|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sobno cvece
29.11.2012 10:32:43   
Modessty
Dobila sam aloe veru u saksiji. Znam da se zaliva jednom nedeljno, tj da je najbolje staviti je u posudu sa vodom, pa ona upije koliko joj treba. I znam da je dobro da stoji u spavaćoj sobi. ALi ne rekoše mi da li voli direktno svetlo ili da bude malo u senci?! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Sobno cvece
4.12.2012 18:54:20   
liliana
Dobila sam cvet koji se zove "Božićno drvce" ili "Božićna ruža" (nisam baš sigurna). Zanima me da li ga neko ima i kako se gaji? Kakvi mu uslovi odgovaraju?
Bila bih vam veoma zahvalna na savetima, pošto sam ga dobila od jedne veoma meni drage rođake, pa bih baš volela da mi opstane.user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Sobno cvece
4.12.2012 19:10:25   
Olga75
Lili , to je ono sto na vrhu ima crveno lisce ?
ako je to , ja ga svake godine kupujem , izdrzi mi do marta i umre nacisto
kazu da ga ne treba puno zalivati i da ne voli jako tople prostorije i da ne mra na direktnu svetlost
ali meni nikad nije prezivelo tako da moji saveti nisu od neke koristi user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Sobno cvece
4.12.2012 20:21:34   
Mishica 77
I jam u dva navrata dobijala to cveće na poklon. Predivno je ali mi je oba puta kratko trajalo.
Nešto me neće.
Zato ja svo svoje "sobno cveće" držim na poslu. user posted image
Moj muž ima logično objašnjenje za to što mi cveće uspeva samo na poslu: to je zato što tamo ima ko da pazi na njega. user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Sobno cvece
5.12.2012 8:11:22   
ksenija81
Bozicno drvo i ne moze dugo da opstane, max godinu dana je uspelo! tako da nema sekiracije user posted image

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Sobno cvece
10.12.2012 7:44:05   
mala buba
ne znam sta je posredi meni se svako cvece susi osim sanseverja.kaktusi mi sporo napreduju. cak mi se i cuvena sobna trava susi user posted image

_____________________________

Lako mi je s nemirom,
ne mogu da umirim mir.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Sobno cvece
5.2.2013 12:59:53   
Cvrčko
Treba mi pomoć!!!
Prošle nedelje sam dodavala zemlje u sobno cveće i sad imam roj mušica!!! Čime da ih potamanim?

(odgovor članu mala buba)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Sobno cvece
5.2.2013 18:55:02   
boba 11
i ja mogu da se pridruyim u tom problemu,roj musica od kako sam unela cvece letos i to stalno.Jedini mi je spas ona lampa ya komarce -koristim je kao nocno svetlo i musice se samoubijaju svaku noc.user posted image

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Sobno cvece
5.2.2013 18:55:51   
boba 11

IZVORNA PORUKA: Modessty

Dobila sam aloe veru u saksiji. Znam da se zaliva jednom nedeljno, tj da je najbolje staviti je u posudu sa vodom, pa ona upije koliko joj treba. I znam da je dobro da stoji u spavaćoj sobi. ALi ne rekoše mi da li voli direktno svetlo ili da bude malo u senci?! user posted image

moje je na svetlu i super napreduje,pu pu da ne ureknem

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Sobno cvece
5.2.2013 20:36:05   
mala.bebica
znate li koliko se cesto poliva krasula? koliko puta? sutra cu da vam postavim sliku, imam i gardenija pa nesto je uhvatilo, list je pola zelen pola osusen.
user posted image

a sad je
user posted image

svaki dan je pomazim gledam je, valjda ce se oporavi,

ako imate Gardeniju pisite mi

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Sobno cvece
6.2.2013 9:16:46   
Anck Su Nmaun
Mod , bobo i mala bebice Aloja se odrzava kao i kaktusi jer je sukulent, kao i krasula, za detaljnije odrzavanje sam bas puno pisala u temi kaktusi.
A ovako ukratko, te biljke uzivaju napolju na suncu leti, ali zimi nisu bas za u kuci, mogu ali im je lepse u nekom hladnijem hodniku oko 5 stepeni i tada se zalije jednom za celu zimu ili ni toliko.
Ako vec odlucite da stoji u toplom, ne zalivate dok ne primetite da je omeksala odnosno da joj fali vode u listovima, ali tada zbog manjka svetlosti dolazi do nepravilnog rasta biljke pa se izdeformise kad prezimljava u toplom.



A musice se javljaju kad je zemlja previse vlazna, smanji zalivanje.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 6.2.2013 9:25:18 >

(odgovor članu mala.bebica)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Sobno cvece
6.2.2013 10:42:10   
mala.bebica
A jel imate neki odgovor za moju gardeniju?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Sobno cvece
6.2.2013 12:39:27   
Anck Su Nmaun
Gardenija ne podnosi suv vazduh, možda je u tome problem?
Trebalo bi joj lišće češće prskati vodom! A voda kojom je zalivas trebala bi biti mlaka, nikako ne hladna iz slavine.

prskaj joj cesto listice..mozda bude bolje.

Evo nesto prepisano.....
GARDENIA FLORIDA
Iz porodice broća, poreklom iz Kine. Žbun visine do 1.5m eliptičnih, kožastih listova, oko 7cm dužine, tamno zelene boje.
Cvetovi su beli, jednostavni ili dupli, relativno krupni, liče na cvet ruže i jako prijatno mirišu. Cveta krajem leta, u jesen, ponekad i zimi.
Za normalno razviće zahteva vlažan vazduh i vlažnu zemlju. Mora se redovno prskati i jače zalivati, leti 2x dnevno. Preko zime se drži u toploj i svetloj prostoriji do 18C stepeni. Leti je potrebna zaštita od direktnih sunčevih zraka.
Presadjuje se svake godine u proleće u mešavinu podjednakih delova šumske listače iz bukovih i četinarskih šuma, treset_a i livadske zemlje. Istovremeno se vrši orezivanje suvišnih i nepravilnih grana.
Razmnožava se u proleće reznicama koje se ožiljavaju pod staklom u pesku zagrejanom na 25C step., a same biljke se 2-3 puta dnevno prskaju. Krajem avgusta se mlade biljke presadjuju u saksije i čuvaju kao odrasle. Prvo cvetanje je posle 2-3 godine.


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 6.2.2013 12:42:04 >

(odgovor članu mala.bebica)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Sobno cvece
6.2.2013 15:27:04   
Verolina
Ovo nije sobno cvece, ali se pre presadjivanja sadi u saksiju. je l' neko imao iskustva sa negovanjem kineske tresnje koja se zove LICI? mnogo sam se primila na drvo i kupila sam dve semenke i posadila. I sad svaki dan zveram u saksije. user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Sobno cvece
6.2.2013 22:05:46   
Bebilina
A jel gaji neko orhideje? user posted image
Meni su one omiljene, imam trenutno 6 komada i bas sam ih danas presadjivala i hranila. Jako lepo cvece, i izazov za odrzavanje. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Sobno cvece
6.2.2013 22:28:30   
Štetica
Cvrčko,taj problem musica i bubica sam imala i ja posle presadjivanja,i po savetu jedne bake sam izdrobila ljusku od zivog jajeta i stavila u saksije,vec 3meseca nijedne musice a nisam menjala ljusku,najjeftinije a i uspesno deluje.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Sobno cvece
7.2.2013 8:53:18   
Olga75
meni samo bananu napadaju musice , ono bude citav roj e sad ja prskam nekim insekticidom , karenca mu je tri dana ( tako pise na onoj boci ) onda se one malo smire i tako
Bebilina , moja mama gaji orhideje , lepo joj idu ( pupupu ) a moje tako ocvetaju , ostane onaj stap i ne deseva se nista i ja im lepo kazem dovidjenja na dvoriste user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Sobno cvece
10.4.2013 8:40:09   
Anck Su Nmaun
Presadila sam prosle nedelje moj veeliki fikus, i donela ga napokon u stan ( od mame, tamo je boravio 2 god dok se mi nismo preselili user posted image ) , bas mi je falilo zelenila u kuci user posted image

A juce sam presadila 5 saksija kaktusa... ostalo mi je najmanje jos toliko user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Sobno cvece
27.11.2013 19:38:45   
Žapkić
Dobila sam za Tinin rođendan od brata na poklon "Kućnu sreću"-onu što cveta, tj. ima narandžaste bobice.
Da li neko ima tu biljku?
Pošto ne znam ništa o njoj, dobro bi mi došao svaki savet i iskustvo...user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Sobno cvece
27.11.2013 19:59:07   
nata11
Opali mi svi listovi sa orhideje i jedno stablo (ima 2) se skroz osusilo da sam morala da ga isecem. Neznam da li bi joj znacio onaj rastvor za cvetanje da kupim sutra? user posted image

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Sobno cvece
27.11.2013 20:45:22   
Štetica
Zapkic jako laka je za odrzavanje,stavi je u neki hladniji deo stana-kuce,gde ima dovoljno svetlosti da prezimi,samo da nesmrzne. Zalivanje-kad se setis,jednom u 10-15 dana. Na prolece kad pocnu noci da budu tople(april-maj) izneses je napolje i zalivanje svaki ili svaki drugi dan.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Sobno cvece
27.11.2013 21:16:02   
Žapkić
ce, veliko ti hvala. A jel tek na proleće da je presadim, pošto je sad u jako maloj saksiji?

Nisam znala da ona može napolje preko proleća i leta...

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Sobno cvece
27.11.2013 21:28:30   
Štetica
Pa ako joj je mala saksija presadi je u 2 broja vecu,na prolece kad i ostalo cvece. Ako je to ono sa narandzastim bobicama kao drvce,onda sme napolje. Majka moja je ima 10-ak godina i bas je veliko a svake godine je napolju.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 1:11:05   
Žapkić
Ali, ovo moje ne izgleda baš kao da će da bude drvce. Izgleda kao žbunić...user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 7:59:40   
vikiveki
Ja sam svo cveće unela u kuću,fikusa i adama sam standardno stavila u dnevnu sobu a ostalo cveće koje je bilo napolju je u kotlarnici.Palmica i šaflera su mi u hodniku e sad pošto im je ovo prva zima ja sam u nedoumici da li da ih držim u hodniku ili i njih da unesem u sobu gde je toplije.user posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here