|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 16:53:31   
Anoniman
Trco, ako joj nisi dosad davala caj, napravi blag, blag. blag...tek da zamirise voda na kamilicu, za prvi put je i to dovoljno, mislim da niko nije alergican na kamilicu, i svi je dobro podnose, ali ako je to prva stvar koju ce uneti u sebe osim mleka i vode, napravi blago.
Kako joj dajes vodu? Ako joj dajes na flasicu, ond amislim da mozes i caj, to je bitno kod dojenja, da se beba ne odvikne od cice, ali ti njoj svakako dajes dohranu na flasicu, pa mislim da mozes i caj.

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 16:54:47   
Anoniman
Julie, caj u filter vrecicama je cista hemija. Detetu bih dala ili hippov u granulama, ili te cvetice, nikako filter vrecice.
Ovo nije kritika tebi, vec savetuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 16:58:15   
JULIE
Lazes Nedjo oces da me kritikujesuser posted image user posted image Salim se,moguce je meni su jos u porodilistu rekli da mogu ovaj iz kesice  sa prokuvanom vodom ROSA,stvarno ne znam...Doduse,miki nije pio mnogo jer je sisao do pre 3mes,bilo koju vrstu tecnosti nije mnogo unosio

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 16:59:36   
Anoniman
Ih, pa ne kazem ja da ne mozes ili da ne smes da mu dajes taj, samo da su granule i cvetici boljiuser posted image

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 17:20:34   
Trcosava
hvala nedjo, hvala julie user posted image

inače nači mi ima mesec i 19 dana, a do sada ni čaj ni vodu joj nisam davala.
gladna nije jer na 3 sata joj dajem od 90-120ml adaptiranog mleka. Mog mleka jedva da ima 30ml iz obe (morala sam da se izmuzem zbog anestezije i ujedno proverila koliko ima u obe cice)

nedjo ona sisu ne odbija, bez obzira što je na flašicu mleko - vuče cicu kao da joj život ovisi o njoj, žao mi što nemam više mleka
a kaka je tamno zelena, i poneka žuta tačkica
čitala sam da tako hoće da bude od AD mleka
mene samo čudi što se dernja ovoliko, evo malo pre je  bio rekord od 15 vezanog snauser posted image
mislim se da ako ovako bude do 20h - da je vodim kod dežurnog, totalno mi neverovatno da ovoliko plače

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 18:09:43   
Anoniman
jesi proverila da joj nije zacepljen nos?glupo pitanje, al ja sam s tim  muku mucila.
samo ti njoj daj caj, mozda je zedna, mozda su grcevi, a kAmilica moze samo da pomogne.

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 18:16:11   
Trcosava
pa diše na nos normalno ebem li ga... nego jel ima ona fora - da moram odmah da joj dajem ili sme da stoji čaj, da ne bude ono - dobiće zatvor user posted image

na 100ml sam stavila 5 cvetića i to potpila u vodu - mućnula i izvadila napolje - valjda je to dobro?

inače ovde ne praktikuju deci da daju vodu i čajeve, pitam ja kad smo bili na kontroli da li da joj dajem čaj ako pređe samo na adaptirano - kaže neee
mislim se samo ti kaži ne, ja ću joj davati...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 18:29:52   
Anoniman
Ako je dete na adaptiranom, pa cak i ako pored toga sisa, mislim da mora da pije tecnosti. Tako su makar meni rekli.
Za pocetak joj pravi tako blag, i ne moras odmah da joj das sve, naravno, moze sigurno par sati da stojiuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 18:31:50   
Trcosava
nedjo user posted image   si

hvala puno!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 19:14:42   
*Alexx*
Meni su rekli da mora voda ili čaj, ako je beba na adaptiranom, zbog sora, ako ni zbog čega drugog.

IZVORNA PORUKA: Nedja

Ako je dete na adaptiranom, pa cak i ako pored toga sisa, mislim da mora da pije tecnosti. Tako su makar meni rekli.



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 21:32:57   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Trcosava

pa diše na nos normalno ebem li ga... nego jel ima ona fora - da moram odmah da joj dajem ili sme da stoji čaj, da ne bude ono - dobiće zatvor user posted image

na 100ml sam stavila 5 cvetića i to potpila u vodu - mućnula i izvadila napolje - valjda je to dobro?

inače ovde ne praktikuju deci da daju vodu i čajeve, pitam ja kad smo bili na kontroli da li da joj dajem čaj ako pređe samo na adaptirano - kaže neee
mislim se samo ti kaži ne, ja ću joj davati...




Ja ujutro skuham čaj u maloj bočici od 120 ml i to pije ceo dan .. Od rođenja je tako. Sreća, pa voli.

Ok je sa 5 cvetićauser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 21:34:45   
Anoniman
I ja sam pravila caj dva puta na dan-jedan dnevni i jedan nocni, posto se budio i nocu zedan, tako da mi je bilo ok da stoji ceo danuser posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 21:35:17   
mihi
Trco imaš onaj HIPP kamilica koji može posle 2 nedelje starosti super je, a to što je stolica beba koje su na AD mleku zelena to je od gvožđa koga u AD mleko ima više nego u majčinom, i ako se proizvođači trude da količina Fe bude što manj zbog grčeva. Bebe koje piju AD mleko retko su anemične.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 21:35:27   
Verus
Jel se daje caj od kamilice ili.....?

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 21:35:52   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Jel se daje caj od kamilice ili.....?


aha


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 21:36:20   
Anoniman
Verus, mislis bebama?Ako na to mislis, od 2 nedelje moze kamilica i komorac, isto ima hippov, protiv grceva

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 21:36:28   
mihi
Pri tom Hipp čaj je u granulama što znatno olakšava pravljenje.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 21:37:49   
Verus
aha, ja poooolako skupljam informacije....sta cu kad bas  nis' ne znamuser posted image al sam ga nadrljala!
IZVORNA PORUKA: Nedja

Verus, mislis bebama?Ako na to mislis, od 2 nedelje moze kamilica i komorac, isto ima hippov, protiv grceva

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 21:40:08   
Anoniman
Verus...ja sam mislila da bebe cim se rode treba da piju sok, vodu, caj i kravlje mleko. Ja nisam znala NISTA, a ti imas RRuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 21:44:41   
Verus
u pravu si nedjouser posted image mogu da vidim sebe kako drzim bebu koja vristi levom rukom, a desnom u grcu trazim odgovore po kompjuteruuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 21:45:40   
Anoniman
sva sreca za vremensku razliku, pa ce ovde uvek biti nekoga kad je kod tebe noc, i nemas koga da zovesuser posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 21:46:37   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Nedja

sva sreca za vremensku razliku, pa ce ovde uvek biti nekoga kad je kod tebe noc, i nemas koga da zovesuser posted image


user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 21:51:13   
Verus
da dauser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Dajete li bebama čaj?
9.1.2010 21:56:12   
Trcosava
hvala svima, ma i ja sve gledam svi daju deci čaj ili vodu... ovde kao nemojte davati... i na kraju ja rešim da ih sve od**bem... i idem po instinktu

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Dajete li bebama čaj?
10.1.2010 0:18:29   
gagana83
Una u pocetku nije prihvatala ni vodu ni caj,sad hoce ali vrlo malo.Dajem joj Hipp od komoraca i kamilicu-na 0.5 dl vode stavim 3 cvetica kamilice

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here