|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
26.2.2016 20:51:02   
pipi_coco
Bubice, baš mi je žao što si tako zabrinuta i što je taj doktor kreten zapao baš tebe.

Ja sam se u 19 nedelji prepala tog lupanja srca, pomislila sam da mi je pritisak poludio i odmah sam otišla u KCentar, kada sam mu opisala simptome odmah je rekao: anemija. Kasnije su to i nalazi potvrdili. Ako nemaš nikakvu terapiju za anemiju, barem pokušaj kroz ishranu da unosiš više željeza. Eto neki dan cujem da je caj od majcine dušice dobar izvor željeza.

Ne znam gdje živiš, ima li u tvom DZ drugi gin, ili možeš li otici u drugi DZ i zamoliti da te pregledaju, samo radi svog mira dok se ne nađe lova za privatnika.

Meni kad je to srce tako poludilo i ja se prepala, drugarica me odvela u na ginekologijuKl.Centar i bez obzira što nisam u svome gradu bila, kada sam objasnila da sam trudna i da me užasno strah primili su me i pregledali.

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1101
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
26.2.2016 21:49:27   
borica
Joko zelim ti od srca da dobijete tm i ti detence. Znam kako se osecas i mi smo na prvu trudnocu cekali tri godine, i desila se prirodnim putem.
Bubice ne brini, osetices pokrete, sve ce biti u redu.


_____________________________

Majčino srce je duboka provalija na čijem dnu ćeš uvijek naći oprostaj.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1102
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
26.2.2016 22:03:53   
pngpme
Joko evo čitam sad... Ne znam hoću li gledati na oči kad pročitam jer me ove teme baš pogađaju... :(
Voci, svako zna dobro svoju situaciju i ja isto tako znam da žena nije gledala UOPŠTE moje nalaze. Nema potrebe da ih radim onda ako ne mogu da ih dobijem ili ako neće biti rastumačeni. Ako je nebitno da li sam malokrvna, koliki su mi leukociti itd. (makar osnovno), onda sam zaista u nekakvoj velikoj zabludi. Stvari su jasne, nije gledala nalaze ni prvi ni drugi put i to je to. Ali ja sam zadovoljna kako je uradila ultrazvuk i nekim drugim stvarima, pa nema potrebe da pravim problem. Ipak, nije mi potpuno svejedno i to je sve.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1103
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
26.2.2016 23:05:31   
IvanaSK RR
Pngpme, ako je samo problem u krvnoj slici, uradi je privatno.
Ja sam čitala Jokin dnevnik i bilo mi je bas tesko...

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 1104
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
26.2.2016 23:31:29   
17 joka
Drage moje nemojte da budete tuzne zbog mene, posle tog dnevnika nastupio je jos jedan neuspeh

mada smo posle toga isli na ispitivanja i otkrili da imam trombofili u skorije vreme cu i na laparoskopiju, znamo bar da sledeci put bez heparina nesmemo i da ce biti obavezan u terapiji

pa za koju godinu kad skupimo i pokusamo ponovo nadam se da cu biti u ovoj temi kao user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1105
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
26.2.2016 23:39:13   
BubaBubica

IZVORNA PORUKA: 17 joka

Drage moje nemojte da budete tuzne zbog mene, posle tog dnevnika nastupio je jos jedan neuspeh

mada smo posle toga isli na ispitivanja i otkrili da imam trombofili u skorije vreme cu i na laparoskopiju, znamo bar da sledeci put bez heparina nesmemo i da ce biti obavezan u terapiji

pa za koju godinu kad skupimo i pokusamo ponovo nadam se da cu biti u ovoj temi kao user posted image

I ja verujem! Tako uvek bude, nešto se ne ispita do kraja ili promakne i ode sve u vodu. Moja tetka, mamina sestra je bila dva puta na VTO, iz druge im uspelo, iskreno ne znam šta je bio problem jer im je bilo jako teško pričati o tome a i ja sam bila mlada i nismo bile toliko bliske. Sad imaju godinu dana starije blizance od moje starije ćerke user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1106
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
26.2.2016 23:42:29   
BubaBubica
Inače čitam sad temu o prvim pokretima, i mislim se da li sam stvarno tolika ćurka da ne razlikujem pokrete bebe? Pre nekih dva sata sam ležala na boku i osetila opet to tapkanje iznutra i to nekoliko puta. Ja i dalje nisam ubeđena da je to beba. Možda ovo sada samo udara i skače, tj lupka, a devojčice sam osetila kao ribice kad plivaju. Ko će ga znati user posted image

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 1107
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
26.2.2016 23:45:20   
17 joka
Bubi, ma to je to sigurna sam, nego ti jos nemozes sebe uveris u to dok te jednom nedrmne da shvatis konacno user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 1108
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
26.2.2016 23:57:19   
BubaBubica
Ma pošto mi se trbušni zid i koža toliko istanjili ja vidim rad creva preko kože a o tome koliko osećam creva da ni ne pričam. Verovatno zato se i ti pokreti negde gube u tom haosu od rada creva. user posted image Tako se tešim i bude mi lakše, a i svejedno sam već blizu kad će bebica ojačati user posted image smirila sam se, pisale su mi i u pp devojke sa foruma i ovde u temi, stvarno ste pravo blago koje jedna trudnica može da ima user posted image Hvala vam user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1109
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
27.2.2016 7:05:53   
vocicana
Pngpme, Bubo, Joko user posted image
Since se probudilo, nema vise spavanja. Kada jaspavam, spava on, kada oci otvorim, on je budan istog trenutka.
Anck kako prehlada, ima li pomaka?
SKuvala sam nes, ako je neko za, ja sam na korak od kuhinje...

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 1110
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
27.2.2016 9:22:07   
borica
Dobro jutro i od mene, i ja popila nes. Sad sam malo duze spavala, L jos uvek spava, sinoc sredjivali garderober(morala sam sa mm, jer je bas visoko pa da se ne pentramuser posted image ). Sad se malo lakse dise, nekih 70% stvari sam odradila, mada jos nista za ovog sinka u pupi nisam kupila, ali znam sta cu, gledala sam i sve isplanirala. Imam jos neke stvarcice da operem, i to je to, krevetac jos nismo namestili, kod moje sestre je, treba prvo da se doterauser posted image .
Bubice, to su sigurno pokreti tog malisana, citala sam temu, svaka zena na drugaciji nacin ih dozivi.
Voci i sve ostale user posted image .

_____________________________

Majčino srce je duboka provalija na čijem dnu ćeš uvijek naći oprostaj.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1111
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
27.2.2016 9:34:49   
vocicana
Pojela sam parcence pice od sinoc, popila gvozdje, jao tako sam nestrpljiva da vidim samo kakvo je. U ponedeljak da idem da dam rezultate.
Ostale, vi jos spavate, bas ste super, moj sin i ja budni od pola 7.
Dan se cini ne tako los, da malo se razmrdam, da pocnem da radim nesto po kuci. bas sam se olenjila. A sama sam, tako cu nabolje da ubijem vreme.
Pravicu domacI Bounty ,za ljubitelje kokosa, izvolite user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu borica)
Direktna veza do poruke: 1112
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
27.2.2016 9:45:01   
borica
Sad cu i ja nesto da jedem, L jos spava. Ne ide u vrtic, pa je poceo kasnije da ustaje i leze.
Pravila sam baunti za slavu, super je. Ne znam sta cu za rucakuser posted image

_____________________________

Majčino srce je duboka provalija na čijem dnu ćeš uvijek naći oprostaj.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1113
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
27.2.2016 9:47:39   
Nimfa
Dobro jutro , ja sam za nes user posted image
Sinoc sam sve isutirala mm jer me cele noci drzao grc u levoj nozi kod kolena pa sam se stalno okretala i namestala ,jadnicak mi nista nije reko, a vidim kako giga user posted image
Joko jos sam pod utiskom od citanja,zelim vam svu srecu ovog sveta i da sa sledecim pokusajem uspete i budete najsrevniji par na svetu user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1114
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
27.2.2016 9:47:43   
Nimfa
Dobro jutro , ja sam za nes user posted image
Sinoc sam sve isutirala mm jer me cele noci drzao grc u levoj nozi kod kolena pa sam se stalno okretala i namestala ,jadnicak mi nista nije reko, a vidim kako giga user posted image
Joko jos sam pod utiskom od citanja,zelim vam svu srecu ovog sveta i da sa sledecim pokusajem uspete i budete najsrevniji par na svetu user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1115
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
27.2.2016 10:04:04   
Ella2407
Jutroo
Napokon da i ja malo duze odspavaaam
Trebalo bi ustat radit stan,pa sam kontala pravit tortu
I tako..
Bubice ja sam ubijedjena da je to to.. Ne sekiraj
I ja se stalno osluskujem al jos uvijek nistaa
user posted image

_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 1116
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
27.2.2016 12:03:24   
IvanaSK RR
Ja kokos obozavam :)
Drzite se drage moje. Bubi, ja mislim da su to bebini pokreti, otprilike tako kao sto pricas sam i ja osetila pokrete. I iskreno, dr me pitala u nekoj nedelji (sad ne mogu da se setim u kojoj), u fazonu kao, osecate vec bebu, zar ne, drugo je dete? A ja ono, zbunjena, rekoh, kao pa nisam sigurna da su to pokreti sto osecam. Kaze, cim se dvoumim, znaci da jesu :)

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 1117
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
27.2.2016 12:24:04   
Jole84
Zdravo ženskaći user posted image ja sam još tu user posted image
Juče sam ušla u termin pa je krenula gnjavaža sa ctg i pregledima, naplašili me pošteno, beba je bila malo uspavana pa su mi 4,5 puta ponavljali ctg, drmali mi stomak, budili je i ništa...na kraju se setio neki pametan dr da mi kaže da pojedem čokoladicu, pa se malo razbudila, ipak sam morala i uveče da idem, kada je ctg konačno bio uredan. Po njihovoj proceni beba je 3200, otvorena sam 1 prst, što me raduje jer sam sa Milom bila zacementirana skroz.
Sutra opet na kontrolu pa ćemo da vidimo...kontrakcije nemam, ali ne bi me zadržavali više da se ne porodim 29og, prestupna je godina user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1118
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
27.2.2016 12:29:48   
IvanaSK RR
Drzimo pesnice da sve bude brzo, lako, fantastično i da ne bude 29 - og :)

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1119
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
27.2.2016 12:33:40   
Jole84
Joj Ivana, hvala ti...jako sam uplašena, prvi porođaj katastrofa, baš me uhvatila nervoza, a s druge strane samo da prođe što pre, da prebrinem to i da se vratim Mili kući...oteglo se user posted image
Kako si ti? Ženooo pa ti si mačka i po, videh sliku user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1120
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
27.2.2016 12:42:45   
emicaa
Dobar dan,ja sam sinoć jedva zaspala gospodin beba se rašutao kao pravi,smirio se tek kad sam legla na lijevu stranu a princeza me probudila u 7.Nedaju mi djeca spavati i to ti je user posted image
Jole,biće to sad sve ok,brzo dok trepneš.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1121
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
27.2.2016 12:56:11   
IvanaSK RR
Jole, razumem te, meni je prvi isto bio grozan... Verovatno zbog toga ne mogu ni da uzivam u ovoj trudnoći... Ali, veruj mi, moramo da mislimo sto pozitivnije mozemo. Evo, meni oci pune suze sada, jer znam kako se osecas. Mislimo na tebe i javi se.
Jesam, bas sam macka ipo, kaze muz da izgledam kao trudan mis, hahahaha. Borim se sa tim strahovima, jedva čekam porodjaj, a sa druge strane opet bih i da bude sto kasnije..
Emice, ja inace lose spavam, vise sam se i navikla.

< Poruku je uredio IvanaSK -- 27.2.2016 12:57:12 >

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1122
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
27.2.2016 13:09:18   
Jole84
Emice jel to potvrđeno da je dečkonja? user posted image
Ivana ja mislim da se mi majke više plašimo od onog što ostavljamo kući nego od samog porođaja, ne mogu da izmerim ta dva straha i stresa...nego proći će user posted image
Kako tvoj malecki reaguje na seku, jel srećan? Mene Mila i dalje ignoriše, ne primećuje stomak kobajagi user posted image Kupila sam magare koje peva (pošto su nam sada magarići hit user posted image ) i to ću da ponesem iz porodilišta zajedno sa sekom, i da kažem da joj je ona kupila. Tako mi rekli da treba, jel ste čule za taj običaj?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1123
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
27.2.2016 13:16:26   
IvanaSK RR
Ja mislim da se vise plasim da nesto ne krene loše. Ovaj moj deckonja je veliki i išao je i na ekskurzije i kod babe o dede, tako da nemam veliki problem da ga ostavim. On jedva ceka da se porodim, jos pre dva meseca je mislio da cu se poroditi, tad smo isli svi zajedno na ultrazvuk. Jako se razocarao što mora da ceka. Cak je i ljut bio.
Pre neki dan je rekao "ovo ce biti sekino" :) . Dolazi i ljubi stomak i mazi, pita sta beba radi.... U suštini, videcemo kako ce biti kad se porodim.
A za to donosenje neceg iz porodilista, ja znam da ljudi rade da kao dete ne bi bilo ljubomorno na bebu, nisam znala da je to obicaj.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1124
   RE: Trudnice (1-42 nedelja) 02/16 [chat]
27.2.2016 13:35:21   
Sanjica26 RR
Jole, ja Nisam cula za taj obicaj,user posted image ali sam tako uradila.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako da se budući tata poveže sa bebom u s...
I budući očevi su uzbuđeni zbog dolaska bebe na svet, ali imaju manje prilika da zaista osete kako malo biće raste. Dok ...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here