|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hematom i trudnoća
24.5.2011 9:38:22   
nina26

IZVORNA PORUKA: madre

nina, bas sam se pitala sta je sa tobom. mnogo mi je zao sto tako zavrsilouser posted image ali primecujem da si ipak optimisticna, sto je dobrouser posted image
boko, sad vidim sta ti je doktor rekao zasto se hematom moze pojaviti. ja sam sa mm sve kuhinjske delove (mnogo teske) nosila sa drugog sprata i prenosili u drugu kucu, a nisam ni znala da sam trudnauser posted image
cesto mi je padalo na pamet da je to razlog pojavljivanja hematoma u mom slucaju, a sada sam prilicno sigurnauser posted image
a iz nininog posta shvatih i da ovim slucajevima krvarena su ipak dobrodoslauser posted image user posted image ja sam stvarno mnogo krvarila, ali hvala dragom Bogu zavrsilo se dobrouser posted image



Pa nema mi druge Madre, moram da idem napred.

Kako su meni objasnili, hematom nema veze ni sa naporom,tj fizickim radom, moze da se odcepi embrion od sluzokoze materice i dok lezis. On se tu hrani, i onda iz nekog razloga dodje do odvajanja embriona od sluzokoze, a posto tu postoji jako puno kapilara, krece krvarenje, tj hematom. U mnogo slucajeva hematom se sam povuce i trudnoca prodje u najboljem redu. Najrizicnije su rane trudnoce do 12 nedelje, jer tad se ili desi spontani (kao u mom slucaju) ili se ne. Ostalo je sve u Bozijim rukama...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Hematom i trudnoća
24.5.2011 19:55:39   
*boka*
Ninocka mila to sto su tebi objasnili vezano za odcepljivanje embriona i krvarenje zove se odlubljivanje posteljice, a hematom je nesto drugo. Naravno, postoji delimicno i potpuno odlubljivanje posteljice i ukoliko je delimicno, na mestu gde je pocela da se odlubljuje moze da se formira hematom, koji ukoliko raste moze da odlubi posteljicu sasvim i dolazi do spontanog. A hematom moze da nastane na drugom mestu, suprotno od mesta gde je embrion zakacen (kao sto je to kod mene bio slucaj). Meni hematom nije kacio bebicu, a moze nastati usled mnogo stvari, kao sto je meni doktor objasnio od udarca, ako podignemo neki teret takodje moze da dodje do pucanja nekih kapilara u materici i na tom mestu nastane hematom, naglog kocenja kolima i zatezanja pojasa (od tada se ne vezujem preko stomaka nikad dok sam u kolima, vec samo onaj gornji deo pojasa koji ide preko ramena) itd.

Kazi mi kako si ti sada? Jesi malko dosla sebi? user posted image

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Hematom i trudnoća
8.6.2011 20:17:48   
nina26

IZVORNA PORUKA: *boka*

Ninocka mila to sto su tebi objasnili vezano za odcepljivanje embriona i krvarenje zove se odlubljivanje posteljice, a hematom je nesto drugo. Naravno, postoji delimicno i potpuno odlubljivanje posteljice i ukoliko je delimicno, na mestu gde je pocela da se odlubljuje moze da se formira hematom, koji ukoliko raste moze da odlubi posteljicu sasvim i dolazi do spontanog. A hematom moze da nastane na drugom mestu, suprotno od mesta gde je embrion zakacen (kao sto je to kod mene bio slucaj). Meni hematom nije kacio bebicu, a moze nastati usled mnogo stvari, kao sto je meni doktor objasnio od udarca, ako podignemo neki teret takodje moze da dodje do pucanja nekih kapilara u materici i na tom mestu nastane hematom, naglog kocenja kolima i zatezanja pojasa (od tada se ne vezujem preko stomaka nikad dok sam u kolima, vec samo onaj gornji deo pojasa koji ide preko ramena) itd.

Kazi mi kako si ti sada? Jesi malko dosla sebi? user posted image



Izivni Boko, tek sam sad videla tvoju poruku user posted image

Pa da tako su mi objasnili, da se usled odvajanja posteljice stvorio hematom, jer mi je endometrijum verovatno od hormona bio jako veliki, a tu ima puno kapilara i onda je sve to dovelo do tog obilnog krvarenja.
Ja sam lezala sve vreme, tako da nije postojala mogucnost, udarca, kocenja u kolima itd...
Svaki dr sa kojim sam pricala, mi je rekao da je to sve stvar srece. Na moje pitanje, jel mozemo sledeci put da to sprecimo,kazu ne, bice kako Bog kaze....

A ja,guram kako znam i umem. Spopadnu me tako teski trenuci, jos uvek je sve to sveze. Tesim se da ce vreme smanjiti ovaj bol, nece ga izbrisati to je sigurno.

Kako si ti?

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Hematom i trudnoća
20.7.2011 16:01:31   
bea83
auu kud nabasah na ovu temuuser posted image baš sam se sad uplašila, čitam vaša iskustva i vidim da ima i pozitivnih i negativnih...
meni je ustanovljen hematom u ponedeljak, a inače sam 9 nedelja.Pretpostavljam da ga imam od početka jer sam dva dana posle vadjenja beta hcg dobila braon sekret koji nije bio obilan, ali dovoljan da se odmah javim lekaru. Od tada sam na injekcijama progesterona svaki treći dan i utogestanu 3x1. Braonkasto je stalo skoro odmah ali se povremeno pojavljuje svaki 4,5 dan i to u vidu sitnih končića. Sad u ponedeljak mi je doktorka rekla da je beba super, lepo napreduje (čak je naprednija za 1 dan) velika je 1.38 cm i da imam hematom koji je 0.7 cm, ali da to nije ništa opasno i da se ne iznenadim ako mi krene malo jači iscedak. Ostavila me je na istoj terapiji i rekla mi da sad mogu malčice da se pokrenem (do prodavnice i slično) pošto sam do sad bila strogo u krevetu. E sad čitam vaša iskustva i vidim da ste čak ležale u bolnici zbog hematoma pa mi kako to moj nije opasan?da li zato što je mali?
inače i u prošloj trudnoći koja se završila spontanim jer je bebino srce prestalo da kuca, takodje sam imala hematom ali on je nestao do trenutka kad se to desilo, odnosno nije on prouzrokovao spontani
doktorka mi reče da se kod mene hematomi najverovatnije stvaraju zbog položaja materija koja jako zavaljena pa iz tog razloga se ne očisti posle svake M kako treba

Eto, volela bih da čujem vaša mišljenja o svemu ovome

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Hematom i trudnoća
29.8.2011 22:09:21   
madre
bea, ne bih znala sta da ti kazem uvezi toga zasto hematomi nastajuuser posted image niko ne zna! mogu biti opasni, ali i ne moraju. ja sam na prethodnoj strani napisala svoje iskustvo, da bih pokazala da i kada doktori misle da nema sanse da se izgura trudnoca, nada uvek postoji... da se rodi lepa i zdrava bebauser posted image a tvoja situacija mi ne deluje zabrinjavajuce.
miruj koliko mozes, misli pozitivno i uzivaj u trudnoci
ponovicu jos jednom vazno je da nema sveze krvi!



_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Hematom i trudnoća
30.8.2011 9:03:35   
bea83
Madre, hvala na odgovoruuser posted image Od mog prethodnog posta je prošlo mesec dana i malo više, braonkasto je prestalo još tada i više ga nema, na double testu nisu ni spomenuli hematom, tako da se nadam da ga više nema ili je sasvim beznačajan, idem sledeće nedelje na kontrolu pa ću videti šta će mi reći, ali ja se ponašam normalno,šetkam, i umereno sam aktivna jer se dobro osećam i nemam nikakve tegobe i nadam se da će tako i ostati. Bebac lepo napreduje što je najvažnijeuser posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Hematom i trudnoća
31.8.2011 22:59:50   
madre
lele, ja tek sad vidim datumuser posted image super sto je sve u reduuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Hematom i trudnoća
15.9.2011 19:56:44   
bea83
Samo da javim da je moj hematom nestao potpunouser posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Hematom i trudnoća
18.9.2011 10:25:17   
madre
super, beauser posted image
kazu da je najkriticnije u prvom tromesecju, ako se to prevazidje i bebe malo poraste, ona sama izgura hematomuser posted image
ne znam kako je to moguce, ali i u mom slucaju se tako pokazalouser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Hematom i trudnoća
18.9.2011 10:32:43   
dacca
bea user posted image user posted image user posted image
Nina, izvini, nisam vidjela poruku u kojoj me pitas za dicinone... On se kazu koristi za zaustavljanje krvarenja. Prva tri dana sam primala po tri, a onda po dva.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Hematom i trudnoća
21.2.2012 21:17:51   
anirez
Vidim da se odavno nije pisalo na ovo temi, ali valjda ce neko da mi odgovori.
Danas sam bila na kontroli i doktor mi je rekao da na prednjoj strani usca imam hematom velicine 9x12 mm i dao mi dabroston.
Inace beba super napreduje, zadnji put na kontroli bila u devetoj nedelji i nije tog hematoma bilo, znaci pojavio se u ove dvije nedelje.
Molila bih nekog za misljenje

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Hematom i trudnoća
20.3.2012 10:08:53   
anajid
Na pregledu mi je dr. utvrdio da imam hematom.Na ultrazvuku mi je pokazala hem i objasnila mi da se on nalazi ispod beba,i da je dobro sto nije na nekom drugom mjestu.Naravno dobila sam utrogestan i receno mi je da mirujem.06.04.mi je zakazana kontrola.Nadam se da ce sve biti u redu.taj nesretni hematomuser posted image

(odgovor članu Miinamamica)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Hematom i trudnoća
20.3.2012 10:37:28   
anirez
anajid ne brini, ja imam hematom isto ispod bebe na prednjem zidu maternice, vec ga vucem 4 sedmice, ne krvarim niti istaa.
Odktor je rekao da mirujem, mogu malo prosteti ali ne pretjeravati, nema muckanja i to je to.
Vecina kaze da ce on sam da ode, bas mi juce i doktor rekao da ce on sam da nestane, nista ne brini

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Hematom i trudnoća
20.3.2012 11:52:03   
anajid
Hvala Anirez,bas me to zabrinulo.Jedino me dr utesila kad mi je rekla da je dobro sto nije na drugom mestu,rece da bi bilo opasno da je iznad beba.user posted image

(odgovor članu anirez)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Hematom i trudnoća
20.3.2012 11:59:43   
anirez
Ja sam se isto bila prepala kad sam saznala ali vidjet ces, vremenom naviknes na njega user posted image
Moras malo da se pripazis, potrudi se da ne mislis na to, najbitnije je da su bebe ok i da nije iznad njih, ostalo nebitno, otici ce on sam, dosadit ce muuser posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Hematom i trudnoća
23.4.2012 9:41:07   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Jelena i Nemanja

Hematom na glavici ploda starog 16. nedelja... Zna li neko nesto o tome? Danas mi je lekar to saopstio i nigde ne mogu da pronadjem koliko je to opasno za plod... Molim vas za pomoc... Unapred zahvalna... Veliki pozdrav za sve...




IZVORNA PORUKA: indy_25

Ja zaista ne znam nista o tome. A sta ti je dr rekao valjda je morao da ti objasni dali je opasno ili ne?





IZVORNA PORUKA: tijatija

Ni ja ti nisam strucna oko toga savetujem ti da podjes opet kod njega i zahtevas objasnjenje !





IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Jelena,
Imate sigurno punu podrsku svih na forumu i verujem da te je uzasan srah ali mislim da ovde niko ne moze da pomogne puno. Prosto nemamo uvid ni sta je tacno vidjeno ni kako a u pitanju su jako osetljive stvari, barem tako zvuci. Jako je glupo spekulisati laicki. Budite hrabri i pribrani i posavetujte se sa doktorom. Eventualno drugo misljenje nebi bilo lose, druig ultrazvucni pregled, eventualno ekspertski. Puno te pozdravljam




IZVORNA PORUKA: Jelena i Nemanja

Hvala vam puno na podrsci.
Lekar nista nije precizirao samo je rekao da bi hematom trebao nestati do 20. nedelje. Stalno sam nalazila samo stvari vezane za hematom placente, nista o hematomu na glavici bebe.... zbog toga sam zabrinuta i zelela bih da se infomisem sta je to, zasto se dobija , koliko je opasno ali nema nigde.... :( u svakom slucaju mnogo vam hvala, valjda ce sve biti u redu.....



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Hematom i trudnoća
23.4.2012 11:03:01   
cockic
ja samo da dodam da ovo nije tema hematoma na glavici ploda nego na materici.
za glavicu ne znam znam dosta slucajeva da
se to sredi u toku trudnoce user posted image

jer sam ja u ovoj trudnoci imala taj na materici,a da li postoji tema o hematomu na glavici ploda
nisam trazila to bolje znaju moderatori.

jer koliko vidim na ovoj temi su slucajevi kao sto je bio moj.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Hematom i trudnoća
23.8.2012 12:12:22   
suncica82
Vidim da su svi kojima je otkriven hematom dobili terapije utrogestana ili cega vec.Ja sam jutros prokrvarila u 10-toj nedelji trudnoce i odmah otisla kod doktorice.Pregledala me,utvrdila da imam mali hematom na grlicu materice,dala mi magnezijum da pijem i kao sve je ok.Nisam znala da je hematom toliko opasan. U subotu krecemo autom za Srbiju i doktorica mi je dozvolila osim ako krvarenje bude jace onda ne bi smela da putujem. Na strogo mirovanje mogu samo da mislim jer imam sina od 14 meseci koji miruje samo kad spava. Moze li neko da mi kaze da li je to normalno da dobijem samo magnezijum da pijem?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Hematom i trudnoća
23.8.2012 12:19:43   
Modessty
mislim da je bolje da ne putuješ ako je moguće. Utrogestan je u stvari progesteron, koji kao može da pomogne da se održi trudnoća. Lekari su podeljeni oko toga i znam da ga u inostranstvo retko kad daju. Naši ga daju u smislu: ne šteti a možda može i da pomogne pa što da ne.
Kad je hematom u pitanju trudnoća je rizična, što znači da treba da se paziš. Ne podiži ništa teško, ne usisavaj i ne čisti po kući, ne podiži i ne nosaj dete, i miruj što više. Ta krv koja se skuplja mora da izadje, pa se nemoj uplašiti ako krene malo jače. ALi to treba da ti bude upozorenje da odmah kreneš u bolnicu ili svom lekaru.

Ima trudnoća koje se iznesu sa hematomom do porodjaja, ima primera gde hematom "nestane" tokom trudnoće, a na žalost ima trudnoća, kao u mom slučaju, gde hematom raste i raste i kad krene ta krv da se čisti povuče i plod za sobom.
Ne želim da te uplašim, samo hoću da znaš šta te čeka i kako da se sa tim boriš.

Ako se već rešiš na putovanje, gledaj da budeš u nekom poluležećem položaju i to uglavnom na boku. I pravite dovoljno pauza.

(odgovor članu suncica82)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Hematom i trudnoća
23.8.2012 12:24:40   
Modessty

IZVORNA PORUKA: *boka*

Ninocka mila to sto su tebi objasnili vezano za odcepljivanje embriona i krvarenje zove se odlubljivanje posteljice, a hematom je nesto drugo. Naravno, postoji delimicno i potpuno odlubljivanje posteljice i ukoliko je delimicno, na mestu gde je pocela da se odlubljuje moze da se formira hematom, koji ukoliko raste moze da odlubi posteljicu sasvim i dolazi do spontanog. A hematom moze da nastane na drugom mestu, suprotno od mesta gde je embrion zakacen (kao sto je to kod mene bio slucaj). Meni hematom nije kacio bebicu, a moze nastati usled mnogo stvari, kao sto je meni doktor objasnio od udarca, ako podignemo neki teret takodje moze da dodje do pucanja nekih kapilara u materici i na tom mestu nastane hematom, naglog kocenja kolima i zatezanja pojasa (od tada se ne vezujem preko stomaka nikad dok sam u kolima, vec samo onaj gornji deo pojasa koji ide preko ramena) itd.

Kazi mi kako si ti sada? Jesi malko dosla sebi? user posted image


i kod mene je hematom bio ispod beba i u početku nije bilo dodirnih tačaka. Ali je hematom raso zajedno sa bebama i u 15 ned spontani i pored ležanja i pored utrogestana.
Preporučuju da se u slučaju hematoma odrade analize za trombofiliju i slično. Meni je sve to bilo ok. Izgleda da je neki krvni sud bio slab ili tako nešto.
Meni se čak u devetoj nedelji kad je počelo krvarenje hematom nije ni video.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Hematom i trudnoća
23.8.2012 12:36:56   
suncica82
Hvala ti puno na odgovoru.Naravno da me nisi uplasila,sad sam svesna svega sta moze da se desi. Ovde uglavnom sve ostavljaju prirodi.Lekove za odrzavanje trudnoce izgleda da ne daju.Pokusacu da sto manje radim i da ne nosim tesko a putovanje za sad ne bi mogla da otkazem.Neznam kako bi izdrzala da ne dodjem kuci do sledeceg leta :-(

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Hematom i trudnoća
23.8.2012 12:43:07   
Modessty
pa i jeste tako - priroda zaista sve odradi sama i oni tu ništa ne mogu. Mogu samo da ti kažu da miruješ što više i da ti daju utrogestan za koji i nisu sigurni da li pomaže i da se onda zajedno sa tobom mole da sve bude uredu.
Ne mogu da očiste taj hematom jer je preveliki rizik po trudnoću. Znači kako majka priroda kaže - tako je.
Ti samo možeš da se pripaziš i to je to

(odgovor članu suncica82)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Hematom i trudnoća
23.8.2012 12:54:15   
anajid
Suncice i meni su na ppocetku trudnoce tj. u osmoj nedelji otlrili hematom ispod beba.Na sledecoj kontroli u 12. nedelji vise ga nije bilo,povukao se sam.Nisam krvarila niti imala bilo kakve tegobe.Sve je to relativno i zavisi od slucaja do slucaja.
Meni su prepisali pogadjas Utrogestan i mirovala sam 3 nedelje.Posle toga sve normalno,cak sam i radila do sedmog meseca.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Hematom i trudnoća
23.8.2012 13:12:30   
madre
suncice, da li je bila sveza krv ili onako stara/braonkasta?
imas moje iskustvo na drugoj strani u ovoj temi... bilo je za*ebano, ali smo se izvukliuser posted image
cim pominjes put, verujem da nije nista strasno, tako da nadam se da ce to brzo da prodjeuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Hematom i trudnoća
23.8.2012 14:09:17   
suncica82
Madre procitacu sve stranice cim mi sin to dozvoli user posted image U fazi je prohodavanja pa ga ima svuda.
Inace krv nije bila braonkasta vec vise crvena.Primetila sam par puta posle odnosa da imam malo braonkaste krvi na dnevnom ulosku a i ova crvena krv se takodje pojavila dan posle odnosa.Sex nam je zabranjen do daljnjeg user posted image
Nadam se da ce sve biti kako treba cim mi je odobreno putovanje.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here