|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Januarski online sastanak sa Pampers dokt...
1.2.2016 10:25:15   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pitanje za pedijatra:

Da li se preporučuje hiperbarična komora kod dece, konkretno kod deteta koje malo kasni u razvoju? I ako da, na koji način pomaže, i gde zakazati, VMA ili negde drugde?

O tom problemu jedino merodavno misljenje dace vam deciji neurolog nakon pregleda i sagledavanja koliko dete kasni u razvoju. Nemojte nista bez njegovog misljenja.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Januarski online sastanak sa Pampers dokt...
1.2.2016 10:33:23   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Mala Elena


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Pitanje za pampers pedijatra- devojcica 22 meseca ima problem sa tvrdom stolicom...posto je na hrani probirljiva, malo popije kompota od sljive i kruske, pije Isilax za lakse praznjenje ali i dalje place kad dobije napon. Zadnja tri dana je kakila bas tvrdu stolicu, krupnu i zrnastu i bas se zacene i sva oznoji dok se ne iskaki...sta jos mogu ponuditi kao lek, mozda caj od kamilice ? Opet, ni cajeve ne pije, jedino da ubacim meda ali on steze stolicu...imate li neki savet?

Da li neko od vas roditelja ima problema sa tvrdom stolicom? Isilak sirup mi se u praksi pokazao kao dobar, mozete probati sa Laktuloza sirupom. Forsirajte kuvane suve sljive svaki dan i povrce. Razgovarajte sa njom , oni sve razumeju, pogotovo, kada ima te probleme i kada se preznojava.



Hvala, kuvala sam joj kompot od svezih sljiva , probacu sa suvim...da, ja imam cesto taj problem...ali mislim da ona ima i strah da kaki . Verujte, 55 puta dnevno trazi nosu i onda nece da sedne na nju. Sinos je kakila au medjuvremenu sam morala da je nosim jer nikako nije htela da sedne na guzu i sve vreme je plakala. Ima li potrebe voditi je lekaru? Da nije neki ozbiljniji problem ?

Ja bih vam preporucila da se posavetujete sa decijim gastroenterologom, to bi bilo najsigurnije da nam se nebi provukao neki problem koji je prepiskom tesko utvrditi.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Januarski online sastanak sa Pampers dokt...
1.2.2016 10:35:35   
Anoniman
Pitanje za Pampers pedijatrauser posted image

Postovana doktorka, imam bebu od 2,5 meseca, za 13 dana puni 3, lepo jede, lepo napreduje, spava, zadnjih mesec dana, mnogo balavi, portikle menjamo na 10 minuta, trpa sakice u usta (to povezujem vise sa istrazivanjem, oralna faza,user posted image ) ali juce je imala vise stolica, zutih, normalnih, ali sa neprijatnim mirisom, da li je moguce da ce uskoro zubici, ili moze biti i nesto drugo u pitanju.user posted image

Hvala unapred!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Januarski online sastanak sa Pampers dokt...
1.2.2016 10:36:53   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: serpica

Pitanje za pedijatra ili mozda i dermatologa..
mojoj bebi od 8m se pojavila velika tamna fleka u predelu desnog kuka,u pocetku su se samo nazirale tamne ivice ali je sad i unutrasnjost pocela da tamni. Izgleda kao beleg u obliku elipse,precnika mozda oko 5cm.
Sta bi to moglo da bude i da li treba da brinem? Hvala.

Odvedite dete dermatologu da pogleda promenu,ovako je tesko bilo sta odgovoriti.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Januarski online sastanak sa Pampers dokt...
1.2.2016 10:52:41   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Unina mama

Pitanje za Pampers pedijatrauser posted image

Postovana doktorka, imam bebu od 2,5 meseca, za 13 dana puni 3, lepo jede, lepo napreduje, spava, zadnjih mesec dana, mnogo balavi, portikle menjamo na 10 minuta, trpa sakice u usta (to povezujem vise sa istrazivanjem, oralna faza,user posted image ) ali juce je imala vise stolica, zutih, normalnih, ali sa neprijatnim mirisom, da li je moguce da ce uskoro zubici, ili moze biti i nesto drugo u pitanju.user posted image

Hvala unapred!

Za zubice je rano, bar prema literaturi, ali sve zavisi od genetike, kada ste vi dodili prve zube. Bebe pocinju rano da balave, 2-3 meseca pre izbijanja zuba tako da ni to nije neki parametar. Sto se tice stolica, normalno je do sest stolica dnevno, ako su normalne boje i kozistencije. Pratite tu pojavu i obavezno joj dajte neki probiotski preparat za bebe nekoliko dana, jer ti preparati nisu stetni, mogu samo da koriste. Niste mi napisali na kojoj vrsti ishrane je beba, na prirodnoj ili vestackoj. Vlada i neki stomacni virus, da li je neko bio, u kuci ili u poseti , sa tim problemima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Januarski online sastanak sa Pampers dokt...
1.2.2016 10:57:36   
Anoniman
Hvala Vam na brzom odgovoru!
Sestra joj je prve zubice dobila sa 4, 5 meseca, a ja sa 6 cini mi se.

Niko nam nije bio u poseti, a svi u kuci smo trenutno zdravi, bebica je vesela, igra se , smeje, nikakve druge promene nema! Sem tih stolica od juce, danas je normalna situacija, za sad, samo jedna!
Dojim je, i dohranjujem, pije Hipp organic, u toku dana , jedino sto smo izmenili pre jedno nedelju dana, dodala sam joj jedan obrok hipp combiotica, jer je 2 nedelje imala problema sa stolicom, bila joj je tvrda, i nije kakila svaki dan kao od rodjenja, vec je preskakala po 2 danauser posted image

(odgovor članu Pampers pedijatar)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Januarski online sastanak sa Pampers dokt...
2.2.2016 6:55:54   
serpica
Hvala na odgovoru puno.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Januarski online sastanak sa Pampers dokt...
2.2.2016 22:22:25   
Bibilib
Pitanje za pedijatra
Moje postovanje,
imam sina za 7 dana puni 2 godine i slabo napreduje, nudim ga svim i svacim ali nece skoro nista da jede,ima svega 13,500 kg... Stvarno ne znam sta da radim da li da mu dam neki sirup za apetit ili da cekam da dodje samo po sebi?
Veliko hvala unapred....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Januarski online sastanak sa Pampers dokt...
4.2.2016 11:53:49   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Bibilib

Pitanje za pedijatra
Moje postovanje,
imam sina za 7 dana puni 2 godine i slabo napreduje, nudim ga svim i svacim ali nece skoro nista da jede,ima svega 13,500 kg... Stvarno ne znam sta da radim da li da mu dam neki sirup za apetit ili da cekam da dodje samo po sebi?
Veliko hvala unapred....

Mnogo ste simpaticni sa vasom brigom, a videcete i zasto! Decaci uzrasta 2 god treba da imaju TM od 11.0 do 14.6 kg ,a P50, sto oznacava gde se nalazi najveci broj dece za taj uzrast 12,7 kg . VAS DECAK IMA IDEALNU TEZINU. Uzivajte i opustite se, tezina nije vazna ako se dete normalno razvija.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Januarski online sastanak sa Pampers dokt...
22.2.2016 13:15:52   
lesica
Dragi naši Ringerajci, sva svoja pitanja možete da nastavite da postavljate Pampers stručnjacima u novoj temi OVDE

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 110
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here