|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako uspavljujete bebu?
2.2.2010 10:09:07   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Andrej ne ume sam da zaspi. I ja nemam pojma kako da ga naučim. Svaki put moram da ga ljuljam, i to ume da traje po pola sata. Rezultat: mene kičma boli već dobrih mesec-dva (odličan sam kandidat za išijas), a on plače svaki put kada krene da mu se spava. Kažu, premori se. Ma od čega se premori, prošlo je dva sata kako je budan, a ne 3-4... Puštala sam ga da plače, ali on krene da se zacenjuje, da vrišti, urla... Hoće samo da zaspi kada ga nosam. Probaću ovo sa majicom, možda upali. Srećom, te se noću budi samo da jede - uglavnom samo jednom.


Update - više se ne nosamo do besvesti. Ali tako je sam odlučio, ništa ja nisam tu radila. Sada je dovoljno da se umiri kod mene, pa ga ja spustim u krevetac budnog, pa sam zaspi, muljajući ćebence po glavi. Ili nekad legnem pored njega pa se mazimo dok ne zaspi.
Nego, sad ima druga fora - do skoro se budio samo jednom da jede, a od pre neko veče se budi svaka prokleta tri sata! Znači, oko ponoći, pa oko 4... i ja ujutro nisam nizašta. Moram da probam da mu ne dam da sisa noću, nego da ga pomazim ili uzmem da se smiri... Nemam pojma, taman sam svima pričala kako je divan, probudi se samo jednom... izbaksuzirala sam user posted image A možda mu je ovo samo faza?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kako uspavljujete bebu?
2.2.2010 11:20:37   
Anoniman
Alexx, kad je Nesa poceo da se budi 3 puta u toku noci da jede, i bas sam videla da je gladan, ja sam mu dala cvrstu hranu za veceru, i prestao je. Ne znam jesi ti pocela sa kasicama, i ako jesi u koje doba dana ih dajes?

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kako uspavljujete bebu?
2.2.2010 11:40:37   
*Alexx*
Nedjo, davala sam mu prvo pahuljice u 8 uveče, i tada je i počeo da se budi noću više puta (pre tri-četiri dana). Onda sam nešto mislila da mu smetaju te pahuljice uveče, pa sam ih pomerila za popodne (to je bilo juče), ali nema efekta. Isto mu dođe.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kako uspavljujete bebu?
2.2.2010 11:42:27   
Anoniman
Uf, onda da se nadas da je faza i da ce brzo prociuser posted image A da mu das nocu vodicu ili caj?

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kako uspavljujete bebu?
2.2.2010 11:44:23   
*Alexx*
Pa to mi je sledeći korak, ali sve mislim da će to još više da ga razbudi jer do sada nije ni pio drugu tečnost osim mleka. Tek sada mu dajem vodicu i čaj i svaki put se mršti user posted image Joj, ma faza je, verovatno, otkud znam...

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kako uspavljujete bebu?
2.2.2010 11:45:13   
Anoniman
Nemoj se sekirati, normalno je to, takvih i raznoraznih faza ce biti jos milionuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kako uspavljujete bebu?
2.2.2010 13:35:53   
Anoniman
Nedja je cudo user posted image !Tako smirujuce delujes...inace,Stefan se 500000000000000 puta nocu "probudi"-promrmlja nesto i ja mu samo stavim dudu u usta i on nastavi da spava,jedino sto je meni cela noc iscimana,ali sta sad...nije gladan sigurno jer bi se bas probudio da jeste,kao sto se i budi u 6h user posted image !

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kako uspavljujete bebu?
2.2.2010 13:44:21   
Anoniman
user posted image Valjda zato sto je mene Nesa toliko cimao i "maltretirao" da se stvarno vise ne uzbudjujem ni kad nedelju dana ne spavam, a ima godinu ipouser posted image Nekako mi je sve normalno, ali bas sveuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kako uspavljujete bebu?
2.2.2010 13:51:33   
Anoniman
To je lepo cuti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kako uspavljujete bebu?
2.2.2010 14:34:14   
Rivana
Mene Luka cima nocima i nocima, ma strasno to nije radio ni kad je imao 3 meseca spavao je vise nego sada user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kako uspavljujete bebu?
5.2.2010 15:01:30   
Markovicka
Uvece posle kupanja i klopanja uglavnom nema problema, uspava se vec dok jede, onda odrapi jedno pet sest sati. Danju je uspavljujemo ljuljuskanjem ili drmusanjem u krevecu, a cucla je zakon.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kako uspavljujete bebu?
5.2.2010 20:21:55   
Anoniman
Savjet svim mamama: Procitajte Ginin i Zilletov post, ja sam sve to uradila i sad nemam problema. 

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kako uspavljujete bebu?
14.2.2010 15:52:24   
Markovicka
Mm je otkrio nov nacin uspavljivanja, postavi je ledjima na njegov stomak dok lezi i masira joj stopalica, kako samo uziva zenska, pa ko ne voli masazu stopala, umiri se u roku od odmah, a cesto i zaspi. Lepo njoj lepo njemu, ne bole ledja, ruke od nosanja, moze da gleda film, ona njemu greje stomak, on njoj ledja, divota!

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kako uspavljujete bebu?
14.2.2010 18:47:00   
marince1
Da li vase dete moze da zaspi bez cucle?
Ovo mi je vrlo vazno da znam!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kako uspavljujete bebu?
14.2.2010 19:13:28   
*Alexx*
Marinče, pa naravno da može. Moj se uglavnom uspava sa palcem u ustima i ćebetom u drugoj ruci.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kako uspavljujete bebu?
14.2.2010 19:38:49   
*Alexx*
Mislim, svaka beba je za sebe, možda neke bebe ne mogu bez dude?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kako uspavljujete bebu?
14.2.2010 20:35:06   
sneza24
IZVORNA PORUKA: marince

Da li vase dete moze da zaspi bez cucle?
Ovo mi je vrlo vazno da znam!

Nekad da nekad ne.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kako uspavljujete bebu?
14.2.2010 20:49:35   
Lu
IZVORNA PORUKA: marince

Da li vase dete moze da zaspi bez cucle?
Ovo mi je vrlo vazno da znam!

Ako inače koristi cuclu ,onda mislim svakako da neće zaspati bez nje,tako je bar kod nas bilo.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kako uspavljujete bebu?
14.2.2010 22:12:10   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

Da li vase dete moze da zaspi bez cucle?
Ovo mi je vrlo vazno da znam!

Uglavnom da,retko ali bas retko joj treba cucla da zaspi.Ponekad kad je bas nervozna i umorna potrebna joj je cucla,inace ne.I ponekad u toku noci kad se probudi dam joj varalicu.Uglavnom sama zaspi,bez ikakvih pomagalauser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kako uspavljujete bebu?
15.2.2010 13:54:12   
marince1
hvala vam cure!
Ja sam u fazonu da mu to izbacim dok jos mogu.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kako uspavljujete bebu?
15.2.2010 16:15:57   
Markovicka
Marince, ako mu to pomaze da zaspi, zasto da izbacujes?
Nasa malecka ponekad zaspi vec na sisi, na meni ili mm, a ponekad nam bas znaci cucla, pogotovo kad zaspi pa se kroz par minuta probudi, tad je cucla vrati u snove.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kako uspavljujete bebu?
15.2.2010 20:12:32   
slavicakv
IZVORNA PORUKA: OTI

mozda ce nekome koristiti mada verujem da vecina majki ovo vec zna
SEDMODNEVNI KURS UCENJA SPAVANJA:

1. vreme je za spavanje - odredite vreme za kupanje, hranjenje, stavljanje u krevetac...Cak i male bebe umeju da se naviknu na redosled aktivnosti
2. izadjite iz sobe pa se vratite - ususkajte bebu i izadjite ali se ubrzo vratite da beba zna da ste tu
3. poljupci u tisini- nemojte se sa njom igrati, pricati i slicno...Kad potpuno utone samo je tiho poljubite
4. izbegavajte kontakt ocima - udaljite se od kreveca toliko da je imate u vidu ali ne i ona vas.Pratite sta radi ali nemojte prilaziti sem ako ne pocne da place
5. vratite se- ako beba jos nije zaspala vratite se i poljubite je. Nemojte joj se obracati to ce je samo razbuditi
6. neka zna da ste tu - cak i kad zaspi vratite se da vidite da li je pokrivena. I tada mozete da je poljubite, njoj to nece smetati
7. gradjenje poverenja- ponavljajte ovo dok se beba ne uhoda..mozda ce u pocetku biti mnogo dolazenja do nje ali ce se vremenom to prorediti
8. ne odustajte - iskustvo kaze da je potrebno 7 dana da beba shvati i uhvati redosled radnji i da shvati sta dolazi posle kupanja kad se ugasi svetlo





ja sam tako uradila od prvog dana kad sam dosla kuci i verujte mi da se privikla za par dana, prve dve -tri noci bilo malo placa ali se ubrzo privikla na ritam. Budi se ona nocu da jede, ali meni nije teko da ustajem da je podojim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kako uspavljujete bebu?
18.2.2010 9:30:01   
*Alexx*
Znam da ovo pitanje nije vezano za uspavljivanje, ali pisale smo ovde i o spavanju... ako se neko seća da li tema postoji, neka da link, ja ću iskopirati.

Elem, već sam pisala da je Andrej počeo da se budi dva puta noću. Ranije se budio samo jednom, oko 4, a sada je to u 2, pa u 5. Ja sumnjam da je gladan, i da mu podoj pred spavanje nije dovoljan da pregura noć (tj. veći deo noći). Kad ga podojim, on zaspi. Da li je neko zbog ovog problema uveo AD mleko, i uopšte koja su vaša iskustva? Koje mleko, ako uopšte mleko? Andrej ima 6 meseci.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu slavicakv)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kako uspavljujete bebu?
18.2.2010 12:12:54   
gagana83
Ja ne verujem da se budi zbog gladi.A tad kad se probudi,je l sisa kako i inace ili povuce nekoliko puta i zaspi?Mozda ce biti bolje kad mocnete malo konkretnije sa cvrstom hranom.
Pogledaj OVDE,ovo mlekce je bas za bebe koje se bude nocu gladne.
Evo teme gde smo pisale o tome KLIK


< Poruku je uredio gagana83 -- 18.2.2010 12:14:47 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kako uspavljujete bebu?
18.2.2010 12:48:04   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja ne verujem da se budi zbog gladi.A tad kad se probudi,je l sisa kako i inace ili povuce nekoliko puta i zaspi?Mozda ce biti bolje kad mocnete malo konkretnije sa cvrstom hranom.
Pogledaj OVDE,ovo mlekce je bas za bebe koje se bude nocu gladne.
Evo teme gde smo pisale o tome KLIK



Ma sisa, još uspem i na drugu dojku da ga prebacim... Pogledaću savete kako da ukinem to noćno hranjenje. Hvala, Gagana!


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here