|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hematom i trudnoća
23.8.2012 15:46:33   
cockic
ja sam pila utrogestan bogami do 20 nedelje prekinula sam ne gde u 16n i opet mi krenulo braonkasto pa sam opet pocela ali vaginalno.
ja sam pila isto magnezijum ali i utrogestan.meni se hematom pojavio u 8 nedelji,ali dao bog sve je bilo ok.pojavio se pa proso pa opet se pojavio.dr mi rece da se desava dok posteljica raste i da su hematoni ustvari krvi sudovi kapilari.ako sam dobro svatila?

(odgovor članu suncica82)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Hematom i trudnoća
16.6.2015 11:21:33   
isidora88
vidjen mi je ogroman hematon iznad gest.meska, dr nije optimisticna da ce trudnoca opstati, jos nema otkucaja ploca, po UZ sam 5 nedelja, vidjen mi je mesak i zumancana kesa, krvarenja nemam.
da li je neko imao iskustvo, hoce li to samo otici ili moram na kiretazu i kakve su sanse da se bebica ipak izbori?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu suncica82)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Hematom i trudnoća
16.6.2015 12:10:52   
vonavoj
isidora,ne mora nista da znaci,iscitaj unazad temu..samo treba imati strpljenja i dati vremena..ako se beba brze razvija od hematoma,bice sve dobro..

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Hematom i trudnoća
16.6.2015 13:41:29   
Modessty

IZVORNA PORUKA: isidora88

vidjen mi je ogroman hematon iznad gest.meska, dr nije optimisticna da ce trudnoca opstati, jos nema otkucaja ploca, po UZ sam 5 nedelja, vidjen mi je mesak i zumancana kesa, krvarenja nemam.
da li je neko imao iskustvo, hoce li to samo otici ili moram na kiretazu i kakve su sanse da se bebica ipak izbori?


Samo polako! Udahni duboko i prvo idi kod još nekog dr na UZ da ti potvrdi da zaista ima hematoma. Ne sumnjam u tvoju dr ali 4 oka bolje vide od dva!. Bar ćeš biti sigurna u dijagnozu.
AKo hematoma ima trebalo bi da malo miruješ i pripaziš se. Predpostavljam da si dobila utrogestan, to je standardna terapija.
Ne dozvoljavaj nikakve vaginalne preglede pa ni uzimanje brisa.
Postoji više scenarija koji se mogu desiti kada su hematomi u pitanju - može se desiti da u nekom trenutku nestane sam od sebe i da trudnoća do kraja bude ok; može se desiti da hematom ostane celu trudnoću i da opet trudnoća bude ok; na žalost može se desiti da hematom u jednom trenutku pukne i krene da se prazni i tako pokrene i pobačaj. Ja sam tu poslednju varijantu preživela dva puta. Doduše meni je kasno viđen hematom - u 10 i u 12 nedelji trudnoće. I oba puta se završilo spontanim u 17 nedelji.
Izvini na iskrenosti. Mislim da treba da znaš šta sve možeš da očekuješ.
Budi jaka! Grlim te! user posted image Ako nešto treba slobodno se javi!

A da! 5. nedelja e koliko se sećam isuviše rano da bi se čuli otkucaji srca. Mislim da se čuju teko do 7 ili 8 nedelje trudnoće

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Hematom i trudnoća
16.6.2015 13:57:10   
isidora88
hvala vam, trudim se da budem pozotivna, ali dr je danas bila u fazonu da to nista ne valja, da zakazem abortususer posted image , kad je videla da mi je bas stalo do trudnoce, onda je kao rekla da ponovim nalaz BHCG i da odem u cetvrtak na pregled, da vidimo kako beba napreduje.
meni je 8.6 vidjen pravila mesak, 4. nedelje je procenjeno, danas je dr rekla 5. nedelja, vidi se i zumancana kesa, srce jos ne cuje, mada kontam da ce ga cuti tek sledece nedelje ako je sve ok, jer je ipak rano 5.nedelja za srce.
nije mi dala nista od terapije, uzecu ja na svoju ruku utrogestan kad vidim kakav mi je nalaz bete, ako je ok, pocecu da pijem, a ako ne valja onda znam sta da oekujemuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Hematom i trudnoća
16.6.2015 14:06:41   
jess021
Isidora, zao mi je sto prolazis kroz sve to. Mod ti je sve objasnila.
Drzim palceveuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Hematom i trudnoća
16.6.2015 14:15:09   
Maraj
Joj isi ja se stvarno ne razumem....al zelim ti da se bekan izbori !

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Hematom i trudnoća
16.6.2015 14:51:33   
World

IZVORNA PORUKA: isidora88

vidjen mi je ogroman hematon iznad gest.meska, dr nije optimisticna da ce trudnoca opstati, jos nema otkucaja ploca, po UZ sam 5 nedelja, vidjen mi je mesak i zumancana kesa, krvarenja nemam.
da li je neko imao iskustvo, hoce li to samo otici ili moram na kiretazu i kakve su sanse da se bebica ipak izbori?


isidora, ja sam imala hematom, nisu se culi otkucaji mislim da li je bila 6. ili 7. nedelja, isla sam za nedelju dana opet na kontrolu i tada su se culi otkucaji.. bitno je da beba preraste hematom i onda nema opasnosti, samo miruj sto vise.. ja sam imala odliv negdje tako na pocetku, mislim 8. ili. 9. nedelja, mislila sam da je gotovo, medjutim izgleda da je taj hematom tada otisao.. dugo sam imala povremena krvarenja, lezala i mirovala i rodio se aleksa.. idi na jos neki pregled ili sacekaj malo, nemoj tako na precac da donosis odluke..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Hematom i trudnoća
16.6.2015 19:29:27   
cockic
isidora ja sam imala hematom sa cerom u trudnoci.ja sam uz radila u 6-7 nedelji,a u 8-9toj sam imala braon sekret gde su mi rekli da imam hematom da je to krvarenje od njega.meni su sa njom rekli da je bilo dve zumancane kese da bi posle ostala samo jedna.koliko znam mogli su biti blizanci.ta druga beba je imala sanse da se cuju otkucaji bas u periodu kad sam prokrvarila.
moja prica sa hematomom je prosla tako sto sam rodila divnu cerku.sto zelim i tebi user posted image
samo misli pozitivno i sve ce biti ok user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Hematom i trudnoća
16.6.2015 21:37:56   
choopa choops
Isi ne znam šta da ti kažem. Ja nemam iskustva, ali kako sam ležala u bolnici svega sam se nagledala, ali koja je god cura došla sa hematomom, bilo je sve super na kraju! Bitno je da miruješ što više. I ovdje davaju Progesteron (injekcije) ili Utrogestan. Evo baš ovih dana treba da se porodi cura koja je ležala sa mnom i dolazila 3 puta zbog krvarenja i hematoma. Da ne pričam o tome da kad sam ja imala prvi spontani, i imala blago braonkasto krvarenje sa mnom je bila ženica kojoj je krv tekla niz noge, bukvalno. Ona je održala trudnoću, a ja ne. Nema tu pravila user posted image Da sam na tvom mjestu bila bih pozitivna koliko više mogu, jer zaista ja znam baš puno trudnica koje su ga imale i sve je bilo uredu. Zapravo ne znam nijednu sa lošim ishodom.
Biće to sve super, želim da ti ostatak trudnoće bude ugodan i bez briga user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Hematom i trudnoća
17.6.2015 7:14:02   
isidora88
Hvala drageuser posted image
Zakazala sam se kod super doktorke za ponedeljak, imam terapiju, nadam se da cemo uspeti da izguramo. Sami da uspem danas da dobijem uput za utrogestan jer mi treba kutija svaka 2 dana. Samo da me dr drzavno primi da vidim da mi da i progesteron depo injekcije. Nadam se da ce moja mrvica izdrzati i da ce biti kod mame u stomaku jos 8 meseci :-)

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Hematom i trudnoća
17.6.2015 7:19:45   
sonyasha
Isidora, držimo fige da sve bude kako treba user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Hematom i trudnoća
17.6.2015 8:03:51   
Modessty
isidora user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Hematom i trudnoća
17.6.2015 10:50:43   
jess021
Isidorauser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Hematom i trudnoća
17.6.2015 12:51:11   
World
bice dobro user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Hematom i trudnoća
17.6.2015 12:54:17   
Anoniman
Isi bice sve okuser posted image

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Hematom i trudnoća
17.6.2015 13:15:37   
Maraj
Isi user posted image navijamo za mrvicu i verujemo u nju!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Hematom i trudnoća
17.6.2015 16:46:27   
isidora88
user posted image user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Hematom i trudnoća
23.10.2016 13:44:51   
MicinaMama
Zdravo zenice evo da se i ja javim na ovu temu,

Ja sam isla na UZ u cetvrtak i uocen mi je hematom od 2cm,nalazi se na sredini gore u materici a plod je ispod na desnoj strani materice.Receno mi je da nista ne mogu licno uraditi nego samo da se prati.Sada sam u sestoj nedelji trudnoce.

Pitala sam za utrogestan rekli su mi da se ta terapija vise ne praktikuje ovde u FR,neznam zbog cega.

Dobila sam samo paracetamol i spasfon lekove protiv kontrakcija.Inace ne krvarim.

Neznam sada koliko je to i da li je opasno.

Za sada mirujem,dobro jedem,tusiram se malo hladnijom vodom posto sam negde procitala da je bolje tako za hematom ....

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Hematom i trudnoća
23.10.2016 21:52:14   
isidora88
moja mrvica se izborila, i sad ima skoro 9 meseciuser posted image
najbitnije je strogo mirovanje dok bebac ne preraste hematom, znaci bas lezanje, ne sedenje, samo do wc.a i nazad, nikakvi nagli pokreti, bez grejanja i mazenja stomaka.
verujem da ce i tvoja beba uspeti da se izbori i preraste hematomuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Hematom i trudnoća
23.10.2016 22:11:37   
Maraj
Mojoj rodjaki su videli hematom. Pratili su uz da ne raste. Sve je bilo ok. Nije rastao. Bebac rodjen zdrav i prav user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Hematom i trudnoća
23.10.2016 22:22:36   
MicinaMama
Ja mirujem koliko mogu pored dva deteta,malo nesto obavim kucnih poslova ali bez naprezanja i istezanja.Tusiram se hladnijom vodom i ne stavljam ruke na stomak.Jos sto radim lezim na levom boku non-stop posto mi je hematom gore na sredini uterusa,a fetus je na desnoj strani...pa eto opet mala doza predostroznosti.

Nadam se da ce sve proci dobro,ici cu na redovne kontrole pa kako bude.

Optimisticna sam ali opet i tuzna,brinem se.user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Hematom i trudnoća
23.10.2016 23:16:33   
degu
MM samo pozitivno razmišljaj, a već radiš sve što je u tvojoj moći. Biće dobro, daće Bog user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Hematom i trudnoća
24.10.2016 10:35:10   
isidora88
Mm pozitivne misli privlace pozitivne stvariuser posted image samo veruj da ce sve biti ok.
Meni se hematom sam apsorbovao, iako su mislili da cu imati neko veliko krvarenje, nemam pojma kako sam to izbegla, ali do 12.nedelje je hematom nestao, jedino sto sam se ja odmah tad vratila na posao pa sa 14 nedelja dobila kontrakcije i bila na terapiji celu trudnocu, ali beban zdrav i prav hvala boguuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Hematom i trudnoća
24.10.2016 10:56:47   
MicinaMama
Hvala vam zenice na podrsci i savetima.user posted image Sada treba samo cekati...user posted image user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here