|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
8.12.2015 22:12:39   
BubaBubica

IZVORNA PORUKA: New Mom

Buba, ja sam imala teske mucnine u svakoj. U drugoj i sada zavrsila i na infuzijama zbog dehidriranja. Kap vode nisam mogla da zadrzim. Kakva hrana! Mucnina na glad, na jelo, na mirise, u snu, samo izaberi. 24 sata live.

Ajoj user posted image Bojim se da ih u ovoj trudnoći neću izbeći, jer i ono malo muka što mi je bilo javilo se tek posle punih 6-7 nedelja trudnoće, a ja sam tek 5. nedelja. A i oko termina za user posted image mi je bilo ovako muka. Nije još uvek jaka da povraćam ali tu je. Videću šta me čeka user posted image

A za multitasking, mogu da se složim da i ja kako imam više obaveza, bolje se organizujem i sve stižem user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
8.12.2015 22:12:45   
Animsaj9
Laku noc user posted image
Kukovi i prepone me razbijaju, idem da legnem ako uspem da zaspim, posto sam i danas popodne spavala.
Lepe snove vam zelim .

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
8.12.2015 22:12:51   
marinchica
I ja sam borice imala strah od zubara stravican a drzalo me po dvoje kad treba krv da vadim..To je kod mene nekako nestalo spontano. A bila sam prpadzija na kub. Izljubi detence da se ne boji. Srcule malo uplasenouser posted image

(odgovor članu borica)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
8.12.2015 22:17:13   
New Mom
Bubi, u prve tri su mi krenule u 7. a sada u 4+ nedelji. U prvoj i trecoj trajale oko 15 nedelja, u drugoj do neke 26. a sada jos traju (18.). Uvek je bolje bilo kad ide nalet i povratis i to je to. Al kad su 24 sata stalne i/ili povracas 24 sata... Uh.
Iskreno se nadam da neces to iskusiti!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu marinchica)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
8.12.2015 22:31:45   
sonyasha
Svaka čast NM multitasking uz sve te mučnine!user posted image
Di, nadam se da će brzo da mu prođe to! Ova zima je stvarno da izludiš od virusauser posted image nemoj da tuguješ, polako, tu si još a i znaš kakvi su virusi uglavnom glavno prođe za par dana!
Borice, meni je to nerešiva situacija sa zubima i decom! Ja se ne bojim, ali kako da ubediš dete da je divno da mu testerišu zube?jedino neka baš lepa nagrada, ali je zeznuta tematika skroz!
Madre, što ti je otekla noga?
Mi se vrnuli od mojih, išli da rezervišemo stvari za izlazak za Budu! Tako da smo sada mirniuser posted image
Iščitala sam temice o anestezijama i nekako sam se pomirila sa pričom, neka odluče i rade šta je najmanji rizik za oboje ja ću samo da klimam!
Laka vam noć žene moje drage!

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
8.12.2015 22:50:37   
MAMAMAJ
Drage moje, bila sam kod dr, na porodiljskom sam, dobila uput za porodilište user posted image
Ako se sećate, curkala mi sluz jutros...
E, pa otvorena sam jedan 'dobar prst' kako kaže dr user posted image i grlić potpuno razmekšan, a beba se spustila.
Kod mene u dz nema ctg pa ga je slušala s onom trubicom, kaže fino se čuju otkucaji
Da budem spremna, i da ne brinem, da će biti uskoro, brzo i lako. user posted image
Daj Božeee
Bubi, izgura me stvarno iz teme... user posted image

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
8.12.2015 22:55:43   
BubaBubica

IZVORNA PORUKA: MAMAMAJ

Drage moje, bila sam kod dr, na porodiljskom sam, dobila uput za porodilište user posted image
Ako se sećate, curkala mi sluz jutros...
E, pa otvorena sam jedan 'dobar prst' kako kaže dr user posted image i grlić potpuno razmekšan, a beba se spustila.
Kod mene u dz nema ctg pa ga je slušala s onom trubicom, kaže fino se čuju otkucaji
Da budem spremna, i da ne brinem, da će biti uskoro, brzo i lako. user posted image
Daj Božeee
Bubi, izgura me stvarno iz teme... user posted image

Supeeeer user posted image user posted image Sigurna sam da će biti najlakši pogotovo što će krenuti ranije, beba je već u terminu pa nema bojazni da je nezrela user posted image

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
8.12.2015 22:57:32   
MAMAMAJ
Madre, kakav je to otok, jesi jela mnogo slano ovih dana?
Borice, žao mi je zbog straha od zubara, i ja s tim kuburim uvek.
Alex, draga, gde si mi?
Mučnine vas muče, vidim. Probajte s orašastim plodovima i kiselom vodom, mada, što kaže NM, kad je baš ozbiljno i stiže se do infuzije, džaba sve...
Želim vam da vas što pre to prođe.
Bubi, po mojoj proceni, beba je krupna, u prevodu, ubi me nogama u rebra i želudac, a glavom dole, pritsak non stop. I na prošlom uz-u je bio napredniji za nedelju dana, videćemo u sl sredu, ako doguramo do tada. Ja nešto kontam, možda se on i nije toliko spustio, koliko je dugačak... user posted image

< Poruku je uredio MAMAMAJ -- 8.12.2015 23:01:14 >

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
8.12.2015 23:05:02   
dijana1*
Mamamaj ti bi preko reda vidim jauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
8.12.2015 23:09:28   
MAMAMAJ
Dijo, čitam za tvog Kostu i steže mi se srce, nadam se, pre svega, da će sutra da se probudi bez virusa, a nadam se i da ćeš biti pored njih još par dana, dok budeš sigurna da su zdravi, pa kreni.
Evo, kako stvari stoje, možda te i prestignem user posted image
Evo moj Kosta se uspavao kod mene, zlato malo.
Veliki zagrljaj za vas

< Poruku je uredio MAMAMAJ -- 8.12.2015 23:11:02 >

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
8.12.2015 23:11:59   
alex88
user posted image Mamamaj,mene i danas ubise mucnine,bila do zavoda da overim karton,htela da proset_am al nisam mogla,bas sam bila ceo dan bljak...pijuckala koka kolu,jela bademe.Trenutno mi je bolje nadam se da cu spavati kako treba.

< Poruku je uredio alex88 -- 8.12.2015 23:12:35 >

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
8.12.2015 23:12:11   
BubaBubica
Idem i ja polako na spavanje. Čitala sam temu mučnine i vidim postove o listeriji, a ja pijem domaće mleko ne obrađeno user posted image Ništa nam nije bilo do sada ali mislim da ću ipak početi da ga prokuvavam pre konzumiranja. Mada doduše ovo do sada nisam znala ali hvala Bogu, zdravi smo!

Kuckamo se sutra, laku noć user posted image

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
8.12.2015 23:13:27   
dijana1*
Malopre sam merila ima 38 a nisam mu nista dala. Da je nesto jace davno bi skocila na 39. Ali dok spava dise onako ubrzano , tacno ga muci. Mada on danas nije ni spavao pa se i umor spojio. Ma samo da sto pre ozdravi. Sutra cemo se mi kljukati vocem i cajevima.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
8.12.2015 23:28:43   
MAMAMAJ
Laku noć, Bubi.
Dijo, nemoj se nervirati, daće Bog, spašće to za čas i proći će.
Sutra forsirajte tečnost da što pre ispiški i iskaki virus, biće to ok.
Laku noć i od mene, baš sam se izmorila danas...
Grlim vas sve.
Čekiramo se ujutru. user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
8.12.2015 23:32:36   
alex88
Laku noc devojke user posted image user posted image

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
9.12.2015 0:07:18   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: madre

ME, nisam tacno razumela sta te brine?




Beba mi lezi popreko, to mi se nikad nije desilo.Ne znam sto se okrenula, dva dana je vec tako..inace od 22 nedelje je okrenuta glavicom..a ja ba uz tek 17.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
9.12.2015 7:01:57   
popkica bebic
Jutro od nas dvoje! da se cekiramo i idemo da radimo! user posted image
Ajmo na riblju corbu, prelepa je, kuvao ju je mm.
i na user posted image

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
9.12.2015 7:02:54   
popkica bebic
Dijo, ne sekiraj se... nije uteha, ali i meni je V bolestan, puce kasljuci...user posted image

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
9.12.2015 8:34:11   
dijana1*
Dobro jutro.
Da se i ja cekiram.
Sinoc sam bas dugo dezurala i pazila K i na kraju sam mu dala febricet. Bilo me strah da cu zaspati a njemu da skoci temp. Ma kako je popio tako je i spala. Evo ga jos spava. Vuka sam ispratila u vrtic a ja i ova mazulja se danas gnjavimouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
9.12.2015 9:44:38   
emicaa
Stomačići gdje ste.Meni još nije muka pa koristim da sredim stan jer posle mi neće biti do tog.
Žene kako kuvate kompot a da bude fin ukusan,mislim od suvih šljiva.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
9.12.2015 10:19:03   
Animsaj9
Dobroooo jutroooo user posted image
Mamamaj user posted image za porodiljsko sad si mirna, sto se tiče papira, aaaa i beban je spreman vidim, neka neka imam osećaj da ćes se poroditi s'' nogu što bi rekli.
Ima li mičnina od jutros zene, kako ste?
Di verovatno je neki virus , biće to sve ok

< Poruku je uredio Animsaj9 -- 9.12.2015 10:20:46 >

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
9.12.2015 10:30:23   
dijana1*
Emice ja isecem jabuke na kockice i stavim suvih sljiva ali ne mnogo vode , da ima bar za 3 solje. Onda bude ukusnije. Ako stavis mnogo vode bude mi blago i kuvas oko pola sata tj. dok jabuke ne budu mekane. Nemam tacno mere sta i kako ja to "odokativno" sto bi rekliuser posted image
Kosta cekicem lupa po stanu a mene bolucka stomak. Samo komsije da se ne zale i bice superuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
9.12.2015 10:33:02   
isidora88
brz oporavak decici.
mene juce usinula ledja, ja stvarno nr znam kako cu izdrzati, sva sam u raspadu, opet smo prehladjeni i Mateja i ja, poludecu, od kad sam trudna bolesna sam svaki mesecuser posted image , valjda bebici ne skodi. inace me je Alek jutros probudio u 6 i nije bilo sansd da zaspim, momak igrao fubal,boks sta li vec, i nista od mog spavanja. zato sad zevam kao blesava, oko podne odoh sa Matejom na jednu turu spavanja. mm dolazi veceras, a sinoc me je bas iznervirao, uvek se posvadjamo kad treba da dodjeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
9.12.2015 10:46:10   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Nm, nama rekose u 9h ujutru da budem tamo, za koliko si zavrsila sve? Znam da znaju da razvuku to na citavo jutro, pa da se organizujem jer mi mama dolazi oko podneva.

Zvanicno rade izmedju 9-11h. Sve zavisi da li ce biti hitnih slucajeva, pa da cekate zato.
Nama su rekli da dodjemo do 8.30h. Ja sam bila u 8h (taman ostavile klince po vrticima, a to mi tu), i bila sam prva. Iza mene je bilo jos njih 3 za amnio i 1 za kordo.
Oko 8.45h je izasla sestra da uzme papire, usla sam da radim u 9.10h.



E pa brzo ste vi to obavaili...super.
Pa i ja cu se nacrtati tamo u pola 9 pa valjda cu biti te srece da brzo zavrsim.

Jos jedno ptanje...jel ti trebalo napismeno da nosis krvnu grupu muza?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
9.12.2015 11:47:17   
alex88
Da se cekiram kao i uvek medju zadnjim,dobro jutro user posted image .

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here