|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dajete li bebama čaj?
11.9.2011 15:03:29   
LJuBiP
Moja beba voli da pije i vodu i čaj. Jedno vreme sam joj davala hipp-ov od komorača, ali sad sam počela da joj dajem čaj od ploda šipka i jako ga voli user posted image mislim da bi mogla da popije celu flašicu, da je ne izvadim...Pravim ga tako što u 100 ml vode stavim jako malo čaja, 2-3 ploda, malo šećera (na vrh kašikice) i to zajedno prokuvam i ostavim pola sata. Probala sam ga i vrlo je prijatnog ukusa

(odgovor članu lepao)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Dajete li bebama čaj?
20.9.2011 22:28:58   
Vika
Po preporuci dr ne dajem čajeve. Nisu nas mučili grčevi, tako da sam mu možda svega 3-4 puta ponudila Hippov i to je sve

(odgovor članu LJuBiP)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Dajete li bebama čaj?
20.9.2011 22:31:47   
Didy
Sofija je juče posle podne imala grčeve i ja odjurim do apoteke, rekoh - Daj da probamo prvo sa čajićem, pa ćemo dalje tragati ako to ne upali. Uzmem bibi-libi, samo on bio i napravim joj, a ona ni da proba, samo pljuje i mršti se.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Dajete li bebama čaj?
22.9.2011 18:59:33   
zzzoka
Ne znam zasigurno da li Ana ima ili nema grceve, preventivo joj dajem caj. Prvo sam Plantax,a sad vec par dana Humanin sa kimom i komoracom. Ona ih obozava, kad bih dopustila iskapila bi svih 100 ml odjednom. Takav je slucaj i sa vodom. Treba li joj dati da toliko pije?

Nekad pomislim da je zedna, ispiskice to.. ali zasto uvek tako halapljivo vuce?user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Dajete li bebama čaj?
24.9.2011 13:57:16   
Didy
Zoko, samo pazi da joj ne daješ neposredno pre hranjenja. Tad bi popili i pola litre. Ja dam nekih 45 minuta nakon hranjenja i to samo jednom dnevno. Sofija popije najviše 50ml i to je bilo samo jednom. Obično mrljavi. Ja nisam baš pristalica tih čajeva jer imaju šećer u sebi, ali bolje i to nego grčevi.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu zzzoka)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Dajete li bebama čaj?
24.9.2011 14:01:51   
cani
Ja mog ponudim tu i tamo cajicem,Humana onaj sa kimom i komracem,popije po malko,nije odusevljen.Mada on i nema grceve pa ga ni ja  ne forsiram nesto,ako hoce/hoce,ako nece/ne mora.

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Dajete li bebama čaj?
24.10.2011 10:04:59   
mirjanica
Kako dajete bebama caj od kamilice, ovaj obican u kesicama, nezasladjen? Ja sam htela da probam da mu dajem, da vidim hoce li, cisto zbog stomacica koji nas i dalje malo muci mada nemamo vise one strasne grceve. Imamo i taj Hipov od komoraca, i senjacki, oni su bas za grceve, ali ja bih da probam sa kamilicom, da ga pije umesto vode, i da naglasim da smo mi na vestackom mleku!

_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Dajete li bebama čaj?
24.10.2011 10:10:05   
Ana RR
Mirjanice user posted image

Meni su u Halo bebi rekli da dajem isključivo čaj za bebe u granulama i ja mu dajem Hipp sa kamilicom, komoračem i anisom. Ja jesam nekoliko dana davala Marku kamilicu (prokuvam vodu, umočim dva,tri puta kesicu i to je to) i čini mi se da je tad baš lepo kakio ali sam prestala kad su mi to rekli.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Dajete li bebama čaj?
24.10.2011 10:18:50   
mirjanica
Anciuser posted image
Ne znam jesam li ti rekla, nama je patronazna koja je dolazila pricala o ljudima koji rade u halo bebi, jer su joj svi kolege i poznaje ih, cak sam joj i imena govorila sa kim sam sve pricala. Sve iz razloga sto sam jednu glupost totalnu cula od nekog decka koji se javio (ne secam se imena jer ih vise ne zovem, a bila sam redovna 2-3 puta dnevno, sto potpuno lici na meneuser posted image ), za kog mi ni samoj nije bilo jasno otkud pa on to zna jer zvuci kao da nema vise od 20 godina. E patronazna mi je rekla ciji je sin i kako je tamo dosao i da on prica sta mu otprilike tamo kazu, da nema pojma u sustini. Od tada ih ne zovem! Oduzih uvertiru, ali meni su oni rekli da bebama do godinu dana NIKAKO ne dajem caj! A patronazna i dr kazu suprotno, daj mu ono sto mu odgovara! Tako smo pili i hipov i senjacki, evo sad cu probati sa kamilicom po tvom uputstvu!


_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Dajete li bebama čaj?
24.10.2011 14:37:24   
zzzoka
I mene su u Halo bebi, da kazem, nakrpili... Ja zvala zbog problema, a posle se isplakala vise zbog njh nego zbog problema !!!! Jesu mi pomogli par puta ali ovaj poslednji ne zaboravljam- ja ispadoh luda sto detetu dajem caj!!! Pitali me, doslovno, ko mi je to uopste i rekao da se bebama daje caj pre prve godineuser posted image i jos stosta pa na kraju ispadoh i nepodobna,histericna majka.

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Dajete li bebama čaj?
24.10.2011 14:41:49   
zzzoka
Uh, dodjoh zbog jedne stvari, a napisah potpuno druguuser posted image

Citam sta sam pisla pre samo mesec dana..sada imam potpuno obrnut problem, Pre mi je dete ''sukalo''i caj i vodu, a sada nece skoro ni jedno ni drugo. Sta da radim? Uzme svega par gutljaja dnevno. A i ne znam koji bih joj caj sada davala, pretpostavljam da oni protiv grceva vise nisu potrebni- pa koji da kupim sada? Da li caj od kamilice treba iskljucivo biti neki za bebe ili mogu da joj kuvam i ovu kamilicu u kesicama? Jesam par puta ali ne znam koliko je to resenje na duzi period?!

(odgovor članu zzzoka)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Dajete li bebama čaj?
24.10.2011 14:53:25   
pepeljuga
Ne verujem da je toliko pogresno davati caj u kesicama ali ja sam davala iskljucivo Hipp caj u granulama, prosto vise volim kad je nesto bas za njih pravljeno, ne moze da omane user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu zzzoka)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Dajete li bebama čaj?
24.10.2011 14:55:52   
zzzoka
Jos samo da pitam-meni ne treba neki caj za probavu jer vrlo lepo i uredno kakimo, nego ovako neki da dajem detetu. Koji?

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Dajete li bebama čaj?
24.10.2011 15:10:57   
*Alexx*
Zzzoko, a što bi dete navikavala na čaj? Moje mišljenje je da je bolje da se navikava na vodu user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu zzzoka)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Dajete li bebama čaj?
24.10.2011 15:24:19   
Leki 77
Po mome mišljenju, svaki čaj je, pre svega, lek. Grčeve nismo imali, tako da ni jednom ni drugom detetu nisam davala i ne dajem (mladjem) čajeve. Nudila sam ih obojicu vodom, stariji nije hteo da je lizne do 6. meseca, a sada je obožava, a mladji je za sada neće.

(odgovor članu LJuBiP)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Dajete li bebama čaj?
11.12.2011 18:07:59   
limunada
Jel smem Nikoli (9 ipo mes) da dam caj od nane?Sad citam da je nana dobra kad zubi nicu,naravno ako je dete starije od 6 mes i ako nije alergicno.Preliti nanu sa kljucalom vodom tek da ogrezen-tako pise.Dala sam mu danas kamilicu i nanu zajedno,al nije dugo stajalo i posle toga mi spavao 2 sata.Sta mislite jel smem tako da mu mesam?

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Dajete li bebama čaj?
11.12.2011 18:14:18   
Verus
Meni pada na pamet zasto da ne, ali nisam uopste 100% sigurna...

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Dajete li bebama čaj?
11.12.2011 18:34:10   
dacca
Ja mojoj Nadji dajem Hipp-ov caj od komoraca i ona ga obozava. Otkako sm joj ga uvela neme problema sa grcicima, vo vec 3 nedelje. Rasporedim joj 100 ml u toku dana...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Dajete li bebama čaj?
11.12.2011 20:30:06   
vukosava

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Zzzoko, a što bi dete navikavala na čaj? Moje mišljenje je da je bolje da se navikava na vodu user posted image



Moje isto. Moja beba jos uvek nije ni probala caj. Ne vidim u cemu je njegova nutritivna vrednost. Cini mi se da voda bolje gasi zedj.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Dajete li bebama čaj?
11.12.2011 20:49:23   
tijatija
Samo hipp, i bas sam zadovoljna sa njima, moja deca su ga pila bas dosta dugo.Sad kad su starija koristimo domaca uglavnom, ali bez preterivanja user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Dajete li bebama čaj?
11.12.2011 21:03:52   
majax3
Ne nikad i nijednom od dece!
Nerazumem zašto da im dajem suvu materiju prelivenu vodicom, ja im uvek rađe dam neke dobre prirodne sokove, ali najčešće pravim domaće!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Dajete li bebama čaj?
11.12.2011 23:00:50   
limunada
Ma ovaj moj prdonjica nece vodu,evo sad popije malo al iz case,bas sam ga terala i nece pa mu zato cajeve pravim a i prirodne sokove.Mislim da ce vremenom iz case naviknuti na vodu.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu majax3)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Dajete li bebama čaj?
21.12.2011 14:11:48   
Biserka
Koristimo Hipp čajeve za bebe, trenutno imamo onaj "za laku noć" user posted image

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Dajete li bebama čaj?
21.12.2011 14:16:06   
madre
kad je bio mladjiuser posted image hteo je da pije... davala sam mu sve vrste HIPP, ali od skoro nece ni da lizneuser posted image
izgleda da mu se ne svidja topla varijante soka... kad se ohladi popije sve.


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Biserka)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Dajete li bebama čaj?
21.12.2011 14:37:51   
Biserka
Ni moj beban nije baš oduševljen, isto mu se više sviđa kad je ohlađen, a dok je onako topao...user posted image   Ali ja mu smućkam, ne baš svaki dan, pa nekad popije manje, nekad više, nekad topao a nekad hladan user posted image  

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Ime za decaka
lenaa

Koje je najlepse ime od ovih?

Kristijan (11%)

Viktor (18%)

David (26%)

Martin (7%)

Dimitrije (39%)


Ukupan broj glasova: 238

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here