|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 12:17:50   
Anck Su Nmaun
Pa ja sam sefleru uvek drzala unutra na toplom.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 12:21:18   
Žapkić

IZVORNA PORUKA: Žapkić

Dobila sam za Tinin rođendan od brata na poklon "Kućnu sreću"-onu što cveta, tj. ima narandžaste bobice.
Da li neko ima tu biljku?
Pošto ne znam ništa o njoj, dobro bi mi došao svaki savet i iskustvo...user posted image

Neko?user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 13:22:48   
vikiveki
Anck ja sam šefleru držala u sobi ali nije htela da napreduje nikako pa sam je ja iznela napolje kada je bilo toplo i dosta je porasla,ali sada je zima pa sam je opet unela unutra

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 13:31:21   
Ivanka 75
Meni Benjamin opet gubi lisce user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 13:41:34   
Наташица
цвијеће кућна срећа треба доста воде, али сипај у тањирић па ће вући цвијеће само и треба јој сваки дан стављати по мало. тако ми је рекла цвјећарка. ја сам мами једном купила то цвијеће, али га је упропастила...није му сипала воде па јој се осушило. е сад, ја би додавала мало водице и одозго пошто вода у тањирићу брзо испари.


_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 13:48:18   
bikki
user posted image

Jel zna neko sta je ovo?

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 13:55:10   
vikiveki
Bikki ja neznam šta je to tj. kako se zove,ali je jako lepo i sviđa mi se,baš je neobično

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu bikki)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 13:58:31   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Anck ja sam šefleru držala u sobi ali nije htela da napreduje nikako pa sam je ja iznela napolje kada je bilo toplo i dosta je porasla,ali sada je zima pa sam je opet unela unutra

Pa dobro svakom cvecu prija napolje kad je toplo, ali mislim zimi znam da voli toplo a ne hladan hodnik.

Ovo sa slike neznam sta je ali tako cesto bambuse oblikuju... neznam mozda je neka vrsta ?!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 14:00:27   
bikki
To sam dobila na poklon nedavno i interesuje me samo zbog toga da znam kako da se ponasam prema njemu.
Mada,mislim da nije zahtevno.
A lepo i neobicno,jesteuser posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 14:02:28   
bikki
Verovatno jeste neki bamsus,to sam i ja prvo pomislila.

(odgovor članu bikki)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 14:02:54   
vikiveki
Dobro,onda ću ga ipak staviti u sobu da prezimi

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu bikki)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 14:16:08   
Sanchy
Skoro je bio neki clanak o tome koliko je difembahija otrovna a i fikus,,ako dete pojede komadic lista moze da bude vrlo opasno,,,ja to nisam znala ,iskreno,pa sam najvise zbog cveca a imam i fikus,bendzamina,adama,indijansko pero,debelu koku,i jos nesto sto ne znam ni sta je,zatvorila terasu ispred kuce i tu cu ih ostaviti zimus,,sta znam..

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 14:31:53   
pocahontas
ja sam imala difembahiju koju sam sklonila zbog psa, da je slucsjno ne capi, isto sam cula da je otrovna...
inace su mi se osusila dva fikusa i filadendron koje sam donela od naneuser posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 14:34:47   
Štetica
Zapkic ako je ona biljka kao lozica sa sitnim srcolikim cveticima,i ima sitne bobice(velicine graska),onda znam sta je. Na svetlo mesto i da nebude puno toplo,zaliva se preko tanjirica i mala kolicina vode u zemlju. Voli orosavanje preko lista sa odstajalom vodom. U fajtalicu napunis vodu i ostavis da odstoji. Treba uvek da bude vode vode u tanjiricu jer vole vlagu. Presadi je u vecu saksiju na prolece a mozes i da je razdvojis u bokoru jer se jako brzo siri,kolika god da je saksija za 2-3meseca ce je pokriti celu.
A kad si rekla bobice pomislila sam na ono drvce pmorandzicu-srecicu,jer pod kucnom srecom se prodaje nekih 7-8 biljaka.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 14:35:05   
Olga75
verovali ili ne imamo temu DIFENBAHIJA user posted image
ja je jos uvek nemam u kuci , moja mama gaji neke tri vrsta ali ja necu jos

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 16:46:23   
Žapkić

IZVORNA PORUKA: Štetica

Zapkic ako je ona biljka kao lozica sa sitnim srcolikim cveticima,i ima sitne bobice(velicine graska),onda znam sta je. Na svetlo mesto i da nebude puno toplo,zaliva se preko tanjirica i mala kolicina vode u zemlju. Voli orosavanje preko lista sa odstajalom vodom. U fajtalicu napunis vodu i ostavis da odstoji. Treba uvek da bude vode vode u tanjiricu jer vole vlagu. Presadi je u vecu saksiju na prolece a mozes i da je razdvojis u bokoru jer se jako brzo siri,kolika god da je saksija za 2-3meseca ce je pokriti celu.
A kad si rekla bobice pomislila sam na ono drvce pmorandzicu-srecicu,jer pod kucnom srecom se prodaje nekih 7-8 biljaka.

E, štetice, hvala ti puno! To je! Malo si me zbunila kad si mi rekla da aste kao drvce, a ja ne vidim kako bi moglo bit drvce.user posted image
Poslušaću tvoj savet-za sada će ostati u svojoj saksijici, a na proleće ide u veću.user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 20:28:39   
Anck Su Nmaun
Ja sam kao devojka obozaavala Difenbahije i namnozila ih... desetak cak ako ne i vise!
Razdelila dosta i ostalo mi kod mame jos 3-4 , ali kuci ih jos necu donositi zbog dece.

Inace sam donela jedan lep Fikus ali nesto me nece, jaako sporo mi raste a donji listovi otpadaju, sve radim po knjizi i savetima iskusnih ali ne ide mi user posted image a bas volim kad se dobro razgrana kao drvo, extra izgleda!

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 20:49:14   
Moiraina

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Meni Benjamin opet gubi lisce user posted image

Meni se ovo dešavalo svako proleće kad bih ga iznela na terasu i svake jeseni kada bih ga unela unutra. Nekoliko puta sam mislila da je gotov, bukvalno svo lišće do poslednjeg se osušilo i otpalo, ostalo je samo stablo. Tada bih odrezala grane, presadila u veću saksiju, posle 2 nedelje je redovno raslo mlado lišće i grančice. Poslednji put kada se tako skroz osušio, proletos, nisam više imala živaca da se bavim time i završio je u kontejneru (dobila sam pelcer od 10cm, bio je metar i po kada sam ga bacila user posted image ).
Imala sam još gomilu kojekakvog bilja i sve sam poubijala jer sam zaboravljala da zalivam, sad više nemam ništa, a nemam gde ni da držim.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 21:17:32   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Ja sam kao devojka obozaavala Difenbahije i namnozila ih... desetak cak ako ne i vise!
Razdelila dosta i ostalo mi kod mame jos 3-4 , ali kuci ih jos necu donositi zbog dece.

Inace sam donela jedan lep Fikus ali nesto me nece, jaako sporo mi raste a donji listovi otpadaju, sve radim po knjizi i savetima iskusnih ali ne ide mi user posted image a bas volim kad se dobro razgrana kao drvo, extra izgleda!

Ja imam fikus ,ponekad ga zalijem,tipa jednom nedeljno i poprskam mu listove pa prebrisem jednom mesecno i to je sve..super mi raste ,stalno imam nove listove,,celo prolece,leto i jesen je napolju u polu hladu ,tek kad temp.,nocu ode u minus unosim ga u prostoriju u kojoj nema puno svetlosti,ove godine ostavicu ga na terasi koju smo zatvorili najvise zbog cvece.Eto ,pojma nemam da li je to sto radim po knjizi,ali on meni buja..

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 21:19:48   
Sanchy
Sto se tice Benjamina isto i meni opadnu svi listici u zimu,gde god ga stavila ali se na prolece oporavi u fullu i krene da raste bas,,kao da spava zimski san pa se probudi,eto bas..

< Poruku je uredio Sanchy -- 28.11.2013 21:20:15 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 21:24:59   
Torbica
Ja sam izrod, ne gajim cvece! Imam u hodniku svasta nesto sto mi je mama donosila pa i brinula o njemu dok je dolazila. Nesto malo je bilo u sobama dok sam imala samo ceru, a kad je dosao Djole i poceo da jede zemlju iz saksije, sve je letelo u hodnik, vecina nije opstala. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 21:39:57   
Sanchy
user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 21:40:40   
Štetica
Bendjamin mora da "odboluje" svako premestanje i promene temperature. Zbog toga je i moj zavrsio u smecu,jer taman bude lep preko leta i kad ga unesem u kucu on odbaci lisce,pa ostanu samo gole grane.
A inace kod mene sve biljke u prolece lete napolje pa kako im se svidja,90% mi prezivi tako da sam zadovoljna.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 22:17:13   
Anck Su Nmaun
Ma sve isto radim, zalivam jednom nedeljno, prskam , brisem listove, proletos presadila u novu zemlju i lepo je krenuo ali sve mali listovi kao da je gladan a... celo leto napolju bio, sad je unutra i ima svetlosti ali je stao s rastom, mada znam da kod nekih i zimi pusta listove.
Nego sta uciniti da mu donji listovi ne otpadaju.. jer onda ogoli i nije tako lep user posted image user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Sobno cvece
28.11.2013 22:48:57   
Ivanka 75
Planirala sam da sutra kupim Sefleru, mm ce da odlepi, on nije ljubitelj cveca, ni u kuci ni u dvoristu.
A ja zeleno cvece, samo liske, obozavam.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here