|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
4.9.2015 13:52:55   
vocicana
Postoji, ali nikada nema stereotione velicine jajne celije I kada je njena idealna velicina za pucanje.
Malo se smiri, ima sansi, ni svakog meseca ne izadje isto broj jajnih velika iz jajnika. Polako, bice to sve ok

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
4.9.2015 19:56:55   
Yellena008
Zene moje,meni se danas tj malopre povilo nesto malo crvenog u sekretu...kao sukrvica neka? Da li da se javim lekaru ili da kuliram...mozda je implantacijsko...jel imao to neko? Kako izgleda kad se to desi?

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
4.9.2015 21:21:02   
marinchica

IZVORNA PORUKA: madre

marincice, ne mogu da verujem, pa to su tako divne vestiuser posted image
jesi li ti 100% sigurna u dan ovulacije? da nije moza juce bio npr 12dpo, mislim da li postoji mogucnost?
kazi mi, koje su referentne vrednosti za progesteron u luealnoj fazi u toj tvojoj laboratoriji?
sto se tice grceva u materici, to nemoj da te brine, to je normalno da normalnije ne moze bitiuser posted image
da sam na tvom mestu, betu bih sigurno ponovila bas sutra, da vidim kako stoje stvari!
navijam iz sve snageuser posted image

Ehej madre, sigurna sam 99%, da kazem. PO tabeli za betu ref vrednosti 0-50 za 3ned i 5 dana. Sutra vadim betu, za 48h, pa cu da vidim kako se krece. sad ako uzimam progesteron u dozi 3 x 200 mg vaginalno, ne verujem da moze i sme vise, pa ne znam jel i da ga vadim uopste ili bih ja to stavljala makar do ponedeljka kad bih opet radila betu. ref vrednosti su po eclia metodi 10-25 (konvertovano iz clia metodi u ecliau tj s ngu nmol to je 2 ng/L), a po clia u nmol, minimum za trudnocu prvi trimestar je 32 nmol, meni je po tome 8 nmol. Dosad sam stalno preko jedne klinike radila i koliko se secam oni sve rade po eclia, sad su ovi zavrsili jako brzo rezultate ali po clia metodi, i jedva sam nasla ref vrednosti. ima i konverter taj iz ng u nmol, moze da se izgugla. Sve u svemu beta je ok...samo mora rasti, ali progesteron...nije bas.
Hvala draga i ja sam bas sastavljena od vesti, ne mogu da verujem....3 godine cekanja na ovo!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
4.9.2015 21:22:07   
borica
Marincice cestitam, bice sve u redu, opusi se.Macina trava cuda cini.user posted image
Iva takodje cestitam .Bravo user posted image

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
4.9.2015 21:38:54   
marinchica
Iva11, cestitam, nas dve u dan! user posted image
Ivanna, Sonyasha, jess, hvala drage!user posted image
nadjem se s muzem u supermarketu posle posla, brzo nesto da uzmemo i da idem kuci da legnem, i on dolazi i kaze "Au koliki rog ti je na celu, nosis devojcicu". Ja ga pitam zasto to misli, kako zna....pa kaze on meni da kad zene poruzne nose devojcice. Razbi monotoniju svima tamo "Jel ti to hoces da kazes da sam ja poruznela????" I naravno pocnem da cmizdrim. posle smo se smejali. probudila sam se nocas i ubila se od plakanja, eto ne mogu da stanem.
yellena, ja sam imala ovaj mesec to...implantacijsko krvarenje, meni se pojavila tacka veca krvi u sluzavom sekretu, kad ijednom ni drugom vreme nije, zato sam radila testove vec od 10dpo.
Wivern, kako sam ja skontala, on je to rekao da uradim na dan kad beta treba vec da bude visoka da moze da vidi gestacijski mesak na UZ, pa da shodno tom rezultatu zna cemu da se nadamo. To kad je trazio je kraj cetvrte nedelje po tabeli. Verujem da je i tebi bilo stresno, bas je sve to...zbunjujuce. Ja jos ne mogu da verujem.
Sad se osecam kao Djokovic kad treba da digne pehar, hahahah. Moje istorijske dve crtice, jedna bledja s betom 39 i danas ova druga vec tamnija.
Ono po cemu se ovaj ciklus razlikovao-puno sekreta i nakon ovulacije, pila sam macinu travu od zadnjeg dana mece do pocetka OV. Ali neku jeftinu od drzavne apoteke beograd, tamno zeleno pakovanje, bila je bistra kad se skuva i bas sam oset_ila da radi posao, folnu, vit D i merila sma bazalnu, kao policajac, slusala sam svaki simptom, i uzela odmor u vreme plodnih dana...stres 0
[IMG]http://i61.tinypic.com/35jckdg.jpg[/IMG]

http://i61.tinypic.com/35jckdg.jpg

< Poruku je uredio marinchica -- 4.9.2015 21:43:49 >

(odgovor članu borica)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
4.9.2015 21:43:05   
Anoniman
marincice bice to sve ok! vucem te najjace, i cekamo te sutra da nam javis betuuser posted image user posted image

(odgovor članu marinchica)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
4.9.2015 21:45:19   
marinchica
user posted image user posted image
Hvala Unina mamo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
4.9.2015 21:47:39   
branki*
Marincice,i ja dodjoh da vidim kakva je situacija kod tebe i bas mi je drago sto je sve dobrouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu marinchica)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
4.9.2015 22:01:25   
marinchica
Ja ne smem da se radujem Branki, a iskocila bih iz svoje koze od srece!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
4.9.2015 22:25:56   
lesica
Drage crtice, da nas u što većem broju obradujete uskoro user posted image

Evo nečeg što može da vam znači Osvoji Proxeed women

Odgovarajte na pitanja!!!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu marinchica)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
4.9.2015 22:38:04   
wivern
Marincice bice to sve sjajno, sad uzivaj u user posted image
Yellena imale su neke zene blago krvarenje kod implantacije, mozda je stvarno to.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
4.9.2015 22:48:44   
vocicana
Radovacemo se sa tobom svi lutko moja! Bravo!!!! Mnogo sam srecna. Borice. .ti...jos Yellena da izvadi situaciju I imacemo tri bebe u maju iduce godine. Jeeeeeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu marinchica)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
5.9.2015 15:38:28   
marinchica
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
5.9.2015 19:08:33   
AnaAna1
Marcice ajde baci pogled kako se zove ta macina trava koju si pila?

Koja je uopste najbolje da se pije posto sam citala da ima neke 2 vrste te macine trave? I koja je njena uloga uopste? user posted image

(odgovor članu marinchica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
5.9.2015 21:34:36   
marinchica
Macinu travu (marrubii herba) sam kupovala josif pancic (caj od nadzemnog dela ocajnice) i nije mi imala ucinka, onda sam isla za neke recepte u drzavnu apoteku, i pitam jel imaju ocajnicu, macinu travu, kako god da se zove? Ona mi odgovori da ne zna sta je to ocajnica ali da macinu travu imaju (pritom je u svim drugim apotekama mahom napisano ocajnica....pravi se blesava, ali dobro). E pa rekoh ja sam ocajna pa mi treba macina trava. Smesno nesto je bila, oni je pakuju, tamno zeleno malo pakovanje. Bistra je, gorka kao otrov, ali kao sto sam vec pisala, plodne sluzi za uloske, ona stimulise folikule i ovulaciju....dodje mu nesto kao prirodni klomifen. Ali i cisti jajovode. Uzima se tri puta dnevno, od zadnjeg dana ciklusa do kad se na tabeli FF ne vidi skok temperaure, tj ovulacija ne nastupi. Onda se staje s pijenjem. 3 godine sam pokusavala da ostanem trudna....da mi je neko rekao toliko da cu da cekam....ali eto docekah. Jos ne mogu ni da verujem sa pisem. Nadam se da ce i tebi pomoci. Izguglaj o zenama koje su pile, neverovatno koliko pozitivnih iskustava je bilo. Zato sam i ja pocela da je pijem. Srecno!

< Poruku je uredio marinchica -- 5.9.2015 21:35:30 >

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
6.9.2015 8:21:46   
Lota
marinchice, IVA11, cestitam user posted image , nadam se da cete uskoro preci u trudnicke teme... lepe vesti na crticama user posted image
marinchice, nisam uhvatila, da li si juce ponovila betu i kolika je?

< Poruku je uredio Lota -- 6.9.2015 8:22:28 >

(odgovor članu marinchica)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
6.9.2015 8:49:53   
Maraj
Marinchice skolsku trudnocu ti zelum!!! Znam sve i ja sam se dooobro nacekala da dodjem do ove trudnoce da i sad mesec dana pfed porodjaj ne verujem nekad da sam trudna....

(odgovor članu Lota)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
6.9.2015 8:53:22   
vocicana
Marinchice carice! Rekla sam tinda ces biti mama I po!
Pa kako si se iznervirala ono na pregledima sa mamom kada si bila, pisala si mi o tome. Haos. A eto, bebac je tu. Ponovi betucu pa nam javi kolika je.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu marinchica)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
6.9.2015 10:59:21   
marinchica
Nisam radila betu Lota, ujutro cu odmah da vadim krv da vidim koliki mi je progesteron i kolika je beta. Resila sam da striktno mirujem, nisam iz kreveta ustala ceo vikend. Pustim namerno da prodje 10-ak sati izmedju vaginaleta utrogestana, i odmah pocnu grcevi materice kad prodje dejstvo. Kako stavim, za pola sata-nema ih. Jos jedna sjajna vest, upalio mi se krajnikuser posted image , e bre, strasno, majke miuser posted image .
Vocicana ti si isto bila bolesna, jesi li ozdravila? Ja uglavnom udaram po antibioticima cim me uhvati, jer sam astmaticar, sad me strah.
Maraj, ja sam jos u neverici. Dok ne vidim sliku s UZ, cutim, nikom ne govorim sem najblizima, i molim se svaki dan.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
6.9.2015 16:56:00   
vocicana
Jao bila sam slinava I kijala sam najstrasnije ! Proslo me je ona kura sto mi je neko na forumu napisao caj od nane, to mi je prijalo, sa kasicicom meda I cetvrtinom nacedjenog limuna. To uradi, a nisam znala da si astmaticar, tu ide antibiotska zastita, ali sada ne smes nista dok se ne zavrsi organogeneza. Udari na prirodnu medicinu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu marinchica)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
6.9.2015 19:45:32   
marinchica
Popustilo me je popodne malo, ispirala sma grlo Listerinom, malo. Ubi me cekanje. A i zamantalo mi se danas dva tri puta i imala sam neka probadanja u jajnicima s vremena na vreme, tupo onako, beli krecasti sekret, na kile, ne znam jel od vaginaleta. Sta bi bilo da nisam na Utrogestanu?user posted image Cudno to mene sve previse boli, ne svidja mi se, iskreno.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
7.9.2015 8:34:51   
vocicana
Nemoj da razmisljas tako. Dobro jutro na prvim mestu. Dajes danas betu, jedva cekam da nam javis kolika je. Ja sve vreme mislim na tebe, ceo vikend mi se motas po glavi, ali ne vidim I jedan razloga da budes sa bzv razmisljanjem. Mozda je to samo naznaka da ces moratinda lezis, bar za prvo vreme, ali neka je I tako ako je bebironac tu I dobar. Znaci cekamo izvestan iz laboratorijeuser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu marinchica)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
7.9.2015 9:08:25   
madre
marincice, danas radis betu i progesteron? kada sam rekla da bih je ja ponovila sigurno posle 48 sati, msilila sam da bih volela da proverim a li se pravilno duplira, jer meni ne bi bilo dovoljno samo da vidim da raste... svakako navijam jako za tebe i tvoju bebuuser posted image
nema ive da nam se javi kakva je situacija?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
7.9.2015 9:29:05   
bebilule
Maricice drzim fige!
Sta je sa ivom. Sve ok?

< Poruku je uredio bebilule -- 7.9.2015 9:30:16 >

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Čekamo II crtice 09/15 [chat]
7.9.2015 10:14:18   
IVA 11
Hvala žene moje! Ljubim vas sve. Dr mi dolaze ove nedjelje sa odmora, pa ću otići na pregled ako što vidi ili mi zakaže uz. Radila sam test još 2 puta i linija je tamnija bila... Tako da danas idem da vidim je li se vratila, ako ne poći cu privatno ova dva dana :*

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here