|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
4.7.2019 19:28:11   
Učiteljica


IZVORNA PORUKA: doramar11

Srecno, Uciteljice, javljaj kako si prosla. Ide to sad na vreme uglavnom.


Hvala! Nadam se da ce biti ok. Kad su mi rekli u 27. Marta da se ceka 60 dana, nisam mogla da verujem. Moje koleginice iz Pančeva kazu da je njima resenje stiglo za 2-3 nedelje

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1351
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
4.7.2019 19:29:44   
doramar11
To je zakonski rok, bude ranije u praksi..

(odgovor članu Učiteljica)
Direktna veza do poruke: 1352
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
4.7.2019 19:30:41   
Učiteljica
Hvala! A zamisli kazu mi koleginice iz Panceva da su njima resenje uradili za 2-3 nedelje


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1353
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
4.7.2019 19:31:40   
doramar11
Bice to brzo, ne brini :)

(odgovor članu Učiteljica)
Direktna veza do poruke: 1354
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
4.7.2019 20:12:02   
Učiteljica
Tebi su brzo uradili?


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1355
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.7.2019 10:45:03   
doramar11
Malo manje od mesec dana

(odgovor članu Učiteljica)
Direktna veza do poruke: 1356
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.7.2019 10:52:58   
Učiteljica
Divno:) U Beogradu?


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1357
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.7.2019 10:54:46   
doramar11
Da. Ne brini u slucaju malih odstupanja.

(odgovor članu Učiteljica)
Direktna veza do poruke: 1358
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.7.2019 13:03:09   
Učiteljica
Hvala 😊


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1359
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.7.2019 13:43:31   
doramar11
Nema na cemu, tu smo da se pomazemo.

(odgovor članu Učiteljica)
Direktna veza do poruke: 1360
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.7.2019 10:39:50   
bubici
Cao,da li neka moze da mi kaze sta je sve potrebno od dokumenata za otvaranje porodiljskog? Ja sam iz Panceva,a zaposlena sam u Beogradu ,da li ta dokumenta predajem u 27.marta ili u Pancevu? Hvala 🙂


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1361
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.7.2019 10:43:17   
bubulence
Meni su juce u dz dali papire, rekli su da cu ostatak papira dobiti od firme i da to samo predam u opstini. A kasnije posle porodjaja samo da odnesem jos i izvod iz mkr od bebe. Ali bih i ja volela da se javi jos neko ko je predavao da vidimo da li je to tacno


(odgovor članu bubici)
Direktna veza do poruke: 1362
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.7.2019 11:35:09   
doramar11
Bubici, predajes papire po mestu prebivalista, u lokalnoj opstini ili upravi.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1363
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.7.2019 11:38:24   
bubici
Hvala puno na odgovoru🙂

I jos jedno pitanjce,da li trudnicko drzva uplacuje poslodavcu pa on nama na racun ili sada nam direktno drzva uplacuje?

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1364
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.7.2019 11:41:42   
doramar11
Bubulence, trebalo bi da opstina sama pribavi izvod.

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1365
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.7.2019 11:44:02   
doramar11
Mislim da samo porodiljsko ide direktno na racun, a trudnicko i dalje preko firme. Firma moze da ti uplati trudnicko pa da ceka refundaciju. 

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1366
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.7.2019 11:46:23   
doramar11
Vidim da si pitala i sta je potrebno od papira za otvaranje porodiljskog. Prelistaj temu jer je pisano o tome vec.

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1367
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.7.2019 11:46:53   
bubici
Hvala😘


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1368
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.7.2019 14:30:59   
Učiteljica


IZVORNA PORUKA: bubici

Cao,da li neka moze da mi kaze sta je sve potrebno od dokumenata za otvaranje porodiljskog? Ja sam iz Panceva,a zaposlena sam u Beogradu ,da li ta dokumenta predajem u 27.marta ili u Pancevu? Hvala 🙂




Уз уредно попуњен захтев подносилац прилаже:
- извештај о привременој спречености за рад мајке у време породиљског одсуства и одсуства са рада ради неге детета - дознака,
- извештај о почетку прве привремене спречености за рад мајке ради коришћења одсуства због компликација у вези са одржавањем трудноће – дознака, уколико је коришћено ово право, 
- решење о праву на породиљско одсуство, решење о праву на породиљско одсуство и одсуство са рада ради неге детета или решење о праву на одсуство са рада ради неге детета, издато од стране послодавца,
- фотокопију картице текућег рачуна,

(odgovor članu bubici)
Direktna veza do poruke: 1369
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.7.2019 15:45:54   
doramar11
Pripremi i kopiju licne karte. Zahtev sa naknadu plate mozes da skines sa interneta i odneses popunjen ili da popunis na licu mesta.

(odgovor članu Učiteljica)
Direktna veza do poruke: 1370
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.7.2019 20:29:14   
Suza79
Vidim da ste prilično upućeni što se ove teme tiče. Znate li nešto u vezi solidarne pomoći za bolovanje duže od tri meseca?


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1371
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.7.2019 20:40:56   
Suza79
Pretpostavljam da nadimak označava zanimanje. Ja radim u prosveti i po kolektivnom ugovoru imamo pravo na solidarnu pomoć ako bolovanje potraje duže od tri meseca (odnosi se na održavanje trudnoće). Da li znate za to?


(odgovor članu Učiteljica)
Direktna veza do poruke: 1372
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
12.7.2019 21:47:07   
doramar11
Zaista ne znam za to, nisam u prosveti. Raspitajte se u ustanovi u kojoj radite posto vec imate kolektivni ugovor. Pozdrav.

(odgovor članu Suza79)
Direktna veza do poruke: 1373
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.7.2019 9:00:48   
MimaKos
Prvi put za to cujem.. pitajte koleginice


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1374
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
15.7.2019 14:43:53   
Anoniman
 I kod nas u skoli znaju za to. Sve koleginice koje su bile na trudnickom duze od tri meseca su dobile solidarnu pomoc u visini bruto plate. 

(odgovor članu Suza79)
  Direktna veza do poruke: 1375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here