|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
15.7.2019 14:46:44   
MimaKos
Verovatno je to onda neki zahtev ili sindikatu ili ustanovi, pitajte kome su uputile molbu


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1376
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
15.7.2019 15:06:15   
Anoniman
Zahtev smo podnosile direktoru skole.


(odgovor članu MimaKos)
  Direktna veza do poruke: 1377
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
15.7.2019 15:12:10   
MimaKos
Eto, za ovu zenu koja je pitala.. mada dtvarno prvi put cujem za trudnicko ovako nesto, nije to bas klasicno bolovanje


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1378
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
15.7.2019 15:23:38   
doramar11
I mene cudi, secam se onog solidarnog poreza zbog kog je umanjivano porodiljsko. Za solidarnu pomoc prvi put cujem.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1379
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
15.7.2019 15:24:37   
MimaKos
Ne zato sto jebtrudnicko sada 100%, za razliku od klasicnog koje je 65%..


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1380
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.7.2019 10:07:10   
Pokahontas01
Dragi roditelji. 

Pre par meseci sam i ovde pisala u vezi sa porodiljskom platom...Uglavnom, ja sam u ovih čuvenih,sada već, 18 meseci bila na birou rada kao tehnološki višak i primala naknadu za period od 6 meseci. Pitala sam da li neko zna da li se taj period računa, tj. da li će ući u prosek tih 6 meseci....Dobih rešenje da mi je odobreno pravo na OSTALE NAKNADE, zvala sam ih da pitam šta koji k je to, žena mi reče da ću dobiti još jedno rešenje po pravu o zaradi, a ovo nije moglo da bude tako obračunato jer nema "status" zarade nego ostalih naknada.  Tako da, ako je neka mama bila na birou i primala naknadu, to će joj ući u prosek.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1381
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.7.2019 10:11:31   
Pokahontas01


IZVORNA PORUKA: Pokahontas01

Dragi roditelji. 

Pre par meseci sam i ovde pisala u vezi sa porodiljskom platom...Uglavnom, ja sam u ovih čuvenih,sada već, 18 meseci bila na birou rada kao tehnološki višak i primala naknadu za period od 6 meseci. Pitala sam da li neko zna da li se taj period računa, tj. da li će ući u prosek tih 6 meseci....Dobih rešenje da mi je odobreno pravo na OSTALE NAKNADE, zvala sam ih da pitam šta koji k je to, žena mi reče da ću dobiti još jedno rešenje po pravu o zaradi, a ovo nije moglo da bude tako obračunato jer nema "status" zarade nego ostalih naknada.  Tako da, ako je neka mama bila na birou i primala naknadu, to će joj ući u prosek.



.....samo će dve uplate (zarada i ova naknada tj.kako su ga krstili vec) fizički odvojene sa dva resenja i idu kao dve odvojene uplate na račun.

(odgovor članu Pokahontas01)
Direktna veza do poruke: 1382
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.7.2019 10:21:51   
MimaKos
Boze mili sta rade sa tim resenjima, bitno je da je povezan staz pa ti nece smanjiti iznos 


(odgovor članu Pokahontas01)
Direktna veza do poruke: 1383
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.7.2019 14:13:23   
doramar11
Pogledajte u zakonu pod ostale naknade, nigde ne pise da se racuna naknada sa biroa.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1384
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.7.2019 15:57:40   
Pokahontas01


IZVORNA PORUKA: doramar11

Pogledajte u zakonu pod ostale naknade, nigde ne pise da se racuna naknada sa biroa.



Da li piše ili ne Sad mi nije ni važno jer sam dobila rešenje za to, a čekam da stigne rešenje za porodiljsko bolovanje i negu deteta. Mogu i slikati isto da vidite.

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1385
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.7.2019 16:25:05   
MimaKos
Zakon je jako lose formulisan, verujem da ako je uradjeno resenje, drzali su se nekog propisa, i zar je vazno kad je u nasu korist? ( sto je retkost, slozicemo se, kad se ovaj Zakon primenjuje)


(odgovor članu Pokahontas01)
Direktna veza do poruke: 1386
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.7.2019 9:53:46   
Učiteljica
Da li je to jutros bila uplata porodiljskog? Meni nesto stiglo


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1387
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.7.2019 10:11:51   
MimaKos


IZVORNA PORUKA: Učiteljica

Da li je to jutros bila uplata porodiljskog? Meni nesto stiglo


  da, danas je bila uplata.


(odgovor članu Učiteljica)
Direktna veza do poruke: 1388
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.7.2019 12:19:37   
Jacii
Veliki pozdrav za sve mame i tate... Imam jedno pitanje... Porodila sam se 21.3. ali zbog komplikacije sa papirologijom oko otvaranja porodiljskog jer sam preduzetnica nisam stigla do proslog meseca da sve zavrsim i predam. Dobila sam resenje pre dve nedelje na 32.300 rsd i zaposlena u zavodu za majku i dete je rekla da cu primati tu platu (iako mi je do sada prethodnih 5 godina plata bila 57.000 ali nema veze. Danas mi je leglo prvo porodiljsko 107.300 rsd. Zanima me zasto nisi uplatili taj iznos i za koliko j to meseci.... da li je neko imao slicnu situaciju ili da li neko zna kome da se obratim... hvala puno i izvinite na duzem postu :)

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1389
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.7.2019 12:33:26   
MimaKos
Nebitno kada ste se porodili, vazan je datum kada ste otvorili porodiljsko, jer od tog dana oni vama duguju naknade zarade do 31.06. (jer sada isplacuju za jun). Racunajte tako pa vidite da li se poklapa sa resenjem. Mada, ja sam recimo u resenju o nadoknadi za vreme nezaposlenosti imala upisan bruto iznos, sto znaci da sam primala manje nego sto je pisalo u resenju, a radnica koja mi je predala resenje pojma nije imala, mozda je i to slucaj pa proverite.

(odgovor članu Jacii)
Direktna veza do poruke: 1390
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.7.2019 12:57:31   
Jacii
Sad sam pogledala resenje i otvoreno mi je od datuma porodjaja... Nije mesec dana pre takod a jeste onda to taj iznos... 10 dana u martu i tri meseca zakljucno sa 30.06. Hvala puno jos jednom,vec sam htela da im saljem email :) Iovako su nas preduzetnice i ostale porodilje koje nisu stalno zaposlene uskratili za sve...

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1391
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.7.2019 13:07:50   
MimaKos
Boze gluposti, a primoravaju nas Zakonom da otvaramo porodiljsko ranije i automatski smo posle manje sa bebama, ja sam porodiljko otvorila 25 dana pre porodjaja.. a isplate racunaju kako se njima cefne ....


(odgovor članu Jacii)
Direktna veza do poruke: 1392
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
23.7.2019 14:17:39   
Učiteljica
Buduće mame,da znate da su se malo ubrzali sto se tiče resavanja predmeta. Ja sam predala dokumentaciju 20.06. u 27. Marta i evo vec mi legla prva uplata. Resenje jos nije stiglo ali uplate su krenule


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1393
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.8.2019 18:02:57   
Bijaaa
Meni knjigovodja kaze da ce mi sutra stici papiri i da to odnesem zajedno sa bebinim izvodom iz mk kad se porodim. A vidim ovde da nosite dokumentaciju u opstinu cim se porodiljsko otvori,pa mi sad nije jasno. Moze savet?


(odgovor članu Učiteljica)
Direktna veza do poruke: 1394
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
6.8.2019 16:58:32   
lesli
Odnesi papire cim ti budu spremni, jer njima treba 2-3 meseca da obrade zahtev. Sto pre odneses, pre ce ti leci isplata.
Ja sam npr. odnela papire nakon porodjaja, ali zato sto je beba malko poranila (porodila se tog dana kada su papiri iz firme bili gotovi). I cekala sam na prvu isplatu do 3.5 meseca deteta (predala kada je imala oko 2 nedelje).

(odgovor članu Bijaaa)
Direktna veza do poruke: 1395
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
7.8.2019 8:52:49   
MimaKos
Kako su otezali sa ovim sto sad sam moras da se cimas za sve!!! Neverovatno, glupost nevidjena! 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1396
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
7.8.2019 9:15:52   
Dora89
Pitanje za mame sa teritorije Beograda. Kada će leći nagrada grada Beograda od 1000 din.? Da li preko Pošte, uz roditeljski dodatak i onaj paušal of 5000 din.? Da li je za to prijava bila u porodilištu, ili treba neko dodatno prijavljivanje? Pošto, kad su mi stigle pare preko Pošte, nisu naglasili za šta su te pare.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1397
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
8.8.2019 9:40:21   
Duškić
Jesam sa teritorije Bg, samo nije bilo tih 10h kad sam ja primala.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 1398
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
8.8.2019 9:46:15   
MimaKos
To je ono od prosle godine, samo za teritoriju Beograda, za porodilje 2018.


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1399
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.8.2019 15:14:07   
Dora89
E to, 10000. Da li je to stiglo sa roditeljskim dodatkom preko Pošte, ili kad će da stigne?


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here