ako se ide na bolovanje ali ja nisam isla...

Trudnicko od pocetka ne dobijam isti iznos, ne znam zasto... Zavisi od broja radnih dana u mesecu mada bi trudnicko trebalo da bude vezano za osnovicu u ugovoru i da nema veze sa brojem radnih dana

(odgovor članu Gagana1)
Direktna veza do poruke: 1340
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.6.2019 10:33:53   
Gagana1


IZVORNA PORUKA: bubulence

Zar trudnicko moze biti manje od minimalca? Prevoz i topli obrok sigurno ne ulaze u prosek za porodiljsko, za bonuse sa cula da ulaze sada po novom ali evo Von, inace knjigovodja, kaze da ne ulazi... Meni bi porodiljsko bilo vece za nekih 10 000din ako ulaze i bonusi... Takodje je i u mojoj firmi pravilo da skidaju bonuse i ostalo ako se ide na bolovanje ali ja nisam isla...

Trudnicko od pocetka ne dobijam isti iznos, ne znam zasto... Zavisi od broja radnih dana u mesecu mada bi trudnicko trebalo da bude vezano za osnovicu u ugovoru i da nema veze sa brojem radnih dana




Upravo tako,stvarno ne znam sta se desava. Usla sam na kalukulator bas da izracunam,po tome bi ja trebala da dobijam 39 hiljada,e sada uzela sam i par listi od plate dok sam radila i posto na papiru imam i bruto i neto iznos izracunala da vidim i na kalkulatoru polazuje dosta manje mego sto sam ja dobila... pa vidi meni je ovako,tacno u dinar koliko sam dobila platu tako pise i na resenju za porodiljsko ,zato i kazem da ulazi celokupan iznos plate u porodiljsko.. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1341
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.6.2019 19:03:09   
IvanaM83
Pozdrav zene, 
Dobila sam pre 7 dana privremeno resenje za naknadu porodljskog, da li mozda znate kad ce otprilike isplata ...mesec, dva ...godinu dana :) 
Hvala unapred 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1342
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.6.2019 19:32:20   
vonavoj
Sledeceg 20.og u mesecu.

(odgovor članu IvanaM83)
Direktna veza do poruke: 1343
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
27.6.2019 8:01:40   
Učiteljica


IZVORNA PORUKA: IvanaM83

Pozdrav zene, 
Dobila sam pre 7 dana privremeno resenje za naknadu porodljskog, da li mozda znate kad ce otprilike isplata ...mesec, dva ...godinu dana :) 
Hvala unapred 



Pozdrav! Koliko dugo si čekala rešenje?

(odgovor članu IvanaM83)
Direktna veza do poruke: 1344
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
27.6.2019 12:51:50   
IvanaM83


IZVORNA PORUKA: Učiteljica



IZVORNA PORUKA: IvanaM83

Pozdrav zene, 
Dobila sam pre 7 dana privremeno resenje za naknadu porodljskog, da li mozda znate kad ce otprilike isplata ...mesec, dva ...godinu dana :) 
Hvala unapred 



Pozdrav! Koliko dugo si čekala rešenje?




Učiteljice, ja sam papire u 27.marta predala pocetkom maja kad mi je i otvoreno porodiljsko bolovanje i odmah sam to trcala da zavrsim dok jos mogu i dobila sam ga pre 10tak dana

(odgovor članu Učiteljica)
Direktna veza do poruke: 1345
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
27.6.2019 12:56:50   
Učiteljica
Hvala ti na odgovoru, ja sam isto tako,čim sam dobila doznake i resenje o porodiljskom na poslu odnela papire u 27. Marta. To je bilo 20.06. i rekli su mi da se ceka 60 dana. Ti si mozda malo manje čekala,oko mesec ipo


(odgovor članu IvanaM83)
Direktna veza do poruke: 1346
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
3.7.2019 18:00:26   
Učiteljica


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Sledeceg 20.og u mesecu.


A ako dobijem resenje recimo pocetkom avgusta,da li cu imati uplati 20.8. ili 20.9.?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1347
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
3.7.2019 18:14:48   
doramar11
Trebalo bi 20.8.

(odgovor članu Učiteljica)
Direktna veza do poruke: 1348
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
3.7.2019 20:00:56   
Učiteljica


IZVORNA PORUKA: doramar11

Trebalo bi 20.8.


Hvala!

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1349
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
4.7.2019 11:20:52   
doramar11
Srecno, Uciteljice, javljaj kako si prosla. Ide to sad na vreme uglavnom.

(odgovor članu Učiteljica)
Direktna veza do poruke: 1350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here